Новини 2023-2024

14 травня відбулася гостьова лекція за темою "Документальна спадщина академіка архітектури Олексія Бекетова" у ЦДНТА України та презентація наукового видання "Академік архітектури О. М. Бекетов". Виступали д.і.н., директор ЦДНТА України М. А. БАЛИШЕВ, начальниця відділу використання документів ЦДНТА України Г. С. ГОЛУБКІНА.

14 травня о 11:00 відбудеться гостьова лекція за темою: "Архівний фонд О. М. Бекетова в ЦДНТА України" та презентація наукового видання "Академік архітектури О. М. Бекетов. Архів документів (1881-1941)": д.і.н., директор ЦДНТА України М. А. БАЛИШЕВ, начальниця відділу використання документів ЦДНТА України Г. С. ГОЛУБКІНА.

ЦДНТА України запрошує вас на запланованну конференцію: Zoom.

10 травня в академії відбулися урочистості з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім'ї.

Галина ПОНОМАРЬОВА, ректор академії, від щирого серця привітала усіх присутніх зі святами та висловила свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, які сьогодні боронять кордони рідної країни. Серед них понад чотириста викладачів, здобувачів освіти, випускників, батьків та членів їхніх родин.

З нагоди свята Галина Федорівна вручила Подяки ректора членам кафедри та здобувачам освіти, спеціальності 032 Історія та археологія, за гідний приклад духовності, героїзму, збереження сімейних традицій і цінностей української родини, турботливу підтримку, безмежну материнську любов, з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім'ї.

8 травня відбулася відкрита просвітницька лекція кандидата юридичних наук, доцента кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Васильєва Станіслава Валерійовича, присвячена важливій темі - відзначення Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та участі українців у боротьбі з нацизмоми у 1939-1945 рр. 

Лецію відвідали здобувачі усіх спеціальностей та викладачі та працівники академії.

Шановні друзі! У ЦДНТА України проведено науковий семінар на тему: «Особистість в контексті часу: збереження культурної, історико-біографічної спадщини в умовах війни».  

У заході взяли участь: д. і. н., директор ЦДНТА України Марат Балишев; к. і. н., заступниця директора Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Ольга Вовк; к. і. н., старший науковий співробітник Музею археології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Костянтин Пеляшенко; к. і. н., завідувач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Комунального закладу "Харківської гуманітарно-педагогічної академії" Харківської обласної ради Едуард ХРЯПІН; відповідальні співробітники ЦДНТА України. 

На семінарі обговорювалися результати видавничих проєктів 2023 року, у яких брав участь ЦДНТА України. Зокрема, це черговий том із серії довідників «Харківський університет у спогадах його викладачів та вихованців 1941–1945 рр.», та два видання, присвячені видатним українським діячам – академіку архітектури Олексію Миколайовичу Бекетову (1862–1941) та вченому, громадському діячу, організатору освіти та науки, засновнику Харківського університету Василю Назаровичу Каразіну (1773–1842). 

Книга «Харківський університет (1941–1945 рр.) у спогадах його викладачів та вихованців» містить джерела особового походження (спогади, щоденники, стенограми інтерв’ю, автобіографії, листи), у яких ідеться про Харківський університет у період німецько-радянської війни 1941–1945 рр. У книзі використані матеріали особових фондів вчених-ботаніків Юрія Прокудіна та Олександри Матвієнко, що зберігаються в архіві.

Наукове видання «Академік архітектури О. М. Бекетов: архів документів (1891–1941)» є спільним проєктом Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова та Центрального державного науково-технічного архіву України, у якому оприлюднено документи особового фонду архітектора Олексія Бекетова, що зберігається в архіві.

Презентований на заході біобібліографічний покажчик, присвячений 250-річчю з дня народження Василя Назаровича Каразіна, виданий за сприяння Інституту культурної спадщини, м. Кишинеу, республіка Молдова. До редколегії видання увійшли завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології ХНУ імені В. Н. Каразіна професор Сергій Посохов (головний редактор), директор  Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька ХНУ імені В. Н. Каразіна Сергій Куделко, Ольга Вовк є однією з укладачів, а також авторкою вступної статті. Одним із рецензентів видання виступив директор ЦДНТА України Марат Балишев.  

Учасники заходу констатували, що публікації документальних пам’яток про видатних вітчизняних діячів культури та науки є важливою формою збереження українського надбання в умовах війни, а також  поділилися своїм досвідом та напрацюваннями у сфері збереження документів Національного архівного фонду, порятунку культурної, музейної спадщини, обговорили напрями та перспективи подальшого співробітництва.


Цей день, що присвячений нагадуванню важливості пам’ятко-охоронної справи щодо культурної спадщини, започаткований в липні 1983 р. Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (International Council on Monuments and Sites; ІCOMOS), створеної при ЮНЕСКО. Вперше він був відзначений 18 квітня 1984 р.

В Україні цей день називається «День пам’яток історії та культури» і встановлений згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 р. № 1062/99 і його також відзначають щорічно 18 квітня.

15 січня 2016 р. Україна приєдналась до Статуту Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM).

Україна – держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишає нам у спадщину велику кількість пам’яток архітектури, історії чи археології, які зберігають в собі згадку про певну визначну подію чи особистість, містять законсервовані для нащадків матеріальні рештки минувшини. У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки – перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми, багато інших об’єктів історико-культурної спадщини, що свідчать про насичену минувшину і складають літопис українських земель.

Слід сказати, що залишається і велика низка проблем щодо збереження пам’яток і визначних місць. І нашим головним завданням на сьогодні є всебічно сприяти якості пам’ятко-охоронної справи. Цьому, зокрема, присвячена і діяльність нашої кафедри, яка готує відповідних спеціалістів, виховуючи у здобувачів глибоке розуміння важливості цієї справи і формуючи їх професіоналізм.

НАЛАГОДЖУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ КОНТАКТІВ

12 та 15 квітня 2024 року відбулися зустрічі професора кафедри Георгія Фініна зі співробітниками Університету „ПРОФ. Д-Р АСЕН ЗЛАТАРОВ” - БУРГАС, БОЛГАРІЯ.   Обговорювалися напрямки співробітництва зокрема: віртуальні обміни у сфері вищої освіти; академічна мобільність; можливості стажування викладачів; участь у підготовці та проведенні конференцій, майстер-класів; вивчення досвіду підготовки вчителя історії у Болгарії; спільна участь у міжнародних проектах у сфері науки та освіти; використання штучного інтелекту у навчанні та інші. У зустрічах взяли участь  проф. д-р Румяна Папанчева  -  Декан факультету з суспільних наук Університету "Проф. д-р Асен Златаров" (Факултет по обществени науки Университет "проф. д-р Асен Златаров"), - доц. д.р Мартин Гюзелев - Завідувач кафедри  (Ръководител катедра) історії та філософії.

УЧАСТЬ У КОНКУРСІ

4-5 березня 2024 р. здобувачі освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" першого (бакалаврського) рівня були учасниками серед команд     l етапу Відкритого Всеукраїнського турніру з фінансової грамотності "FinCup - 2024".

УЧАСТЬ У ПІДВИЩЕННІ КВАЛІФІКАЦІЇ

25-28 березня 2024 р. викладачі кафедри взяли участь у науково-методичному семінарі з міжнародною участю "Українсько-польська співпраця в освіті: досягнення та виклики", присвяченому 85-річчю Донбаського державного аедагогічного університету. Було успішно виконано програму підвищення кваліфікації на тему "Психолого-педагшогічний супровід осіб з особливими освітніми потребами в умовах спеціальної та інклюзивної освіти: європейський досвід" обсягом 30 академічних годин.

16 квітня 2024 року проведено засідання наукового гуртка «Дослідник», присвячене підготовці тез доповідей студентами спеціальності 032 «Історія та археологія» до Міжнародної науково-практичної конференції у Харківській гуманітарно-педагогічній академії у травні 2024 року


УЧАСТЬ У НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

13 квітня 2024 р. в рамках Днів науки на базі Харківського гуманітарного університету "Народна українська академія" з доповіддю "Університет Гумбольдта": історія і сучасність у контексті трансформації вищої освіти" здобувач 3 курсу Клим Тихомиров. Бажаємо наснаги та удачі та подальших наукових успіхів!  

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПОЛЬОТУ ЛЮДИНИ У КОСМОС

З 11 квітня 2024 р. студенти та викладачі відвідали відкриту лекцію та віртуальну екскурсію Сергія Вовкодава, старшого наукового співробітника Музею космосу Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав". Захід був організований за сприяння культорганізаторів академії. Дякуємо за надану нагоду!

 УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ У ВЕБІНАРІ

З 9 по 12 квітня 2024 р. на базі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" відбулася ХХІ Міжнародна школа-семінар "Сучасні педагогічні технології в освіті". У рамках школи-семінару викладачі та студенти  відвідували тренінги та відкриті лекції відповідно до програми школи. Вітаємо з  успішним завершенням навчання!

 УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ У ВЕБІНАРІ

З 9 по 12 квітня 2024 р. на базі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" відбулася ХХІ Міжнародна школа-семінар "Сучасні педагогічні технології в освіті". У рамках школи-семінару викладачі та студенти  9 квітня прослухали відкриту лекцію професора Михайла Красікова "Культурна топографія як складова курсу: Історія та культура України: Локація українського Харкова: Основа".

 Здобувачі освіти та викладачі кафедри долучилися та продовжують брати участь у міждисциплінарному курсі модуля Жана Моне «Стале мислення та підприємництво» (StepUp-101080031).

2 квітня 2024 р. відбулася лекція Світлани СТРАПЧУК, кандидата економічних наук, доцента за темою: "Цілі сталого розвитку та політики. Як нова концепція впливає на бізнес".

Участь у науковій конференції

30 березня 2024 р. студенти 3 курсу Іван Іванов та Клим Тихомиров (науковий керівник Денис Руднік) взяли участь у VIII Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих учених "Одеські читання: актуальні проблеми всесвітньої історії" на базі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Теми доповіді: "Соціально-політичний розвиток Японії на початку Нового часу" та "Політичний режим президента Порфіріо Діаса в Мексиці". Бажаємо творчої наснаги та подальших наукових звершень!

29 березня 2024 р. завідувач кафедри, кандидат історичних наук, доцент Едуард ХРЯПІН взяв участь у V Міжнародній науково-методичній конференції "СХОДОЗНАВСТВО. АКТУАЛЬНІСТЬ ТА ПЕРСПЕКТИВИ". Тема доповіді у співавторстві: "СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ В СЕРЕДНЬОВІЧНОМУ СХОДІ (НА ОСНОВІ ВЧЕННЯ ІБН ХАЛДУНА)


Eduard KHRIAPIN_Certificate.pdf

Підвищення кваліфікації

Доктор історичних наук, професор Ольга БОРИСОВА отримала сертифікат про проходження стажування. Тема  доповіді: "Становлення кордонів Європи: історичний огляд". Надрукована у Збірнику матеріалів стажування (Рига, Латвійська республіка).

Перегляньте лекцію Максима РОЗЕНФЕЛЬДА і дізнайтеся, чому Харків - це більше, ніж просто місто, це історія живої свободи, боротьби та розвитку. Цей матеріал лектора доповнить сучасну історію Слобідської України.

 Викладачі кафедри Валерія ЩЕРБАК, Валентина ЯЦЕНКО, Віктор КВІТКОВСЬКИЙ подали грант European Heritage Hub Small Grants Scheme for Heritage-related Projects led by Civil Society in EU neighbouring countries.

27 березня 2024 року викладачі кафедри Едуард ХРЯПІН та Наталія ГАЛУШКО пройшли навчальний тренінг «ЩО І ЯК ГОВОРИТИ ПРО ВІЙНУ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ В ШКОЛІ» Антоніни МАКАРЕВИЧ (кандидатки історичних наук, вчительки історії та громадянської освіти, співавторки підручників і посібників, ведучої подкасту "Літопис Незламності", амбасадорки AR Book).

Викладачі кафедри Щербак В.Г., Яценко В.В., Квітковський В.І. подали грант

З 20 лютого 2024 року здобувачі освіти та викладачі кафедри долучилися та продовжують брати участь у міждисциплінарному курсі модуля Жана Моне «Стале мислення та підприємництво» (StepUp-101080031).

26 березня 2024 року відбулася підсумкова лекція блоку занять Олени МИКОЛЕНКО, координаторки проєкту, кандидата економічних наук, доцента за темою: "Ціннісна пропозиція та її дизайн".

УВАГА! Дисципліни за вибором

До уваги здобувачів освітнього ступеня бакалавра 1-3 курсів та здобувачів магістратури денної та заочної форми навчання! Оголошується початок процедури вибору освітніх компонентів для вивчення у наступному 2024/2025 навчальному році. Відповідно до навчальних планів, здобувачі мають обрати із запропонованого каталогу таку кількість ОК:

Група 111 іст - 5 освітніх компонентів;

Група 211 іст - 6 освітніх компонентів;

Група 311 іст - 6 освітніх компонентів;

Групи 511іст/11іст-з - 5 освітніх компонентів.

 

Кожний здобувач має написати заяву за зразком до 01.04.2024 р. Скан/якісне фото заяви відправляти на електронну пошту кафедри kafsedhgpa@gmail.com з темою "Вибіркові дисципліни_група_Прізвище".

ЗАЯВА НА ВИБІРКОВІ КОМПОНЕНТИ  

Заява на вибіркові.docx

КАТАЛОГ ВІБІРКОВИХ КОМПОНЕНТІВ ЗАГАЛЬНОАКАДЕМІЧНИЙ 

2024_2025 каталог вибіркових.pdf

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ ВІЛЬНОГО ВИБОРУ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ 

положення про ОК вільного вибору.pdf

КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТІВ ДЛЯ ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ МАГІСТР 

Каталог вибіркових дисциплін 511-іст. магістр.pdf

КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТІВ ДЛЯ ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ  БАКАЛАВР

Каталог вибіркові 2024 кафедра історії.pdf

20 березня 2024 року відбулася гостьова лекція у форматі віртуальної екскурсії Центральним Державним науково-технічним архівом України з елементами 3D технологій.

Лектори: Марат БАЛИШЕВ – директор Центрального Державного науково-технічного архіву України, доктор історичних наук; Ганна ГОЛУБКІНА – начальниця відділу використання інформації документів.

Лекція була змістовною і фаховою із використанням фондів ЦДНТА України, де знаходиться на зберіганні науково-технічна документація інфраструктурних підприємств та установ Харківщини, України та зарубіжжя.

20 березня 2024 року о 10:00 відбудеться гостьова лекція у форматі віртуальної екскурсії Центральним Державним науково-технічним архівом України з елементами 3D технологій.

Лектори: Марат БАЛИШЕВ – директор Центрального Державного науково-технічного архіву України, доктор історичних наук; Ганна ГОЛУБКІНА – начальниця відділу використання інформації документів.

Посилання на лекцію: 

https://us05web.zoom.us/j/8892871011?pwd=zW2dblON7LVAbMpiTpdVhPxm2gHggM.1

19 березня 2024 року здобувачі освіти взяли участь у тренінгу про розвитку soft skills -  "Навички успіху в житті та кар’єрі (Проєкт: "Розбудова стійкості через розвиток")". Студенти навчилися планувати та досягати поставлених цілей, критично мислити, сформували навички ефективної комунікації. 

УЧАСТЬ У НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

15 березня 2024 року доцент Станіслав ВАСИЛЬЄВ взяв участь у пленарному засіданні VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародна і національна безпека: теоретичні і прикладні аспекти», яка відбулась у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ МВС України.

УЧАСТЬ У НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

14 березня 2024 року доцент Станіслав ВАСИЛЬЄВ  взяв участь у пленарному засіданні регіональної науково-практичної конференцїі "Адміністративно-територіальна реформа: стан, проблеми та перспективи", яка відбулась у Навчально-науковому інституту права Національного університету водного господарства і природокористування.

Вітаємо!

Викладач кафедри Віталій БАШЛАЙ отримав почесну грамоту за об’єктивне оцінювання учасників, надання професійної допомоги та створення доброзичливої атмосфери під час проведення міського конкурсу "Учитель року - 2024" в номінації "Географія".

Викладачі кафедри та здобувачі освіти долучилися до відзначення 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка: 

8 березня зустріч з представниками відділу «Україніка» імені Т.Г. Шевченка Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка на тему «Тарас Шевченко в стилі діджитал»;

11 березня  зустріч з представниками Комунальної установи "Харківський обласний центр молоді"; Онлайн-лекція за темою "Тарас Шевченко - фундатор національного відродження в історії України" Дениса РУДНІКА (кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри).

5 березня 2024 р. відбулася гостьова лекція політолога, директора Інституту соціально-політичного проєктування «Діалог» Андрія Миселюка за темою: "Двадцять років (р)еволюції: Етапи розвитку та основні тенденції у політичній журналістиці та політичному PR в Україні від президентських виборів 1999 року до президентських виборів-2019".

23 лютого 2024 р. викладачі кафедри та здобувачі освіти прослухали відкриту лекцію «Зміна сили чи зміна парадигми» Мішеля Маффесолі, почесного професора Сорбонни, засновника і наукового керівника паризького Центру досліджень сучасності і повсякденності, головного французького партнера Української школи архетипіки. 

Співорганізатори лекції:

Упродовж лекції було висвітлено нові парадигми та архетипні чинники розвитку суспільства.

Практика "Охорона історико-культурної спадщини"

 

Здобувачі освіти ознайомилися з інформацією, що була надана в ході заходу Інституту археології Національної академії наук України, присвяченого стану археологічної спадщини, результатам її моніторингу та проблемам і викликам, що постають перед суспільством за умов воєнних дій.

Зокрема, були висвітлені такі питання: 

1) руйнація пам’яток археологічної спадщини України – злочин проти людства; міжнародне законодавство — Гаазька конвенція про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 р.; 

2) фіксація руйнації пам’яток на території Луганської, Київської, Чернігівської, Сумської, Одеської та Миколаївської областей. Сьогоднішні та потенційні втрати України; 

3) подвійний злочин: знищення археологічної спадщини на території Каховського водосховища в 1956 та 2023 рр.; 

4) шляхи розвитку моніторингу стану археологічної спадщини в майбутньому: проблеми, перспективи та міжнародний досвід; 

5) діяльність та бездіяльність органів влади у фіксації фактів знищення археологічної спадщини.

Проблеми висвітлили провідні фахівці вітчизняної археології:

Віктор Чабай, член-кореспондент НАН України, директор Інституту археології НАН України;

Сергій Теліженко, кандидат історичних наук, вчений секретар Інституту археології НАН України;

Всеволод Івакін, кандидат історичних наук, завідувач відділу археології Києва Інституту археології НАН України;

Павло Шидловський, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології Київського Національного університету Тараса Шевченка.

У період з 15 по 17 лютого 2024 року відбувся творчий конкурс постерів «Арт проти раку», присвяченого Міжнародному дню боротьби із раком та Всесвітньому дню онкохворої дитини, який організували викладачі кафедри природничих дисциплін.  Конкурсні роботи були представлені на віртуальній платформі «Padlet». Серед конкурсних робіт був і постер «Довіряйте лікарям!» нашої студентки групи 211 іст Прокудової Світлани. Вітаємо Світлану з участю в конкурсі і дякуємо за підтримку всіх, хто бореться з раком!

20 лютого 2024 р. в рамках проєкту «Схід і Захід разом» між колективами нашої Академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії до Дня Героїв Небесної Сотні та 10 роковин російської агресії проти України відбулася онлайн-лекція.

Спікерами заходу виступили викладачі кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради: Наталія КАМАРДАШ, докторка філософії, та викладач Михайло ШИРОКОЛАВА. 

Учасники заходу згадали події Євромайдану і Революції Гідності, вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, серед яких є харків’яни. Матеріали лекції висвітлювали героїзм та мужність українського народу, який сьогодні виборює власну свободу та незалежність.

Схід і Захід разом до Перемоги!

19 лютого 2024 р. відбулася онлайн-лекція з ОК "Спеціальні історичні дисципліни" до Дня Державного Герба України. До заходу активно долучилися викладачі та здобувачі освіти, мали широку дискусію з історії розвитку державної символіки України (на прикладі археологічних матеріалів салтівсько-маяцької культурно-історичної спільності середина XVIII - перша половина Х ст.).

20 лютого об 11:00 до Дня Героїв Небесної Сотні та 10 років російської агресії проти України відбудеться онлайн-лекція за матеріалами подій Харківського Євромайдану.

Посилання: https://us02web.zoom.us/j/85968393803?pwd=QUFhblRFVEZhTjNGbGlzNmJ6SXR3Zz09

Відповідальні: Михайло ШИРОКОЛАВА - викладач кафедри, Наталія КАМАРДАШ - доктор філософських наук, викладач кафедри.

19 лютого 2024 р. о 12:30 відбудеться онлайн-лекція з ОК "Спеціальні історичні дисципліни" до Дня Державного Герба України.

Відповідальні: Вячеслав КАЛІНІЧЕНКО - доктор історичних наук, доцент, Едуард ХРЯПІН - кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри, Геннадій СВИСТУН - кандидат історичних наук, старший викладач. 

Посилання-запрошення: https://us04web.zoom.us/j/8530295583?pwd=bjI3gDk6L8jvrNiGtLGPVbSeVU4mqY.1&omn=79566997936

Участь у конференції  

7 лютого 2024 р. кандидат історичних наук, старший викладач кафедри Віктор КВІТКОВСЬКИЙ прийняв участь у конференції "Археологічні студії: здобутки та перспективи 2024", яка була організована Національним університетом "Києво-Могилянська академія".

Програма 2024.pdf

Міський конкурс "Учитель року - 2024"

Вітаємо викладача кафедри Віталія БАШЛАЯ з висловленою подякою від Департаменту освіти Харківської міської ради за надання професійної оцінки та фахової участі під час проведення міського конкурсу "Учитель року - 2024"

Участь у конференції

Вітаємо професора кафедри Валентину ОЛЯНИЧ та магістрантку Ольгу ЧАЛУ з успішною участю у науковій конференції та представленням результатів власних наукових досліджень.

Безкоштовне стажування для студентів 3-го та 4-го курсів у кращих університетах Канади

Програма Mitacs Globalink Research Internship – це міжнародна ініціатива для іноземних студентів з України, Бразилії, Китаю, Колумбії, Франції, Німеччини, Індії, Мексики, Тайваню, Тунісу, Великобританії, США для дослідницького стажування у Канаді. У стажуванні можуть взяти участь українці, які навчаються на 3-му або 4-му курсі бакалаврату денної форми навчання.  Щороку з травня по вересень учасники, які пройшли відбір, проходять 12-тижневе дослідницьке стажування під керівництвом викладачів канадських університетів з різних наукових дисциплін: від  гуманітарних і соціальних до прикладних наук.

Програма стажування в даний час доступна в більш ніж 70 університетах Канади (повний список можна переглянути за посиланням, у розділі “Student Information”). Випускники програми Globalink Research Internship, які зацікавлені в поверненні до Канади для навчання в магістратурі, мають право на отримання стипендії Globalink Graduate Fellowship.

 Програма включає:

Усі сторони, які беруть участь у програмі Canada’s Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine, повинні дотримуватися вимог канадського університету, що стосуються етики дослідницької та наукової діяльності, згідно з політикою Mitacs щодо порядності досліджень. Будь-які питання чи суперечки навколо наукових досліджень чи порушення академічної порядності будуть вирішуватися згідно правил університету, що приймає студента на стажування.

Подача заявок: https://www.mitacs.ca/our-programs/globalink-research-internship-students/  

До уваги здобувачів освіти!

ЗИМОВА ШКОЛА

Дні України в Люблянському університеті

КУЛЬТУРНІ, МОВНІ, ЛІТЕРАТУРНІ, МИСТЕЦЬКІ, ІСТОРИЧНІ, ЖУРНАЛІСТСЬКІ АСПЕКТИ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

Запрошуються здобувачі освіти, охочі взяти участь у зимовій школі. Участь у заході здійснюватиметься за рахунок Люблянського університету (будуть компенсовані витрати за проїзд, проживання та харчування).

Більш детальна інформація за посиланням:  https://cuesc.org.ua/anonsi/winter-school_ljubljana/

інформ лист.pdf

31 січня 2024 р. у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбувся обласний семінар «Елементи нематеріальної культурної спадщини як фактор самоідентифікації громади» за сприяння 

✔️Департаменту культури та туризму КОДА

✔️Управління культури і туризму Білоцерківської міської ради

✔️Київської обласної ради 

Організатори семінару:

✔️КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник"

✔️КЗ КОР "Білоцерківський краєзнавчий музей"

✔️Інститут археології НАН України - Institute of Archaeology of the NASU

🗣Головними спікерами семінару стали: 

✔️директор Вишгородського історико-культурного заповідника,кандидат історичних наук Влада Литовченко

✔️Віктор Квітковський, кандидат історичних наук,старший викладач КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» 

✔️Іван Зоценко, м.н.с. Інституту археології НАН України, завідувач відділу пам’яткоохоронної діяльності КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник"


Програма обласного семінару:

✔️Влада Литовченко - кандидат історичних наук, директор КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник", член Експертної ради з НКС при Міністерстві культури та інформаційної політики України, голова Комітету з присудження премії з НКС, експерт Українського культурного фонду 

2. Роль НКС як фактору самоідентифікації громади.

3.Оновлений порядок ведення Національного переліку НКС України

4. Розбудова партнерства для промоції НКС та створення сталого розвитку громади.

5. Інвентаризація елементів НКС на рівні громад.

6. Перспектива внесення елемента НКС до Національного переліку.

7. Загрози та ризики побутування НКС.

8. Важливість плану з охорони, як його складати?

9. Створення креативного простору для збереження та промоції НКС.

10. Презентація одного з елементів НКС Київської області з Національного переліку.

11. Питання/відповіді

✔️Іван Зоценко - завідувач відділу охорони пам’яток Вишгородського історико-культурного заповідника, молодший науковий співробітник відділу археології Києва Інституту археології НАН України 

"Облік археологічних пам'яток Київщини: стан та алгоритм роботи"

✔️Віктор Квітковський - кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" ХОР 

«Дослідження Білоцерківського посаду у 2023 році»

ІІ частина

Спікери:  

✔️Раїса Томащук – заслужений працівник культури України, художній керівник народної капели бандуристок "Україночка" ім. Заслуженого діяча мистецтв України Сергія Томащука.

"Історія створення народної капели бандуристок "Україночка" ім. Заслуженого діяча мистецтв України Сергія Томащука"

 ✔️Андрій Валерійович Шараєвський – викладач школи мистецтв №5, ім. Сергія Томащука

"Старосвітська бандура"

✔️Василь Сергійович Олексієнко – викладач школи мистецтв №5, ім. Сергія Томащука

"Створення чоловічого ансамблю «Куліш» та його досягнення"

Підведення підсумків

 Участь викладачів кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Наталії ГАЛУШКО, Вячеслава КАЛІНІЧЕНКА та Михайла ШИРОКОЛАВИ у Всеукраїнській онлайн конференції з підвищенням кваліфікації за темою: "Національно-патріотичне виховання молоді в Україні та шляхи розвитку в умовах зовнішніх викликів"

  24 січня 2024 р. відбулася просвітницька зустріч на тему: "Україна Соборна" Марії ТАХТАУЛОВОЇ (кандидатки історичних наук, начальниці Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам'яті). Під час якої лекторка акцентувала увагу на таких ключових подіях української історії:

24 січня 2024 р. об 11:00 відбудеться просвітницька зустріч на тему: "Україна Соборна".

Лектор: Тахтаулова Марія Юріївна - кандидатка історичних наук, начальниця Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам'яті.

Посилання-запрошення: https://us04web.zoom.us/j/78459435494?pwd=NePbgzRSKRVkAIab3ZYvUmYfKZtI99.1

Гостьова онлайн-лекція

18 січня відбулася гостьова лекція з ОК "Грантова та проєктна діяльність в галузі історії та археології"  за темою: "Гранти для освітян" для здобувачів вищої освіти 411-іст групи спеціальності 032 «Історія та археологія».

Лектор: МАР’ЯНА КОБЕЛЯ-ЗВІР - кандидат економічних наук, директорка консалтингової компанії «Центр розвитку «ЧАС ЗМІН», засновниця Школи з написання грантових проєктів “ЧАС ЗМІН”.

Провідна дослідниця грантів й міжнародної технічної допомоги в Україні (понад 50 наукових статей на тему грантового фінансування).

Настановча конференція "Асистентська практика"

18 січня 2024 року відбулася настановча конференція з «Асистентська практика» здобувачів освіти 511-іст групи другого (магістерського) рівня спеціальності 032 Історія та археологія.

Старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Наталія Анатоліївна Галушко, ознайомила із метою, і завданням практики. Під час конференції було зроблено огляд силабусу практики та ознайомлено зі зразками документації.

Викладачі-керівники практики (Валентина Олянич, Наталія Галушко, Віктор Квітковський, Денис Руднік) ознайомили із базами практики та надали відповіді на поставлені питання здобувачів щодо практики.

Урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам  академії 2023 року! 

11 січня в академії відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам академії 2023 року.  У цьому році здійснився перший випуск магістрів спеціальності 032 "Історія та ахеологія". Бажаємо випускникам ентузіазму, грандіозних цілей, великих проєктів, щоб все, що було задумано, стало дійсністю. Вперед до перемог, нових горизонтів, світлого майбутнього!

Визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті

8 січня 2023 року на платформі Zoom проходило визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті 111 іст групою.  У складі комісії: завідуючий кафедри, доцент Едуард Хряпін, доцент Станіслав Васильєв, старший викладач Денис Руднік, заступник голови студентської ради факультету Яна Ващенко. Було прийнято рішення про зарахування першого змістовного модуля з ОК "Академічна доброчесність"  таким студентам: Яну Овсянникову, Станіславу Профатило, Тетяні Суховієнко.

15 грудня 2023 року викладачі кафедри взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Формування професійної компетентності сучасного педагога засобами освіти: історико-методичний аспект», яка відбулася у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської Обласної Ради.

11 грудня 2023 року доцентом Станіславом Васильєвим проведено лекцію для викладачів і здобувачів академії за темою: "Правові засади боротьби із корупцією". Надано характеристику особливостям відповідальності керівників структурних підрозділів закладів вищої освіти, викладачів і здобувачів за вчинення корупційних діянь. Наведені приклади практики щодо відповідальності за корупцію.

Презент_Корупц_2.pptx

6 грудня 2023 року відбулася відкрита zoom-зустріч з випускником 032 "Історія та археологія" Віталієм Семеновим, який зараз у лавах Збройних Сил України захищає територіальну цілісність та свободу нашої держави.

Урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтера!

5 грудня 2023 року в академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтера. Серед відзначених волонтерів - Вікторія Панасюк (411-іст)

Запали свічку

В останню суботу листопада 2023 р. здобувачі та викладачі кафедри  долучилися до відзначення трагічних роковин Голодомору 1932-1933 рр. і запалили на своєму вікні свічку. Шануймо світлі та темні сторінки власної історії, підтримуємо всіх, хто боровся та бореться за Україну. 

Захід до Дня пам’яті жертв Голодомору 

24 листопада 2023 р. здобувачі та викладачі академії ознайомилися з історико-документальним фільмом "Штучні радянські Голодомори", де показано державну політику СРСР з організації та проведення голодоморів у середовищі українського селянства - носіїв національної ідентичності, які чинили спротив колективізації сільського господарства, тоталітарному режиму.

25 листопада 2023 р. о 16:00 в рамках «До 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. - геноциду українського народу» вшанування жертв тоталітаризму проходитиме меморіальний захід "Запали свічку пам’яті".

23 листопада 2023 р. Оленою Сафоновою, заступником начальника відділу інформації, використання документів та документального забезпечення Державного архіву Харківської області, проведено гостьову лекцію на тему: «До 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. - геноциду українського народу».

Лекторка розповіла про причини Голодомору, як був вчинений злочин геноциду голодом, приховування правди про Голодомор. Ознайомила з демографічними втратами, а саме з іменним реєстром померлих громадян м. Харків та Харківської області (1932-1933 рр.).

Шановні колеги та здобувачі освіти! 

24 листопада об 11:00 запрошуємо на перегляд історико-документального фільму: "Штучні радянські Голодомори"  "До 90-х роковин Голодомору 1932 - 1933 рр. - геноциду українського народу".

Посилання на захід: https://us04web.zoom.us/j/8530295583?pwd=bjI3gDk6L8jvrNiGtLGPVbSeVU4mqY.1&omn=75037872829 

23 листопада 2023 р. здобувачка 511-іст групи Людмила Мікрух відвідала офлайн екскурсію: "Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану". в м. Києві.

21 листопада 2023 р.  відбулася онлайн-лекція на тему: «Вистояли на Майдані – переможемо у війні». Лектор: Лузан Анастасія Миколаївна  - старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи КЗ «Харківський історичний музей ім. М. Ф.Сумцова» ХОР.

До лекції долучилися здобувачі освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" бакалаврського та магістерського рівнів. Пані Анастасія розповіла про дві доленосні події: Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 - 2014 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України. Також історії життя героїчних людей, тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував прагнення жити у вільній та демократичній державі. 

Захід щодо відзначення Дня Гідності та Свободи

Сьогодні, 21 листопада 2023 р., в День Гідності та Свободи, учасники освітнього процесу кафедри зібралися для перегляду документальної стрічки «Як домовлявся майдан» (2021), в якій автори (стрічку виготовлено командою Історична правда-TV на замовлення Платформи з управління конфліктами в громадах: ГО Центр близькосхідних досліджень (АMES), ГО «Мережа відповідальних» та ГО «Театр змін») показали, як сильно Євромайдан об’єднав людей з усіх куточків України, різних за віком та професією, але з однією на всіх метою. 

Головний акцент фільму зроблено на важливості вміти слухати і чути одне одного, досягати домовленостей, які влаштують всіх учасників процесу навіть у критичній ситуації: «Мені здається, що якби ми не дотримувались цієї культури «домовляння» між собою та між різними середовищами, то могли бути значно гірші наслідки», згадує про ці події Ольга Сало, співкоординаторка громадського сектору Євромайдану.

Після перегляду учасники заходу, який, як й усі заходи до Дня Гідності та Свободи цього року,  проходив під гаслом «ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ ДО СВОБОДИ», обмінялися враженнями, міркуючи над питаннями «У чому цінність вміння домовлятися та чути один одного? Чому вчить нас історія Майданів?».

#бути_гідним

23 листопада 2023 р. об 11:00 відбудеться гостьова лекція на тему: «До 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. - геноциду українського народу».

Лектор: Сафонова Олена Володимирівна, заступник начальника відділу інформації, використання документів та документального забезпечення Державного архіву Харківської області.

Посилання-запрошення: https://us05web.zoom.us/j/83868011644?pwd=shcMsPEkwYL1FLUFUGMiJtWsBXT2fP.1 

Запрошуємо всіх бажаючих доєднатися до лекції!

21 листопада 2023 р.  о 13:00 відбудеться відкрита Zoom зустріч до Дня гідності та свободи.

Онлайн-лекція на тему: «Вистояли на Майдані – переможемо у війні». Лектор: Лузан Анастасія Миколаївна  - старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи КЗ «Харківський історичний музей ім. М. Ф.Сумцова» ХОР. Запрошуємо всіх бажаючих доєднатися до лекції!

Посилання на лекцію: https://us05web.zoom.us/j/85202405679?pwd=WhiniKCSTSZD1zwKnpU61QOEpDasbU.1

16 листопада 2023 р. здобувачка освіти 611-іст групи,  другого (магістерського) рівня Юлія Потапова з нагоди Міжнародного дня студента та за високі досягнення у навчанні, наполегливість у здобутті майбутньої професії отримала грамоту від ректора академії Галини Пономарьової.

Бажаємо, щоб кожен крок був спрямований до вершин успіху, з кожною лекцією ставати на крок ближче до мрії та освоювати обрану професію у повній мірі.

Підвищення кваліфікації у формі стажування викладачів кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Наталії Галушко та Наталії Камардаш за темою: «Перша психологічна допомога та самодопомога у подоланні кризових ситуацій».

 9 листопада 2023 р. доктор історичних наук, доцент, професор кафедри Олянич Валентина Володимирівна взяла участь у круглому столі "Голодомор-геноцид в Україні в 1932 -1933 рр.: пам'ятаємо, вшановуємо".

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ

10 листопада 2023 р. кандидат історичних наук, старший викладач Свистун Геннадій Євгенович виступив на ХІІІ-й Всеукраїнській науково-практичній конференції "АРХЕОЛОГІЯ & ФОРТИФІКАЦІЯ УКРАЇНИ", яка була організована Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником, Інститутом археології НАН України, Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка з доповідями. Тема 1. "До питання щодо можливості існування Кірілловського городища в м. Чугуєві", Тема 2. "До питання щодо фортифікації городищ середньої течії Сіверського Дінця".

АРХЕОЛОГІЯ&_ФОРТИФІКАЦІЯ_УКРАЇНИ_Програма_2023.pdf

ПІДСУМКИ АСИСТЕНТСЬКОЇ ПРАКТИКИ

10 листопада 2023 р. була проведена звітна конференція за підсумками практики "Асистентська практика" 2023-2024 н.р. здобувачів освіти 611-іст. Запрошені представники баз практики, а саме Гамрецька Галина Степанівна, Свідерська Оксана Мирославівна, Кирилюк Олена Анатоліївна, Семенчук Сергій Олександрович (Комунальний заклад "Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія" Хмельницької обласної ради); Лантух Валерій Васильович, Кашаба Ольга Юріївна (Українська інженерно-педагогічна академія); Лисак Анна Федорівна - керівник відділу практики Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, викладачі кафедри -  керівники практики.


9 листопада 2023 року відбулося засідання наукового гуртка кафедри «Дослідник» для студентів спеціальності 032 Історія та археологія за тематичним напрямом: «Правові засади забезпечення академічної доброчесності» 

Лектор: Васильєв Станіслав Валерійович - кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін. 


Презентація_Авторське_Право.pptx

В рамках неформальної освіти здобувачі пройшли на платформі Prometheus курс "Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів" 

Запрошуємо здобувачів освіти та викладачів  долучитися до заходів до Всесвітнього Дня Гідності від Освіторія – https://www.facebook.com/gdignityukraine

📋Інформаційний лист http://bit.ly/gdignityukraine2023 

📍Важливо: участь в орієнтаційному вебінарі, під час якого буде інформація щодо заходів, відповіді на всі запитання: РЕЄСТРАЦІЯ на вебінар відкрита до 12:00 9 листопада за посиланням https://bit.ly/applygdignityukraine2023

30 жовтня 2023 р. відбулася гостьова лекція "Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кров'ю на своїй землі". Лектор: Лузан Анастасія Миколаївна  - старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи КЗ «Харківський історичний музей ім. М. Ф. Сумцова» ХОР. До лекції долучилися здобувачі освіти спеціальності 032 "Історія та археологія" бакалаврського та магістерського рівнів. Зустріч викликала дискусію та глибоке враження від порівняльного аналізу сучасності з історичними аналогіями тоталітарних режимів (радянського та нациського).

Історії ж бо пишуть на столі.pptx

30 жовтня 2023 р. відбудеться об 11:00 Музейна лекція "Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кров'ю на своїй землі". Лектор: Лузан Анастасія Миколаївна  - старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи КЗ «Харківський історичний музей ім. М. Ф.Сумцова» ХОР. Запрошуємо всіх бажаючих доєднатися до лекції!


Посилання на лекцію: https://us05web.zoom.us/j/84901439515?pwd=oh4Tku9lLlfIjhMhwXEKbfNaBbGdF6.1 

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!

Запрошення на конференцію.pdf

27 жовтня 2023 року було проведено вебінар для викладачів та здобувачів спеціальності 032 "Історія та археологія" за темою: "Академічна мобільність та грантова діяльність" начальницею відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності Юліаною Дьоміною та координатором від кафедри Віктором Квітковським.

Основним змістом вебінару є активізація інтернаціоналізації освітнього процесу на ОПП у контексті розширення і реалізації міжнародної мобільності та грантової діяльності.

Участь в громадській роботі

27 жовтня 2023 р. доцент Валентина Яценко у якості представника ГО "КЛІО" взяла участь в засіданні Коаліції "Харківщина 1325", яка була присвячена сприянню втілення Регіонального плану заходів з реалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" на період до 2025 р.


УВАГА! Освітні компоненти за вибором

До уваги здобувачів освітнього ступеня магістр денної та заочної форми навчання! Оголошується початок процедури вибору освітніх компонентів для вивчення у другому семестрі 2023/2024 навчального року. Відповідно до навчальних планів, здобувачі мають обрати із запропонованого каталогу таку кількість ОК:

Групи 511іст/11іст-з - 2 освітні компоненти.

 Кожний здобувач має написати заяву за зразком до 01.12.2023 р. Скан/якісне фото заяви відправляти на електронну пошту кафедри kafsedhgpa@gmail.com з темою "Вибіркові дисципліни_група_Прізвище".


ЗАЯВА НА ВИБІРКОВІ КОМПОНЕНТИ 

КАТАЛОГ ВІБІРКОВИХ КОМПОНЕНТІВ 

Каталог вибіркових дисциплін 511-іст 2023.pdf

Вітаємо!

21 жовтня 2023 року здобувачку освіти 411-іст Вікторію Панасюк було нагороджено відзнакою "Волонтерська доблесть".

Вітаємо!

Здобувачка освіти 211-іст Наталія Садкова отримала грамоту за регулярну підтримку ЗСУ та волонтерську діяльність і свідому національно-патріотичну позицію.

Зустріч під час заходу "Молодь. Харків" із міським головою Ігорем Тереховим. Серед учасників була здобувачка 611-іст групи Лілія Кашуба.

18-19 жовтня 2023 року викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Широколава Михайло Володимирович взяв участь у Всеукраїнській науковій конференції «Проблеми історичної регіоналістики та мікроісторії» з нагоди 175-ї річниці від дня народження Павла Рябкова та 65-ї річниці від дня народження Сергія Шевченка з публікацією тез за темою: "Громадський рух за початкову народну освіту в Харківській губернії у другій половині ХІХ – на початку ХХ століть як результат соціального прогресу".

Problemy rehionalistyky ta mikroistorii_prohrama_2023.pdf

28 вересня 2023 року за сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти грамотою Харківської обласної ради нагороджено Камардаш Наталію Володимирівну, викладача кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Щиро вітаємо, бажаємо миру, міцного здоров’я, подальшого професійного зростання.  

Наукові роботи магістрантів

Магістрант групи 611-іст Лілія Кашуба взяла участь у науковій конференції "Травневі" студії", присвячені проблемам історії та археології. Бажаємо подальших успіхів та наснаги у науковій царині.

Долучаємося до благодійної діяльності

Апробація наукового дослідження

Здобувач групи 611-іст Артем Карпенко взяв участь у VІІІ Всеукраїнській науковій конференції "Теоретичні та прикладні аспекти біографістики: до 250-річчя від дня народження Василя Назаровича Каразіна" (26.09.23).

Камеральна обробка археологічної колекціії за результатами польових досліджень під час археологічної практики.

За співпраці кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін з Комунальним закладом «Харківський історичний музей імена М. Ф. Сумцова» Харківської обласної ради в академії відкрилась пересувна фотовиставка "КРАЇНА ГЕРОЇВ. МІСТО ГЕРОЙ ХАРКІВ".

Запрошуємо ознайомитись 1 корпус 2 поверх

Відео виставки.mp4

Вітаємо!

Обласним центром крові видано посвідчення донора здобувачці магістратури Лілії Кашубі.

Відкрита лекція

20 вересня 2023 р. об 11-00 год. було проведено відкриту зустріч з директоркою Слобожанського краєзнавчого музею Абдиєвою Валентиною Володимирівною. Тема: "Історико-краєзнавча діяльність Слобожанського краєзнавчого музею". 

Участь у науковому заході

15.09.2023 р. у м. Лодзі, Польща відбулася наукова конференція  "Multidisciplinary challenges in contemporary science: innovations and collaboration", в якій взяли участь Олянич Валентина Володимирівна (проф. кафедри, доктор історичних наук) та Хряпін Едуард Олександрович (завідувач кафедри, доцент, кандидат історичних наук).

До уваги здобувачів та усіх зацікавлених!

20 вересня 2023 р. об 11-00 год. планується проведення відкритої зустрічі з директоркою Слобожанського краєзнавчого музею Абдиєвою Валентиною Володимирівною. Тема: "Історико-краєзнавча діяльність Слобожанського краєзнавчого музею". До участі запрошуються здобувачі бакалаврату та магістратури спеціальності  032 Історія та археологія, викладачі, краєзнавці та усі, хто цікавиться історією. До зустрічі!

Посилання Zoom https://us05web.zoom.us/j/86051072566?pwd=XS2F1IxB4KsReJdfNJ4XQac70d1CbG.1 

Ідентифікатор конференції: 860 5107 2566 

Код доступу: 3mfw9b

07 вересня 2023 року проведено зустріч для здобувачів групи 511 іст магістратури з директором бібліотеки академії С. Б. Самойловою. Світлана Борисівна познайомила здобувачів з сайтом бібліотеки, можливостями пошуку джерел інформації для підготовки магістерської роботи, засадами академічної доброчесності та правилами складання бібліографічних списків та посилань. Здобувачі отримали повну інформацію для своєї навчальної та наукової діяльності.