МУЛЬТИМЕДІЙНА ПОЛИЦЯ

ДОБІРКА КНИГ  З ЕЛЕКТРОННОГО РЕПОЗИТОРІЮ БІБЛІОТЕКИ КФКЗ
про російсько-українську війну 

ВІРШІ ТА ПРОЗА,
обпалені неоголошеною війною

В літописі «Освіта у вогні» представлено історії про викладачів, студентів, працівників освіти, розповіді про функціонування закладів освіти в умовах повномасштабної війни росії проти України, моральні й матеріальні збитки системи освіти, участь педагогів у волонтерській діяльності тощо. У літописі зібрано реальні свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу. ЛІТОПИС створено, щоб ушанувати пам’ять жертв російсько-української війни та надати можливість зрозуміти, яку силу має кожен з нас у боротьбі з ворогом, а також дозволити відчути єдність освітянської спільноти. Попри всі втрати та біль, які вони змушені були пережити, освітяни, студенти продовжують воювати, волонтерити та відбудовувати своє майбутнє.

Усі історії в літописі авторські. Це долі людей, їхні випробування, емоції, життя. Дякуємо всім, хто долучився до підготовки, наповнення, формування літопису. Ми продовжуємо виборювати свою свободу та незалежність аж до нашої перемоги, бо ми – незламні!

Видання ілюстровано світлинами, надісланими на фотоконкурс 2023 р. «Моя незламна Україна», тематичними малюнками з мережі та роботами українських художників.

Поезії опубліковано зі збереженням авторської орфографії та стилістики.

Збірка містить авторські поезії здобувачів і викладачів закладів фахової передвищої освіти. Переживання і думки авторів, закарбовані у поетичних рядках, фіксують в історії події сьогодення, незламність духу українського народу, особисті емоції, які їх переповнюють, і є своєрідним способом психологічної підтримки усім українцям в непростий для них час, проявом любові та поваги до України.

Шкляр В. - Чорне сонце (2015).pdf

У романі йдеться про трагічні події російсько-української війни очима бійця полку «Азов». Головний герой — двадцятивосьмилітній юнак, який любить свою країну, прагне нової долі для неї і намагається робити все для цього, навіть ризикуючи власним життям.

Книга піднімає питання: хто і навіщо затягує війну, чому гинуть найкращі, чому місцеві жителі вважають своїх визволителів ворогами, яким наш герой бачить майбутнє батьківщини.

АУДІОКНИГА

АУДІОКНИГА

Ця книга – про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла. Строкатий килим із віршів, есеїв і щемливих оповідань найкращих українських авторів змусить задуматися над цим феноменальним явищем та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.

Зміст:Галина Вдовиченко. Госпіталь. Розвантажувальні дніКатерина Бабкіна. Найкращі вправи на м’язи серцяЛариса Денисенко.ПрагматикиІрена Карпа. Світло єІрина Славінська. Пряма моваГаська Шиян. ГусіньІрен Роздобудько. Смайлик в кінці тунелюАндрій Любка. ТарзанкаМакс Кідрук. ЕльвіраСергій Жадан. Чому мене немає в соціальних мережах (з книги «Життя Марії»)

Олексій Чупа - український поет і прозаїк з Макіївки. Стипендіат програми «Gaude Polonia» (Польща, 2015). Книги Олексія Чупи «Бомжі Донбасу» та «10 слів про Вітчизну» ввійшли до довгого списку премії Книга року BBC 2014 року. Фіналіст літературної премії імені Джозефа Конрада 2015 року.

У звичайній «сталінці» звичайного донбаського містечка живуть звичайнісінькі люди: колишній «беркутівець» Бембі, філологи зі світовими іменами Ярополк і Федора Задорожні, Вєрка, алкоголічка зі стажем, та інші. Їхні історії – таке собі нормальне ненормальне життя: завалений пам’ятник Леніну і показове самогубство, несподівані знайомства і листи далеким коханим, зухвалі плани захоплення влади і жорстокі жарти підлітків… 

Дванадцять квартир, дванадцять трагічних, зворушливих, сумних і дивовижних історій з життя сусідів одного будинку під час буремних часів 2014 року в українському містечку на Донбасі. Усі різні - з різними долями, уявленнями про життя і планами. Але всі опиняються в однакових жахливих обставинах.

Кожна з історій, чудернацька, або буденна, щаслива або сумна, - це ще один фрагмент із яскравої мозаїки нашого життя...

Обережно! Ненормативна лексика!

У недалекому майбутньому український студент Андрій Чумак погодився взяти участь у науковому експерименті й за допомогою розшифровки коду ДНК візуалізувати «пам’ять поколінь» – відчути й особисто пережити найяскравіші моменти з життя сімох своїх предків. Найстрашніше, що він боявся побачити, – як дідусь зраджує бабцю. Та його нові спогади склалися в приголомшливу, жорстоку у своїй правдивості історію країни: правда народовців кінця ХІХ століття, правда паризьких емігрантів, правда селян з ядерного полігону Харківщини, правда переселенців з охопленого війною Донбасу – усе це в ДНК Чумаків!

Кідрук М. Небратні / Макс Кідрук. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 304 с. fb2

 Авторський аналіз відносин України та Росії!

Популярний український письменник простежує відносини українського і російського народів, починаючи з часів Хмельниччини. 

Автор стверджує, що незалежність та свободу вибору народ повинен відстоювати сам, не сподіваючись на чиюсь допомогу. У творі М. Кідрук роздумує про історію виникнення слов’янських мов, русифікацію України, Будапештський меморандум 1994 року, газові війни 2004–2009 років, захоплення Криму росіянами, «сім’ю» Януковича, майдан 2013–2014 років, війну на сході України тощо.

Країна: УКРАЇНА   
Рік:  2019

Іловайськ 2014. Батальйон Донбас

Один із найсильніших фільмів про російсько-українську війну. Заснований на реальних подіях.

Ми далекі від війни, поки вона не прийде до нас додому.  Ці події сталися 2014 році. 

Історія про війну зсередини. Фільм без пафосу і фальші. Ви вірите і співчуваєте кожному герою. 

СЕРГІЙ ЛОЙКО. АЕРОПОРТ
(ТЕЛЕВЕРСІЯ)

«Аеропорт» — це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п'яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі - плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту. 








««-----«Кіборги»повнометражний художній фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва

Віталій Павловській. Дороги пам'яті. Поезії.- К.: "Український письменник", 2017 -84 с.

Як пригадує Віталій Андрійович, його дід Андрій Федорович, а ще раніше й прадід Федір Матвійович вели родовід Павловських ще від часів Богдана Хмельницького, від середини сімнадцятого століття. І були в тому роду не лише козаки, а й хлібороби, вчителі, інженери-винахідники, дослідники земних надр і таємниць космосу. Та все ж воїнами-оборонцями рідної землі та материнської мови Павловські були чи не передусім. 

В збірці  поезій «Дороги пам’яті» відображені образи степу й весни, національної пам’яті та зболеного сьогодення, що відбувається на Донбасі. 

Місце зберігання книги - читальна зала бібліотеки КФКЗ

Посттравматична рапсодія 

Країна: УКРАЇНА    /     Рік:  2018

Виживши після обстрілу під Іловайськом, боєць добровольчого батальйону Саша (Назар Борушок), пробирається до своїх - і зустрічає дорогою найнесподіваніших супутників і ворогів. 

Упорядник добірки книг з електронного репозиторію КФКЗ 

бібліотекар 2 категорії Повхліб Т.А.