Новини

 Вітаю переможців!  

За традицією навесні учні 5-6 класів  Кілійського ЗЗСО №1 взяли участь у Всеукраїнській  олімпіаді з української мови "Всеосвіта. Всесвіт знань - 2024" і показали високий рівень знань, а саме: ерудованість, захопленість предметом, ентузіазм, вмотивованість до навчання, критично мислити, упевненість у своїх силах та активну життєву позицію.

Вітаю  переможців  з черговим досягненням! Пишаюся вами!!!(trophy)

І місце – Чкалова Олеся, учениця 5-Б класу;                                                                                                             

І місце - Гавриленко Нонна, учениця 5-В класу;

І місце – Мица Марія, учениця 5-В класу;

І місце – Ігнатенко Анастасія, учениця 5-В класу;

І місце – Шибун Нікіта, учень 6-А класу;

І місце – Гудима Соломія, учениця 6-Б класу;

ІІ місце – Сирбул Софія, учениця 5-В класу;

ІІ місце – Триколіч Євангеліна,  учениця 6-А класу;

ІІ місце – Триколіч Дем’ян, учень 6-А класу;

ІІ місце – Якимова Еріка,  учениця 6-А класу;

ІІ місце – Жур’ян Арсеній, учень 6-Б класу.

ІІІ місце – Чебан Маргарита, учениця 6-А класу;

ІІІ місце – Глазенко Анастасія, учениця 6-Б класу;

ІІІ місце – Яцків Лев, учень 6-В класу.

Також сертифікатами нагороджено Корнєєва Романа, учня 6-А класу та Полюгу Даниїла, учня 6-Б класу.

Дякую всім учасникам, які  беруть активну участь та отримують дипломи, сертифікати і подяки батькам.

Бажаю вам, діти, успіхів у всіх починаннях, творчих злетів, приємних вражень, оптимізму, міцного здоров'я та миру!💙💛.      Висловлюю щиру вдячність батькам за щоденну працю у вихованні та активну участь в освітньому житті дитини💐

Вчитель української мови та літератури Терзі Тетяна Анатоліївна.


В рамках Всеукраїнської програми з ментального здоров'я "Ти як" в закладі проведено захід на тему: "Ментальне здоров'я молоді". Захід направлений  на привернення уваги та популяризацію відповідального ставлення до свого ментального здоров'я, покращення психічного та фізичного здоров'я та здобуття базових знань та навичок про першу психологічну допомогу.Участь в заході взяли учні 9 - А класу. Діти отримали корисні знання.

Бібліотекарі закладу спільно з Кілійською публічною бібліотекою провели урок з профорієнтації для учнів 9-А та 9-Б кл. на тему: "Як вибрати ппофесію ?".

Також була представлена книжкова виставка: "Профорієнтація крок до майбутнього", відеоролик "ТОП-професій майбутнього". З дітьми провели опитувальник інтересів професій наданим Кілійським центром зайнятості. За цим опитуванням учні змогли розпізнати свої професійні уподобання до певного виду діяльності.

З нагоди відзначення сумної для історії України дати – Дня Чорнобильської трагедії вчитель фізики  Костянко Марина Валеріївна у 9-х класах провела інформаційну годину  «Згадаємо Чорнобиль».

26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії.

Лідер учнівського самоврядування, президент закладу Кобзар Ангеліна учениця 10-го класу, підготувала та провела захід з учнями 8-Б та 8-В кл. на тему: "Чорнобиль-біль і скорбота України".

26 квітня 1986 року о 1 годині  ночі  23  хвилині  47 секунді  сталася  найбільша техногенна  аварія  в  історії  людства — з різницею у дві секунди  відбулись  два вибухи  на четвертому  реакторі  Чорнобильської  АЕС. Потужність  вибухів  була настільки  великою, що вони  повністю  зруйнували  верхню  оболонку  реактора і зірвали  багатотонну  покрівлю  4-го енергоблоку, крізь  яку  в повітря  піднялось більше  60 тон  радіоактивних  матеріалів.  Вітер  поніс  радіоактивну  хмару  на північний  захід, де небезпечні  радіоактивні  ізотопи осідали на землю, проникали у воду перетворюючись  в техногенну  катастрофу.

Чорнобиль – це  не лише  велика  трагедія, а  й  символ  безмежної  мужності багатьох тисяч українців — персоналу ЧАЕС, рятувальників, військовослужбовців, будівельників, учених, медичних  працівників  які  відправились  до  нещадної небезпеки, виявивши  жертовність  та  високий  патріотизм  зупиняючи  ядерну катастрофу. Всі  вони  ризикували  своїм  життям  та  здоров’ям, своїм майбутнім, вони  виконали  свій  обов’язок  і захистили  людство  від  згубного  впливу та ще страшнішого  розповсюдження  радіації. 

Ті  події  не  повинні  стертись  з пам’яті  ні  сучасних, ні  наступних  поколінь. Пам’ятаймо про це! Тому, сьогодні, з глибокою шаною вклонімось  ліквідаторам   її страшних  наслідків  та схилімо  голови  перед  світлою  пам'ятю  героїв, які врятували українську землю і, без перебільшення, увесь  світ від  поширення  радіаційної загрози.

Чорнобильська трагедія не повинна повторитись!

В рамках місячника STEM-освіти – 2024 вчителі інформатики Кутас Іван Іванович та Кутас Тетяна Семенівна провели урок інформатики у 4-А та 4-Б класі з теми «Роботи. Способи створення роботів».

Під час уроку учні познайомилися з штучним інтелектом та виникнення роботів.

Склали робот руку та спробували її в роботі:

- склали піраміду

- налили в стакан води

- підняли серветку

Учням дуже сподобалось створювати роботів.  Емоції дітей які охопили весь клас під час проведення змагань словами не можливо передати!

В рамках місячника STEM-освіти – 2024 Бажак Ольга Степанівна провела уроки географії у 6 – Б та у 6-В класах з теми "Що таке географічна оболонка" де учні через виконання завдань та творчу колективну роботу ознайомилися з новою темою.

Під час уроку учні познайомилися з закономірностями та властивостями географічної оболонки виконуючи різні творчі завдання:

- обговорювали питання: «Чи може людина  - творець власного світу – жити незалежно від світу природи?

- складали логічну схему взаємозв’язків у оболонках Землі,

-  виконували інтерактивні вправи «Компоненти ГО», 

- добирали назви до схем та малюнків,

- довели на практиці існування однієї з закономірностей ГО - колообігу води та перетворення енергії в природі.

Робота у групах стимулювала учнів до спільної, творчої роботи, прояву креативності та розвитку нестандартного мислення, а також освоєння навичок конструювання моделі «колообігу води в природі». 

Здебільшого реалізація такого типу завдань згуртовує учнів, спонукає до ефективної, групової роботи усіх учасників команди.

Берегти природу, а особливо птахів, як невід'ємну її частину - це обов'язок кожного!

Учні 1-Б та 4-Б кл. виготовили чудові годівнички для птахів, а рій "Патріоти" розвісили годівнички в міському парку та насипали смаколиків для пернатих.

Спільна праця об'єднує і робить світ трохи краще.

Дякуємо учням, батькам, вчителям та рою "Патріоти" що долучаються до збору пластикових кришечок на протези нашим воїнам-захисникам.

Збирай кришечки на протези для воїнів!

Для тебе це просто крок, а для нього нове життя !!

16 квітня, учні 6-Б та 6-В разом зі вчителькою Гудимою В.В. відвідали  “Центр культури, мистецтв та дозвілля”, а саме  виставку фото робіт нашого загиблого земляка Олега Абгаша.

Олег був учнем нашої школи і всі вчителя пам’ятають його як доброго і життєрадісного учня.

Всім було цікаво послухати про те яким Олег був учнем, тому що у деяких учнів батьки були однокласниками з Олегом. 

Також дітям було зачитано деякі роздуми Олега про життя, а особливо його ставлення до мрії, яка неповинна згаснути протягом всього життя.

Учням дуже сподобались фото тварин, особливо фото з собакою яка посміхається.  

В кінці екскурсії діти поділились своїм враженням і записали свої відчуття в блокнотах для історії.

Вчителька математики Муту Д. Р. провела STEM-уроки з алгебри в 9-А та 9-В класах на тему: "Відомості про статистику"📊

Завдяки освітнім інтерактивним платформам - Mozaik education та PHET, учні набули ґрунтовну теоретичну базу та провели досліди на основі наукової симуляції, що допогло в більш легкому засвоєнні навчального матеріалу.

В рамках місячника STEM-освіти в сьомих класах пройшов урок хімії на тему "Проблема чистої води. Охорона водойм від забруднення". Під час уроку вчитель запропонував для обговорення проблемні питання: Які є джерела забруднення водойм? Як це впливає на екологічну ситуацію в нашому регіоні? Які шляхи вирішення проблеми?

В ході обговорення діти дійшли висновку, що ці проблеми можливо вирішувати лише комплексно, зусиллями фахівців багатьох галузей: хімії, екології, біології, гідрології, географії,  інженерії.

Учителька початкових класів Вакар Раїса Андріївна провела STEM-урок з предмету Я досліджую світ та Дизайн і технології в 1 - Б класі на тему: " Як виявити невидимку-повітря".

Діти дізналися  про значення повітря та отримали задоволення від проведення досліджень.

Сьогодні, 9 квітня, з учнями 3-В класу був  проведений захоплюючий STEM-урок. Під час цього уроку ми поєднали вивчення математики та предмету "Я досліджую світ", вивчаючи життя птахів. Кожен учень проявив великий інтерес та завзяття у вивченні цієї теми, а також виконали цікаві математичні завдання, пов'язані з птахами. Розв'язуючи приклади та рівняння, діти дізналися про масу найбільшої птахи у світі - страуса, про те, скільки живуть орли та беркути, з якою швидкістю літає чорний стриж та інше. Пригадали будову птахів та основні ознаки, які відрізняють пернатих від інших тварин.

За допомогою додатку доповненої реальності - Quiver, учням вдалося "оживити" чайку, попередньо її розмалювавши. Я  вірю, що такі уроки допоможуть учням краще розуміти навколишній світ та підтримувати інтерес до науки!

Олена Чумак, класний керівник 3-В класу

Місячник СТЕМ-освіти - 2024

Вчителька математики Камбур О.С. провела STEM- урок з математики в 5-А класі  на тему: " Ділення десяткових дробів на натуральне число".

Під час уроку учні закріпили знання і вміння з теми. Вдосконалили навички розв'язування завдань у вигляді інтерактивних вправ на платформі LearningApps та проходження вебквесту на платформі Всеосвіта.

5 квітня у закладі відбувся STEAM - урок з геометрії та біології у 9-Б класі за темою: "Симетрія відносно прямої. Приклади симетрії у живих організмах."


Урок провели вчитель математики Киркілан Г.М. та вчитель біології Аврамова М.С.


Метою даного STEAM - уроку було довести на конкретному прикладі, що точні науки можна вивчати, обʼєднавши кілька дисциплін, наприклад, геометрію та біологію.


В результаті урок виявився змістовним та цікавим, як для учнів так і для вчителів.

4 квітня - Міжнародний день просвіти з мінної безпеки.

З учнями 1-х класів був проведений урок на тему: "Мінна безпека" де діти опанували суперздібності, пограли в гру та дізналися про правила поведінки під час виявлення підозрілих предметів.

До Міжнародного дня дитячої книги, свято яке відзначається щороку 2 квітня-в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

Бібліотекар закладу Бондарева Л.Й. провела з учнями 1-Б, 2-Б та 2-А кл. "Подорож до витоків дитячої книги" та пограли в літературну гру "Чарівні казки Андерсена".

Сьогодні, 29 березня, до закладу завітали інструктори з першої допомоги від Червоного Хреста України у м. Кілія.

Вони провели майстер- клас з джурівцями рою "Патріоти" на тему: "Серцево-легенева реанімація".

Діти дізналися багато корисної інформації. Було дуже жваво та цікаво.

21 березня 2024 року  у Кілійському закладі загальної середньої освіти №1 Кілійської міської ради  відбулася  атестація педагогічних працівників  у 2023/2024 навчальному році 

14 березня 2024 року Бажак Ольга Степанівна провела територіальний семінар -практикум на тему: «Особливості застосування STEM-освіти на уроках географії» 

14.03.2024, учителем математики Киркілан Г.М., на уроці геометрії в 7 - Б класі, до Всесвітнього дня числа Пі, був проведен урок на тему "День числа Пі -  цікаві факти, історія, традиції свята". Наприкінці уроку діти відповідали на цікаві питання вікторини " День числа Пі". 

Всесвітній день людей із синдромом Дауна відзначається 21 березня. Цього дня по всьому світу організовуються заходи та події, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості, адвокації захисту прав, включення в суспільство та благополуччя людей із синдромом Дауна. 

Міжнародний день щастя (International Day of Happiness) введено з метою визнати важливість щастя в житті кожної людини і підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним для всіх людей. 

Вітаємо з Міжнародним Днем щастя! Бажаємо бути щасливими, не дивлячись ні на що. Бережіть, цінуйте і радійте кожній миті життя! 

З метою запобігання і протидії торгівлі людьми соціальний педагог закладу Стріжак Н.А. провела з учнями 5-х та 6-х класів виховні години на тему: "Торгівля людьми-соціальна проблема сучасності".

15 березня, з учнями 9-А кл. була проведена бесіда з елементами тренінгу ''Ментальне здоров'я: як подбати про себе, ментальну рівновагу".

До Дня українського добровольця що відзначається в Україні 14 березня з учнями 9-Б кл.була проведена виховна година на тему: "Сила нескорених".

ДЖУРА – ЦЕ ШЛЯХЕТНІСТЬ. ДЖУРА – ЦЕ ВІДВАГА. ЦЕ – ЧЕСНІСТЬ, ПОРЯДНІСТЬ, ПОВАГА!

РІЙ "ПАТРІОТИ"

НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!!!

До закладу завітали представники Білгород-Дністровського фахового коледжу, природокористування, будівництва та комп'ютерних технологій .

Учні 9-х та 11-кл. дізналися про нові спеціальності які відкрились на базі цього коледжу.

З нагоди відзначення 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка учні 2-А та 2-Б кл. завітали до бібліотеки закладу де був проведений бібліотечний урок "Сторінками життя Шевченка".

09.03.2024 року, на базі Кілійського ЗЗСО 3 Кілійської міської ради, відбулися фінальні змагання ІІ етапу всеукраїнської учнівської ліги #плічопліч з волейболу.

За результатами двох турів визначені наступні переможці:

Серед хлопців: 

🥇1-місце - КЗЗСО 1

🥈2-місце

-Дмитрівський ЗЗСО

🥉3-місце - Фурманівський ЗЗСО

Серед дівчат:

🥇1-місце - Кілійський ЗЗСО 3

🥈2-місце - Шевченківський ЗЗСО 2.

Вітаємо учасників та переможців змагань! 

Молодці! Так тримати!💪🏆

29 лютого до закладу завітала інспекторка Ювінальної поліції Дімова В.Л., яка провела бесіду з учнями 6-А класу на тему: "Домашнє насилля".

28 лютого, рій "Патріоти" Кілійського закладу загальної середньої освіти №1 навчалися встановлювати намети, палити ватру та варити кашу.

Джури провели гарно час і головне з користю.

В рамках місячника з англійської мови учнями Кілійського ЗЗСО №1 була створена відео - презентація «I like travelling in Ukraine».

https://youtu.be/t-5J65uZLk0 

Сьогодні, 23 лютого, до закладу завітали провідний інспектор ВЗНС Ізмаїльського РУГУДСНС України в Одеській області Білгорода І.В. та головний інспектор Загребельний І.Ю.

Вони провели з учнями 9-А кл. профілактичний захід "Єдиний урок з безпеки".

Сьогодні, 22 лютого в закладі була проведена нарада для вчителів на якій було розглянуто такі питання: 

Соціальний педагог закладу, провела з учнями 7-А класу бесіду на тему: "Що  таке ментальне здоров'я", що таке панічна атака, як діяти при панічній атаці. Також були проведені вправи для зниження панічної атаки.

21 лютого, в нашому закладі відбулися підготовчо-тренувальні ігри з волейболу до Всеукраїнської шкільної ліги "Пліч-о-пліч".

До Міжнародного дня рідної мови, до закладу завітали бібліотекарі Кілійської публічної бібліотеки Гевко 0.3. та Бабенко Н. І.. Вони провели з учнями 11-го класу захід “Українська мова рідна у серці єдина…Розквітає разом з нею наша Україна!”. Також бібліотекарі закладу Татару К.М. та Бондарева Л.Й. провели інтелектуальну гру вікторину "Знавець рідної мови" в 2-Б класі. 9-В кл. проведено бібліотечний урок "Цікаві факти про рідну мову".

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в  листопаді 1999 року  на тридцятій сесії Генеральної  конференції ЮНЕСКО в Парижі. В Україні свято відзначають  із  2002  року, коли  для  зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному  розвитку  і  використанню  інших  мов національних   меншин  України  було  видане розпорядження «Про відзначення  Міжнародного дня  рідної  мови». Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови. 

Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини. З метою полегшення вибору навчального закладу та майбутньої професії  20 лютого 2024 року для учнів 9-тих класів Кілійського ЗЗСО N-1 було проведено профорієнтації викладачами "Кілійського професійного ліцею".

Під час цього тренінгу учні були ознайомлені зі спеціальностями, що надає навчальний заклад , та отримали інформаційний матеріал.

Присвячується пам'яті Героїв Небесної Сотні.

https://youtu.be/x8rPmh-XHy8


                      День  Героїв  Небесної  Сотні

В Україні 20 лютого відзначають  День  Героїв  Небесної Сотні  на вшанування  подвигу  учасників Революції  Гідності. Саме цього дня 2014  року  загинуло  найбільше  активістів  Євромайдану. Бажаючи позитивних  змін у державі, люди, піднявши патріотичний дух нації, – вийшли  на  майдани  по  всій  Україні,  аби  відстоювати  свою громадянську  позицію.  Ціною  власного  життя  вони  показали, як треба любити  свою Батьківщину, як  боронити  свою державу і  що  Україна – понад усе! Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою.

До  цієї  дати  щороку  в Україні  та  світі  проводиться  тиха  акція «Ангели  пам’яті». Все, що  потрібно, заздалегідь  вирізати  з  білого паперу фігурки  ангелів і розвісити  їх на гілочках дерев чи кущів 20 лютого. Цим самим проявити нашу єдність та нагадати світу про ціну європейського вибору України.

Сьогодні, 17 лютого, в Кілійському закладі загальної середньої освіти №1 Кілійської міської ради стартував ІІ-етап проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» "Баскетбол", який проходить за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Лозунг спортивної події – «РАЗОМ Переможемо».

На заході були присутні почесні гості:

 Ольга Гац, перший заступник Кілійського міського голови з питань діяльності виконавчих органів;              

 Сергій Мергут, начальник Відділу освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради. 

 У змаганнях взяли участь 4 команди закладів загальної середньої освіти:

 команда «Сокіл» Кілійського закладу загальної середньої освіти №1Кілійської міської ради;

  команда «Шершень» Кілійського закладу загальної середньої освіти №2 Кілійської міської ради;

  команда «Кілієць» Кілійського закладу загальної середньої освіти №3 Кілійської міської ради;

 команда «Рудий лис» Опорного закладу освіти Кілійського закладу загальної середньої освіти №4 Кілійської міської ради.

За підсумками змагань І-місце посіла команда "Сокіл" Кілійського закладу загальної середньої освіти №1 Кілійської міської ради;

ІІ-місце - команда "Кілієць" Кілійського закладу загальної середньої освіти №3 Кілійської міської ради;

ІІІ-місце - команда "Шершень" Кілійського закладу загальної середньої освіти №2 Кілійської міської ради.

Грамотою за участь нагороджено команду "Рудий лис" Опорного закладу освіти Кілійського закладу загальної середньої освіти №4 Кілійської міської ради. 

Вітаємо всіх учасників проєкту "Пліч-о-пліч"!

Бажаємо всім успіхів та подальших перемог!!!

Минув другий тиждень Місячника іноземної мови – 2024

Протягом тижня були організовані наступні заходи:

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

    В цей день, ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на  війнах своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам військових подій. Вічна пам’ять загиблим та співчуття родинам, які втратили своїх близьких.

Стартував Місячник іноземної мови – 2024.

Протягом тижня на уроці англійської мови з учнями 2-А класу було проведено урок-гру «I remember English letters».  Учні зіграли у гру-лабіринт та розмалювали малюнки.

Під час онлайн-уроку англійської мови учні 5-Б класу презентували свої міні-проєктів на тему: «Clothes we wear».  Усі із задоволенням слухали один одного, а також повторили та закріпили вивчений лексичний матеріал з теми.

Учні 6-Б класу захищали свої проєкти, які були створені у вигляді постерів на тему: «My friend's food preferences» (Вподобання у їжі мого друга). З захопленням розповідали про харчові звички своїх друзів та розвивали навички монологічного мовлення.

Організовано показ мод під назвою “Ukrainian Fashion Week”. На уроці розповідали про свій одяг, відповідали на запитання, використовуючи вивчену лексику з теми: “Clothes”, а також відчували себе моделями світового подіуму.

2 лютого на базі Кілійського ЗЗСО √3 пройшли фінальні змагання з баскетболу 3х3 територіальної Спартакіади здобувачів освіти закладів 

загальної середньої освіти Кілійської 

міської ради! Де команда нашого закладу здобула почесне ІІ місце. Молодці! Ми Вами пишаємося !!!

26 січня пройшли змагання з баскетболу серед учнів нашого закладу 

12 січня в рамках Загальнонаціонального проєкту фізичного виховання здобувачів освіти (школярів) «Пліч-о-пліч зі спортом», який проводиться за ініціативи Президента України В.Зеленського та за підтримки Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, в спортивній залі Кілійського ЗЗСО №3 були проведені змагання з волейболу за спрощеними правилами (4х4) серед здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти громади.                                                                                                                            В турнірі взяли участь 5 команд ЗЗСО громади: Команда Кілійського ЗЗСО №1(вчителі фізичної культури Сергій Валентир та Кучеренко Світлана), дві команди Кілійського ЗЗСО №3 ("Пінгвінос" та "Кролікси", вчителі фізичної культури Борис Михайлов та Ярослав Нерушіян), а також команди Дитрівського (вчитель фізичної культури Дмитро Іонел) та Новоселівського ЗЗСО (вчитель фізичної культури Микола Рущуклу). 

Вітаємо!

ІІ місце здобула Поросич Марія, учениця 11 класу,  в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту  науково-дослідницьких  робіт учнів – членів Малої академії наук України з географії.

Тема роботи: «Зміна кількості  населення України та міста Кілія Одеської області, Ізмаїльського району за період повоєнного часу».

Щиро вітаємо ученицю та її наукового керівника Бажак Ольгу Степанівну з чудовим результатом. Пишаємося Вами  і бажаємо подальших успіхів у досягненні наукових вершин!

В межах територіального  Місячника іноземної мови – 2024 під гаслом “ I love Ukraine” (  « Я люблю Україну!») учні Кілійського ЗЗСО №1 разом з вчителями підготували відео зі словами подяки захисникам і захисницям України, які вже котрий рік поспіль мужньо боронять нашу землю. Ми  щиро вдячні Вам за віддане виконання службових обов'язків, за можливість жити та працювати, за те, що Ви щодня, ризикуючи своїм життям, оберігаєте нас! Ваша мужність та жертовність заслуговують на наш низький уклін.

Glory to Ukraine! Everything will be Ukraine!

Шановні Вчителі!

Український державний університет імені Михайла Драгоманова (м. Київ) запрошує Вас до онлайн участі у заходах з нагоди 190-річчя УДУ імені М. Драгоманова та 50-річчя Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації УДУ імені М. Драгоманова.


📆 6 лютого 2024 року Всеукраїнський профорієнтаційний форум "Підготовка для вступу в магістратуру"

🔗реєстраційна форма Реєстрація на курси підготовки до ЄВІ 2024 (google.com) 

🔗покликання на зустріч Meet (google.com) 


📆 8 лютого 2024 року вебінар за міжнародною участю "Практичні засади створення STEM-середовища закладу загальної середньої освіти" на базі спеціалізованої школи № 307 з поглибленим вивченням природничих наук м. Києва.

🗞️ За результатами навчання і тестування буде безкоштовно видано сертифікат на 6 годин.


🔗 реєстраційна форма Реєстрація на вебінар з міжнародною участю на тему: «Практичні засади створення STEAM –середовища закладу загальної середньої освіти» (google.com) 

🔗 покликання на зустріч Meet (google.com)  


✒️Деталі у вкладених файлах


29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там  у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за  свободу і  незалежність.

     «Бій  під   Крутами   стримав  більшовицький  наступ  на  4 дні. І  це  були  вирішальні  дні  для  української дипломатії,  аби  домогтися від  міжнародної спільноти визнання України – завдяки цьому  стало  можливим укладання  Брест-Литовського  миру, що означало міжнародне  визнання  української  незалежності. Це був  бій  за  майбутнє, який показав, що  Україна стала можливо саме  завдяки  армії». Бій під Крутами відбувся поблизу ст. Крути  під  час  наступу на  Київ  більшовиків. На початку  січня  1918  року  більшовики  встановили  контроль  у  Харківській, Катеринославській  та Полтавській  губерніях  і  розгорнули  наступ на  Київ. Наступ більшовицькі  війська  вели  двома  групами: одна  вздовж  залізниці  Харків-Полтава-Київ,  друга  у  напрямі  Курськ-Бахмач-Київ. У Бахмачі  обидві  групи об'єдналися. 25-27 січня  запеклі  бої розгорнулися  біля  станції  Бахмач, який  українські  війська  змушені  були  залишити і  відступити  до  станції Крути.  В  якості   підкріплення Крути   були   направлені Перша  Українська юнацька (юнкерська)  школа  ім. Б. Хмельницького у  складі  чотирьох  сотень (400-450 курсантів та 20 старшин (офіцерів). До  них  приєдналася   перша  сотня (116-130 осіб)  добровольчого   Студентського  куреня  січових  стрільців.  Значна  частина  студентів  і  гімназистів  не мала  достатньої  військової  підготовки,  була  погано  озброєна і  екіпірована.  До курсантів, студентів  і гімназистів  приєдналося  ще  близько  80  добровольців  з  підрозділів  місцевого  Вільного  козацтва з  Ніжина.  За  різними  підрахунками, в  Крутах  перебувало  від  420  до  520  юнаків  і студентів, які  мали на озброєнні до 16 кулеметів, бронепоїзд  під командуванням  сотника  Ярцева і бойовий склад сотника  Лощенка.  Близько шести годин  тривав  бій з більшовицькими  військами загальною  чисельністю  близько  4800  чоловік. Відступаючи,  частина    студентської   сотні  потрапила  в оточення, відчайдушно  атакувала,  але   сили  були  нерівні. Одна  чота (взвод) студентів у сутінках  втратила орієнтир  і вийшла на ст. Крути, уже зайняту червоногвардійцями.  27 полонених юнаків було розстріляно.

22 січня -"День соборності"

Учні 6-Б класу разом зі своїм вчителем з «Технологій» Гудимою Вікторією Вікторівною приєднались до Екологічно-соціального проєкту "Кришечки збери-Україні допоможи"  який проводить львівська громадська організація.

Екологічно-соціальний проєкт "Кришечки збери-Україні допоможи" - це створенні спеціальні еко-інсталяцій  у вигляді СЕРДЕЦЬ  у багатьох містах України для збору пластикових кришечок.

Пластикові кришки це ресурс, який направляється на переробку ♼. Отримані кошти від здачі втор.сировини передаються на благодійність та допому для українських військових/ постраждалим від війни дітям/важкохворим дітям.

Діти разом з Вікторією Вікторівною з вересня по грудень збирали кришечки. Після зимових канікул  всі кришечки були розібрань за кольорами, тому що ціна за здані кришечки розібрані за кольорами збільшується вдвоє.

Таким чином вчитель навчає дітей не залишатися байдужими до чиєїсь біди, бути патріотами нашої держави та допомагати нужденним і нашим захисникам.

Педагоги оволодівають та удосконалюють навички роботи з мультимедійною (інтерактивною) дошкою

З метою використання можливостей мультимедійної (інтерактивної) дошки для підготовки, проведення уроку (заняття), підвищення компетенції педагогів щодо максимально ефективного використання нових інформаційних, комунікаційних та інтерактивних технологій, опанування навичками вільно працювати з мультимедійною (інтерактивною) дошкою, програмним забезпеченням, використання інтерактивних технологій в освітньому процесі 11 січня 2024 року (під час канікул)  відбулося навчання 20 педагогічних працівників закладу.

Центр Бендукідзе у партнерстві з EFI запрошує українських школярів взяти участь у Міжнародній Економічній Олімпіаді 2023-2024

Економічна олімпіада (ЕО) — це міжнародне змагання з економічного мислення між школярами старших класів, метою якого є зацікавити підлітків вивченням економіки і виміряти їхній рівень економічної грамотності. Вона була заснована Інститутом економічної освіти (INEV) у Чехії у 2016 році задля заповнення прогалини у викладанні економіки та фінансів у середній школі.

Конкурс призначений для учнів 10-11 класів (а за великим бажанням долучитися можуть також і учні 9 класів). Для цього не потрібно навчатися у спеціалізованій школі чи класі. Участь у конкурсі абсолютно безкоштовна.


Для участі в конкурсі вчителі повинні до 31 грудня включно

зареєструвати свої навчальні заклади за посиланням.


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclxqX88co7vLXdCQpCmQyLq4qyDN2mayPSAkZEz6MVITwkVQ/viewform

З правилами проведення ЕО можна ознайомитись тут

https://lp.econfun.org/olympiad-in-ukraine


14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я  змогли здолати страшну трагедію    XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва  саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертого енергоблоку ЧАЕС.  Кожна  хвилина   цього надзвичайного  будівництва - це  мужність і професіоналізм, самовідданість і самопожертва ліквідаторів заради збереження життя людей в Україні та в усьому світі.  Цей день ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом. Світла пам’ять героям – ліквідаторам, які ціною власного життя зупинили розбурхану стихію некерованої ядерної реакції та врятували майбутнє своїх   нащадків. Низький уклін усім героям-ліквідаторам за Ваш подвиг.

2.pptx

Навчальні онлайн -курси серед педагогічних працівників та учнів закладів освіти з питань мінної безпеки.

Громадською організацією «Асоціація Саперів України» за підтримки міжнародної гуманітарної організації Save the Chidren International in Ukraine адаптовано навчальний онлайн курс з «Мінної небезпеки» для учнів різної вікової категорії. Онлайн курси є безкоштовними і знаходяться на платформі громадської організації «Асоціація саперів України» за посиланням https://www.uda.org.ua/,

а саме: «Мінна небезпека для дітей» 6-11 років за покликанням

https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-6-11/


«Мінна небезпека для дітей» 12-18 років за покликанням

https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-12-18/


10 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Нині Україна йде шляхом побудови правової держави. У цей період важливим є формування в учнів нового правового мислення, набуття знань про життєво необхідні закони й уміння використовувати їх у повсякденному житті. Отже, учні не повинні бути осторонь, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще та забезпечити майбутнє держави. Нормативно-правові акти створюються не для юристів, а для всіх нас, і тому кожен має право звертатися до них.

10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Запровадження єдиної міжнародної системи захисту прав людини є одним із найважливіших завдань створеної після завершення Другої світової війни Організації Об’єднаних Націй. Наріжним каменем у побудові системи захисту прав людини стало прийняття Загальної декларації прав людини.

Головна мета Міжнародного дня прав людини – торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню один до одного. Сьогодні серед основних заходів, присвячених цьому дню, можна назвати засідання круглих столів,  тренінгів, лекції з питань дотримання прав людини.

Декларація прав людини не є міжнародним договором, а була прийнята і схвалена Резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Ця Декларація не обов’язкова до виконання державами і з формально-юридичної точки зору не є тим жорстким правом, яке зобов’язує державу діяти в певний спосіб. Незважаючи на це, Декларація визнається універсальним і ефективним механізмом та інструментом захисту прав людини в світовому масштабі. На сьогодні Декларація перекладена на 360 мов, а на її основі розроблено понад 80 міжнародних договорів. Головне призначення Декларації в тому, щоб домогтися визнання державами прав людини і ввести ідею та принципи прав людини в національні конституції та закони всіх держав.

Сила декларації в тому, що в ній уперше комплексно сформульовані всі основні права і свободи та обґрунтовується необхідність їхнього захисту.

Життя інколи подає нам такі уроки, що ми волею – неволею починаємо відстоювати свої права. Тому важливо сьогодні знати кожному хоча б ази правової абетки для захисту своїх прав.

на сайт 2.pptx

10 листопада в закладі були проведені спортивні змагання  з баскетболу для учнів 6  класів за планом загальнонаціонального проєкту "Пліч-о-пліч зі спортом" 

У межах проєкту DECIDE у Кілійському закладі загальної середньої освіти № 1 для учнів 9-х класів викладається курс за вибором «Навчаємось жити в громаді», де на засадах компетентнісного, діяльнісного та наскрізного підходів учні дізнаються про децентралізацію.

 Мета курсу полягає у розвитку спроможності та вмотивованості учнівської молоді до активної громадянської участі на місцевому рівні завдяки ознайомленню з ключовими аспектами життєдіяльності громади, підвищенню обізнаності щодо структури і механізмів здійснення місцевого самоврядування та набуттю практики демократичної участі у житті закладу та громади.

Так, учні 9-х класів в межах впровадження цього курсу зустрілися з мером нашого міста Чернявським В’ячеславом Вікторовичем. Вони ставили очільнику запитання про те, як функціонує місто, які  важливі зміни  можна впровадити в Кілії та взагалом в громаді.

Було дуже багато обговорено питань, таких як: збільшити озеленення, зробити безпечні пішохідні переходи, зробити для молоді зони відпочинку, сортувати й компостувати сміття, організувати притулки для тварин. Зустріч була дуже змістовною та насиченою.

“Я вкотре усвідомив, що в дітей дуже цінні та прикладні ідеї, що відображають потреби всієї громади.Навчаємо молодь і продовжуємо розбудовувати нашу громаду разом – наголосив В’ячеслав Вікторович.

Вітаємо!

І місце здобула Поросич Марія, учениця 11 класу,  у територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту  науково-дослідницьких  робіт учнів – членів Малої академії наук України з географії

Тема роботи: «Зміна кількості  населення України та міста Кілія Одеської області, Ізмаїльського району за період повоєнного часу»

Керівник: Бажак О.С.


Робота рекомендована до захисту на обласному рівні.

Вітаємо ученицю і керівника з перемогою! Бажаємо блискавичного результату на обласному етапі!

Постер географія МАН.pptx

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Відповідно до наказу ВОМП «Про  підсумки проведення ІІ (територіального)  етапу  ХХІV  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у  2023/2024 навчальному році»

І місце посіла Гудима Соломія, 6-Бкл. (керівник – Терзі Т.А.)

ІІІ місце – Ергашева Ольга, 9-А клас (керівник – Захарченко А.М.)

Вітаємо!

25 листопада ми відзначаємо скорботну пам’ятну дату - День пам’яті жертв   Голодомору та політичних репресій. Голодомор, що прокотився  трьома  потужними хвилями Україною, забрав тисячі й тисячі життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори. Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу, довгий час старанно приховувалася. Сьогодні державні інституції відверто заявляють про Голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації. Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам’ятати про кожен наш крок до незалежності, про кожну історичну віху, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося. Схилімо голови в глибокій жалобі і запалімо свічки пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю, став жертвою репресій тоталітарного режиму. Збережімо суспільну злагоду в Соборній незалежній Україні, за яку боролися наші предки!                                                                                                                                    Вічна шана і незгасна пам’ять жертвам Голодомору!

на сайт 3.ppt

Сьогодні, 26 жовтня, у нашому 1-Б класі відбувся чудовий День Гарбуза! Це була прекрасна нагода весело та корисно провести час разом.☺️☺️☺️

З дітьми дізналися про всі секрети звичайних гарбузів🎃, про їх користь та різноманітність застосувань. Дізналися, як гарбузи важливі у наших святах. ✨️🎈🎉

І як виявилося з гарбузів можна робити дуже багато цікавого !🤩 Ми нюхали їх , розрізали, розглядали та навіть описали їхні особливості. Але це ще не все! Наші наймолодші дослідники також скуштували смачні смаколики з гарбузовою начинкою.🥧🥐

Аби розвинути творчий потенціал, ми провели невеличку майстерню, де кожен учень ліпив веселі та яскраві гарбузи з пластиліну. 🎃

Щиро дякую матусям з нашого класу за смаколики та допомогу в організації цього свята! 🎃🍂 #ДеньГарбуза #ОсінніРадощі #ПершийКлас

26 жовтня – День гарбуза.

В 1-А класі  Кілійський заклад загальної середньої освіти  № 1  вчителькою початкових класів Маланіч Г.Д. було проведено захід до цього дня. Найбільше це свято популярне в США, але щороку поширюється світом.

Україну також не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він же і герой містичного свята Гелловін, яке так швидко увірвалося з-за кордону у наше життя.


Діти із задоволенням передивилися казку та прослухали пісню "Ходить гарбуз по городу".

Дізналися які страви можна приготувати з гарбуза.Розмальовували головного героя з казки.

Також до нас у гості завітали павучки ,які вміло сплели павутиння.

І звичайно,за гарну працю на уроці  кожен з дітей отримав павучка.


25 жовтня в 10 класі вчителем історії Гудимою В.В.  було проведено історичну вікторину «Не загасити пам’яті вогонь» яка була присвячена 79 роковинам з дня визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Під час вікторини учні були ознайомлені з трагічними сторінками історії України в роки Другої світової війни. Дітям було показано значимість перемоги для українського народу. Під час виховного заходу учні засвоїли наскільки важливо сьогодні пам’ятати уроки історії та подвиги наших дідів і прадідів.

21 листопада  ми разом з усією країною відзначаємо державне свято – День Гідності та Свободи!   Цей день нагадує нам про доленосні моменти нашої історії, про нескореність українського народу, про події  Помаранчевої  революції  2004 та Революції гідності  2013. Тоді українці заявили перед усім світом про власний європейський вибір розвитку, про свій шлях до свободи, незалежності, справедливості та утвердженню демократичних  цінностей в єдиній і неподільній Україні!                                                                                                      Сьогодні, у важкі часи війни, кожного українця єднає відчуття  гідності  та свободи, а пам’ять про мужність та справжній патріотизм допомагають  нашим воїнам й далі стояти  на захисті нашої держави та боротися за національні інтереси та свободу кожного з нас!                                                                                                                                                                                        Дякуємо кожному хто бореться за Україну та її майбутнє! 

3.pptx

17 листопада на базі Дмитрівського ЗЗСО пройшли фінальні змагання з волейболу (юнаки) територіальної спартакіади здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради за 2023/ 2024 навчальний рік в яких наш заклад здобув почесне ІІІ місце.

Вітаємо наших переможців!!!

15 листопада о 9.00 хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблого воїна нашого земляка, мешканця міста Кілія, КОНСТАНТИНОВА Валентина Олександровича, 16.07.1989 року народження, який загинув 17 червня 2023 року в районі населеного пункту Мала Токмачка Пологівського району Запорізької області, під час виконання бойових завдань пов'язаних з захистом Батьківщини. 

Висловлюємо щирі співчуття у безмежному горі родині, рідним та близьким загиблого воїна. В цей сповнений тугою та жалем час, розділяємо біль втрати, сумуємо, підтримуємо родину в дні скорботи.

«Усі різні усі рівні» - це гасло вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.

16  листопада  відзначається  Міжнародний  день  толерантності, запроваджений у звязку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини. Толерантністьце повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття  культур та форм самовираження. Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.              

            З Міжнародним днем толерантності

До Дня визволення України від фашистських загарбників, який відзначився 28 жовтня, учні 7-Б класу вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні.

День вшанування пам’яті загиблих з нагоди 79-річниці вигнання нацистських окупантів з України.

Свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

 Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні.

1-А клас Кілійський заклад загальної середньої освіти  № 1  разом з вчителем Маланіч Ганною Дмитрвною також мали змогу сьогодні вшанувати героїв другої світової війни та  покласти квіти до пам'ятника.

28 жовтня, відзначається День визволення України від фашистських загарбників.

26 жовтня в закладі були проведені  змагання з Баскетболу для учнів 9-11 класів за планом загальнонаціонального проєкту "Пліч-о-пліч зі спортом" 

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі.

З 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Мета заходів є втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, прищеплення любові до рідної Батьківщини, розкриття виховної функції  в об’єднанні зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму особистості.

 Україна!.. Це слово з глибокою шаною й гордістю промовляють справжні сини і доньки України. Україна — це історія народу,  який упродовж  багатьох  років боровся за свою свободу й незалежність. Це її славні лицарі й сини: Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Устим Кармелюк, які віддали своє життя за щастя народу. Це відомі всьому світові діячі української культури: Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Олесь Гончар, Олександр Довженко, Микола Лисенко, Марія Заньковецька, Павло Загребельний, Катерина Білокур, Ліна Костенко та багато інших.

       В Шкільній бібліотеці проведені такі заходи:

Протягом місяця в бібліотеці була постійна діюча книжкова виставка  «Українська держава та її національна символіка»

Книжкова виставка до дня Української мови та писемності «Мова духовний скарб нації»

Книжкова виставка до дня Захисника та захисниць України. «Захист України – обов’язок кожного громадянина»          Інформаційний паркан «Українські поєти – захисники вітчизни»                                                                                                                                                                                                                         

В 7-х класах був перегляд презентації:  «Сучасні українські поети - захисники Вітчизни»                       

В1-х класах  була проведена Гра-вікторина: "Я люблю Україну"                                                                

В 9-х класах проводився урок  патріотизму, перегляд  презентації «Патріотизм  як самовизначення»

В 2-х класах була проведена презентація «Символи та традиції в Україні"  

До  дня української писемності та мови у 5-В класі спільно з вчителем української мови та літератури Терзі Т.А., була представлена презентація  «Мова - духовний скарб нації», та книжкова виставка видатних українських  письменників.

Також  проведено мовознавчу вікторину: «Подорож океаном рідної мови»                                                            

Для учнів 5-А класу була представлена  презентація «Мова – духовний скарб нації», та книжкова виставка видатних українських  письменників, також з вчителем української мови та літератури  Нямцу  Г.В. відбувся  брейн -ринг,  присвячений  Дню української писемності та мови.                                                                                                                                                                                             В 3-х класах була проведена Презентація: "День української мови та писемності» ознайомили  учнів з цікавими фактами про рідну мову, про історію виникнення письма,  писемності, виникнення свята.

В 3-х,4-х, 8-х класах була проведена Презентація «Подорож в минуле України »та відеоролик: "Подорож Україною".                                   

24 жовтня відбулася зустріч   учнів  8-А та у 8-Б класу  з представниками ДСНС.

Рятувальники повторили правила пожежної безпеки, розповіли про вибухонебезпечні предмети, боєприпаси, саморобні вибухові пристрої.

Рятувальники підкреслювали, що у разі виявлення підозрілих предметів необхідно попередити про це дорослих, ні в якому разі не чіпати їх руками, відійти на максимальну відстань (не менше 100 метрів), негайно повідомити про знахідку службу порятунку за номером 101 та національну поліцію за номером 102.

З учнями 8-В класу  було проведено практичне  заняття  «Домедична допомога» з залученням медсестри.

Діти ознайомилися зі складом аптечки, дізналися про способи надання  першої медичної допомоги у разі кровотеч, опіків, переломів і обморожень, навчилися накладати пов’язки.

В рамках проведення 🔥*«Тижня цивільного захисту»*🔥  у 6-А  та 9-В класах були проведені уроки на тему «Ризики воєнного часу».

Учні  6 класу дізналися про вибухонебезпечні предмети, види вибухових пристроїв, про ознаки саморобних вибухових  пристроїв, небезпечні місця, знаки мінної безпеки,  безпечну відстань від боєприпасу, що робити, якщо ви опинилися на замінованій території.

Учні 9 класу ознайомилися ,як надавати першу домедичну допомогу, дії при зупинці серця, втраті свідомоті, кровотечах, переохоложенні, що потрібно мати у аптечці.

Сьогодні, 20 жовтня, до 1-Б класу завітала команда закладу "Дружин юного пожежного". Юні пожежники розповіли дітям про "Правила пожежної безпеки для дітей", переглянули повчальний мультик, пограли в гру.

Наприкінці заходу учні виготовили тематичні сувеніри на згадку про зустріч з командою "Дружин юних пожежних".

Здорове, правильне харчування є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров'я. Щорічно 16 жовтня у понад 50 країнах світу відзначається «Всесвітній день здорового харчування ».

Учні 1-А класу Кілійський заклад загальної середньої освіти  № 1 разом з вчителем початкових класів Маланіч Г.Д теж відмітили це свято.

Діти грали в гру "Корисне чи не корисне?"

Розфарбовували по номерам сховані овочі та фрукти.

А після гарної праці куштували здорову їжу.Діти принесли моркву,яблука,віноград,родзинки та іншу корисну їжу.Таке закінчення уроку всім сподобалося.

Сьогодні разом зі своїми  першокласниками ми святкували Всесвітній День Хліба який відзначається 16 жовтня. Це особливий день, коли ми вшановуємо хліб як символ життя та щастя.


Разом з дітьми ми говорили про важливість хліба в українській культурі та розглядали всі етапи виробництва, починаючи від колоска та завершуючи смачною хлібиною. Хліб - це не просто продукт, а символ об'єднання та гостинності.


Також, ми разом із дітьми провели класну творчу рефлексію та вирішили наліпити з пластиліну купу смаколиків, що нагадує нам про різноманітність традицій та обрядів, пов'язаних з приготуванням та подачею хліба. Нехай в кожному домі панує тепло, радість  та пахощі свіжого хліба! 🌾🏡🥖 #ДеньХліба #УкраїнськаКультура #ПершийКлас

14 жовтня, в день міста Кілії,

Кілійський заклад загальної середньої освіти №1 долучився до благодійної ярмарки на підтримку ЗСУ 🇺🇦

Дякуємо учням, батькам та вчителям за підтримку.

Разом ми сильні 💙💛

Наша осінь щедра, наша осінь мила,

Наша осінь щедро всіх нас пригостила.

Уроки дизайну й технологій у 2-Б класі тішать  результатами  плідної праці)). Чудові вироби з овочів та фруктів,  а також аплікації "Пейзаж " та "Грибок" презентували мої юні дизайнери.

16 жовтня- всесвітній день хліба.З учнями 1-А класу Кілійський заклад загальної середньої освіти  № 1 була проведена виховання година вчителем початкових класів Маланіч Г.Д.

Хліб – один з небагатьох продуктів, який вживають щодня у всьому світі. Ми ставимося до хліба, як до чогось звичайного і навіть буденного. Втім недарма є приказка «Хліб – усьому голова».

Діти багато дізналися нового та цікавого.

Стрес став невід'ємною частиною нашого життя, а кількість чинників, що його викликають, збільшуються щодня. Тому треба вчити дітей дбати не тільки про своє тіло та довкілля, а і про добробут та психічне здоров'я.

   У рамках Всесвітнього дня ментального здоров'я з учнями 3-В класу Кілійського ЗЗСО # 1 було проведено урок "Як ти? Повертаємось до школи!" Під час бесіди діти дізналися про те, що всі емоції людини корисні, що немає непотрібних емоцій.

СУМ - нам розповідає про те, що зараз того, що для нас важливо, немає поруч.

РАДІСТЬ - ця емоція сигналізує про те, що всі потреби задоволені, що все добре.

ЗЛІСТЬ - також корисна емоція. Вона виникає, коли хтось занадто близько приходить до наших кордонів.

ЗЛІСТЬ, як і СТРАХ, допомагає нам подбати про свою безпеку.

   Але, коли емоція надмірна, вона може зашкодити нам чи іншим людям. Тому під час заняття учні вивчили деякі вправи, які допомагають опанувати надмірні емоції - це вправи "Рахуємо до 10", "Долонька"; діти розповіли про свої "Символи сили". А ще виготовили із паперу іграшку "Антистрес".

   Але ніякі вправи не замінять дитині обійми рідних людей. Пам'ятаймо про це!

Вітаємо переможницю!🌺

В минулому навчальному році Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України провів Всеукраїнський конкурс презентацій “Історію України творять Особистості” — показ цікавої інформації про історичних та літературних діячів України. Конкурс проходив під гаслом: “А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом...” (Л. Костенко)💙💛. Серед учасників конкурсу була учениця нашого навчального закладу Раховська Єва (зараз учениця 8-А класу), керівники - Павлова Надія Олександрівна і Нямцу Галина Володимирівна.

За результатами конкурсу презентацій “Історію України творять Особистості” та висновків журі конкурсу Раховська Єва за презентацію «Дзвони вічного добра Валерія Виходцева» визнана переможцем і нагороджена дипломом за І місце. (Наказ Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти України від 30 червня 2023 р. №67 «Про підсумки конкурсу презентацій “Історію України творять Особистості”).

Дякуємо вчителям за підтримку і виявлення талановитої молоді. Творчого натхнення вам і нових успіхів у цьому навчальному році!

У День української мови та писемності  щорічно проходить Всейураїнський радіодиктант. Онлайн радіодиктант був започаткований у 2000 році командою Українського радіо з того часу став найбільшим українським флешмобом.

     Текст " Дороги України " - був дуже зворушливим, його написала письменниця Катерина Калитко, читав диктант Олексій Гнатковський.

       Звісно, наш заклад долучився  до флешмобу-єдності, наші учні та вчителі з великим задоволенням писали диктант, та роботи обов’язково надішлемо  на превірку.

      Бути грамотним — модно і престижно. Людина ХХІ століття публічна: вона створює дописи в соцмережах, має своє коло читачів, є лідером думок та об’єктом цікавості в певному колі.


✅Заняття : "Ментальне здоров'я. Подолання тривоги та страху"

Учні 7 - А класу на уроці були активними , багато відповідали та дізналися цікаву інформацію! 🙂 

28 жовтня — День визволення України від фашистських загарбників

 

79 років тому понад мільйон синів і доньок України поклали своє життя за визволення Батьківщини від німецьких окупантів.

День визволення України від фашистських загарбників — це свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

25 жовтня в 10 класі вчителем історії Гудимою В.В.  було проведено історичну вікторину «Не загасити пам’яті вогонь» яка була присвячена 79 роковинам з дня визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Під час вікторини учні були ознайомлені з трагічними сторінками історії України в роки Другої світової війни. Дітям було показано значимість перемоги для українського народу. Під час виховного заходу учні засвоїли наскільки важливо сьогодні пам’ятати уроки історії та подвиги наших дідів і прадідів, а також  ставитесь з повагою  до загиблих визволителів.

Сьогоднішні покоління українців до останнього подиху мають пам’ятати наших батьків і дідів, які проганяли з України гітлерівців. Ми вчителі на своїх уроках виховуємо повагу, шанобливе ставлення до учасників Другої світової війни,  любов до країни,  в якій ми живемо,  а також любов до рідного краю та  прагнення бути патріотом своєї держави.

✅Практичним психологом проведено заняття для учнів 7-х класів на тему:

"Як подолати стан тривоги та страху у тяжкі для нашої країни часи ?"

На уроці :

-діти були активними;

- отримали нову інформацію;

-написали , які саме методи для зниження тривоги використовують вони. 🙂 

🩵💛У 1- А класі практичним психологом школи було проведено заняття з елементами тренінгу на тему : " Ми сильні! Ми вільні " .

Діти мали гарний настрій, дізналися нову інформацію  та навчилися використовувати деякі вправи дихальної гімнастики для зниження тривоги. 🙂 

✅У 1-Б класі практичним психологом школи було проведено заняття з елементами тренінгу на тему : " Ми сильні! Ми вільні " .

Діти були у гарному настрої та отримали нові знання ! 🙂

Конституція Пилипа Орлика – документ великої значущості в історії українського державотворення

 

21 жовтня виповнюється 350 років з дня народження видатної постаті – Пилипа Орлика.

Пилипа Орлика можна назвати Прометеєм свого часу. Як Прометей передав людям вогонь так і Орлик був творцем першої Конституцію в Європі (1710 р.).

Орлик був добре освіченою людиною, знав польську, російську, латинську, французьку, італійську, шведську, німецьку, болгарську, сербську мови. Він – автор багатьох поезій, а також книг "Алкід російський" (1695) та "Гіппомен Сарматський" (1698), присвячених І. Мазепі.

 

Після смерті Івана Мазепи Пилипа Орлика обирають гетьманом, але його гетьманство проходить у вигнанні. Після Полтавської битви він емігрує до Османської імперії. За П. Орликом до Бендер пішли близько 50 провідних представників старшини, майже 500 козаків із Гетьманщини та понад 4 тисячі запорожців. Ці «мазепинці», як їх  називають історики, були першою українською політичною елітою в еміграції. Вони і обрали 5 квітня 1710-го року Пилипа Орлика гетьманом України. Обрання відбулося в присутності запорожців, генеральної старшини, козацтва, а також османського султана і шведського короля Карла ХІІ.

Основними пріоритетами зовнішньої політики Пилип Орлик вважав: необхідність шведської протекції з гарантією незалежності й територіальної цілісності України, встановлення міцного миру та військового союзу з Кримським ханством.

Конституція Пилипа Орлика – «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорозького» – це договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська, укладений 5 квітня 1710 року, який передбачав ратифікацію шведським королем Карлом XII.

Гетьман Орлик першим розділив владу на три гілки – Законодавчу, Виконавчу та Судову.

Також по Конституції Орлика обмежувалась влада гетьмана та старшин, а також всі мали рівні права від гетьмана до звичайного козака. Окрім того, Конституція передбачала політичну незалежність України від Московії та розбудову незалежної української Церкви.

 

20 жовтня в 9-А класі вчителем історії Гудимою В.В. на уроці «Правознавства» був проведен урок на якому дітей ознайомили з історією створення сучасної Конституції України.

Дітям було показано два цікавих відео та презентація. Під час уроку діти поринули в  історію України – згадали Полтавську битву, союз Івана Мазепи зі шведським королем Карлом ХІІ , а також історію  Конституції Пилипа Орлика.

 

Конституція Пилипа Орлика – це документ великої значущості в історії українського державотворення, перша українська та одна з перших європейських Конституцій.

До самої смерті Пилип Орлик відстоював ідею незалежності України, шукав підтримки у європейських держав хоча і помер за її межами.

13, 18 жовтня в закладі були проведені спортивні змагання "Cool Games" для учнів 5-6 класів за планом загальнонаціонального проєкту "Пліч-о-пліч зі спортом" 

✅Практичним психологом закладу було проведено інформування вчителів за темами :

-Ментальне здоров'я у наш час ;

- Булінг у шкільному середовищі.  

1 жовтня- День захисників і захисниць України. Для учнів 3-Б класу цей тиждень пройшов під гаслом: "Героям слава!" Учні написали листи захисникам України, прийняли участь у спортивних змаганнях " Козацькі забави", прийняли участь в акції "Допоможемо захисникам".Мама Караняга Дмитра надала інформацію про хлопця з нашого міста Дюльгера Дмитра, який загинув, захищаючи нашу Батьківщину. 

4 жовтня з учнями 4-Б класу дистанційно було проведено урок доброти "Подорож у світ тварин", з метою виховання у підростаючого покоління гуманного та відповідального ставлення до тварин.

Із зацікавленістю діти відгадували загадки, відповідали на питання вікторини"Хто головний герой мультфільму?" Багато дізналися про важливу роль собак і котів у житті людини.

Діти із задоволенням показували своїх улюбленців ( котиків, собачок, хом'яків, кроликів, шиншил, кіз). А також розповідали історії їх появи в  їх. сім'ях.

5 жовтня- Всесвітній день учителя. Традиційно в перші  дні жовтня адміністрація і профком вітає працівників школи з ювілеєм стажу. Сьогодні Владислав Андрійович вручив подяки працівникам школи: Татару Надії Костянтинівні- 30 років педагогічного стажу, Маланіч Ганні Дмитрівні- 10 років, Аврамовій Мврині Сергіївні-10 років, медичному працівнику школи- Антохі Ірині Леонідівні- 20 років . 50 років працює в школі Зіновія Андріївна Москвичова. 10 років педагогічного стажу в Кучеренко Світлани Федорівни. Вітаємо Вас, шановні ! Душевних сил, наснаги і тепла,.  Щоб кожна мить яскравою була. Хай школа буде, наче другий дім, Щоб затишно і добре було в нім! 

Всесвітній день захисту тварин відзначають 4 жовтня. Це свято допомагає об'єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

З метою виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашніх улюбленців, з учнями 3-В класу було проведено урок Доброти. Учні переглянули відео "Як захищають тварин у різних країнах", розповідали про своїх домашніх улюбленців, пограли у веселу гру "Хто я?", виготовили колаж зі світлинами своїх пухнастих друзів.

  Давайте не будемо забувати про те, що ми - одна сім'я на цій планеті, і завжди пам'ятати: роблячи добру справу, дбаючи про тварин, ми допомагаємо собі залишатися людьми!

Цікаво, насичено та емоційно пройшов спортивно - розважальний захід "Козацькі забави" у 3-В класі, який підготували та провели вчитель фізичного виховання Валентир С.В. та вчителі початкових класів Чумак О.І. та Жур'ян Г.В..

  Діти показали свою силу, спритність та витривалість під час спортивних змагань. А також проявили справжнє козацьке братерство по відношенню один до одного. У цей день не було ані переможців, ані переможених, була одна радість, і одна перемога на всіх!

У кінці змагань на дітей чекала смачна нагорода - скриня із солодощами.

  Участь у таких випробуваннях загартовує та виховує справжній патріотичний дух.

  НАШІ ДІТИ щоразу доводять, що "немає переводу козацькому роду"!

4 жовтня – Всесвітній день тварин.

Тому саме цього дня вчитель початкових класів Маланіч Г.Д. Кілійський заклад загальної середньої освіти  № 1 провела виховну годину для 1-А класу.

На уроці вчитель обговорювали  з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження.

Розмальовували розмальовки та пограли в гру ,,Впізнай тварину за голосом".Діти з задоволенням провели час та поділилися фотографіями зі своїми улюбленцями.

До Дня захисників і захисниць України вчителі фізичної культури Валентир С.В. та Кучеренко С.Ф. провели спортивні змагання в 5Б та в 6А класах. 💙💛 

З метою вшанування мужності та героїзму захисників та захисниць незалежності і територіальної цілісності України, майбутнім вчителем, а поки студенткою Білгород-Дністровського педагогічного фахового коледжу, Бойко Валерією Олегівною, було проведено УРОК МУЖНОСТІ з учнями 3-В класу.

  Всі ми, і вчителі, і діти, вітаємо чоловіків та хлопців, жінок та дівчат, всіх тих, хто стоїть на захисті кордонів нашої Батьківщини. Нехай ваша служба буде спокійною і мирною, а життя - яскравим та довгим!

  Шана і слава захисникам і захисницям Вітчизни! Слава Україні!

На передодні свята до Дня Захисника і Захисниць України ми святкували День Козацтва в нашому 1-Б класі! Сьогодні разом з дітьми ми відкрили  сторінки історії та дізналися  про сміливих предків - козаків. Ми вчилися бути сильними, відважними та завжди боротися за правду та справедливість, як це робили наші славні предки-козаки та продовжують робити наші захисники сьогодні 💪🏴‍☠️ #ДеньКозацтва #СлавніПредки #ПершийКлас" 

✅Психологічна хвилинка "Ти як" у 1-А класі

Мета : сприяти розвитку здорового психологічного клімату у класі, навчати дітей розпізнавати власні емоції та емоції інших людей, розвивати навички емпатії.  

✅🍁 10жовтня - Всесвітній день Ментального здоров'я ! 

Читайте корисну інформацію ! 🙂

⭐Ти учень нашої школи ? 

🙀Не знаєш до кого  звернутися із запитанням ? 

🙀Соромишся підійти до вчителя і попросити допомоги ? 

✅Якщо так , тоді ця скринька чекає саме на тебе ! 

Наша "Скринька Довіри" знаходиться у коридорі першого поверху школи, сміливо відправляй  листа із турбуючим питанням  ! 🙂

У рамках Олімпійського тижня -2023, який проходив з 2 по 6 жовтня 2023 року,  було організовано чимало цікавих спортивних заходів  з фізичної культури, змагання між класами які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.

Пройшли змагання з волейболу, «Веселі старти» з елементами ігрових видів спорту, Cool Games,( між учнями 3,7,8 класів), ще одним чудовим заходом стало родинно - спортивне свято "Мама, тато,я - спортивна сім'я" в 7-Б класі

3 жовтня ще одним чудовим заходом стало родинно - спортивне свято "Мама, тато,я - спортивна сім'я" в 7-Б класі присвячене Олімпійському руху на Україні. 

Сьогодні, 02.10.2023, розпочався Олімпійський тиждень, з метою  навчання цінувати власне здоров’я, формування традицій та культури здорового способу життя були проведені змагання Cool Games серед 7- 8 класів. 

Шановні захисники та захисниці України! Дякуємо вам за відданість країні та її народу! Нехай наша священна українська земля назавжди буде благословенною, вільною та незалежною! З великою повагою 2-Б клас. 

Сьогодні,на передодні свята до дня Захисника і захисниць України було проведено захід у 1-А класі Кілійський заклад загальної середньої освіти  № 1 ,вчителькою початкових класів Маланіч Г.Д.

До нас у гості завітав захисник Андрій.Він розповів дітям звідки він родом,чим займається,як боронить нашу неньку.

Розповів дітям про укриття,для чого воно потрібно,де ховатися під час повітряної тривоги вдома,розповів про вибухонебезпечні предмети,і що ні в якому разі їх не можна брати.Розповів для чого потрібні маскувальні сітки і як вони їх захищають.

Діти уважно і з захопленням слухали .

Також розповів про своє вбрання,для чого потрібен бронежилет,шолом та інше.

Маленькі майбутні  захисники мали змогу приміряти шолом та бронежилет.

Діти привітали нашого захисника,побажали здоров'я,скорішої перемоги .Подарували смаколики та малюнки для нього та його побратимів.

Від себе особисто хочу сказати,що я дуже рада мати таких друзів яким можу сказати ДЯКУЮ, ДЯКУЮ ЗА ТЕ ЩО ЗАХИЩАЄТЕ.

Друзі! Оголошуємо "мобілізацію" монет на допомогу ЗСУ!

Наш заклад бере участь в акції "Смілива гривня", яку організовує

Національний Банк України. Усі зібрані кошти надійдуть українській армії.

До "28 листопада " у  вестибюлі закладу стоятиме пляшка, в яку усі охочі можуть кидати монети.

У межах акції "Смілива гривня" приймаються банкноти та монети, якими можна розраховуватися (монети 10, 50 копійок та монети номіналом 1, 2, 5, 10 гривень).

Відправте свої монети на фронт! Зробіть свій внесок у перемогу, навіть якщо це 10 коп.!

Важливо! Монети номіналами 1,2,5 та 25 копійок участі в межах акції не беруть.

Об’єднаємо наші зусилля заради майбутнього нашої країни! 💙💛

29 вересня День пам’яті трагедії Бабиного Яру

 

29 вересня 2023 року Україна 82 рік поспіль згадує жахливу трагедію яка відбулась в 1941 році під Києвом – це страшна трагедія яка сталася в урочищі  Бабин  Яр. Ця назва стала символом Голокосту, а також інших нацистських злочинів на українській території, адже в Бабиному Яру розстрілювали і ромів, і українців, і радянських військовополонених.

За два дні з 29 по 30 вересня в Бабиному Яру, по офіційним історичними свідченням,  було жорстоко вбито 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Масові розстріли у Бабиному Яру тривали майже 103 тижні  - щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.

 

Чому саме Бабин Яр?

По-перше, малонаселена околиця — не буде свідків злочину.

По-друге, поруч розташована залізнична станція, тобто правдоподібно виглядатиме

легенда, ніби людей збирають для переселення.

По-третє, яр завдовжки 2,5 кілометри й глибиною до 50 метрів — місцина здатна

перетворитися на братську могилу для десятків тисяч жертв.

 

Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами тих, хто чимось не догодив владі "вищої раси", яка будувала свій "арійський мир".

З 17 по 28 лютого 1946 року в Києві відбувся судовий процес над учасниками масових розстрілів під час нацистської окупації.

В залі суду були присутні українські письменники Володимир Сосюра та Юрій Смолич. Під впливом побаченого В. Сосюра пише такі рядки:

За Бабин Яр прийшла година суду!

За нашу кров, за тьми свавільний гніт,

Це зло потвор, і безуму, і бруду

Рука відплати витягла на світ.

Судіть же їх, судіть в ім’я народу,

Від імені і мертвих, і живих,

Від імені життя і щастя, і свободи

О, судді праведні, судіть проклятих їх.

 

Сьогодні 29 вересня в нашій школі  було проведено вчителем історії Гудимою Вікторією Вікторівною урок пам’яті для учнів 10-го класу.

Вчителем було розказано і показано у вигляді презентації історію масових розстрілів у Бабиному Яру.  Також діти ознайомились з інформаційним ресурсом інституту та Громадського комітету “Бабин Яр” який містить  архівні документи, кінохроніку та наукові статті.

 

Дуже збентежило дітей те, що до 1966 року про трагедію у  Бабиному  Яру в Радянському Союзі замовчували. Проте 29 вересня 1966 року, у 25-у річницю початку розстрілів, в урочищі відбувся мітинг громадськості, одним з організаторів якого був старший науковий співробітник обсерваторії АН УРСР Емануїл Діамант. У мітингу взяли участь письменники Віктор Некрасов, Анатолій Кузнецов, літературознавець Іван Дзюба.

“Бабин Яр — це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр — це наша спільна

трагедія, трагедія перш за все єврейського і українського народів”, — сказав тоді у своєму виступі Іван Дзюба.

 

 

Злочин і покарання

 

Інколи пишуть, ніби кати Бабиного Яру не були покарані але це не зовсім так.

 

Пауль Блобель повішений за вироком американського військового трибуналу 1951 року в Німеччині.

Вальтер фон Райхенау, генерал-фельдмаршал, командувач 6-ї армії. Схвалив ідею “акції відплати”, прямо відповідальний за неї. Помер за чотири місяці після початку кривавої масакри від серцевого нападу.

Курт Ебергард, генерал-майор, міський комендант Києва, віддав наказ про знищення євреїв. Потрапив до американського полону, де вкоротив собі віку в 1947 році.

Фрідріх Еккельн, генерал поліції, обергрупенфюрер СС, вищий керівник СС і поліції райхскомісаріату “Україна”. Один з організаторів “гросс-акції”, доповідав Гіммлеру в Києві про її хід. Страчений за вироком радянського військового трибуналу в 1946 році в Ризі.

 

Ті, хто влаштовував геноцид у 1941-му, і ті, хто влаштовує геноцид у 2023-му, — однакові злочинці, яким дорога лише до міжнародного трибуналу…

Вічна пам’ять жертвам трагедії Бабиного Яру. Вічна пам’ять усім невинно убієнним.

 Підготувала Гудима В.В. 

1 жовтня відзначається День Захисника України . Це свято має особливе значення для кожного українця.Сьогодні в нашому закладі вчителями Нямцу Г.В. та Валентир С.В. був проведений інтегрований захід до Дня Захисника України,який поєднав в собі українську літературу та фізичну культуру.Діти дізналися історію створення свята, пригадали відомості про козаків та їхні риси. Захисники багато часу приділяють стройовій підготовці,що дисциплінує і дозволяє добре орієнтуватися. Козацькі забави пройшли під гаслом "Сила нескоренних". 

30 вересня відмічається Всесвітній день бібліотек.

Сьогодні учні 1-А класу Кілійський заклад загальної середньої освіти  № 1 разом з вчителем Маланіч Г.Д. завітали до шкільного королівства (бібліотеки) де їх привітно зустріла хранительки книжок- Татару К.М.

Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Бібліотеки як скарбниці знань.

Катерина Михайлівна розповіла дітям як треба правильно і обережно ставитися до книг.

Книга – одне з найбільших чудес, створеною людиною.З книги ми черпаємо знання .

Діти уважно слухали та запам'ятали,що не можна рвати ,малювати та писати у книжках.

І обов'язково книжка має бути обгорнута та мати закладку.

Бібліотека - це те місце,де можна безкоштовно взяти почитати будь-яку книжку,а також можна  подарувати свою.

Є у мене мрія невеличка,.   Щоб коли прокинусь-не було війни...."Хай буде мир для України! " Всі просять : доньки і сини. Молитви наші Богу линуть, щоб більше не було війни. Учні 3-Б класу дізналися про історію виникнення Міжнародного дня миру,  діти прийняли участь у вікторині. Пройшли лабіринтами і узнали про те, у якому місті встановили Дзвін миру, хто намалював символ миру, ,що являється емблемою миру. Закінчився сьогоднішній день створенням Емблеми миру- українського віночку навколо нашої України та білих голубів. 

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

Виховний захід до Дня миру у 2-Б класі.

Бабин Яр - одне з найвідоміших пам'ятних місць, пов'язаних із людською трагедією. У роки  Другої світової війни 1939-1945 - місце нацистського геноциду. Тут починаючи з 29 вересня 1941 і до жовтня 1943  гітлерівські  окупаційні  власті  знищили  понад 100 тис. осіб.

 

Бабин Яр у світі здебільшого відомий як місце масового винищення єврейського населення в столиці України. Насправді ж він став великою братською могилою для людей багатьох національностей, в тому числі і українців, які на той час волею долі опинилися в цьому місті. 

Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.

Трагедія Бабиного Яру - скорботні події, вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті. Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати...

З учнями 5-Б класу Кілійського ЗЗСО 1 до Дня Миру було проведено онлайн виховну годину. 21 вересня відзначається міжнародний День Миру. Що може бути кращим за сонечко зранку, за усміхнені обличчя, за радість в очах людей. Це і є МИР.

Учні 3-В класу Кілійського закладу загальної

середньої освіти №1 вітають всіх з Міжнародним Днем миру!

Хай в цей вересневий день в кожну домівку прилетить Голуб миру з добрими звістками!

Мир вам і вашим близьким!

Вітаємо з Міжнародним днем миру!

Бажаємо всім мирного неба, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні. 💙💛

З учнями 5-а класу Кілійського ЗЗСО 1 до Дня Миру було проведено онлайн виховну годину. 21 вересня відзначається міжнародний День Миру.Основною думкою цього дня є теза"Пробач і ти отримаєш мир". Що може бути кращим за сонечко зранку, за усміхнені обличчя, за радість в очах людей.Спокій, відсутність пострілів, безхмарні дитячі сни - це і є найбільшим щастям. Це і є МИР. 

21 вересня - Міжнародний день МИРУ!

Вчитель початкових класів Кілійський заклад загальної середньої освіти  № 1 Маланіч Г.Д. провела виховну годину для своєї малечі 1-А класу.

Діти з цікавістю продивилися презентацію,дізналися про маленького ,але такого могутнього птаха миру.

Так,голуб символізує МИР.Також попрацювали над розмальовками.

На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей.

  Найбільше у світі щастя – це МИР, коли люди живуть дружньо та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів.

Сьогодні, 21 вересня наш 1Б клас провів урок на День Миру, і ми говорили не лише про мир в нашому класі, але і про мир у нашій країні. Діти розуміють, як важливо, щоб ми всі жили разом в гармонії та мирі. Разом ми говорили про те, як важливо добре ставитися один до одного та розв'язувати конфлікти мирним шляхом.

Нехай мир панує у нашому класі, у нашій країні і в усьому світі! 🌍✌️ #ДеньМиру #УрокМиру #ПершийКлас #МирУКраїні

День миру є святом, яке ще раз нагадує, що іншого ціннішого не існує.

Вчитель Калачова Любов Олексіївна разом з учнями 4-А класу провела виховну годину на тему "Ми -діти України за мир у всьому світі". Учні познайомилися з історією започаткування свята, виготовили емблему символ миру голуба.


Шановні колеги, вітаємо Вас з Днем знань!

Бажаємо  у новому навчальному році неймовірної енергії та натхнення. Нехай Ваша пристрасть продовжить надихати, а терпіння та знання — змінювати на краще багато юних життів. Нехай новий навчальний рік буде сповнений вдячних посмішок учнів!