Новини

діяльність кафедри за участю викладачів та студентів 

2019 -2020 н.р

Сторінка КАФЕДРИ на якій студенти, випускники, абітурієнти та батькі дітей з ососбливими освітними потребами можуть оперативно ознайомитися з новинами нашої кафедри, актуальними дослідженнями, анонсами заходів (семінари, конференції) з питань спеціальної освіти та надання освітніх послуг дітям з ООП.

На сторінці також збирається акутальна інформація з питань розвитку інклюзивної осввіти та підвищення рівня соціальної інклюзії.

Друга зустріч-семінар студентів нашої кафедри з фахівцем з питань сенсорної інтеграції та фізичної реабілітації  Семірожкіним В.В,

Тема : Навчання дитини з ООП плануванню та організації самостійних дій.

Подія пройшла в рамках співробітництва  з БФ "Квіти Життя" та БО БФ "Дон Калабрія Україна" .

#семинар #ХГПА #сенсорнаінтеграція #фізичнареабілітація 


Створена Група в популярному соціальному сервісі Facebook - Студенти та випускники ХГПА (дефектологи, логопеди, асистенти) 

https://www.facebook.com/groups/2530167107102772/

Група направлена на надання студентам та випускникам нашої кафедри додаткової професійної інформації, посилання на разнопланові заходи (онлайн та офлайн семінари , конференції, тренінги) та публікацію ваканції для можливого працевлаштування.

Семінар фахівця Віталія Семірожкіна з питань сенсорної інтеграції та фізичної реабілітації для студентів нашої кафедри.

Тема : Значення фізичного розвитку та сенсорної інтеграції в роботі дефектолога.

Подія пройшла в рамках співробітництва  з БФ "Квіти Життя" та БО БФ "Дон Калабрія Україна" .

#семинар #ХГПА #сенсорнаінтеграція #фізичнареабілітація 

2 червня пройшла зустріч викладачів кафедри корекційної освіти та спеціальної психології із деканом факультету Дошкільної і спеціальної освіти та історії. 

Основним питанням онлайн засідання в сервісі Zoom стали питання тарифікації на 2020-2021 навчальний рік

1 червня  почалися наші онлайн зустрічі зі студентами заочної форми навчання.

Ознайомитися з Розкладом сесії заочного відділення 

Кафедра.mp4

Запрошуємо до вступу на Кафедру корекційної освіти та спеціальної психології!

Здобуття освітнього ступеня бакалавра:

Вступні випробування на перший курс здійснюються на основі повної загальної середньої освіти за результатами сертифікатів УЦОЯО:

-Українська мова та література (від 100 балів);

-Біологія (від 100 балів);

-Історія України або Іноземна мова (від 100 балів)

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ 

Телефон приймальної комісії:

(057)732-87-3


video-1590431134.mp4

Перебуваючи на карантині, учні та й дорослі змінюють звичний спосіб життя. У тому числі, зменшують рухову активність. Це, у свою чергу, впливає на настрій та загальний стан організму, може призвести до зниження імунітету та загострення хронічних та ін. захворювань.

Щоб тримати себе у «формі», зберегти здоров’я та провести час самоізоляції не тільки без негативних наслідків для організму, а й з користю,ВОЗ закликає не залишати фізичних вправ, і навіть пропонує власні.

Студенти і викладачі кафедри корекційної освіти та спеціальної психології розділяють рекомендації ВОЗ та закликають всіх долучитися до «Тижня фізичної культури в умовах карантину».

Будьте здорові! 


Онлайн-флешмоб до Дня Вишиванки !

 День вишиванки відзначають в третій четвер травня. У 2020 році свято випадає на 21 травня. 

Здобувачі та викладачі кафедри корекційної освіти та спеціальної психології прийняли участь у онлайн-флешмобі до Дня Вишиванки «З вишиванкою в серці»

#ДеньВишиванкиХарків2020 

#ПарадВишиванкиХГПА2020

14 травня пройшла підготовка до державної атестації здобувачів освіти групи 411СО.

3 травня студенти нашої  кафедри мали можливість прийняти участь у  онлайн семінарі "Візуальній розклад: як навчити дитину виконувати завдання без контролю дорослого".

Лекторка Ангелова Анастасія, психолог, поведінковий терапевт.

5 травня відбулося розширене засідання координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності .

Екзамени 211СО та 311СО "Спеціальні методики викладання дисциплін природничо-географічного та історичного циклу" викладач Івашура Н.С. 

zoom_0.mp4

Екзамени та заліки з викладачем Бровченко А.К.  Педагогіка та психологія вищої школи, Історія спеціальної освіти. 

28 та 29 квітня пройшли онлайн конференції по закінченню практики. Здобувачі освіти 1, 2, 3,4 та 5 курсів доповіли про закінчення практики та представили свій аналіз. Керівники практики та представник відділу практику підвили підсумки та надали рекомендації щодо оформлення документації.

Графік_екзаменів_академія.pdf

ГРАФІК 

Заліків та екзаменів


Графік заліків_академія.pdf

27 квітня 2020 викладачі кафедри прийняли участь заході "МІЖНАРОДНА ПЕДАГОГІЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ РОЗВИТКУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ПОЧАТКОВОЇ 

МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ «ARTS FOR HEARTS» в Україні.


Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

“Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

МОН вже опублікувало рекомендації щодо завершення навчального року та оцінювання. Так, в умовах використання технологій дистанційного навчання педради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.  


23 квітня відзначається Всеукраїнський день психолога!

Шановні психологи, ви приносите людям гармонію, добро, спокій на душі! 

Нехай клієнти завжди будуть чуйні і вдячні! 

А вам бажаємо не забувати про власний відпочинок і благополуччя! 

програма.pdf

21 квітня 2020 пройшла Науково-практична інтернет конференція «Стан та перспективи розвитку спеціальної та інклюзивної освіти» 

Час проведення заходу: 13.00 – 15.00 

Місце проведення: КЗ «ХГПА» ХОР, кафедра корекційної освіти та спеціальної психології, платформа ZOOM 

Модератори: Івашура Н.С., Пєхарєва А.С. 

Основні доповіді 

- ОРГАНІЗАЦІЯ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ - Славгородська Рита 111СО

- ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯК ВАЖЛИВИЙ КОМПОНЕНТ УСПІШНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ - Портянко Анна 411 СО

- ОСОБЛИВОСТІ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ- Москаленко Дар'я , Чепурна Поліна .211СО

- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ У НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ  - Тетяна Пономаренко 311 СО

- ФОРМУВАННЯ НОВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ З ПОРУШЕННЯМ ІНТЕЛЕКТУ – Булько Ірина 311 СО


Весна розквітла, наче казка,

І сяє сонцем височінь небес.

Вітаємо зі світлим святом Пасхи!

Христос Воскрес!

14 квітня студенти нашої  кафедри прийняли участь у  онлайн семінарі "Батьки як партнери фахівця корекційної сфери: принципи і форми роботи".

Лекторка Ангелова Анастасія, психолог, поведінковий терапевт.

14 квітня пройшло засідання кафедри, на якому були обговоренні наступні питання:

11 квітня здобувачі нашої  кафедри, як очної так й заочної форми навчання,  прийняли участь у двогодинному онлайн семінарі "Як навчити дитину займатися із задоволенням: керівний контроль".

Лекторка Ангелова Анастасія, психолог, поведінковий терапевт.

Рекомендації  - Дії під час карантину

13 квітня під час зустрічі зі студентами 211 СО обговорили питання щодо перебігу онлайн навчання, підготовки до онлайн конференції та психологічний стан під час знаходження на карантині.

12 квітня студенти нашої кафедри та викладачі мали задоволення приєднатися до включення присвяченого  Зв'язку емоцій та  стимів. Семінар проводили доктор Stephen Mark Shore та експерт Bill Peters , обидва спікера є дорослими з аутизмом.

10 квітня під час зустрічі зі студентами 311 СО  обговорили питання щодо виконання  завдань  та участь у майбутній конференції "Стан та перспективи розвитку спеціальної та інклюзивної освіти "  , що пройде в онлайн режимі 21 квітня 2020 року.

В рамках конференції планується робота за наступними тематичними секціями: 1. Організація освітнього процесу в умовах інклюзивної освіти; 2. Діагностика та корекція психофізичних порушень у дітей та підлітків; 3. Особливості підготовки спеціалістів до роботи з дітьми із психофізичними порушеннями та викладацької діяльності; 4. Особливості навчання та виховання дітей з ООП

9 квітня пройшло чергове онлайн консультаційне засідання викладачів кафедри. Сьогодні обговорили тонкощі організації онлайн навчання, включеність в онлайн навчання груп заочної форми та поділилися досвідом кураторської роботи зі своїми групами.


5 квітня здобувачі нашої  кафедри прийняли участь у онлайн семінарі "Підказки як інструмент підвищення ефективного навчання , лекторка Ангелова Анастасія, психолог, поведінковий терапевт.

Викладачі нашої кафедри окрім сервісів Zoom, онлайн стрімінгу в Facebook, використовують для проведення лекції  Skype зв'язок. 

Сьогодні 7 квітня здобувачі нашої кафедри, як денної так і заочної форми навчання, разом із викладачами кафедри під час онлайн -зустрічі обговорили тему "Основні принципи використання поведінкової терапії при організації корекційних занять". Учасники у тому числі отримали роздатковий матеріал та додаткову літературу з прикладного аналізу поведінки АВА для самостійного вивчення. Відповідальний викладач кафедри Івашура Н.С.

Онлайн навчання  у співробітництві із нашими партнерами БФ "Квіти Життя" продовжується.

2 квітня студенти та викладачі кафедри прийняли участь у семінарі "Самостимулятивна поведінка у осіб з аутизмом: причини та методи корекції" , лекторка Англелова Анастасія, психолог, поведінковий терапевт.

Сьогодні 2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм, і студентки нашої кафедри корекційної освіти та спеціальної психології #ХГПА #Харків приєдналися до акції про розповсюдження інформації про #аутизм та підтримку прийняття осіб з аутизмом. 

Студентки нашої кафедри про деякі симптоми аутизму:

- проблеми з розвитком мовлення;

- віддає перевагу іграм на самоті;

- проблеми у спілкуванні з однолітками;

- повторюваність дій;

- неможливість встановити зоровий контакт;

- дитина мало жестикулює;

- залежність від рутини: одного і того ж маршруту прогулянки, чіткого розпорядку дня і ін.;

-складнощі з координацією рухів, ходіння навшпиньки;

- підвищена чутливість до шуму, музики, світла, одягу, запахів. 

Методи, підходи та терапії для дітей та підлітків з аутизмом:

-Прикладний аналіз поведінки (ABA);

- Мовна терапія і логопедія;

- Сенсорна інтеграція;

- Структуроване навчання ТЕАССН;

- Музична та арт-терапії;

- Трудотерапія;

- Ігрова терапія;

- Заняття по соціальним навичкам. 

#autism #2april #lightitupblue #autismawarenessday 

Контакти організаційного комітету:

Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

Адреса: м. Харків, пров. Ш. Руставелі 7., Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, факультет дошкільної та корекційної освіти, кафедра корекційної освіти та спеціальної психології.

Веб-сторінка: http://www.hgpa.kharkov.com/

E-mail: kafedra.korect@gmail.com

konferenciahgpa@gmail.com

Шановні студенти! Запрошуємо Вас узяти участь у роботі студентської науково-практичної конференції 

«Стан та перспективи розвитку спеціальної та інклюзивної

освіти» 

яка відбудеться 21 квітня 2020 року в м. Харків.

За результатами конференції буде виданий електронний збірник матеріалів конференції.

В рамках конференції планується робота за наступними тематичними секціями:

1. Організація освітнього процесу в умовах інклюзивної освіти

2. Діагностика та корекція психофізичних порушень у дітей та підлітків.

3. Особливості підготовки спеціалістів до роботи з дітьми із психофізичними

порушеннями та викладацької діяльності.

4. Особливості навчання та виховання дітей з ООП

Форма участі: заочна

Для участі у конференції необхідно до 23.00 год. 18 квітня 2020 року включно:

1. Надіслати на наступну адресу: konferenciahgpa@gmail.com електронний варіант тез

доповіді

2. Документи повинні бути підписані за наступним прикладом: Іванов_Тези

Примітка:

1. Про одержання матеріалів для участі у конференції оргкомітет обов’язково надішле

підтвердження.

2. Публікація у збірнику зараховується як апробація курсових та дипломних

досліджень.

3. Редакційна колегія залишає за собою право відмовити у публікації тез через

невідповідність вимогам.

Вимоги до оформлення тез доповідей

 Обсяг наукових тез – до 5 сторінок, текстовий редактор – Microsoft Word, орієнтація – книжкова, поля – усі 20 мм; гарнітура – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5.

 Перший рядок – назва доповіді (великими літерами, шрифт жирний, вирівнювання по центру).

 Другий рядок - прізвище та ініціали автора (курсив, шрифт напівжирний, вирівнювання по правому краю). Для студентів обов’язково вказувати ПІБ наукового керівника

 Третій рядок – курс та місце навчання (роботи).

 ПІБ та науковий ступінь керівника.

 Далі йде текст доповіді, вирівняний по ширині з відступом зліва 1,25 см.

 Посилання у тексті оформляються у квадратних дужках – [2, 56], де перше число означає порядковий номер у списку використаних джерел, друге – номер сторінки.

 Список використаних джерел розміщується наприкінці тексту і повинен бути оформлений відповідно до існуючих стандартів бібліографічного опису (див.: стандарт «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис» ( ДСТУ 8302:2015 від 22 червня 2015 р. №61 з 2016-07-01; згідно з наказом ДП «УкрНДНЦ» від 04 березня 2016 р. № 65 змінено дату чинності).

Авторам буде розіслано електронний збірник тез після проведення конференції.


Під час карантину навчання здобувачів нашої кафедри продовжується в онлайн режимі.

Окрім навчання з залученням онлайн Гугл -класів, студенти очної і заочної форми приймають участь у онлайн семінарах та стрімах., які проводять викладачі кафедри.

25 березня "Формування навичок самообслуговування і самостійності у дітей з ООП ".

28 березня "Значення сенсорної інтеграції в роботі фахівця дефектолога"

29 березня "Як і чим займатися з дитиною з аутизмом вдома"

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019-2020 навчальному році зі спеціальності 016 «Спеціальна освіта» 

ДИПЛОМОМ ІІ ступеня - Булько Ірина Сергіївна

ГРАМОТА в номінації "Впевнений старт  - "Холодова Єлизавета Юріївна

Науковий керівник: Проскурняк Олена Ігорівна, доктор психологічних наук, доцент, завідувач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології, Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».


УВАГА!

Навчання буде проходити дистанційно !


Викладачі нашої кафедри відвідали Міжнародний освітній семінар "АВА-терапія.Питання-відповіді".

Семінар відбувся за підтримки Сумського Державного Педагогічного Університету ім.А.С. Макаренко в місті Суми. 


29 лютого у всьому світі – це день інформування суспільства про людей з рідкісними (орфанними) захворюваннями.

Його мета – привернути увагу до проблем людей, хворих на рідкісні захворювання, а також підвищити обізнаність про рідкісні хвороби та їх вплив на життя людей. Рідкісна дата вибрана не випадково (рідкісна дата –рідкісне захворювання). 

Експозиція розповідає про історію людей, що населяли нашу землю від найдавніших часів і до початку XX ст. 

28.02.2020

В рамках вивчення спеціальних методик навчання історії зі студентками 311Со відвідали Харківський історичний музей.

Обрали виставку Слобожани та отримали величезне задоволення, поринувши на 1,5 години в історію життя наших предків.

Сьогодні святкували Масляну та проводжали зиму! 

Смачні млинці від наших красунь)

27/02/2020

27 лютого 2020 у Дніпрі на базі Міського комунального закладу культури «Дніпровська дитяча музична школа № 15» в рамках Міжнародного проєкту «Педагогічний марафон розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти ARTS FOR HEARTS Одеса-Харків-Львів-Дніпро 2019-2020» відбувся семінар Міжнародний семінар-практикум «Розвиток інклюзивної початкової мистецької освіти».

У семінарі взяли участь понад 200 слухачів серед яких – викладачі мистецьких навчальних закладів та всі зацікавлені в розвитку інклюзивного навчання у закладах освіти.

Викладач кафедри Івашура Н.С. докладала про "Особливості організації мистецької освіти для дітей з особливими освітніми потребами." 

День відкритих дверей!

20 лютого  студенти 111СО із викладачами мали  можливість відвідати концерт-реквієм "Соколята",  присвячений Дню пам'яті героїв Небесної сотні. 

Проникливі пісні, незрівнянне виконання та  вірші. 

Вічна пам'ять героям України!

Завдання для перевірки знань спеціальної методики навчання природознавства, Переможцями стали команда "Міньйони".

20 лютого на кафедрі відбулася гра "Що? Де? Коли? Природа завжди". 

Красуні 111СО - перше місце!

Оздоровча аеробіка!  20.02.2020

наказ Про призначення експертної групи.pdf

18 лютого 2020 року в стінах Харківської державної академії фізичної культури ХДАФК пройшов науково-практичний семінар «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИХОВАННЯ ТА НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З РОЗЛАДАМИ СПЕКТРУ АУТИЗМУ» для працівників психологічної служби закладів освіти Індустріального району. 

Семінар розпочала завідувач кафедри педагогіки та психології ХДАФК, кандидат психологічних наук, доцент Олена Гант з доповіддю «Про забезпечення реалізації права на освіту осіб з особливими освітніми потребами».

З темою «Організація інклюзивного навчання для дітей з аутизмом» на семінарі виступила викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Харківської гуманітарно-педагогічної академії Наталія Івашура .

Також на семінарі учасники почули виступ практичного психолога Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1 Юлії Алімової «Діагностика розладів аутичного спектру в ранньому віці» та пані Юлію Худаченко  з доповіддю «Особливості психічного розвитку у дітей з аутизмом» .

14 лютого наші викладачі та здобувачі взяли участь у благодійному ярмарку на підтримку майстерні для підлітків з аутизмом, де творяться гарні вироби на будь-який смак)

І кожен охочий зміг зробити для себе самостійно блокнот з неповторною обкладинкою. #ХГПА 

13 лютого в нас пройшов веселий "Природничий квест" в рамках вивчення Спеціальних методик викладання дисциплін природничо-географічного та історичного циклу.

Просвітницький захід "Соціальна інклюзія для дітей та підлітків з ООП"

Прийняли участь викладачі та студенти кафедри корекційної освіти та спеціальної ппсихології (111СО та 211 СО) .    7.02.2020

             #ХГПА #ХГПАХарків

#навчання #інклюзія #студенти #дефектолог #асистент  

Дякуємо@yulaslavdin Юдін Владислав за вже другий майстер-клас "Ліплення на дотик" для наших студенток, майбутніх дефектологів, асистентів.

Студентки 111СО кафедри корекційної освіти та спеціальної психології творили від душі :-)

#ХГПА #навчання #арт #студенти #дефектолог #асистент #волонтерство #ХГПАХарків #Харків #Україна 

Дякуємо директору Лисенко Олександру за запрошення до Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС» @chance_chuhuiv #Чугуїв

Викладач кафедри Івашура Наталія провела зустріч з батьками та фахівцями на тему "Організація інклюзивного навчання для дітей з аутизмом" .

Чекатимо наступних зустрічей та співпраці з питань організації навчання дітей з особливими потребами ) 

4.02.2020

Дякуємо, що знайомство з Іва Стиша принесло нам теперішнє неймовірне дійство!

Чарівну атмосферу для нашої групи 211СО кафедри корекційної освіти та спеціальної психології на майстер-класі "Ліплення на дотик" створює Юдін Владислав та Кузнецова Поліна, в рамках проекту "Людський фактор". #ХГПА #ХГПАХарків #навчання #студенти #дефектолог #асистент #волонтерство #Харків #Україна 

31 січня 2020

30 січня зі студентками групи 311СО кафедри корекційної освіти та спеціальної психології #ХГПАХарків , майбутні #логопед #дефектолог #асистент , були в гостях GarageHab !

Чудова атмосфера, викладачі, які вміють надихати!

Дякуємо за екскурсію та бесіду про особливості навчання дітей в @tiny.garage !

Чекаємо наступних зустрічей та участі у майбутніх проектах #ГаражХаб , у тому числі проектах, які направлені на розвиток інклюзивності та включення дітей та підлітків з особливими потребами!

#ХГПА #навчання #студенти #волонтерство #Харків #Україна

ДЕНЬ 

відкритих дверей

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД 

«ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ»

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

запрошує випускників закладів освіти 

25 січня 2020 року о 9:00

адреса: м. Харків , провулок Руставелі 7

телефон приймальної комісії 732 87 33 

Вітаємо наших магістрів

тепер вже дипломованих фахівців, готових до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Нехай теоретичні та практичні знання, отримані в стінах Академії, допомагатимуть знайти ключик до кожної дитини і надавати сім'ям особливих дітей професійну підтримку!

Пишаємося нашими магістрами Випуск 2019, викладачі кафедри корекційної освіти та спеціальної психології.                           24/12/2019

20-21 грудня 2019 відбулася державна атестація магістрів 016 Спеціальна освіта. На захист магістерских робіт були запрошені стейкхолдери в особі заступника директора з навчально-виховної роботи                                     Литвищенко Тетяни Іванівни (Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа № 3» )

Не інвалід, а людина з інвалідністю.

1 мільярд людей у всьому світі мають будь-яку форму інвалідності

Це 15% населення Землі.

Понад 100 мільйонів людей з інвалідністю - діти.

3 грудня у всьому світі - це день інформування суспільства про людей з інвалідністю.

Основна мета цього дня – не святкування та не викликання жалості до людей з інвалідністю, а саме інформування. Про те, як правильно говорити про інвалідність. Про те, як комунікувати з людьми з інвалідністю. Про те, що людей з інвалідністю не потрібно боятися або ігнорувати.

Ми мріємо, щоб у людей з нвалідністю було гідне майбутнє.

Ми хочемо, щоб у них була робота, свої інтереси і своє життя. Щоб вони спілкувалися і навчалися. Щоб не сиділи в чотирьох стінах і не відчували себе самотніми. Щоб у них було те, на що заслуговує кожен. Спілкування і підтримка.

Саме тому ми створюємо проєкти, які допомогають в соцаілізації та адаптації людей з інвалідністю у суспільстві, сприяємо у наданні їм соціально-педагогічної, психологічної, правової, побутової допомоги,

Інклюзія, до якої ми прямуємо – це здатність сприймати світ різним. Незалежно від кольору шкіри, розумових здібностей, зовнішнього вигляду або будь-якої форми інвалідності людини, яка знаходиться поруч.

@ https://www.facebook.com/bachytysercem/ 

Майбутні дефектологи та логопеди 2 курсу сьогодні волонтерили на заняттях Майстерні для підлітків з аутизмом ArtforАutismukraine .

Творили новорічну вже красу у перший день зими)))                                         1/12/2019

Щорічна гра "Що? Де? Коли?" в якій беруть участь студенти та викладачі з різних факультетів Академії, у цьому році у тому числі викладачі нашої кафедри.

Протягом листопада AVP - Харків почали роботу зі студентами Харківської гуманітарно-педагогічної академії.  Альтернатива насильству в Україні (AVP Ukraine) є частиною міжнародної програми AVP International.  

AVP - Харків проводили тренінг для студентів кафдри на тему  "Профілактика буллінга в шкільному середовищі",

Вдячні тренерам за проведені тренинги та нові навички.                                   

В рамках вивчення дисципліни "Спеціальні методики навчання математики" та за ініціативи студенток групи 211 СО був організований практичний семінар за методикою Нумікон.   Учасниками були студенти груп 211 СО та 311 СО.

Методику Нумікон успішно застосовують як вчителі, так і батьки в усьому світі. Нумікон заохочує показувати думки та дії, передбачає зв'язок із попередніми знаннями, заохочує спільне та індивідуальне навчання, широко використовується для навчання дітей з особливими освітніми потребами, зокрема з синдромом Дауна.

Запрошені лекторки Марія та Ірина, енергійні та працьовиті, по життю не лише мами дітей з синдромом Дауна, а ще асистенти вчителів та тренери, які навчають охочих фахівців методиці Нумікон.                           28 листопада 2019 

Волонтерська діяльність наших студенток першого курсу #кафедракорекційноїосвітитаспеціальноїпсихології на заняттях Майстерні для підлітків з аутизмом #ArtforAutism . Творимо разом! 

Міжнародна конференція «Підтримка інклюзивної освітньої спільноти: досвід українсько-американської співпраці» в рамках проєкту "Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти" за сприяння Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Конференція організована командою випускників програми стажування з інклюзивної освіти ADA Inclusive Education Fellowship Program за участю вітчизняних та зарубіжних доповідачів. 

Питання що обговорювалися в America House Kyiv  23 листопада 2019 : презентація проєкту та Всеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти, стан розвитку інклюзивного навчання в Україні, впровадження інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти,  МКФ та її використання в інклюзивній освіті, використання спеціальних технологій навчання в процесі організації корекційного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, розвиток толерантності учасників освітнього процесу: арт-практики та інклюзивне навчання, підготовка майбутніх педагогів до здійснення інклюзивного навчання, підготовка педагогів до роботи в інклюзії та підвищення їх кваліфікації. 

Всеукраїнська науково-практична конференція "Створення інклюзивного простору закладу освіти в контексті розбудови суспільства рівних можливостей в Україні" пройшла в стінах Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Участь приймали викладачи, аспіранти, практики з різних навчальних закладів та студенти.

Завідуюча кафедри корекційної освіти та спеціальної психології, доктор психологічних наук, доцент, Проскурняк Олена Ігорівна, доповіла про особливості підготовки студентів спеціальної освіти до роботи в інклюзивних закладах.

Викладач Івашура Наталія Сергіївна, під час майстер-класу, доповіла про особливості підготовки дітей з аутистичними порушеннями до навчання в інклюзивних умовах та використання МКФ.

21 листопада 2019

Студентська конференція "СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СПЕЦІАЛЬНОЇ ТА ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ"

Під час конференції викладачі кафедри корекційної освіти та спеціальної психології та студенти, майбутні дефектологи, логопеди та асистенти вчителів, обговорювали таки теми, як "Особливості супроводу дітей з ООП в інклюзивному середовищі", вивчали функціональні обов'язки Команди супроводу в інклюзивній освіті та окремо асистента вчителя, розбиралися в особливостях складання ІПР, а також знайомилися з принципами створення доброзичливого середовища для дитини з аутизмом. Студенти доповіли про свій досвід практики та про тонкощі роботи вчителя-дефектолога в дитячому садочку.

А на останок викладачка кафедри Пєхарєва Альона Станіславівна розповіла про емоційне вигорання та провела тренінгові вправи зі збереження емоційної стійкості педагогів в умовах інклюзивної освіти. 

18 листопада 2019

Студентська виставка дидактичного матеріалу виготовленого під час вивчення дисципліни "Спеціальні методики навчання математики" .

Виконували студентки груп 211 СО, 311 СО.

В Гуманітарно-педагогіческой академії розпочались урочистості з нагоди святкування Міжнародного дня студента.

Нагородженні  переможці  щорічних конкурсів "Кращі студенти академії", "Краща група" та "Краща кімната гуртожитку".

Ректор Галина Федорівна побажала студентам нових здобутків і творчих злетів: "Нехай усі ваші починання завжди завершуються успіхом!" 

листопад 2019







Дефектологічна практика другого курсу в дитячому садочку № 33.

індивідуальні та групові заняття. 

Професійне свято логопедів  - «Міжнародний День логопеда» відзначається 14 листопада.  

За даними статистики, на жаль, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей вже приймає глобальний характер.

Процес коригування мовлення у дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання в школі. Пам’ятайте - за результатом завжди стоять конкретні люди - вчителі-логопеди.



Зовсім скоро наші бакалаври заочної форми навчання успішно завершать своє навчання. Повторювали прийоми і методи роботи з дітьми з ООП на уроках, перервах і показували напрацювання зі своєї особистої професійної діяльності. 

7 листопада 2019 року відбувся ІІ З’їзд корекційних педагогів України «Актуальні проблеми навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами в освітніх реаліях України»

Викладачи кафедри слухають курс "Експерт з акредитації освітніх програм"

Дізнавалися як: Як аналізувати відомості про самооцінювання освітніх програм? Як визначати відповідність відомостей самооцінювання освітньої програми «Критеріям оцінювання якості освітньої програми»? Що робити, аби запланувати та організовувати виїзні експертизи у закладах вищої освіти? Як проводити зустрічі, опитування, анкетування, інтерв’ю?

Студентки 1-го курсу на святкуванні  Хелловін.  



Посвята першокурсників, майбутніх дефектологів!





Практичні заняття з дітьми для студентів заочної форми навчання (Методика викладання дисциплін природничо-географічного та історичного циклу). 

Східний форум із питань інклюзії задля посилення соціальної єдності, культури миру та справедливості” .

Завданнями Форуму стали: передача досвіду від досвідчених учасників початківцям; демонстрація кращого позитивного досвіду та вивчених уроків у сфері створення інклюзивного середовища; просвіта та створення умов толерантного середовища для зміцнення престижу і ролі людей з інвалідністю суспільстві.

Форум проводиться в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Співорганізатори Форуму:

• Харківська міська рада;

• Департаменти соціального захисту населення Донецької та Луганської ОДА;

• Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас»;

• Луганська обласна Асоціація організацій осіб з інвалідністю;

• Донецька обласна організація інвалідів ВОІ СОІУ;

• Програма ООН із відновлення та розбудови миру.

26 вересня

Студентки 4-го курса на панельній дискусії «Форми забезпечення включення молоді, що має порушення слуху».

Подія відбувається в рамках щорічного Фестиваля Інклюзіон 2019. 

Вивчаємо як складати ІПР, які обов'язки асистента вчителя та яку документацію він веде.