звіт з навчально-польової практики із Зоології 111-бп групи 

|2021|

Літня навчально-польова практика для здобувачів освіти першого курсу спеціальності 091 Біологія є важливою складовою частиною вивчення курсу зоології та займає важливе місце в системі професійної підготовки  майбутніх  бакалаврів з біології.

На підставі договору про проведення практики навчально-польова практика з зоології  проходила на базі Природного парку «Гомільшанські ліси» в Харківській області, селі Коропове.

Відповідно до змісту практики із зоології на першому курсі проводиться практика з зоології безхребетних.

Зміст практики:

Перший день: Ознайомлення із ціллю і завданнями практики з зоології безхребетних. Вивчення техніки безпеки, першої долікарської допомоги. Підготовка спорядження для польових досліджень. Загальне ознайомлення з основною і додатковою літературою.

Другий день: Екскурсія для вивчення мешканців лісу. Камеральна обробка зібраного матеріалу в лабораторіях. 

Третій день: Екскурсія для вивчення безхребетних луків (умови існування безхребетних в  екосистемах луків; методи їх збору і обліку; комахи як запилювачі квіткових рослин, знайомство з біологією медоносної бджоли як суспільної комахи із складною поведінкою).

Четвертий день: Вивчення водних безхребетних. Екскурсії до стоячих та проточних водойм. Камеральна обробка матеріалів в лабораторних умовах. 

П'ятий день: Вивчення безхребетних ґрунтів (ґрунт як середовище існування; умови руху, дихання, живлення і розмноження в ґрунті; методи збору і кількісного обліку безхребетних ґрунту; основні поняття про їх морфофізіологічні адаптації до середовища існування, трофічні зв'язки і роль у ґрунтоутворюючих процесах). Камеральна обробка зібраного матеріалу в лабораторіях.

Шостий день: Дослідження безхребетних тварини городу та саду. Здійснення навчальних польових досліджень на городі, або саду. Ознайомлення з методами знаходження і збирання тварин. З’ясування типів пошкоджень садових і городніх культур. Кількісний облік шкідливих безхребетних тварин саду та городу.

Сьомий день: Сліди перебування та діяльності безхребетних тварин (сліди на землі, піску, гнізда, нори та ін.).

Восьмий день: Консультація та навчання користування різними визначниками. Закріплення отриманих знань щодо фіксації зібраного матеріалу. Виготовлення колекції з зібраних безхребетних тварин. 

Дев'ятий день: Додатковий збір матеріалів, камеральна обробка зібраного матеріалу, написання і оформлення звіту. Виконання самостійної роботи.

Десятий день: Звітна конференція. Проведення заліку. 

Більш детальний звіт з навчально-польової практики з зоології безхребетних можна переглянути тут.