Безпека на воді

Правила поведінки на воді.docx

ДСНС України закликає громадян дотримуватися

елементарних правил відпочинку поблизу водойм!


 

Головне управління Державна служба України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області закликає вас під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки, а також проводити профілактично- роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми.

 

 Варто пам'ятати:

- купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;

- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

- не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;

- не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;

- не панікуйте, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти;

- дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега;

- купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;

- за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;

- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

 ЯКЩО ЛЮДИНА ТОНЕ: 

1. Відразу голосно звіть на допомогу: "Людина тоне"!

2. Попросіть викликати рятувальників за телефоном «101» та швидку медичну допомогу за телефоном «103».

3. Киньте тому, хто тоне рятівний круг, довгу мотузку з вузлом на кінці.

4. Якщо добре плаваєте, зніміть одяг і взуття та уплав дістаньтеся до того, хто тоне. Заговоріть з ним. Якщо почуєте адекватну відповідь, сміливо підставляйте йому плече в якості опори і допоможіть допливти до берега. Якщо ж потопаючий знаходиться в паніці, схопив вас і тягне за собою у воду, застосовуйте силу. Якщо звільнитися від захоплення вам не вдається, зробіть глибокий вдих і пірніть під воду, захоплюючи за собою потопаючого. Він обов'язково відпустить вас. Якщо потопаючий знаходиться без свідомості, можна транспортувати його до берега, тримаючи за волосся.

 

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПОТОПАЮЧОМУ:

 Якщо Ви бачите тонучу людину або нерухоме тіло у водоймі, в першу чергу, викликайте невідкладну допомогу! Постарайтеся відшукати серед оточуючих людину, яка зможе Вам допомогти. Одному потрібно витягувати потопельника з води, другому – викликати швидку допомогу, а також контролювати, щоб потопаючий не потягнув за собою рятівника.

Для того, щоб врятувати людину і самому не потонути, до неї обов'язково потрібно підпливати ззаду, тримати під пахви, підняти обличчя над водою і плисти до берега.

Подальші дії:

1. Дістати потопаючого з водойми.

2. Покласти на жорстку і бажано гладку площину.

3. Провести діагностику на предмет, чи є дихання (послухати або подивитися, чи є рух грудини).

4. Помацати, чи відчувається пульс.

 

У разі, коли не вдалося виявити серцебиття і відсутнє дихання, потрібно без зволікання надавати першу долікарську допомогу:

1.     Зробити непрямий масаж серця.

Реанімаційні дії продовжують аж до приїзду бригади швидкої допомоги.

2.     Одночасно із наданням допомоги потерпілому необхідно викликати «швидку медичну допомогу» або якнайшвидше, не припиняючи реанімаційних заходів, доставити потерпілого до медичного закладу.

   Усім потерпілим обов’язково повинно бути надано кваліфіковану медичну допомогу лікарями «Швидкої медичної допомоги» або в лікувальній установі, тому що після порятунку в утопленика висока ймовірність розвитку набряку легень.

 Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання задоволення від відпочинку.

 Звернення Головного управління ДСНС України до населення 

Шановні громадяни! За даними Служби порятунку «101» впродовж літнього періоду минулого 2018 року під час купання у водоймах Дніпропетровської області загинуло 54 людини, серед яких 7 дітей. Силами співробітників ДСНС врятовано 26 осіб, з них - 2 дітей.

З початку 2019 року на водних об'єктах області вже загинуло 8 осіб. Протягом травня на водних об'єктах Дніпропетровщини потонуло 2 дитини.

 

Друзі! З 1 червня розпочинається купальний сезон. З його початком кількість нещасних випадків на воді значно збільшується. І тільки від вас самих залежить, які спогади зостануться у вас після відпочинку на водних об’єктах.

Щорічно перед початком купального сезону рятувальники Дніпропетровщини проводять в підвищену готовність сили і засоби з метою попередження надзвичайних ситуацій на воді та оперативного реагування у разі їх виникнення. Але як би швидко не реагували рятувальні служби, варто пам’ятатиаби  врятувати людину, що тоне, є всього 5 хвилин.

 

Шановні відпочиваючі, пам’ятайте, під час купання необхідно дотримуватися таких основних вимог:

 

- купатися необхідно у відведених для цього місцях;

- не заходити в воду у стані алкогольного сп'яніння;

- діти повинні купатися обов'язково під наглядом дорослих;

- не можна запливати за обмежувальні знаки;

- не слід купатися наодинці.

 

В разі надзвичайної ситуації одразу телефонуйте за номером Служби порятунку  «101»!

 

 Ваше життя в Ваших руках!