Добірка книг з  Digital KKZ-Library

Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська; 1833—1907) — складна, суперечлива й загадкова постать в історії культури, причому не тільки української та російської, бо діяльність її охоплює майже всю Європу. Жінка з чоловічим псевдонімом; росіянка за походженням, для якої Україна стала другою батьківщиною і яка багато творів написала українською мовою; письменниця, що успішно займалася перекладацькою й видавничою діяльністю; не красуня, однак вражала й захоплювала багатьох талановитих чоловіків блискучим розумом, глибокими знаннями, внутрішньою силою, неординарна, енергійна, обдарована людина... Марка Вовчка справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка.

Три долі Марко Вовчок в українській, російській та французькій літературі / Упоряд. В. Агеєва. — К.: Факт. 2002. — 368 с. — (Літ. проект «Текст + контекст». Знакові літ. доробки та навколо них).  

Творчість Марка Вовчка — неперевершеного прозаїка, витонченого майстра психологічного портретування, емансипантки, яка в неспокійну «жоржсандівську» добу руйнувала усталені уявлення про чоловічі і жіночі життєві ролі — сьогодні особливо цікава для нового прочитання. Вона залишила помітний слід у трьох європейських літературах — українській, російській та французькій. У цій книжці розглядаються досі майже невідомі факти творчої біографії письменниці.

Зміст

Вступ 5

С. Павличко. Марко Вовчок (1833—1907) 1 1

Марко Вовчок. Три долі 24

В. Агеєва. Чоловічий псевдонім і жіноча незалежність . . 103

Марко Вовчок. Маруся 114

К. Кебузинська. Українська Жанна д’Арк:

адаптація «Марусі» П.-Ж. Етцелем 201

Марко Вовчок. Оповідання 222

Сестра 223

Козачка 240

Горпина 256

Максим Тримач 260

Ледащиця 266

Не до пари 281

М. Зеров.

Марко Вовчок 287

Марко Вовчок. Творчість 293

В. Петров-Домонтович.

Мовчуще божество 297

Романи Куліша (уривок) 321

Петровський, Володимир Володимирович.

Історія України. Заборонені кохання. Особистості, долі, почуття : правда, яка шокує / Петровський В. В., Семененко В. І. – [Харків]: Школа, 2010. – 430, [1] c. : іл.

Нерозтрачена ніжність "Вовчихи" (Марко Вовчок) [с.108-117]

ЧИТАТИ ОНЛАЙН на irbis-nbuv.gov.ua

Оксана Іваненко. Марія - djvu (7.9 МБ)

«Марія» — роман про життя видатної української письменниці — Марка Вовчка — Марії Олександрівни Маркович. Зі сторінок книжки постає доля незвичайної жінки шістдесятих років минулого сторіччя, її дружба з передовими людьми того часу: Т. Шевченком, О. Герценом, І. Тургенєвим, М. Добролюбовим, Д. Писарєвим та ін., її блискучий успіх у літературі, складна особиста доля, трагічне кохання. Разом з героїнею роману ви побуваєте у Росії, на Україні, побачите Італію, Париж середини XIX сторіччя.

Євген Луняк. Минуле України в романтичних історіях. – Ніжин: "Міланік", 2007. – 328 с.

Книга, яка виноситься на суд читача, не претендує на абсолютну історичну відповідність. Та чи й є вона, абсолютна історична правда? Історія складна, як життя, і кожен розуміє життя по-своєму. Головну увагу автора даного дослідження привернули взаємини між чоловіком і жінкою протягом століть. Різні долі, несхожі люди, щасливі злети й гіркі падіння.

Обираючи героїв для цього твору, автор свідомо зупинявся на життєписах загальновідомих людей, імена яких тісно пов’язані з минулим України. Цей вибір пояснювався як можливістю кращого ознайомлення з біографічним матеріалом, так і більшою цікавістю читацької аудиторії до життя людей відомих.

Книга є корисною і цікавою як для фахівців у галузі історії, так і для широкого загалу.

Ця чарівна Марко Вовчок  с. 181-188

Книга увібрала в себе кращі твори Марко Вовчок – талановитої української письменниці, перекладачки романів Жуля Верна та казок Андерсена.

Повість «Iнститутка» та оповідання «Ледащиця», «Горпина», «Маша», «Сестра», «Два сини», з якими познайомиться читач, – це високохудожні твори, сповнені сумних роздумов і доль. Вони жваво малюють внутрішній світ та переживання людей завдяки вмінню Марко Вовчок поєднати тонкий психологізм і драматизм з ліричністю.

Досконале знання авторкою української етнографії позначилося на достовірному відображенні сільського побуту 19 сторіччя.


Зміст:

Iнститутка

Ледащиця

Горпина

Сестра

Два сини

Маша

Спитай книгу в читальній залі бібліотеки КФКЗ

Марко Вовчок
Твори в семи томах

До першого тому творів письменниці входять:  "Сестра", "Козачка", "Чумак", "Одарка", "Чари", "Сон", "Горпина", "Викуп", "Свекруха", "Отець Андрій", "Максим Гримач", "Данило Гурч", "Інститутка", "Павло Чорнокрил", "Три долі", "Ледащиця", "Два сини", "Не до пари", "Пройдисвіт", "Дяк" та казки "Дев`ять братів і десята сестриця Галя", "Невільничка", "Ведмідь", "Кармелюк".

Том 2: Повісті та оповідання. (1964)

До другого тому творів письменниці входять повісті, оповідання російською мовою "Надёжа", "Маша", "Катерина", "Саша", "Купеческая дочка", "Игрушечка", "Червонный король", "Лихой человек", "Тюлевая баба", "Три сестры", "Глухой городок", "Отрывки писем из Парижа".

томи 3-6: російськомовні твори

Твори в семи томах. Том 7. Книга 1

Художні твори (казки, оповідання, уривки, пални), Записні книжки, Нотатки, Фольклорні записи

Мова: українська, російська

Марко Вовчок.pptx

Інформаційні джерела

Віра Агеєва. Професор Києво-Могилянської академії