4 квітня 2023 року на онлайн-платформі Zoom для здобувачів вищої освіти ОП Біологія та запрошених гостей було проведено студентський круглий стіл «Птахи – окраса рідної природи» (до Міжнародногодня птахів).
Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час повернення пернатих із теплих країв.
Птахи – це вірні помічники та друзі! Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять весну.
Користь від птахів дуже велика, адже їх недарма називають пернатими помічниками людини. Вони знищують неймовірну кількість комах, які можуть завдати непоправної шкоди деревам та сільськогосподарським посівам.
Птахів слід не лише любити та милуватися ними, але й оберігати їх. Для цього проводяться заходи, спрямовані на збереження різноманіття видів, розширення ареалів розселення пернатих та збільшення їхньої чисельності. Сюди відносяться роботи із створення заповідників та національних природних парків на території України, а також складання Червоної книги для опису зникаючих видів птахів, рідкісним. Тож шануймо та бережімо наших пернатих друзів та помічників!