Vrijwilligersmiddag 28 augustus

Elk Jaar organiseert KBO Overasselt/Nederasselt een uitje voor hun vrijwilligers. Dit jaar brachten wij een bezoek aan de Kijkzolder van de Antonius Abt Kerk in Wijchen. We werden ontvangen in de pastorie en onder het genot van een kopje koffie/thee met vlaai kregen wij uitleg over de geschiedenis van de RK Kerk in deze regio en het ontstaan van de Kijkzolder.

Daarna gingen we de trap op naar de zolder. Op de zolder was een tentoonstelling over de sacramenten te zien. Gebruik van: kleding en voorwerpen uit het verleden en heden. Ook konden we alles bekijken over het huwelijk, doopsel, eerste H. Communie, biecht en ziekenzalving. Het was een feest van herkenning. Ook de kerkelijke ornamenten kregen veel aandacht. Ook de uitleg hierover was erg goed. De boeken met bidprentjes werden met aandacht bekeken. 

Daarna gingen we naar de pastorietuin waar een lid van de tuingroep ons meenam naar de opgeknapte Lourdesgrot en sculpturen van Franciscus en Maria die gered zijn na de sloop van de betreffende scholen. 

Alles zag er prachtig uit. De middag werd afgesloten met een drankje en hapje op het terras van de Buurderij. 

Wilt u als vrijwilliger wat tijd besteden aan werkzaamheden van de KBO, b.v. bestuurslid, ziekenbezoeker, bezorger van het maandblad, organiseren van activiteiten meld u dan bij ons aan.