Історія ЗДО

Історична довідка

Засновано дитячий ясла-садок «РОДНІЧОК» на початку серпня 1987 року (заклад побудований колгоспом «Прогрес», голова Миндру Н.Г.), розрахований на 12 вікових груп.

      На підставі наказу № 3 від 06.05.1992 р. правління АСГП «Прогрес» «Про переведення дитячого ясла – садка «Роднічок» на баланс сільської ради та рішення сесії Кам’янський сільської ради № 18 від 06.05. 1992 року «Про прийняття дитячого ясла – садка на баланс сільської Ради» дошкільний навчальний заклад «Роднічок» знаходиться у комунальній власності Кам’янської сільської Ради.

       Рішенням 4 сесії 8 скликання Саф’янівської сільської ради № 174 – 8 від 29.01.2021 дошкільний заклад перейменовано у Кам’янський заклад дошкільної освіти (ясла – садок)  "Роднічок" Саф’яніської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області

      На 1 вересня 1997 року в саду працює одна група. 

      У 2000 році працюють дві групи.

       З 2002 року в садку працюють 4 групи.

      З  2008 року працюють 5 груп.

      з 2020 року працюють 4 групи.

В  ЗДО   немає черги, 100% охоплення дітей п’ятирічного віку суспільним дошкільним вихованням.  

За підсумками державної атестації закладу у 2011 році встановлено «високий рівень» освітньої  діяльності.

             У районному рейтингу з підготовки навчальних закладів до нового навчального року на протязі 5 років (2016, 2017, 2018, 2019, 2021) заклад посідає І місце.

У 2020 році колектив ЗДО «Роднічок» став переможцем ІІ етапу Всеукраїнського громадянського огляду - конкурсу зі стану умов і охорони праці серед навчальних закладів в  Одеській області.

     Рішенням 25 сесії 8 скликання № 3807-VIII від 22.02.2023р. Саф`янівської сільської ради "Про зміну найменувань окремих закладів дошкільної Освіти Саф`янівської сільської ради та затвердження Статутів у новій редакції" Кам`янський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) "Роднічок" Сафянівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області було перейменовано на Кам`янський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) "Джерельце" Сафянівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області.



Пріоритетні  напрямки закладу 

Кам’янський заклад дошкільної освіти (ясла – садок)  «Джерельце» здійснює свою діяльність відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти,  Статуту закладу, Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років  «Дитина», програми «Впевнений старт».                       

ЗДО «Джерельце» - це сучасний навчальний заклад, який забезпечує  належні умови для реалізації дитиною свого природного потенціалу (фізичного, психологічного, соціального), сприяє гармонійному та особистісному зростанню кожного вихованця. Підтримує зв’язки з батьками, надає їм консультативну педагогічну допомогу з питань освіти, фізичного і психічного розвитку їх дітей. 

Одне з пріоритетних направлень роботи закладу дошкільної освіти – це збереження здоров’я дітей. Система збереження здоров’я дітей в закладі передбачає різноманітні форми і методи фізичного виховання. Загартування в нашому закладі – це чітка організація теплового і повітряного режиму, чіткий режим прогулянок, гігієнічні процедури. Також використовуються нетрадиційні методи загартування та фізичного виховання. У нашу практику введені гімнастика пробудження, ходіння по водно-сольових доріжках босими ногами, точковий масаж, самомасаж, дихальна гімнастика. З дітьми проводяться заняття з фізичної культури, на яких максимально задовільняється потреба в активних рухах, поліпшуються показники фізичного розвитку, підвищується розумова працездатність і емоційний тонус. 

      

Ще одне пріоритетне направлення -  впровадження сучасної інноваційної технології інтегрованого підходу в освітньому процесі. Практика впровадження інтегрованого підходу підтверджує високу результативність освітнього процесу в дошкільному закладі. Використання інтегрованого підходу до організації і планування освітнього процесу в дошкільному закладі сприяє розширенню соціально-пізнавального досвіду дітей, інтенсивному розвитку когнітивних процесів; формуванню допитливості, спостережливості, кмітливості, активного ставлення до подій і явищ дійсності; сприяє становленню особистості в суспільних відносинах і в цілому забезпечує дошкільну зрілість.


       Важливе пріоритетне направлення роботи - забезпечення всебічного розвитку дітей.  Насамперед педагоги нашого  дошкільного закладу приділяють увагу створенню ігрового розвиваючого середовища, бо розуміють, що в грі формується дитячий колектив, виховуються кращі риси характеру, тренується пам’ять, увага, розвивається фантазія. Діти мають змогу гратись в «Інтелектуальних куточках», які містять настільно-друковані розвиваючі ігри, кросворди, ребуси, ігри-лабіринти. В «Куточках Казки», де діти мають змогу проявити свої творчі здібності.


Про впровадження реформи «Нова українська школа» 

Інтегрований підхід до освіти — ключовий у Концепції Нової української школи та в роботі сучасних дитячих садків. Нова українська школа визначає побудову освіти  на всіх її ланках з максимальним урахуванням індивідуальних особливостей (фізичних, психологічних, інтелектуальних ) кожної дитини незалежно від вікової групи. Колектив ЗДО «Джерельце» працює над забезпеченням наступності між дошкільною та початковою освітою, адже компетентності учня НУШ мають формуватися на ґрунті компетентностей, закладених ще в дошкільному віці. В ЗДО «Джерельце» створено оптимальне розвивальне середовище, кожна дитина може вільно, відповідно до своїх смаків і настрою обирати той чи інший осередок. У розвивально - освітньому процесі  педагоги використовують  особистісний підхід до кожної дитини; різні види занять: тематичні, комбіновані, домінантні, комплексні, сюжетно – динамічні, інтегровані. Спектр тем, над якими працює педагогічний колектив великий: моральне, екологічне, економічне, трудове, національно – патріотичне виховання, творчий розвиток. Нова українська школа  дає простір дитячої уяві   и самим сміливим творчим ідеям.  Завдяки тісній співпраці з батьками, колективом початкової школи,  діти - випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, мають сформовані  базові якості особистості, мають навички навчальної діяльності.