Жувальна гумка: користь чи шкода?

Жувальна гумка вже давно стала невід'ємною частиною життя людини. Не дає про неї забути і телевізійна реклама, яка рада нагадати, що жуйка зменшує ризик виникнення карієсу. Якими ще «здібностями» володіє жуйка, учні класу спробували розібратися на виховній годині "Жуйка - шкідлива або корисна?", яка відбулась 16 листопада.

На виховному заході діти оглянули презентації про історію виникнення цього продукту, склад жуйки, обговорили про властивості істивної гумки. Був показаний відеоролік про українську студентку з Івано-Франківська, яка створила лікувальну жуйку.

Ініціативна група використовувала при підготовці до виховної деякі методи дослідження : теоретичні (робота з різними джерелами інформації – науково-популярні журнали, довідники, енциклопедії, Інтернет-ресурси); проводили опитування учнів (анкетування); навіть дослідницький експеримент щодо виготовлення жуйки в домашніх умовах.

Учні підготували виступи, в яких розповідали про корисні та шкідливі властивості жуйки, правила вживання, обговорювали важливе питання щодо утилізації жувальної гумки після використання, щоб не забруднювати навколишне середовище.

В кінці заходу малята подивилися мультфільм про Лунтіка (серія № 248), присвяченому темі жувальної гумки. Багато корисної інформації прозвучало на виховній годині, яку діти будуть використовувати в своєму житті.

Рекомендації

Проаналізувавши результати наших досліджень, склали кілька простих правил вживання жувальної гумки з користю.

  1. Жувати треба тільки після їжі протягом 15 хвилин;
  2. Жувати гумку можна не частіше 1-2 разів на день;
  3. Не жувати на голодний шлунок;
  4. Віддавати перевагу жуйку без цукру;
  5. Не використовувати жувальну гумку з барвниками;
  6. Неприпустимо заковтування жувальної гумки;
  7. Використовувана жувальна гумка повинна бути проведена відомою фірмою, позитивно зарекомендувала себе на ринку і строго стежить за якістю своєї продукції;
  8. Жувати її слід акуратно, без демонстрації «спецефектів», особливо якщо ви перебуваєте в громадських місцях;
  9. Вживати жувальну гумку тільки в доречних ситуаціях, щоб не опинитися некультурним людиною;
  10. Використана жуйка повинна викидатися тільки в спеціально призначені для цих цілей місця в сміттєві урни, і ні в якому разі - під ноги.

Пам'ятайте! Ніяка жувальна гумка не зможе замінити повноцінне чищення зубів зубною пастою!