Образотворче мистецтво

керівник Алла Нарушева

Значне місце у формуванні особистості дитини займає мистецтво, здатне  розвивати почуття прекрасного, формувати високі естетичні смаки, вміння  розуміти і оцінювати твори мистецтва, пам’ятки історії і архітектури, красу,  багатство природи. Образотворче мистецтво - важливий засіб морального,  естетичного виховання дітей, формування художньої культури,  загальнолюдських, національних цінностей, гармонійного розвитку  особистості.

Основні завдання програми полягають у формуванні таких компетентностей:

пізнавальної – забезпечує формування уявлення про сутність, види та жанри образотворчого  мистецтва, особливості художньо-образної мови, розуміння зв’язку образотворчого мистецтва з іншими  видами мистецтва, з природним і культурним середовищем життєдіяльності  людини;

практичної – сприяє засвоєнню основних художніх  прийомів і закономірностей та відповідної термінології, наданню вмінь та навичок з образотворчої діяльності, формуванню здатності сприймати, інтерпретувати та характеризувати  твори образотворчого мистецтва, висловлювати особистісне ставлення до  них, аргументуючи власні думки, судження, оцінки, готовності використовувати отриманий  досвід у самостійній творчій роботі;

творчої – забезпечує розвиток асоціативно-образного та просторового мислення, уяви, фантазії,  пам’яті, художнього смаку і творчих здібностей;

культурної - формує культуру людських почуттів через сприймання творів  мистецтва та безпосередньо у мистецькій діяльності, виховує духовні та моральні ціннісні орієнтири у сфері образотворчого  мистецтва, інтерес, смак, потребу в творчості, національно-патріотичну  свідомість та активну життєву позицію, формує потреби в творчій самореалізації та духовно-естетичному  самовдосконаленні, професійному самовизначенні; 

Основні теми, що складають зміст програми:

1. Композиція - дає вихованцям можливість навчитися передавати свої ідеї та уявлення засобами образотворчого мистецтва, вчить їх користуватися  графічною мовою для створення художніх образів. 

2. Історичні витоки образотворчого мистецтва – активний засіб  розвитку художньої культури вихованців, що сприяє розумінню ними змісту  та сутності мистецтва, також сприяє їхньому естетичному розвитку,  прищеплює інтерес і любов до мистецтва, виховує самостійність судження  при оцінюванні творів. Вихованці навчаються не тільки розкривати зміст  твору мистецтва, а й аналізувати його художні особливості, вміти  розпізнавати засоби художньої виразності творів мистецтва. 

3. Графіка – найбільше розповсюджений вид образотворчого мистецтва дає можливість вихованцям відображати дійсність та створювати художній  образ за допомогою лаконічних образотворчих засобів (лінії, штрихи,  крапки). У дітей розвиваються зорова пам’ять, вміння працювати з  графічними матеріалами та постійно удосконалюється графічна техніка.

4. Живопис – дає вихованцям багато можливостей для саморозкриття,  творчого самовтілення. У цьому розділі вивчаються основи кольорознавства;  базові поняття та технічні прийоми в роботі з фарбами, які набуваються  шляхом виконання етюдів та натюрмортів різної складності. У вихованців  розвивається зорове сприйняття кольору в предметах, навколишньому  середовищі, живописних картинах; розвивається зорова пам'ять, фантазія. Це  дає можливість ефективно розвивати почуття прекрасного, формувати  естетичні смаки, вміння розуміти і цінувати твори мистецтва, красу і  багатство рідної природи. 

5. Декоративно-ужиткове мистецтво – сприяє розширенню і  поглибленню знань та уявлень дітей про прекрасне; виховання уміння  бачити, відчувати і розуміти прекрасне. Під час занять декоративно – ужитковою діяльністю в дітей виховується емоційно-естетичне ставлення не  тільки до предметів і явищ навколишнього середовища, але й до витворів  декоративно-прикладного мистецтва, розвивається їх творча активність. Діти  навчаються складати візерунки, пізнають закони композиції, продовжують  оволодівати навичками роботи з фарбами, вивчають народну творчість, знайомляться з основами художнього конструювання, що привчає дітей до  активної творчої діяльності.

6. Скульптура – прищеплюється інтерес до скульптури, як  формообразотворення, розширюється їхнє уявлення про цей вид  образотворчого мистецтва в цілому, надаються теоретичні та практичні  знання. З перших занять основна увага спрямовується на оточуючу дійсність,  на натуру. 

Вихованці гуртка  є учасниками міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів виставок: "Український сувенір", "Новорічна іграшка", "Космічні фантазії", "Знай і люби свій край"

Мають такі досягнення:


ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО В НАШОМУ ЖИТТІ (2).ppt