Слобожанська археологічна експедиція

Слобожанська археологічна експедиція з 2010 року проводить дослідження різночасових пам’яток на території Харківської області. Основним фокусом її досліджень є середньовічні пам’ятки (городища, селища та могильники) в верхній течії р. Сіверський Донець та його припливів.

Співкерівниками Слобожанської археологічної експедиції є викладачі кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін, кандидати історичних наук Квітковський Віктор Ігорович та Свистун Геннадій Євгенович.

За десятирічну історію існування експедиція досліджувала:

-  2010-2016 рр. – багатошарове селище Пʼятницьке-І;

- 2012 р. – Кочетокський кремаційний могильник салтово-маяцької історико-культурної спільності;

- З 2017 по сьогодення – Кицівський археологічний комплекс у складі городища, багатошарового селища та кремаційного могильника (до цього часу дослідження проводилися на городищі та селищі);

-  масштабні археологічні розвідки в басейні Сіверського Дінця.

(Звіти про проведені дослідження зберігаються в науковому архіві Інституту археології НАН України).

З моменту створення у 2010 році учасниками Слобожанської експедиції були студенти різних факультетів Комунального закладу «Харківська гуманітрано-педагогічна академія» Харківської обласної ради, які працювали в якості волонтерів. З 2018 року експедиція стає базою для проходження археологічної практики здобувачів освіти за освітньою програмою «Історія та археологія» Академії, які і складають її основний кістяк. Також постійними учасниками експедиції є учні закладів загальної середньої освіти Харкова та Харківської області, здобувачі освіти інших ЗВО м. Харків, науковці та краєзнавці.

Експедиція плідно співпрацює з дослідниками інших наукових осередків, що сприяє якості роботи і більш зваженим висновкам та поглибленим результатам.

Дослідження Слобожанської експедиції дали багатий матеріал для вивчення історії Слобожанщини від епохи бронзи до ранньомодерного часу та стали підґрунтям для учнівських робіт Малої академії наук, курсових та наукових робіт, тез, статей, виступів на конференціях як викладачів, так і студентів, а також захистів дисертацій.

За час свого існування експедиція стала не лише науковим осередком, а й місцем тяжіння всіх, хто не байдужий до історії рідного краю; місцем, де давнина зустрічається із сьогоденням та відчувається величний подих історії. 

Археологічна експедиція 2018 р.

Археологічна експедиція 2017 р.