Фото

НАШІ ПЕРЕРВИ: веселі, активні, дружні, позитивні!

Це ми!

Наш класний керівник - норкова

Валентина Миколаївна

вчитель початкових класів, вища кваліфікаційна категорія

УРОКИ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

Одним із виробів, що широко використовувався в народному побуті і надалі використовується українським народом, є декоративна таріль, яку учні можуть виготовляти на уроках трудового навчання.

У наш час декоративні тарелі можна використовувати як посуд для святкового столу що слугує для подання печива цукерок солодощів горіхів різноманітних фруктів . Окрім того, їх застосовують як декоративне оформлення інтер’єрів приміщень, кухонь квартир (будинків), прихожих, приміщень навчальних закладів, виставкових залів.

«Розпис декоративної тарелі»

Учениця класу, Анастасія Шарапова, презентує свою роботу

прогулянки восени

по парку міста

уроки мистецтва

" - Заплющіть очі, послухайте музику та уявіть таку картину... Літній ранок. Ми вийшли на квітучу зелену луку. Навколо безліч кольорів. Ми торкаємося м’якої травички і розплющуємо очі. "...

Так почався урок мистецтва в нашому класі на тему колаж «Овечка в лузі», що відбувся на першому тижні навчання після осінніх канікул . На занятті діти розширили знання про цю цікаву тваринку, виготовили колаж, вчилися створювати композицію, використовуючи різноманітні матеріали.

КОЛАЖ- це прийом в образотворчому мистецтві, коли ціле створюється наклеюванням на яку-небудь основу матеріалів, що відрізняються від неї за кольором і фактурою.

Робота Смецького Івана


Робота Шарапової Анастасії


Робота Безбабних Євгенії


Діти утворили два кола - внутрішнє і зовнішнє, ставши обличчям один до одного. Учні, які стояли у внутрішньому колі, рухалися по колу і ставили запитання про дотримання правил безпечної поведінки на уроці при користуванні з гостро-колючими інструментами, а ті, що у зовнішньому, - відповідали.


Необхідне обладнання для виконання роботи - ножиці, синтепон, нитки, тканина, вата, паєтки, кольоровий папір, клей, пензлик . Але найголовніше, що було потрібно на уроці, - це працьовиті руки, уява, терпіння, старанність та охайність.

І виріб вийшов привабливим!

Навчальний процес має бути для дитини не лише засобом здобуття знань, без яких вона не може обійтися у повсякденному житті, а має викликати бажання йти шляхом власного розвитку, знаходячи щось нове, цікаве, отримуючи при цьому естетичне задоволення від почутого, побаченого й пережитого. ...

виготовлення українського оберігу

практична робота: лялька - мотанка з ниток

21 листопада на уроці трудового навчання учні вчилися виготовляти вироби технікою плетіння. Учні знайомилися з історією виникнення ляльки-мотанки, під час роботи розвивали уяву, увагу, мислення, дрібну моторику рук, навчальне заняття мало на меті виховувати повагу до попередніх поколінь, традицій

Моя лялька-мотанкаНиточкою змотана,Оберіг мій на землі,Талісман мені в житті
Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати передавала дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині.
Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб — на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки — вщухла злива.Кожен елемент одягу ляльки-мотанки для наших пращурів мав символічне значення: спідниця символізувала землю, сорочка — три часи: минулий, теперішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом.
Не дивно, що ляльку-мотанку і досі вважають надійним оберегом, адже здавна Берегиня, зроблена власними руками, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена у все домашнє, містила потужну енергетику найдорожчої людини – матері, яка, вкладаючи в іграшку душу, з любовю робила її для своєї дитини. Насправді ляльку-мотанку може зробити кожен. Для цього необхідно лише трішки часу, фантазія,та хороший настрій.

Покинута й забута,

В минувшину закута,

Внизу життя на сходинках

Маленька лялька – мотанка.


Та не іграшка вона -

Душа вона народна.

Геть викинутий за поріг

Наш український оберіг.


Ви до рук її візьміть

І до серця пригорніть

Ляльку прадідів забуту -

Це дорога у майбутнє.

Ось такі ляльки - мотанки получились у дітей під час практичного заняття!

зимовий відпочинок з класом

Зима-це чарівна пора року, заворожуюче чиста природа, оповита в білосніжний одяг. Саме цю пору люблять діти і дорослі за те, що вона є втіленням чогось нового. Як гарно навкруги ! Недарма зиму називають чарівницею. Вона ніби зачарувала всю природу, і все довкола поринуло у сон . Справжнє спляче царство...

Зима - це казковий час року, який несе за собою відчуття радості, веселощів і очікування дива.

Ми любимо організовувати прогулянки рідним містом взимку. Милуємось красою, казковістю, таємничістю холодної пори року.

І морозу не боїмось!

Наш клас

біля ПК "Хімік"

на гірці

Катання на санках, гра в сніжки, лижі, різдвяні свята, море подарунків та сюрпризів, все це чекаємо ми від зими. Дерева, накриті сніговою ковдрою, привертають увагу кожної людини. Казкову природу дарує нам зима. Для багатьох дітей ця улюблена пора року. А настрій навіть у найхолодніші зимові дні нехай завжди залишається веселим і бадьорим.

Весняна прогулянка містом. Наш клас в парку