Дидактичні матеріали

Особливості віку п'ятикласників:

Основні задачі розвитку учнів у п'ятому класі:

У середній школі докорінно змінюються умови навчання. Більшість дітей переживає цей перехід як важливий крок у їхньому житті. Для багатьох дітей цей перехід є показником дорослішання. Крім того, певна частина дітей сприймає такий перехід як шанс заново почати шкільне життя, налагодити несформовані стосунки з педагогами або виправити ті стосунки, які їх не влаштовують. Діти очікують змін, сподіваються, що їм у школі стане цікавіше.

Вчителям слід не забувати про різницю між п'ятикласниками та іншими учнями середньої школи. Великі вимоги до них найчастіше виявляються їм не під силу та ускладнюють адаптацію до середньої школи.

У цей час у школярів дуже сильно виражене емоційне ставлення до навчального предмету (свою здібність до предмету дитина оцінює не з позицій своєї реальної успішності, а – з суб'єктивного ставлення до нього). Тому важливим є те, щоб заняття викликали в учня позитивні переживання. При цьому необхідно орієнтувати дітей на вироблення об'єктивних критеріїв успішності і неуспішності, прагнення перевірити свої можливості і знаходити (за допомогою дорослих) шляхи подальшого їх розвитку і удосконалення.

Учні п'ятих класів особливо чутливі до демократичного (на відміну від ліберального чи авторитарного) стилю керівництва з боку дорослого: коли він виявляє ініціативу, задає деякі рамки їхньої діяльності, але при цьому дозволяє учням самим приймати рішення, не встановлює покрокового контролю.

Слід враховувати, що у п'ятикласників є сильною потреба у спілкуванні з однолітками, тому вони охоче відкликаються на групові форми роботи з активними та інтерактивними методами навчання, де є можливість суперничати, вигравати.



Пам'ятайте!

Психологічні цікавинки

ЯК ЧАСТО ВИ ОБІЙМАЄТЕСЬ?

Таке просте, здавалося б, запитання часто примушує нас задуматися. Важливість таких "процедур" є просто неоціненною! Для того, щоб вас переконати, ось декілька цікавих фактів про обійми.

1. Люди, які "недоотримали" обіймів у дитинстві, виростають замкнутими і невпевненими у собі.

2. Дружні обійми стимулюють імунітет і підвищують рівень окситоцину – гормону, який знімає відчуття тривоги, самотності і нормалізує кров'яний тиск.

3. Існує версія, що звичай обійматися при зустрічі виник із необхідності перевірити чи не захована зброя за пазухою у потенційного ворога.

4. Найчастіше обіймаються європейці, найрідше – американці.

5. Італійці підрахували, що для того, щоб почувати себе щасливою, людина повинна обійматися з кимось як мінімум 8 разів на день.

6. А в клінічній психології, навіть є розділ, об'єктом вивчення якого є обійми!

СЕКРЕТИ ЩАСТЯ

П'ЯТЬ СЕКРЕТІВ ЩАСТЯ 

Психологи стверджують, що бути щасливими — просто. Головне — робити щодня те, що робили учасники досліджень «Щасливим бути легко». Психолог каліфорнійського університету Соня Любомирських разом з колегами виділила п'ять речей, які, на їх думку, допомагають бути щасливими.

По-перше, необхідно бути вдячними.

Ті учасники експериментів, яких психологи попросили написати листи подяки людям, які їм коли-небудь допомогли, почували себе значно щасливішими, ніж ті, хто таких послань не писав. Причому зовсім необов'язково було відправляти ці листи. Як зазначають учені, навіть просте вираження подяки на папері змушувало людей відчувати прилив щастя.

По-друге, треба бути оптимістами.

Учасникам проекту було дано завдання подумати, яким вони бачать своє ідеальне майбутнє: це може бути, наприклад, сімейне життя з люблячим та надійним партнером або повноцінна професійна діяльність. Після цього свої думки потрібно було записати в особистий щоденник. Ті, хто практикував таким чином протягом кількох тижнів позитивне мислення, говорили, що їх душевний стан значно покращився.

По-третє, треба вміти радіти своїм успіхам.

Так, люди, які записували по три випадки, які їх порадували за тиждень, концентрувалися саме на всьому доброму, що відбувалося в їхньому житті, і знаходили більше причин бути щасливими.

По-четверте, слід використовувати свої сильні сторони.

Наприклад, ті, хто вважає, що володіє непоганим почуттям гумору, можуть жартами розрядити напружену обстановку ділової зустрічі або втішити друга, що потрапив у біду. Гумор також допомагає забути про свої біди, стверджують психологи.

По-п'яте, потрібно робити добрі вчинки.

Люди, які пожертвували своїм часом і грошима на допомогу нужденним, казали, що відчули себе після цих актів милосердя щасливішими.

Про емоції та їх роль у житті людини

Емоції багато в чому визначають наше світосприйняття. Вони вказують на наші потреби, та їх ступінь задоволеності. Емоційні переживання впливають на різноманітні аспекти життя, характер стосунків з іншими людьми, здатність включатися в діяльність. Ключовою роллюв самоуправлінні емоціями і, таким чином, своїм життям - є усвідомлення своїх життєвих цілей і співставлення до них власних конкретних цінностей. Проте «виховання почуттів» означає не тільки контроль і підпорядкування почуттів розуму, але й здатність виявляти свої почуття, слухатися «велінь серця».

Як досягати душевної рівноваги? Усвідомимо, що почуття задоволення є духовною звичкою. Тільки від вас залежить, будете ви постійно роздратованим песимістом чи цікавитиметеся приємними речами і підтримуватимете у себе оптимістичний настрій.

Люди майже щодня думають про турботи, тривоги і рідко згадують про те, що їм вдалося, що хорошого приніс їм цей день. Мудрість – уміти радіти дрібницям. Не треба лише очікувати на зустріч з великим щастям. Варто тішитися з того, що життя дарує нам щодня: сонцю, що знову виглянуло після дощу, співу пташок, посмішці дитини, тому, що ви і ваша сім’я здорові, що живете в злагоді.

Напевно, щасливіший той, хто здатен підтримувати теплі стосунки з іншими. Щаслива людина краще ставиться до свого оточення, ніж та, кому бракує щастя. Слід також пам’ятати, що труднощі й перешкоди – необхідна складова нашого життя. Перешкоди існуватимуть завжди, і чим швидше ми навчимось їх долати, тим більші проблеми зможемо вирішити в майбутньому. Долаючи труднощі, ми перевіряємо свої сили, набуваємо впевненості в собі – зростаємо. Тож плануймо в житті й радість!

Тиждень соціально- психологічної підтримки у закладі

День щастя

16 днів проти насильства

День Толорантності

Розвиток лідерства 

Ментальне здоров'я

День Козацтва

козацькі назви.docx
Сценарій до 14 жовтня.docx
козаки.docx

День добра

Добра справа.doc
день доброти.docx
Скануй.docx
Маєш смартфон та інтернет.docx

День толерантності

Дієта для толерантних.doc
квітка.docx
Долоньки роздрукувати.docx

День Гідності та Свободи

Усний журнал.docx

День Соборності України

день соборності.docx
Вікторина _Як я знаю Україну_. Презентація безкоштовно для вчителя. Онлайн.mp4

Чорнобиль

Чорнобиль.docx

Голодомор

Стенд до голодомору.docx
Копия файла "Розтяжка до Голодомору.pdf"