Текст

Пропонована тема "Текст" синхронізована з темою "Світ невидимий" курсу "Я досліджую світ".

4 ІФО 1-1.3-8 - переводить задачу / проблему з однієї форми представлення в іншу (текстову у графічну, у короткий запис тощо)

4 ІФО 2-2.4-1 - створює документи для збереження даних, комунікації та поширення результатів діяльності індивідуальної або групової роботи за допомогою цифрових пристроїв та програм

4 ІФО 2-2.4-4 - заповнює, доповнює таблицю інформацією на основі спостережень чи вимірювань

4 ІФО 3-2.5-1 - складає план виконання роботи з допомогою вчителя / вчительки

4 ІФО 5-4.1-3 - дотримується погоджених правил поведінки онлайн вдома та у школі

Основні команди редагування

Як навчитись друкувати десятьма пальцями?

На цьому занятті розглядаємо можливості редагування тексту: виправлення помилок (зокрема, виділених у програмі), а також доповнення тексту словами, що підсилюють наведений опис. Звичайно, тексти для роботи можна взяти будь-які, на слайдах пропонуються орієнтовні приклади.

Ця тема предметно зосереджена на навичках роботи з клавіатурою, тож варто звернути увагу на різні групи клавіш, пригадати перемикання між мовними режимами, комбінації клавіш тощо. Слід спонукати учнів друкувати обома руками, і бажано усіма пальцями - проте, реалістично, цього неможливо досягнути виключно на уроках інформатики. Це вміння потребує значної практики, і при цьому обов'язково слід слідкувати за поставою та положенням рук при роботі з клавіатурою (на комп'ютері, ноутбуці чи планшеті/смартфоні). Існують програми, в яких можна відпрацьовувати ці вміння, проте можна й просто друкувати тексти чи повідомлення до тем, які вивчаються на інших уроках. Наприклад, https://www.ratatype.ua/ https://www.typingstudy.com/uk-ukrainian-2/ http://klavisha.net/download.html https://typetastic.com/learn2.html

Вправа "Загублені клавіші" https://learningapps.org/display?v=pw2sdboej

Вправа "Правопис" https://learningapps.org/display?v=px21wwh0k01

Вправа "Введення тексту" https://learningapps.org/1669293

Власна клавіатура

У цьому завданні ти можеш створити свою власну клавіатуру! Також ти дізнаєшся більше про літери, цифри та символи!

Завдання з книги "Пригоди у країні програмування" http://www.helloruby.com/ua

Доповнення текстів зображеннями

Як додати картинку до тексту?

Вчителю потрібно продемонструвати спосіб/способи додавання зображення до тексту в тому програмному середовищі, яке буде використовуватись на уроці.

Для практики пропонується кілька завдань на вибір: це може бути доповнення текстів про тварин, чи конкретно про птахів (які згадуються в зошитах на уроках ЯДСhttps://mamabook.com.ua/duyachi-virshuku-pro-ptahiv-ukraini/). Тексти мають бути невеликі, щоб учні встигали їх надрукувати впродовж уроку. Можна використати заготовки, які лиш потрібно доповнити кількома словами, і додати зображення. Зображення можуть бути підготовані вчителем у папці на комп'ютері учня, або учні можуть їх шукати в мережі Інтернет - залежно від того, скільки є часу на виконання цього завдання.

3_6_2 АЗБУКА ЗООПАРКУ.doc

Якщо є можливість, варто спробувати створити електронну листівку-спогад про зиму (для цього потрібні цифрові фотографії від учнів, які вони додадуть до невеличкого тексту, надрукованого у текстовому процесорі). Скористайтесь заготовкою, поданою нижче (її можна завантажити на свій комп'ютер та редагувати індивідуально).

3_6_2 Зимові спогади.docx

Таблиці в тексті: орієнтування в клітинках. Доповнення таблиць

Що потрібно, щоб заповнити таблицю?

Варто зауважити, що на цьому етапі від учнів не вимагається створювати таблицю, лише доповнювати вже існуючу. Варто пам'ятати, що важливими є як практичні навички роботи з таблицями в програмному середовищі, так і розуміння табличної форми подання інформації, вміння спрогнозувати вміст клітинок на основі аналізу заголовків рядків та стовпців таблиці, простежити та сформулювати закономірності табличного шаблону.

3_6_3 Таблиці в тексті.docx