Корисна інформація для батьків (під час воєнного стану)

Як зафіксувати знищення або пошкодження житла, іншого майна.

Лінія допомоги.pdf

Порядок дій учасників освітнього процесу у разі отримання сигналу «Повітряна тривога»

Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 

11.03.2022

До уваги батьків дошкільнят. Пропонується інноваційна платформа для раннього розвитку дитини. Підключення безкоштовне.

Для підключення переходьте на телеграм канал  https://t.me/mrleader_brand/14 та реєструйтесь за посиланням https://mr-leader.com/ua

Mr.Leader Kids

11.03.2022

Під час війни найбільш вразливими є діти. Саме діти губляться або залишаються без батьків і не знають, що їм робити далі.

ЮНІСЕФ, Офіс Президента України та Міністерство соціальної політики створили бот для допомоги дітям у воєнний час  https://t.me/dytyna_ne_sama_bot

Використовуйте Telegram-бот «Дитина не сама», якщо:

бажаєте тимчасово прихистити дитину у своїй сім'ї;

ваша дитина загубилася;

знайшли дитину без супроводу дорослих;

вам відомі міжнародні організації, які готові прихистити українських дітей;

ви маєте інші питання стосовно дітей та є можливість звернутись на гарячу лінію.

#unicef_допомога

09.03.2022

Як підтримати дітей під час війни? З турботою про батьків і освітян, які підтримують зв’язок зі своїми вихованцями, педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки на телеграм-каналі «Підтримай дитину» https://t.me/pidtrumaidutuny щодень публікуються прості рекомендації, ігри та розвиваючі вправи, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації. 

09.03.2022

Зібрали у вільному доступі на OLL.TV аудіоказки українською https://oll.tv/uk/kids_audio-tales, а нижче – декілька порад батькам від психологів у цей непростий час.

Кажіть дітям правду, пояснюйте, що відбувається. Заспокоюйте тим, що ви разом і обов’язково попіклуйтесь та захистите їх. Діти точно почують правду від інших, тож обман лише похитне їх довіру.

Для інформування обирайте відповідну форму: школярі зрозуміють правду, а дошкільнятам краще загорнути її у казку, показати на іграшках, що означає напад однієї іграшки на іншу, але обов’язково з перемогою добра у фіналі.

Пам’ятайте: головне навіть не те, що ви кажете, а як. Будьте впевненні та спокійні – діти добре зчитують емоційний стан, тембр голосу та переймають його. Олексій Арестович вам у приклад.

Побільше тактильного контакту у цей непростий час – дотики, обійми, поцілунки – вони заспокоюють дитину та надають відчуття безпеки.

Діти обов’язково мають рухатися, кричати, бігати, гратися, навіть якщо це створює деякий дискомфорт у схованці для інших. Так діти вивільнюють свою напругу та позбавляються стресу. 

Продумайте для дитини графік та намагайтесь його максимально дотримуватись – сон, гігієна, ігри, їжа, фізичні вправи, читання чи прослуховування казок.

Якщо ви займаєтесь корисними справами, наприклад, заплітаєте маскувальні сітки – залучіть і дітей. Можлива їх допомога буде мінімальною, але вони відчуватимуть свою причетність до чогось великого, а дрібна моторика розвантажить мозок.

Якщо при обстрілах дитина впадає в паніку, спробуйте зіграти у гру «свічка-квітка». Суть – за вашою командою спробувати повільно задмухати уявну свічку, а після цього треба максимально вдихнути носом аромат уявної квітки. Концентрація на диханні відволіче та заспокоїть дитину. 

Бережіть наше майбутнє – бережіть наших дітей!