(1863—1942)

До 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської

МУЛЬТИМЕДІЙНА ПОЛИЦЯ З ФОНДІВ БІБЛІОТЕКИ КФКЗ

ОЛЬГА КОБИЛЯНСЬКА

Ольга Кобилянська_відома і незнайома.pptx
Ольга Кобилянська : творчий шлях
Ольга Кобилянська.Документальна виставка з фондів ЦДАМЛМ України.pdf

Усі мої думки тобі, народе вільний, і пісня серця, музика душі тобі!


Ольга Кобилянська

добірка книг з електронного репозиторію бібліотеки КФКЗ

Петровський, Володимир Володимирович.

Історія України. Заборонені кохання. Особистості, долі, почуття : правда, яка шокує / Петровський В. В., Семененко В. І. – [Харків]: Школа, 2010. – 430, [1] c. : іл.

Ангельські почуття "буковинської орлиці" (О. Кобилянська) [с. 159-167]

Марко Павлишин » Ольга Кобилянська: прочитання 

Зустріч Ольги Кобилянської (1863-1942) з модерністю ставила її творчість у центр уваги українського літературознавства ще наприкінці XIX століття. Проза Кобилянської і сьогодні заохочує до нових спроб прочитань. У книжці наново розглядаються питання про розвиток світогляду й ідентичності письменниці; про зміст її діалогу з інтелектуальними сучасниками й попередниками, зокрема з Ніцше; про те, що трапилося в її житті знакового для неї 1901 року; про розвиток її думок на тему нації. Докладним інтерпретаціям піддано низку творів Кобилянської, зокрема «Людина», «Природа»,«Царівна», «Апостол черні». Інтерпретується і в додатку публікується вперше оповідання письменниці «Доля».

Володимир Вознюк. Ольга Кобилянська (СЕРІЯ: Знамениті українці)

Ольга Кобилянська (1863–1942) — відома українська письменниця демократичного напряму. Її творча спадщина велика і різноманітна: поезії в прозі, новели, оповідання, повісті, романи.

Однією з проблем, які глибоко її хвилювали, була доля жінки, її право на освіту, працю, на громадське життя. Кобилянська однією з перших в українській літературі звернулася до теми рівноправ'я чоловіків і жінок, торкалася письменниця й теми «інтелігенція і народ», тому вона мала повне право сказати про себе: «Одна праця, одне перо та власне моє „я“ зробили мене тим, чим я є, — робітницею свого народу».

Лука Луців. Ольга Кобилянська

Книга присвячена життю видатної буковинської письменниці - Ольги Кобилянської до 100-річчя від її народження, видана в еміграції. Автор - доктор філософії, член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка, український журналіст, літературознавець, літературний критик Лука Луців.

Про щоденники, автобіографії, листи, статті та спогади Ольги Кобилянської

МЕМОРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС РЕЧЕЙ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ В КОЛЕКЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ.pdf