ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ

Доцент Васильєв С. В. у період з 18 по 22 липня 2022 року пройшов підвищення кваліфікації у Державному торгівельно-економічному університеті та  Асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції за програмою "Адвокатування європейських правил конкуренції" обсягом 40 академічних годин (1,3 кредити ECTS). 

УЧАСТЬ В НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

28-30 липня 2022 р. професор В. В. Олянич, доцент Л. В. Олянич та старший викладач Д. Г. Руднік взяли участь у ХІІІ Міжнародній науково-практичній конфренції Science, Innovations and Education: Problems and Prospects (Tokyo, Janan). було представлено матеріали, присвячені історичному розвитку сільського господарства у Харківському регіоні часів Нової економічної політики (1921-1929 рр.).

НОВІ ПУБЛІКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ

За участю доц. С. В. Васильєва авторський колектив фахівців-юристів опублікував у черговому номері Вісника Національної академії правових наук України (індексується наукометричною базою Scopus) статтю, яка присвячена інтеграції українського та європейського законодавства у сфері лікарських засобів. Актуальність статті обумовлена підвищенням конкурентоздатності фармацевтичної галузі української економіки внаслідок створення інноваційних лікарських засобів. Авторський колектив ставив собі на меті розробити пропозиції щодо внесення змін до українського законодавства з  регуляції інновацій в українській фармацевтиці.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з публікацією, а авторам бажаємо творчої наснаги та успіхів у подальшій роботі.

Посилання на статтю: 


Участь у проєкті

Викладачі кафедри доц. Е. О. Хряпін та ст. викладач Д. Г. Руднік взяли участь в проєкті програми Erasmus+ модуля Жана Моне 611665-ЕРР-1-2019-1-UA-EPP JMO-MODULE "Інфраструктура, яка об'єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє", загальним обсягом 90 годин (3 кредити ЄКТС).


АРХЕОЛОГІЧНА ПРАКТИКА

З 8 по 21 червня 2022 р. здобувачі 1 та 2 курсів під керівництвом викладачів кафедри В. І. Квітковського, Г. Є. Свистуна, Н. А. Галушко,                    Д. Г. Рудніка в умовах військового стану в дистанційному форматі успішно пройшли навчальну практику з археології. Здобувачі познайомилися з нормативним актами з питань археолгічної спадщини та археологічних досліджень, правилами проведення археологічної розвідки, методикою археологічних розкопок, вимогами до складання звітної документації з практики та фіксації археологічного матеріалу.  

МІЖНАРОДНИЙ ВЕБІНАР

21 червня 2022 р. професор Г. І. Фінін та старший викладач Д. Г. Руднік взяли участь у міжнародному вебінарі Interacting in an international professional context - EURAXESS Hubs webinar for early-stage researchers проведений на базі Софійського університету (Болгарія). Вебінар був присвячений можливостям міжнародної співпраці науковців, практиці побудові міжнародних контактів та міграційним процесам в сучасній Європі. 

УЧАСТЬ В НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

17 червня 2022 р. доцент С. В. Васильєв взяв участь у V Міжнародній науково-практичній конференції "Правові засади організації та здійснення публічної влади". Співорганізаторами виступили Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем публічного адміністрування та децентралізації влади Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Академія Гуспол (Чехія), Євразійська асоціація правничих шкіл та правників.

УЧАСТЬ В НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

26 травня 2022 р. викладачі кафедри проф. Г. І. Фінін, доц. Е. О. Хряпін, доц. С. В. Васильєв, ст. викладач Д. Г. Руднік взяли участь у Регіональній науково-практичній конфренції "Підвищення якості національної освіти у контексті творення сьогодення". Співорганізаторами виступили Комунальний заклад "Харківська гуманітарено-педагогічна академія" Харківської обласної ради", Мукачівський державний університет, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія" та ДВНЗ "Донбаський державний педагогічний університет".


Атестація здобувачів групи 411 іст

27 та 28 травня 2022 р. травня здобувачі 4 курсу успішно захистили кваліфікаційні бакалаврські роботи та завершили другу частину кваліфікаційних випускних іспитів. Усі роботи були виконані на акутальні та значущі теми для сьогодення України і світу. Здобувачі продемонстрували високий рівень професійних компетентностей та навичок науково-пошукової роботи. Більшість здобувачів свої доповіді супроводжували ілюстраціями та презентаціями.

Комісія особливо відмітила роботи таких здобувачів: Ю. Аксьонова, І. Власенко, А. Єхалкина, А. Карпенко,            Л. Кашуба, А. Миргородська, І. Мірошніченко, Ю. Потапова, К. Скриннік.

За успішне складання випускних іспитів усім здобувачам 4 курсу рішенням комісії було присвоєно освітній ступінь бакалавра історії та археології. 

Бажаємо успіхів нашим випускникам у подальшому житті!!!

20 та 21 травня 2022 р. здобувачі 4 курсу успішно завершили першу частину кваліфікаційних випускних іспитів, склавши атестаційний іспит з історії України, всесвітньої історії та археології. Виступи усіх здобувачів були грунтовними, повними та відповідно до вимог освітньо-професійної програми.

З привітаннями та побажаннями успіху виступили перший проректор Академії, проф. Лариса Олексіївна Петриченко та декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії доц. Христина Андріївна Шапаренко.

Комісія з прийому іспиту у складі проф. Г. І. Фініна, ст. викладача Г. Є. Свистуна, доц. С. В. Васильєва, доц. кафедри В. І. Квітковського та    ст. викладача Рудніка Д. Г. особливо відмітила відповіді таких здобувачів: Ю. Аксьонова, А. Єхалкина, А. Карпенко, Л. Кашуба,                             А. Миргородська, І. Мірошніченко, Ю. Потапова.

Попереду у наших здобувачів другий етап - захист бакалаврських робіт.

Увесь колектив академії болісно переживає загибель  Юрія Рикуша  - студента 311 іст групи факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Щирий і добрий хлопець,  у якого мало бути все життя попереду... Світла пам'ять нашому Патріоту України, який загинув разом зі своєю мамою та маленькою сестричкою під час бомбардування в Ізюмському районі Харківської області. Виражаємо найглибші співчуття рідним і близьким.  Допоки й житимемо, 

будемо пам'ятати Юрія. Царство небесне і вічний спокій! 

ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЯ ДО ДНЯ НАУКИ

13 травня 2022 р. студенти та викладачі кафедри відвідали відкриту лекцію д-ра іст. наук., доц. Д. Миколенка "Генеза футбольної інфраструктури у Харкові й Софії: компаративний аналіз умов і практик". Лекція була побуована на грунтовному аналізі архівних джерел та зарубіжної наукової літератури. Сподіваємося, що наші здобувачі змогли не тільки задовольнити свій науковий інтерес, але й отримати практичні навички пошукової роботи.

Міжнародне стажування викладачів кафедри

З 10 березня по 10 травня 2022 року викладачі кафедри пройшли стажування на факультеті історії Софійського університету імені Климента Охрідського, Болгарія. Щиро дякуємо закордонним колегам за допомогу в організації та проведенні стажування та сподіваємося на майбутню співпрацю.


Участь в міжнародній конференції

29-30 березня 2022 року доц. Е. О. Хряпін та ст. викладач Д. Г. Руднік взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Сучасні тенденції розвитку та освіти в умовах євроінтеграції", яка була проведена на базі Вінницького кооперативного інституту та Вищої школи економіки, права та медичних наук ім. проф. Е. Липинського в м. Кельці, Польща. Було опубліковано тези з історії виборчого права Німеччини ХІХ ст.

ДистанцІйна освіта Кафедри

участь в закордонному тренінгу

Старший викладач кафедри Д. Г. Руднік взяв участь в закордонному тренінгу, присвяченому розвитку та дотриманню принципів академічної доброчесності під час магістерських та докторських досліджень загальним обсягом 45 годин.

Громадська організація

Викладачі кафедри доц. Е. О. Хряпін, доц. С. В. Васильєв та ст. викладач Д. Г. Руднік з початку 2022 року стали дійсними членами Громадської організації "Українська асоціація викладачів і дослідників європейської інтеграції". Вступ до спільноти фахівців та однодумців сприятиме налагодженню наукових та освітніх контактів та продовжить вровадження на нашій кафедрі європейських студій. 

діяльність кафедри за участю викладачів та студентів 

2021 -2022 н.р.

11 травня 2022 р. відбудеться розширене засідання кафедри із представниками стейкхолдерів (здобувачі освіти, роботодавці, випускники) з перегляду ОПП 032 "Історія та археологія" 

Просимо всіх зацікавлених ознайомитися із ОПП та подати свої пропозиції гаранту (Хряпін Едуард Олександрович, khriapine@gmail.com)

Заняття з предмету "Методи та методики археологічних досліджень", група 211-іст.  Старший викладач,  кандидат історичних наук Г. Є. Свистун 

18 лютого 2022 року  відбувся виховний захід  «Україна – єдина країна». Були присутні здобувачі освіти  групи 211-іст спеціальності 032 «Історія та археологія». Його метою є піднесення почуття патріотизму та гордості, утвердження ідей соборності, єднання та суверенітету нашої держави. По всій Україні відбулися урочисті заходи з нагоди цього дня. Спільнота Харківської гуманітарно-педагогічної академії  долучилися до цієї події. Доповіді відбулися за темами:

1.     Вірш « Любіть Україну» Панасюк В.

2.    « Пам’ятай про Крути» Жуковський К.

3.    « День Соборності України» Левченко А.

4.     « Революція Гідності у світлинах» Губеня Л.

5.     «Символи України» Симонов В.

6.     « Молитва за Україну» Панасюк В.

Вітаємо з Днем єднання! Бажаємо всім миру! Разом ми – сила! Зі святом!


16 лютого 2022 р. студенти 211-іст та 411-іст груп та викладачі факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії провели флешмоб «Глибокі коріння українського народу».

Також викладачами кафедри була проведена тематична лекція «Незламний дух українського народу».


Участь в Міжнародній конференції

11 лютого 2022 р. викладачі кафедри проф. Г. І. Фінін, доц. Е. О. Хряпін,              ст. викладач Д. Г. Руднік та здобувачка групи 411іст Ю. Потапова взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференція "Наука, освіта, культура", яка була присвячена 31-й річниці Комратського державного університету, Республіка Молдова.

Доповіді були присвячені гуманітарній складовій системи освіти (Г. І. Фінін), організації виборів у Німеччині в ХІХ ст. (Д. Г. Руднік, Е. О. Хряпін) та технології виробництва шкіряного взуття у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.              (Ю. Потапова).





Вітаємо студента 411-іст групи Карпенка Артема з отриманням титула «Віце-містера»!


29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які, призупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 р., потрапили в полон і були розстріляні червоногвардійцями.

Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. 

Сучасні студенти нашої академії 27 січня 2022 р. вшанували героїчні звитяги своїх попередників. Була організована Zoom-зустріч «День пам’яті полеглих у бою під Крутами», на якій виступили Карпенко Артем 411-іст та Мікрух Людмила 311-іст. Також переглянули документальний фільм присвячений даній події з подальшим його обговоренням.


ДРОБИЦЬКИЙ ЯР:ТРАГЕДІЯ ТА ПАМ’ЯТЬ 14-15 грудня 2021 р.

Дробицький яр - це місто на околиці м. Харкова, де 80 років  тому (грудень 1941-січень 1942рр.) проходив  масовий розстріл  нацистами євреїв, військовополонених в період Другої світової війни.

На траурний мітинг до Меморіального  парку «Дробицький Яр» прийшли представники ветеранських організацій,національно-культурних об’єднань, студенти, школярі, представники влади області та місту Харкова – та області.

На траурній церемонії були студенти  КЗ «ХГПА» ХОР, зокрема здобувачі спеціальності 032 «Історія та археологія» на чолі доцентом кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Юрченко М.С.

На ній виступали керівники області та міста . народний депутат О.Фєльдман, представники  дипконсульств  Німеччини, Ізраїлю, Польщі. З їх уст лунала пам’ять про жертвах та призиви до боротьби з нацизмом, ксенофобій….

Меморіальні заходи завершили хвилиною  мовчання та поминальною молитвою. Після чого учасники церемонії поклали квіти до місту масових розстрілів. Також проходила презентація віртуального музейного проекту «Пам’ять Холокосту».





6 грудня 2021 р. викладачі кафедри Широколава М. В. та Башлай В. М. пройшли тренінг "Філософія інклюзії у Новій українській школі" у освітньому центрі для педагогів, батків і дітей "Я і моя школа" (м. Харків).

01 грудня 2021 року в межах Всеукраїнського тижня прав людини доцентом Васильєвим С. В. разом зі здобувачами вищоі освіти групи 111-ср спеціальності "Соціальна робота" було проведено екскурсію до Центру гендерноі культури м. Харкова.  

В рамках договору щодо співпраці між Комунальним закладом «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради з Павлодарським педагогічним університетом (Республіка Казахстан) у забезпеченні потреб у кваліфікованих фахівцях, поліпшення професійної підготовки випускників, ефективного використання навчального та наукового потенціалу професорсько-викладацького складу, пожвавлення прямих зв’язків і координації спільних дій у наукових дослідженнях старший викладач кафедри історії та гуманітарно-суспільних дисциплін к.і.н. Г.Є. Свистун прийняв участь в роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Історична спадщина Павлодарського Приіртишшя: Кімакський каганат і Казахське ханство», присвяченій 30-річчю Незалежності Республіки Казахстан, яка відбулася 26 листопада 2021 р. в м. Павлодарі.


На засіданні секції Г.Є. Свистун презентував доповідь, яка була присвячена археологічній знахідці в м. Чугуєві Харківської області, інтерпретованої як родова тамга тюргешського роду Ашина, який відіграв видатну роль в історії тюркських народів. Був розкритий археологічний контекст цієї знахідки та позначені історико-культурні зв’язки із старожитностями Центральної Азії.


Лекція-презентація «Заснування, будівництво та розвиток першої Харківської фортеці 1655-1659 р.р.»

19 листопада до нашої академії завітав Олег Яцина, фахівець з історії Харкова, кандидат історичних наук, доцент, співавтор книги «Перша Харківська фортеця», який презентував студентам академії своє видання.

Автор розповів, що для створення книги використовувалися джерела та наукові праці, присвячені аналогічній практиці з вивчення дерев'яних фортець XVII століття. Презентована книга – це перше видання, у якому автори здійснили історичну реконструкцію харківської фортеці, побудованої українськими переселенцями на давньому Харківському городищі. Відтворення цієї унікальної історичної та архітектурної пам'ятки проведене за історичними джерелами ХVII ст. та матеріалами наукової літератури. 

Завершилася лекція-презентація чисельними запитання зацікавлених слухачів.:question:

Дякуємо Олегу Анатолійовичу за цікаву, корисну зустріч! 

Вітаємо здобувачів вищої освіти з отриманням почесного звання "Студент року - науковець"!

Здобувачі вищої освіти 1 та 2 курсу  спеціальності 032 "Історія та археологія" проходять у змішаній  формі (онлайн та офлайн)  міждисциплінарний курс модуля Жана Моне "Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє" (611665-EPР-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE). 

26 листопада 2021 р. здобувачі вищої освіти 1-3 курсів відвідали з екскурсією підземелля центру м. Харкова XVII-XIX ст., яку провів І. М. Денисенко в. о. голови Харківського обласного благодійного фонду сприяння історико-культурним дослідженням "Діти підземелля". 

19 листопада 2021 р. 13:20 (конференцзал) презентація наукового видання "Перша Харківська фортеця" автором книги кандидатом історичних наук, доцентом Яциною О. А.

10 листопада 2021 року між здобувачами 1-го курсу спеціальності "Соціальна робота" і 2-го курсу спеціальності "Дошкільна освіта" відбувся конкурс "Знавці Конституціі Украіни", присвячений Всесвітньому дню науки. 

В рамках вивчення освітнього компоненту студенти і викладачі пройшли на платформі Prometheus курс "Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів"

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

Студентка Дар'я Лаптєва (науковий керівник канд. іст. наук, доц. Едуард Хряпін) стала переможницею XV Харківського регіонального конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук (1 червня 2021 р.). 

Дар'ю було нагороджено дипломом І ступеня за перемогу в напрямі "Гуманітарні науки". 

Щиро вітаємо переможця та наукового керівника та бажаємо подальших творчих успіхів!!!


В рамках договору про співпрацю в Харківській гуманітарно-педагогічній академії відбулася пересувна виставка плакатів «Рєпін ХХІ століття» Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна. Серія плакатів про творчість Іллі Рєпіна була створена студентами кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв, які художньо переосмислили твори Митця. До кожного плакату підготовлено коротку анотацію, яка є авторським поясненням або коментарем мистецтвознавця.

Сподіваємось що студентам різних спеціальностей Харківської гуманітарно-педагогічної академії була цікавою думка однолітків, молодих художників сучасної України про особистість та художню спадщину Іллі Рєпіна. Виставка «Рєпін ХХІ століття» – це можливість подивитися на творчий світ великого художника креативно та навіть непередбачувано.


Напередодні свят студентка 411-іст  Кашуба Лілія була залучена до відкриття виставки книги. Виставка відбулася у Центрі надання адміністративних послуг м. Мерефа та Харьковскому обласному организаційно-методичному центрі культури та мистецтва м.Харків 

22 вересня о 13.20 в конферензалі відбулася презентація книги до 30-річчя Незалежності України у виконанні Григорія Миколайовича Ганзія, волонтера, громадського діяча, учасника бойових дій на сході України 2014-2020 р.(капелан 92ї ОМБр імені кошового отамана Івана Сірка) для здобувачів вищої освіти 2, 3, 4 курсів спеціальностей Історія та археологія та Філологія і викладачів Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія " Харківської обласної ради. Здобувачі переглянули відеоролик,  присвячений подіям на Сході України. Григорій Миколайович вручив  книгу "Діти Захисникам України" для фонду академії та примірник нашій студентці 411-іст Кашубі Лілії ,яка брала участь у проєкті. 

29 вересня вшановуються 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941 року).  

Бабин Яр - урочище в північно-західній частині Києва, місце масових розстрілів німецьким окупаційним командуванням людей різних національностей під час Другої світової війни. Жертвами нацистів стали євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти та ін. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в період з 1941 по 1943 рік було розстріляно від 70 до 200 тис. осіб. 

29 вересня 2021 р. здобувачі 2 і 3 курсу разом з викладачами кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін відвідали меморіальний комплекс Дробицький яр. Захід був присвячений відзначенню 80-х роковин Холокосту під час Другої світової війни. Працівники меморіального комплексу провели для гостей екскурсію пам’ятними місцями, познайомили з унікальною мультимедійною експозицією, яка присвячена долі єврейського населення Харкова у 1941–1942 рр. Захід завершився покладанням квітів до пам’ятника жертвам нацистських злочинів.

Гр. 211 іст на практиці в Харківському науково-методичному центрі охорони культурної спадщини 

Доцент кафедри Юрченко М. С. отримав до дня міста (23 серпня 2021 р.) відзнаку почесний ветеран м. Харкова від виконуючого обов’язки міського голови Терехова І. О.

18 червня 2021 р. міжнародний круглий стіл «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у «довгому ХІХ столітті».У межах реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднана Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 611665 – ЕРР – 1 – 2019 – 2019 – 1 – UA – EPPJMO – MODULE.


14 студентів 2-4 курсів спеціальності 032 «Історія та археологія» отримали сертифікат учасника проєкту ERASMUS+PROGRAMME Модуль Жан Моне, отримавши навички компетентності загальним обсягом 90 год/3 кредити.


24. 04. 2021.

Відбулася конференція на тему: «СТАНОВЛЕННЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ»

Взяли участь групи: 111 іст і 111 д, факультету дошкільної і спеціальної  освіти та історії.

Було залучено професора Університету Томсон Ріверс, Канада  Олександра Кондрашова з виступом «Спогади про Другу світову війну» 


Педагогічна практика 311-іст відбувається в змішаній формі.

Викладачі-керівники практики: Олянич Л., В. Квітковський В. І., Хряпін Е. О.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" продовжують ознайомлення з міждисциплінарного курсу модуля  Жана Моне "Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє" (611665-EPР-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE). 

15 квітня 2021 р. продовжується блок семінарів з проєктного менеджменту лектор:

Данько Наталя Іванівна,, кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри електронної комерції та готельно-ресторанної справи.

09 квітня 2021 р.

До Дня визволення в’язнів нацистських концтаборів, що визначається у світі 11 квітня. Лекція за темою: «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» Константина Дубіна- завідувача другого наукового експозиційного відділу Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" продовжують ознайомлення з міждисциплінарного курсу модуля  Жана Моне "Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє" (611665-EPР-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE). 

08 квітня 2021 р. започатковано блок семінарів з проєктного менеджменту лектори:

 Миколенко Олена Петрівна, координатор проекту, кандидат економічних наук, доцент, докторант в UniversityofEducation(Карлсруе, Німеччина), тренер-експерт з якості вищої освіти Національного агентства забезпечення якості освіти. Учасник міжнародних проектів Ерасмус+ Кредитна мобільність (2018), Ерасмус+ КА2 «Розвиток потенціалу університетів» - «MILETUS», MeetUP«Німецько-українські зустрічі молоді» (2016, 2017 роки), стипендіат програми DAAD для PhDдосліджень (2015). 

Страпчук Світлана Іванівна, лектор, кандидат економічних наук, доцент, експерт з якості вищої освіти Національного агентства забезпечення якості освіти, координатор програми КА1 Кредитна мобільність на факультеті фармацевтичних технологій та менеджменту Національного фармацевтичного університету, учасник міжнародних проектів. 

Тема лекції: "Використання елементів управління проектом в організаціях інфраструтурного проекту".

08 квітня 2021р. 

Відбулася гостьова лекція з ОК "Архівознавство" за темою: "Користування архівними документами та архівна евристика", яку провели Гунько Ю. П. - заступник начальника відділу інформації, використання документів та документального забезпечення ДАХО,  Сафонова О. В. - головний спеціаліст  відділу інформації, використання документів та документального забезпечення ДАХО. 

Вітаємо, Олянич Валентину Володимирівну, зі вступом до Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Вітаємо!

Студентку 311-іст Кашубу Лілію з отриманням сертифікату.

Вітаємо Валентину Яценко  з отриманням свідоцтва про підвищення кваліфікації!

"Створення інтегрованих електронних навчальних курсів на платформі Moodle" 

31 березня – 01 квітня

Викладачі кафедри Широколава М. В., Хряпін Е. О., Фінін Г. І. та студенти спеціальності 032 Історія та археологія Карпенко А, Кашуба Л, Потапова Ю. взяли участь у науково-методичному семінарі, що організували Асоціація з міжнародних питань (Чехія), Український інститут національної пам’яті (Україна).


Артем Карпенко.pdf
Финин Г..pdf
Хряпін Е..pdf
Михайло Широколава.pdf

Закордонне стажування викладачів кафедри.

Вебінар на тему: на тему: «ОНЛАЙН НАВЧАННЯ ЯК НОВІТНЯ ФОРМА СУЧАСНОЇ ОСВІТИ НА ПРИКЛАДІ ПЛАТФОРМИ GOOGLE MEET, GOOGLE CLASSROOM». Брали участь викладачі кафедри Башлай В. М., Яценко В. В., Фінін Г. І., Широколава М. В..

Здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" продовжують ознайомлення з міждисциплінарного курсу модуля  Жана Моне "Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє" (611665-EPp-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE). 

01 квітня 2021 р. тема лекції "Інфраструктурний розвиток Західної і Східної Європі під час холодної війни".

1 квітня 2021 р.

Студенти прослухали гостьову онлайн-лекцію кандидатки історичних наук, археологині, наукового співробітника Інституту археології НАНУ Анастасії Корохіної з ОК "Методика археологічної роботи" 311-іст., з  ОК "Методика та організація історико-археологічних досліджень"  211-іст.

31 березня 2021 р.

Студенти із зацікавленням прослухали онлайн-лекцію професорки Білостоцького університету (Польща) Джоанни Садовської з ОК "Нова та новітня історія Європи і Америки"  за темою: "1968: революції молодь у західному світі та заколоти у східному блоці".

30 березня 2021 р.

Здобувачі вищої освіти 032 "Історія та археологія" групи 211-іст, Батула А., Рикуш Ю., Мікрух Л., Кідик А., Яковенко М., Гайдук А., Бойко О.

успішно закінчили онлайн-курс занять з ОК "Новітня історія України" з неформальної освіти на платформі Prometheus.


Мікрух Л..pdf
Перевозник П..pdf
Сертифікат Рику.pdf
Сертифікат Батула.pdf

30 березня 2021 р.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" активно реалізовують своє право на  неформальну освіту. Так, Микрух Людмила (група 211-іст) успішно завершила онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі» з ОК "Правознавство", розроблений Координатором проектів ОБСЄ в Україні та студією он-лайн освіти EdEra за підтримки МОН України.

сертифікат Людмила Микрух.pdf
Сертифікат Анастасії Гайдук.pdf

30 березня 2021 р. 

В рамках ОК  "Музеї України та світу" (викладач, кандидат історичних наук  Г.Є. Свистун) відбулася лекція для здобувачів освіти спеціальністі 032 «Історія та археологія» за участі заступника директора з наукової роботи Комунального закладу «Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна» Харківської обласної ради Ольги Олексіївни Шевченко з теми "Музейна справа на прикладі роботи Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна (м. Чугуїв)". Були висвітлені особливості музейної справи, структура кращого з українських музеїв Харківщини, організація та втілення різновидів музейної роботи. Студенти виявили неабияку зацікавленість щодо зазначеної тематики, а також ознайомилися з можливим місцем свого майбутнього працевлаштування.


Фрагмент відео з заняття можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1cPVRYQhRiGiQ-7xz2PD2oZ71dm2w4yoS/view?usp=sharing


29 березня 2021 р.

Студенти 311-іст проходять заняття з неформальної освіти на сайті EdEra з ОК "Архівознавство" за темою: "Розсекречені: онлайн курс про роботу з архівами".

Здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" продовжують ознайомлення з міждисциплінарного курсу модуля  Жана Моне "Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє" (611665-EPp-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE). 

25 березня 2021 р. тема лекції "Транспорт і комунікації в Європі між двома світовими війнами"

25 березня 2021 р.

Члени історичного гуртка "Прометей" (науковий керівник: доктор історичний наук, професор Олянич В. В.) долучилися до засідання студентського наукового гуртка кафедри історії України ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Доповідачкою була студентка ІІІ курсу Ірина Майорова з темою: "Націєтворення і релігія: український кейс". 


25 березня 2021 р. 

Викладачі кафедри Башлай В. М., Квітковський В. І., Свистун Г. Є., Пироженко О. С., Хряпін Е. О., Фінін Г. І., Широколава М. В., Яценко В. В. стали учасниками у вебінарі: "Сервіси онлайн навчання та спілкування для науки і освіти". Захід здійснювався Асоціацією користувачів Української науково-освітньої телекомунікації мережі "УРАН", eduMEET та WebClass (BigBlueButton).

Вітаємо!

З 20 березня 2020 р. по 20 грудня 2020 р. Яценко В. В. прошла міжнародне стажування в академії WSB (Польща) за Європейським освітнім проєктом "Інноваційні методи та технології в освіті: інновації в європейській освітній практиці".

19 березня 2021 р.

Студенти Вигівська Р. та Гайдук А. (науковий керівник Хряпін Е. О. - кандидат історичних наук, доцент) підготували наукові доповіді та виступили на ІІ Міжнародній науково-методичній конференції "Сходознавство. Актуальність та перспективи" у Харківському національному педагогічному універститеті імені Г. С. Сковороди. 

 18 березня 2021 р.

Проведення на базі Музею історії Національного фармацевтичного університету обласного семінару за темою: "М. О. Валяшко фундатор фармавцетичної освіти в Україні". Зустріч з Куделко С. М. - кандидат історичних наук, професор, директор Центру краєзнавства ХНУ імені В. Н. Каразіна. Виступ Григор’євої М. В. - кандитатки історичних наук, фахівця 1 категорії Центру зв’язків з громадськістю ХНУ імені В. Н. Каразіна: " Унівеситетські музеї в епоху пандемії: у пошуках орієнтирів".

18 березня 2021р.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" долучилися до проєкту модуля Жана Моне "Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє" (611665-ЕРР-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE). Сьогодні темою лекції був "Розвиток європейської інфраструктури ХІХ-ХХ ст.". Перед цим студенти прослухали лекції "Масштабні інфраструктурні проєкти Античності", "Середньовічна європейська інфраструктура", "Трансконтинентальна інфраструктура Раннього Нового часу".

18 березня 2021 р.

Відбулася гостьова лекція з освітнього компоненту "Архівознавство" за темою: "Формування Національного архівного фонду (на прикладі Державного архіву Харківської області)". Лекцію та матеріали до неї презентувала Гнезділо О. С. начальниця відділу організації та координації архівної справи, обліку та довідкового апарату Державного архіву Харківської області.


17 березня 2021 р. 

17 березня 2021 р. за підтримки Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Харківській обласній державній адміністрації здобувачі вищої оствіти спеціальності 032 "Історія та археологія" разом з викладем кафедри Квітковський В. І. долучились до обласної акції " Нащадки вільних" на території стадіону "ХТЗ": майстер-клас " Ознайомлення з козацькою зброєю".



Здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" продовжують займатися неформальною освітою і проходять онлайн-курси на платформі EdEra з ОК "Нова історія України" під час адаптивного карантину.


11 БЕРЕЗНЯ 2021 Р.  

Викладачі кафедри Фінін Г. І., Хряпін Е. О. приймали участь у вебінарі (онлайн-режимі ХНУ ім. В.Н. Каразіна) "Результати аналітичного дослідження стану розвитку системи" внутрішнього забезпечення якості освіти в українських університетах (проведеного на замовлення ОБСЄ): "Локальні системи управління якістю: поточна ситуація, перспективи розвитку, рекомендації".  Презентацію представив президент Міжнародного фонду досліджень освітніх програм, професор Варшавського університету, заступник міністра освіти та науки України (2009-2010 рр.) Тарас Володимирович Фініков. Під час презентації надавалися рекомендації з наявної системи внутрішнього забезпечення якості, якості освітніх програм, викладання, результатів навчання, якість робіт здобувачів, інфраструктури, студентоцентрованість. 

11 березня 2021 р. 

Викладачі кафедри (Квітковський В. І., Свистун Г. Є., Широколава М. В., Хряпін Е. О., Фінін Г. І., Яценко В. В.) та здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія"  прийняли участь у вебінарі для викладачів і студентів для ознайомлення з новим звітом подібності StrikePlagiarism.com, інтерпретацією звіту подібності, методологією оцінки наукових і студентських робіт на наявність плагіату, а також презентацію функціоналу перевірки за допомогою Moodle і OJS, перед публікацією в Scopus і Web of Science. Спікери - Максим Маєвський і Алі Тахмазов.


Лютий-березень 2021 р.

Студенти 211-іст під час проходження практики (онлайн та офлайн режимах) під керівництвом професора, доктора історичних наук Олянич В. В. 

04.03.2021

Пам'ятними місцями Другої світової війни у Харкові : розташування штабу чехословацького окремого батальону Людвіка Свободи.

Викладачі кафедри Хряпін Е.О , Юрченко М.С і здобувачі вищої освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" 311-іст групи.

03 березня 2021 року для студентів факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії соціальним педагогом Богомол І. Є. було проведено тренінгове заняття на тему: "Креативність - основа творчої самореалізації майбутнього педагога".

Метою заняття було визначення рис творчої особистості та умов, що заважають виявленню творчості; розвиток креативних і комунікативних здібностей учасників заняття; сприяння розвитку творчої уяви, гнучкості мислення. 

03 березня 2021 р. 

Провели Арт-терапевтичне тренінгове заняття на тему: «Зцілююче мистецтво. Метод «Мандала» у групі 111-іст., з метою ознайомлення здобувачів освіти з арт-терапевтичним напрямком роботи, діагностики та актуалізації особистих проблем та пошуку ресурсів, на які можна спиратися. 


28 лютого 2021 р.

ВІТАЄМО! 

Квітковського В. І., кандидата історичних наук, старшого викладача з успішним завершенням курсу "Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах".



Вітаємо!

26 лютого 2021 р. студентка 311-іст Анна Єхалкина з подякою від міського голови Веніаміна Сітова за участь в розвитку Мереф’янської громади. 

25 лютого 2021 р.

Керівницею навчально - методичного відділом Аліною Тупицею і директоркою бібліотеки Світланою Самойловую було проведено вебінар "Академічна доброчесність".

Здобувачі вищої освіти за спеціальністю 032 "Історія та археологія" та викладачів кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін прослухали інформацію, яка стосується основних вимог академічності доброчесність під час підготовки наукових курсових і кваліфікаційних робіт. Слухачі докладно ознайомилися на сайті бібліотеки з програмним забезпеченням щодо перевірки текстів на оригінальність їх змісту: 

     Програмне забезпечення для перевірки наукових текстів на плагіат: інформаційний огляд / автори-укладачі: А. Р. Вергун, Л. В. Савенкова, С. О. Чуканова ; редколегія: В. С. Пашкова, О. В. Воскобойнікова-Гузєва, Я. Є. Сошинська ; Українська бібліотечна асоціація. – Київ : УБА, 2016.  

 

У інформаційному огляді подано короткі характеристики найбільш відомих і розповсюджених програмних продуктів щодо виявлення у текстах плагіату та запозичень. Розглядаються безкоштовне та комерційне антиплагіатне програмне забезпечення. 


24 лютого 2021 р.

Відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри «Дослідник» за тематичним напрямом: «Академічна доброчесність та інтелектуальна власність». 

Професором кафедри Пироженком О.С. акцентовано увагу майбутніх науковців щодо ключових вимог Методичних рекомендацій для закладів вищої освіти з підтримки принципів академічної доброчесності, наданих Міністерством освіти та науки України, Розширеного глосарію термінів та понять ст. 42 «Академічна доброчесність» Закону України від 5 вересня 2017 р. «Про освіту» (див.: Лист МОН України № 1/9-650 від 23.10.2018 р.), а також Кодексу академічної доброчесності Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Надано практичні поради щодо недопущення порушення прав інтелектуальної власності через розповсюджене  використання джерел літератури в мережі Інтернет.  


23-24 лютого 2021 р. 

Відбувся інформаційний семінар  для студентів 111-іст, 211-іст, 311-іст, на якому ознайомилися з «Положенням про порядок визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті».

Хряпін Е. О. – гарант проінформував про положення з неформальної освіти в ХГПА, його розміщення на сайті ЗВО.

Додатково було надруковано «Положення про порядок визнання результатів навчання, отримано у неформальній освіті» затверджено на засіданні Вченої ради (протокол №1  від 31.08.2020) та надано кураторам відповідних груп з метою забезпечення оперативного роз’яснення інформації.

Шановні студенти!

Запрошення День відкритих дверей.docx

День відкритих дверей!

25 лютого, 27 березня 2021 року

Викладачі та здобувачі вищої освіти: Фінін Г. І, Хряпін Е. О., Свистун Г. Є., Тростянка Віталій, Миргородська Анна, Мірошниченко Інна; Фінін Г. І, Хряпін Е. О., Свистун Г. Є., Кашуба Лілія, Карпенко Артем, Потапова Юлія брали участь.

22 лютого 2021 р.

 Відбулася тематична лекція до Дня Героїв Небесної Сотні: «Небесній Сотні. Вдячні за свободу», начальниці Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, кандидатки історичних наук Марії Тахтаулової. Відповідно до Постанови Верховної Ради України ІХ скликання №2739 від 17 лютого 2021 р. «Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності» саме Революція Гідності є одним із ключових моментів державотворення нової історії України. Щорічно ми пригадуємо буремні події, які передували збереженню незалежності нашої країни, боротьбі з узурпацією влади, визнання демократичних цінностей та євроінтеграційного вибору українського суспільства.

У обговоренні лекції брали участь викладачі кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Фінін Г.І., Свистун Г.Є., Хряпін Е.О. та студенти спеціальності 032 «Історія та археологія». За активну, плідну співпрацю, високий професіоналізм із популяризації історії України та вагомий внесок у організацію національно-патріотичних заходів для здобувачів освіти та викладачів лекторка Марія Тахтаулова отримала подяку від ректора Галини Пономарьової.

Також всі бажаючі могли долучитися до он-лайн трансляції лекції на офіційній сторінці студентської ради академії у мережі Instagram.


10 лютого 2021 р.

Щорічно в академії напередодні Дня закоханих проходить конкурс "Міс і містер академії". У цьому році він  проводитися в режимі онлайн. 

Вітаємо Миргородську Анну  у номінації "Міс ніжність". 

Бажаємо успіхів!

05. 02. 2021р. 

Відбулася онлайн конференція "140 років із дня народження Сергія Тимошенка (1881-1950 рр.) - громадського (член РУП, пізніше УСДРП) та державного діяча (член Української Центральної Ради від Харкова, голова Ради Слобідської України, міністр шляхів сполучення УНР, учасник ІІ Зимового походу армії УНР, член парламенту України і Польші), архітектора."

Виступили:  Потапова Ю., Аксьонова Ю., Карпенко А., Хряпін Е., Квітковський В., а також учасники конференції 111-іст, 211-іст, 311-іст, 311-уф.

29 березня 2018 року в Харкові на фасаді будинку по вулиці Мироносицькій, 44 встановлено меморіальну дошку на честь видатного українського архітектора, політика і громадського діяча Сергія Тимошенка. 

04. 02. 2021р. 

Тренінгове заняття у групі 111-іст  "Спілкування як один у із найбільшважливіших процесів у житті людині".

Організатори - психолог Перцова О. В., куратор Свистун Г. Є.  

27-29 січня 2021 р. 

Відбулася ХVІІІ Міжнародна школа-семінар "Сучасні педагогічні технології в освіті" в НТУ "ХПІ". Викладачі (Едуард Хряпін, Валентина Яценко) та здобувачі освіти (Людмила Мікрух 211іст, Олександр Бойко 211 іст) в онлайн режимі прослухали низку педагогічних майстерень: "Фолькльорно-етнографічний  (культурно-антропологічний) практикум як складова курсу "Історія української культури", "Особливості використання інтерактивних методів взаємодії зі студентами в сучасних умовах дистанційного навчання" та stem-майстерні: "Залучення роботодавцій та професіоналів-практиків до навчального процесу й розвитку освітніх програм."

29.01.2021р.

Відбулося засідання науково-дослідного гуртка "Прометей" за темою: "Вшанування подвигу під Крутами 29 січня 1918 р.". Виступили студенти 211-іст, 311-іст та викладачі кафедри Фінін Г. І., Олянич В. В. та Олянич Л. В.

шановні студенти!

🕯Сьогодні  українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники України власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

🕯Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

🕯Вічна слава героям Крут!

28.01.2021 р. 

 В Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова та за сприяння Північно-східного територіального відділення Українського інститут національної пам'яті (керівниця Тахтаулова М. Ю).

Виставка експонатів на честь Української революції  1917-1921 рр. : регіональний вимір. Прийняли участь студенти  111-іст, 211-іст, 311-іст та 411-іст Хряпін Едуард Олександрович, Широколава Михайло Володимирович,  Яценко Валентина Володимирівна.

🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯🕯

Шановні студенти!

🪔Щороку 27 січня ми разом з усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової .

🪔Лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа - близько 1,5 мільйона осіб. Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Там загинуло 33 771 осіб

Це не лише статистика. Це долі людей, страждання нації, біль України та всієї світової спільноти

Звідуючий кафедрою Георгій Фінін: «Голокост буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість.

🕯Вічна пам'ять загиблим!

Ніколи знову!

 Шановні студенти!

Зверніть Вашу увагу, що з 27 січня по 21 лютого відбувається обрання вибіркових освітніх компонентів. 

Ознайомитися із переліком освітніх компонентів за вибором ви можете ознайомитися за посиланням (на сайті навчального відділу є перелік на 2020-2021 роки).


25 січня 2021р. 

Відбулася лекція Тахтаулової М. Ю. начальниці Північно-східного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах Українського інститут національної пам'яті, кандидатки історичних наук

до "100-річчя української національно-демократичної революції 1917-1921 рр." 

Лінки для зустрічей в рамках акредитаційного візиту ОП «Історія та археологія»

День 1: ID 26165 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Історія та археологія»

Час: 26 січня 2021, 9:30-16-00

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/85624681128?pwd=dTdxZDhBRGZXWjJ1aXFHK25Ic2tJZz09

Ідентифікатор конференції: 856 2468 1128

Код доступа: 2020

Відкрита зустріч з експертами: ID 26165 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Історія та археологія»

Час: 26 січня 2021, 16:00-17-00

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/85224435008?pwd=aU1zSFZ0WElHVGI2S2k1VW9BNlNqUT09

Ідентифікатор конференції: 852 2443 5008

Код доступа: 2020

День 2:  ID 26165 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради

Час: 27 січня 2021, 10:00-17-00

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/81040609608?pwd=Q1hjcW80ck9FdkpWR1VkNUtQSFRTZz09

Ідентифікатор конференції: 810 4060 9608

Код доступа: 2020

Відповідальним за технічний супровід цих дистанційних зустрічей та допомогу при потребі є Буригін Богдан Володимирович, тел.068 840 09 60      b.burygin132@gmail.com.


Шановні студенти. Нагадуємо вам, що згідно з положенням про вибір дисциплін (уточните правильне названих положення) до початку березня ви повинні надати до деканату факультету заяви із зазначенням вибіркових дисциплін, які хочете вивчати в наступному семестрі. Ознайомитися із переліком освітніх компонентів за вибором ви можете ознайомитися за посиланням (на сайті навчального відділу є перелік на 2020-2021 роки). Із силабусами дисциплін ви можете ознайомитися на сайтах кафедр академії.

Більш детальну інформацію ви можете отримати на кафедрі.


25 січня 2021 року відбудеться лекція керівниці східного відділення Українського інституту національної пам'яті Тахтаулової М.Ю. 

Вітаємо старшого викладача кафедри Віктора Квітковського із нагородженням дипломом ХХІІ обласного конкурсу "Вища школа Харківщини - кращі імена". 

20210120_101848.pdf

Профспілкова організація студентів Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля запрошуємо приєднатися студентів Академії до участі в проєкті «Інформаційні онлайн-сесії “Молодь і Європа”.

Головною метою проєкту є поширення знань про:

- європейсько-українські відносини;

- можливості та перспективи для студентської молоді;

- шляхи подальшої двосторонньої співпраці.

Учасники інформаційних сесій матимуть можливість дізнатися більше про особливості європейської інтеграції України, про програми стажування у Німеччині та інших країнах ЄС у період зимових або літніх канікул та поставити запитання експертам у цій галузі.

Онлайн-сесія відбудеться 28.01.2021 р. о 18:00 за допомогою програми ZOOM.

Реєстрація на інформаційні онлайн-сесії «Молодь і Європа

26.01.2021 – дедлайн реєстрації на онлайн-сесію. Після реєстрації на вашу електронну скриньку прийде посилання на ZOOM. Підключайтеся у визначений день і час за 10 хв до початку.

Подія в Facebook: https://fb.me/e/10VQcvU1s.

Інформаційні онлайн-сесії відбуваються в рамках молодіжного проєкту Профспілкової організації студентів СНУ ім. В. Даля, що проводиться спільно з Національною молодіжною радою України в рамках проєкту «Зміцнення молодого громадянського суспільства та культури пам’яті» у співпраці з DBJR, BDKJ, ТУСК «Обнова» та за фінансової підтримки МЗС Німеччини. 

Вітаємо! 15 січня 2021 р. студентка 311-іст Анна Єхалкіна була нагороджена дипломом лауреата у номінації  " Волонтер" щорічного обласного фестивалю "Молодіжний лідер року" за сприяння Харківської обласної державної адміністрації, Комунальної установи "Харківський обласний центр молоді". 

Анонсовано про новий проєкт у співпраці з БО "Дон Калабрія" : 

"Арт-терапевтична майстерня для дітей та підлітків із аутизмом".

У рамках проєкту планується підготовка сертифікованої волонтерської команди для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами з числа науково-педагогічних, педагогічних працівників й здобувачів вищої освіти академії.

Підготовка проводитиметься онлайн і розпочнеться у лютому 2021 р.

Бажаючих долучитися до проэкту просимо до 22 січня звернутися на кафедру. 

Шановні студенти випускники !

У мережі Інстаграм є сторінка приймальної комісії де висвічується вся необхідна інформація для вступу:

- з молодшого бакалавра на бакалавра.

   -з бакалавра на магістратуру.

Ім’я в інстаграмі :

Prijmalna.komisiahgpa 

Громадська організація «ЕММАУС» 

ініціювала благодійну акцію

 “Я на відстані, але з тобою”, 

Організатори

 Благодійний фонд «Служба соціальної допомоги»,

 БО БФ «Дон Калабрія» (міжнародний партнер КЗ «ХГПА» ХОР) 

3-5 грудня 2020 р. 

студенти 111-іст

 (Віталіна Куліш, Дар'я Гребенюк , Валерія Маркова ), 

311-іст. (Максим Іваній, Віталій Тростянка),  

411-іст (Вікторія Ковязіна) 

координатор команди Гладун Т.О. – викладач, кафедра соціальної роботи, кандидат педагогічних наук ) 

З метою вдосконалення внутрішньої системи забеспечення якості освіти на кафедрі та факультеті, 23-24 грудня старший викладач  Віктор Квітковський пройшов дводенний тренінг для експертів з акредитації освітніх програм від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. 

З нагоди 100-річчя академії відбулось нагородження викладачів кафедри Віктора Квітковського і Едуарда Хряпіна пам'ятними відзнаками М. І. Сікорського (1923-2011) Переяслав- Хмельницького Державного Педагогічного Університету імені Г. С. Сковороди. 

27 листопада 2020 року

 була проведена міжвузівська бінарна лекція для студентів-істориків Харківської та Хмельницької гуманітарно-педагогічнихї академій з дисципліни «Археологія та давня історія України». 

Тема лекції: «Духовна культура ранньосередньовічного населення України за археологічними матеріалами».

Викладачі:

Квітковський Віктор Ігорович, к.і.н. старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР.

Семенчук Сергій Олександрович, к.і.н.старший  викладач кафедри суспільних дисциплін Хмельницької  гуманітарно-педагогічної академії.

Під час лекції викладачами були висвітлені питання пов’язані з винайденням та інтерпретацією кам'яних скульптур лівобережжя Середнього Подністров'я та археологічних комплексів ритуального призначення з поселень салтівської культурно історичної спільності.

Проведення заняття у такій формі дозволило студентам з дізнатися про особливості археологічного відображення духовної культури населення різних регіонів України в епоху раннього середньовіччя. Презентація доповіді 

Вітаємо Квітковського Віктора Ігоровича  з успішним проходженням семінару "Внутрішне забеспечення якості вищої остіти : розвиток освітніх програм та ії акредитації".

Студенти 311 іст Лаптєва Дар'я , Миргородська  Анна, Потапова Юлія, Аксьонова Юлія долучаються до виховного заходу за темою : "Голодомор 1932-1933 в Україні - помства за свободу!"  під час педагогічної практики в школі №10 м. Харкова .

План Заходів.pdf

22 листопада 2020 р. о 02:00 AM (Алмати) взяли участь у міжнародній конференції, організованій на платформі Zoom, яка також транслювалася в прямому ефірі на

Facebook та буде згодом розміщена в записі на YouTube. Учасники конференції з Турції, Казахстану, України, Російської Федерації, Азербайджану, Узбекистану та Сполучених Штатів Америки. Організатор Меруерт Курмангалієва (Казахстан)

Тема: МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДРОДЖЕННЯ ТЮРКСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ

Наукова конференція присвячена дню студентва. 

5 листопада 2020 року в рамках співпраці між Павлодарським педагогічним університетом (м. Павлодар, Казахстан) та Харківською гуманітарно-педагогічною Академією разом з Національним університетом "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка (м. Чернігів, Україна) о 13.00 (за київським часом) відбулася лекція для студентів та магістрів.

Тема: “Екскурс в середньовічну архітектуру Казахстану та Середньої Азії”.

Слухачі ознайомилися з середньовічними  пам'ятками архітектури Казахстану та Середньої Азії, методами та методиками їх дослідження, первинної консервації та реставрації, що є неоціненним міжнародним досвідом українських для здобувачів освіти.

Лектор: Крупа Тетяна  — завідувачка Міжнародною науково-дослідною лабораторією “YMAI” Margulan Centre Павлодарського педагогічного університету (М. Павлодар, Казахстан), археолог та реставратор. 

Викладачами кафедри Історії та суспільно-економічних дисциплін до 100-річчя академії було проведено конференцію.

Тема конференції : «Туристичні шляхи Харківщини»

 29 жовтня 2020 року, з Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, відбулася онлайн-ковференція  на платформі Zoom за темою «Туристичні шляхи Харківщини» для здобувачів всіх курсу освітнього рівня бакалавр спеціальності 014 Середня освіта (Історія) та 032 Історія та археологія.  У виступах студентів визначався історичний, науково-освітній та культурницький шлях розвитку закладів освіти.  

Конференція пройшла успішно та пізнавально для кожного студента!

9 жовтня 2020 р. здобувачі освіти спеціальності032 "Історія та археологія" залучились до наукової конференції "Козацькі читання" в ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, під керівництвом викладачів кафедри: Квітковського В.І., Свистуна Г.Є., Хряпіна Е.О., Яценко В.В.

Координатор заходу - старший викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук Наталія Пилипенко.

Силку на доступ до заходу буде надано додатково.

Викладачі кафедри прийняли участь у вебінарі на тему:

«Методика запобігання плагіату»  

та отримали сертифікати участі

30 жовтня 2020 року

на платформі ZOOM під керівництвом викладачів кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін:

доктора історичних наук, доцента кафедри – Олянич Валентини Володимирівни та викладача кафедри – Олянич Лариси Володимирівни,

пройшла історична конференція на тему: "ХАРКІВ У XIX СТОЛІТТІ".

У заході брали участь студенти різних факультетів та груп, а саме:

111-іст група – Левченко Альона, Бабаєва Сабіна,

211-іст група – Рикуш Юрій,

311-іст група – Аксьонова Юлія, Власенко Ілля, Карпенко Артем, Кашуба Лілія, Миргородська Анна та Потапова Юлія,

111-кд група – Чепінога Наталія,

111-со – Гладлевська Ольга, Гайворонська Злата,

111-ан – Вінницька Яна,

111-м – Літвін Катерина,

111-ср – Дронова Каріна.


Студенти підготували доповіді та презентації на різні теми, щодо економічного, промислового, культурного розвитку міста Харкова у ХІХ столітті. Мова йшла про видатних діячів нашого регіону того часу, про розвиток університетів, районів та вулиць міста, обговорювалися теми, щодо повсякденного життя людей, що жили у нашому місті понад два столітті тому.

Конференція пройшла успішно та пізнавально для кожного студента!

Дякуємо викладачам за організацію такого онлайн-захода! 

Обговорення проекта освітньої програми в 

Художньо-меморіальному музеї І.Ю. Рєпіна 

Шановні викладачі та студенти!

26 жовтня 2020 року для здобувачів освіти зі спеціальності 032 Історія та археологія, в рамках освітнього компоненту «Археологія» (викладач Квітковський В.І.), відбудеться лекція спеціаліста з хіміко-технологічних досліджень текстилю та шкіри, питань консервації та реставрації археологічної органіки Крупи Тетяни Миколаївни – завідувачки Міжнародною науково-дослідною лабораторією "YMAI" Margulan Centre Павлодарського педагогічного університету (Республіка Казахстан), викладачки курсів з консервації в археології та музеєзнавства в Павлодарському педагогічному університеті.

Тема лекції: «Введення до питань польових методик і забезпечення збереженості археологічних артефактів».

Посилання на міжнародну відео лекцію 

Частина 1

Частина 2


Посвята у професію студентів-першокурсників.

24 вересня 2020 року.

Викладачі кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін (куратор Свистун Г.Є. , Хряпін Е. О. ,Юрченко М. С.) та студентський актив ІІ-ІV курсів.

Вже стає доброю традицією посвята першокурсників в історики та археологи з врученням пам`ятних відзнак.

Студентська конференція: 

Історія Лівобережної України через призму джерел 

28 жовтня 2020 р.

Закордонне стажування викладачів кафедри.

16 вересня, в Харківському історичному музеї імені Н.Ф. Сумцова розпочала роботу виставка «Алани, болгари, хозари?». Виставка присвячена 120-річчю відкриття салтівської культури.

Виставка «Алани, болгари, хозари?» розповідає історію відкриття і дослідження Салтівських пам'яток на території сучасної Харківської області і висвітлює роль харківських археологів кількох поколінь з вивчення салтівських старожитностей.

Також на виставці були відмічені викладачі, які також є археологами-дослідниками Салтівської культури ,кафедри Свистун Г.Є. та Квітковський В.І.

Студенти та викладачі факультету взяли участь у міжнародній науково-практичній конференціїї

 ,,Сучасні стратегії гендерної освіти в умовах євроінтеграції"

10-11 вересня 2020 року ,м. Тернопіль.

29 серпня 2020 року студенти та викладачі ХГПА вшанували пам’ять захисників України.


«Ми висловлюємо велику подяку всім синам України, - звернулась до присутніх перша заступниця голови ХОДА Тетяна Єгорова-Луценко. - Захищаючи цілісність нашої держави та її суверенітет, ви даєте надію українцям на те, що в нас буде стабільна й дужа країна. Завдяки вам ми знаємо ціну свободі. Ми розуміємо, що могло би бути, якби ви не захищали нашу країну. Я хочу, щоб усі поверталися живими. Я бажаю вам міцного здоров’я. Слава Україні!». 

Учасники заходу поклали квіти до монумента Захисникам України та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 


Увага! 22 серпня 2020 закінчиться прийом на перший курс бакалаврату на основі повної загальної середньої освіти, на спеціальності - 032 Історія та археологія.


Адреса: пров. Руставелі,7, Харків, 61001

☎️Консультація з представником Приймальної комісії за тел. +38 (057) 732-69-97