Музичний керівник

1

День козацтва 1 жовтня 2023р.

 

Ведуча: Розселив Господь людей по всьому світу і кожному народові дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист – це найперший обов’язок народів.

Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь, їхніх працелюбних і героїчних предків. Шануймо героїчну історію нашого великого народу.

1 жовтня відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. Крім того, ще 1 жовтня відзначають День захисника України.

Запорізька Січ! Мабуть немає жодної людини на нашій Україні, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове лицарство, про героїчні звитяги, про інші походи і подвиги славних козаків.

Козаки билися з ворогами сильно та відважно, кажучи: “Або перемога, або смерть!”. А чи готові присутні на нашому святі нащадки славних козаків продемонструвати фізичну міць та силу? Ну, тоді починаємо.

Сьогодні свято всіх зустріне,

Сьогодні все козацтво тут.

І з нами радість лине

Козацькі ігри всіх нас ждуть.

Козаки - це сильні люди!

Козаки – безстрашні люди!

Козаки - борці за волю!

За народну й щасливу долю!

1. Що говорить вам козак,

це крилате горде слово.

Чом завжди буває так,

що світлішає від нього?

 

2. Козаки - це вільні люди.

Козаки безстрашні всюди.

Козаки - борці за волю,

За народну щастя й долю.

Ведуча: Покажем вам зараз козацькі забави

Згадаєм січові звичаї, відродимо і славу.

Привітання наше славне

А тепер до діла вправно

Покажіть нам на забаву

Ваші бойові вправи.

 

3. Козак – це людина чесна і смілива

Найдорожче йому – Батьківщина!

Непереможні козаки
Вам лине слава крізь віки,
Вам дякуєм за Україну.
Не дали впасти на коліна!

Ведуча :

Силу, завзятість гартували козаки у військових іграх – змаганнях, тому вони відважно боролися з ворогом і перемагали його.

Під «Козацький марш» до залу заходить Козак.

Козак:

Добрий день вам, добрі люди!

Хай вам добре завжди буде!

Раді вас у нас вітати

Й не дамо вам сумувати!

Свято буде тут козацьке

Ігри ждуть вас залихвацькі!

Гей, козаки не зівайте

На змагання завітайте!

Козаки любили не тільки співати, але й танцювати. Усім вам відомий український народний танець «Гопак», вірно? Давайте ж затанцюємо.

Гра  з Козаком  «Гопак»

Козак:

Ну що хлопці-козаки,

Веселіше буде стократ,

Якщо покличемо дівчат.

Хлопці разом:  Гей, дівчата!

Дівчинка.

Ми веселі дівчата

Готувалися до свята,

Рано встали, коси заплітали

Та веселу пісню вам приготували.

Жартівлива пісня  «Куй, куй, ковалі»

 

Козак:

Молодці діти, гарно співаєте, танцюєте.

Козачата,а який у вас сьогодні настрій ?

Чи є охота позмагатись?

Силу й спритність показати,

І відвагу молодецьку,

Як це в козаків ведеться?

То ж порозважаємося,

В різних іграх позмагаємося.

І тепер всі без вагання,

Починаємо змагання.

Нумо хлопці-молодці

Беріть кожен за кінці

Та побачим хто сильніший

Веселіший і спритніший!

Перетягування каната.

Козацькі розваги

1.Стрибки через вогонь

Ведуча. Крізь вогонь і воду пройдуть козаки

Грізну перешкоду здолають залюбки!

2.Хто швидше зварить вареники

Ведуча. Ось у ложці пиріжок, він козацький дружок

Ти мерщій його звари і всіх друзів пригости.

3.Стрибки в мішках

Ведуча. В цих мішках треба стрибати,

Силу й спритність показати,

Всю дистанцію пройти, сотню щоб не підвести.

Ведуча: Українські дівчата найгарніші в світі, українські чоловіки - найсильніші в світі, а українська пісня найсолов ‘їна в світі. Зраз ми з вами в цьому переконаємось

Козак.  Відпочиваючи козаки любили не тільки змагатися, але й пісні співати та на бандурі грати і веселитися. Голос − що пісня ллється у наших козаків. А цікаво, як же наші козаки співають. Пісня невід’ємна частина козацького народу. З нею і в бій, і в кохання і в сумні переживання. Запрошую вас на пісню.

Пісня «Ой у лісі калина»

4. Перегони на конях.

Кожній команді видається кінь, скаче до прапорця і передає іншому.

5. Гра з Козаком

«Пройтись по шнуру»

6. Гра «Попади в ціль»

7.

8.

Козак:

Тримайся, козаче, сміливим будь,

Козак не плаче, це не забудь.

Нехай невдача, нехай біда,

Ніщо не зломить вже козака.

Здоров’я  і щастя всім нашим родинам

Цвіту і плоду нашій Україні!

Щоб був достаток на столі

У кожнім місті і селі.

Мені вже час вертатися додому!

До побачення, діти! До нової зустрічі!

Козак під «Козацький марш» виходить з залу.

Ведуча :І на закінчення сьогоднішньої зустрічі хочеться усім присутнім побажати миру у вашому домі, сонячних ранків , мирних світанків, квітів довкола , радісного сміху дітей і внуків у ваших домівках. Щастя вам, здоров’я , миру і добра! Зі святом!

Діти повторюють присягу

Присягнемо край наш милий, над усе любити

Народ рідний захищати а для цього жити.

Пісня «                                                »


Сценарій спортивного свята «Спорт – це дружба! Спорт – це сила! Спорт дає всім дітям крила» 2022р.

Мета: Виховувати любов до фізкультури та спорту: розвива­ти руховий апарат, фізичні умін­ня та навички, зміцнювати здо­ров'я, виховувати почуття дружби, колективізму. Надати знання про Олімпійські традиції.

Місце проведення: спортивний майданчик.

Хід свята

1 Ведучий: Доброго дня, любі друзі!

Вітаємо вас на святі сили та краси!

Разом: Святі спорту!

1 Ведучий: Сьогодні ми з вами вирушаємо у подорож до місця, де зародилися найвеличніші спортивні змагання – Олімпії. Найбільш відомими і престижними змаганнями сучасності є Олімпійські ігри. Здобути олімпійську медаль – найвища мета кожного спортсмена.

1 Ведучий: А чи знаєте ви де виникли перші Олімпійські ігри?

Понад дві тисячі років тому, на заході Греції, в долині річки Алфей, було містечко Олімпія. В густій зелені оливкових гаїв були зведені чудові храми, названі на честь старогрецьких богів Зевса, Аполлона, Афродіти, Артеміди.

2 Ведучий: Стародавні греки створили багато легенд про виникнення Олімпійських ігор. Як переказують легенди, ці змагання греки запозичили у самих богів, життя яких було сповнене війнами, подвигами.

1 Ведучий: Щоб покласти край війнам грецький цар Іфрит організував ігри, де люди розв’язували суперечки не зброєю, а у чесних змаганнях на швидкість, спритність, силу.

2 Ведучий: З тих пір Олімпійські Ігри проводяться 1 раз на 4 роки. Основними символами Ігор є Олімпійський прапор та Олімпійський вогонь.

1 Ведучий: Прапор ви зараз бачите перед собою. А де ж наш вогонь?

2 Ведучий: А за вогонь вам доведеться поборотися!

1 Ведучий: Тож розпочнемо пошуки Олімпійського вогню!

2 Ведучий: Команда, що першою знайде Олімпійський вогонь та набере більшу кількість балів переможе.

1 Ведучий: Олімпійський девіз – Швидше! Вище! Сильніше!

А які девізи у ваших команд? Давайте дізнаємось.

1 Конкурс «Конкурс девізів»: Команди по черзі промовляють девізи. Перемагає команда, що найкраще, найчіткіше прочитала девіз.

2 Ведучий: Молодці! На один крок ви наблизилися до Олімпійського вогню.

Програма перших Олімпійських ігор складалася здебільшого із легкоатлетичних видів. Найпоширеніша бігова дистанція у Греції називалася стадією (приблизно 200 м). Спортсменів, що перемагали у змаганнях на цю дистанцію дуже поважали. Давайте і ми позмагаємося у бігові, але наша дистанція буде дещо меншою.

2 Конкурс «Найшвидший»: Кожний учасник має добігти до стійки на відстані 10 м від лінії старту, тримаючи у руках естафетну паличку, оббігти стійку, і повернутися назад. Забігши за лінію старту, передати паличку наступному. Перемагає команда, що швидше впоралася із завданням.

1 Ведучий: Ось і ще один крок до вогню подолано! На стародавніх Олімпійських іграх дуже популярними були перегони на колісницях. Давайте і ми спробуємо відтворити ці змагання. Але замість колісниць у вас будуть ось такі обручі.

3 Конкурс «Перегони на колісницях»: Перші номери команд (наїзники) мають обручі (колісниці). За командою наїзники з колісницею рухаються до позначки на відстані 10-15 м від них, оббігають її та повертаються назад. Беруть пасажира (другого гравця) і з ним вдвох у обручі рухаються до позначки. Там перший номер залишається, а другий (пасажир) стає наїзником і рухається за іншим пасажиром. Переможе команда, що першою перевезе команду за позначку.

2 Ведучий: Олімпійські ігри сучасності включають змагання з багатьох видів спорту. Давайте пригадаємо їх. Наступний конкурс інтелектуальний. Переможе команда, що назве якомога більше Олімпійських видів спорту.

4 Конкурс «Перетягування каната».

5 Конкурс «Футбольний»: Гравці по черзі обводять футбольний м’яч між стійками, що розташовані на відстані 2 м одна від одної. Обвівши останню стійку, повертаються назад тим же чином і передають м’яч наступному. Перемагає команда, що швидше впорається із завданням.

6 Конкурс «Влучно в ціль»: Кожен гравець команди має по 2 м'ячі для великого тенісу. Задача кожного з них по черзі закинути м'ячі до корзини на відстані 3 м від них. Враховується швидкість та кількість влучень.

7 Конкурс «Лижні перегони»: Завдання кожного гравця пройти на лижах відстань до позначки за 10 м від лінії старту та повернутися назад. Перемагає команда, яка швидше впорається із завданням.

2 Ведучий: А ми все ближче наближаємося до Олімпійського вогню. І на нашому шляху виникла ще одна перешкода, організована богами Олімпу. І ми маємо її подолати.

8 Конкурс «Смуга перешкод»: Перед командами розміщено по 3 обручі на відстані 50 см один від одного. Задача кожного гравця, стрибаючи на двох ногах, подолати цю перешкоду, пролізти крізь тунель, що знаходиться за 1 м від обручів, оббігти фішку на відстані 3 м від тунелю та бігом повернутися назад. Перемагає команда, яка швидше впорається із завданням.

9 Конкурс «конкурс «Стрибунці»: За сигналом 1-й гравець сидячи на великому надувному м’ячі стрибаючи рухається до фішки, обходить фішку і таким чином повертається назад. Передає естафету наступному гравцеві. Перемагає команда, останній учасник якої першим перетне фінішну лінію.

10 Конкурс «Естафета з обручами»: Перед кожною командою стоять по три обручі. За командою «Руш!» учень підбігає до обруча, пролізає в нього, потім пробігає під двома іншими, оббігає фішку та біжить до своєї команди.

2 Ведучий: Бажаємо вам завжди бути здоровими! І нехай спорт стане невід’ємною частиною вашого життя. На цьому наше свято завершене.


Новая таблица
таблиця муз.старша група

«Козацькі розваги» 

Сьогодні свято всіх зустріне,

Сьогодні все козацтво тут.

І в цьому залі радість лине

Козацькі ігри всіх нас ждуть.

Що говорить вам «козак»

-Це крилате горде слово?

Чом завжди буває так,

Що світлішає від нього? 

Козаки - це сильні люди!

 Козаки – безстрашні люди!

 Козаки - борці за волю!

За народну й щасливу долю!

Козацькому роду нема переводу.


Нині осінь нас чарує, 

Неповторна, чарівна,

Різні барви нам дарує

І дивує нас вона.

Восени і парк, і гай,

Розмаїттям кольоровим

Прикрашає осінь край! 

Осінні поробки з природнього матеріалу.