Бібліотека ліцею

Графік роботи бібліотеки:

абонемент - 8.00-17.00

читальна зала - 8.00-18.00

Вихідні: субота, неділя 

Завідувачка бібліотекою: 

Марчук Оксана Юріївна

У нашій бібліотеці ви можете:

·   взяти додому цікаву книгу;

·   підготувати повідомлення чи реферат;

·   почитати в читальному залі будь-яку енциклопедію;

·   поспілкуватися з друзями;

·   просто - зробити уроки.

 

У нашій бібліотеці не можна:

·   бути байдужим до книжки;

·   довго тримати у себе прочитану книжку;

·   псувати книжки;

·   заважати читачам працювати;

 

Бібліотека надає тобі безліч джерел:

·   книжковий фонд, періодичні видання;

·   підручники та навчальні посібники;

8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

В День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації  їхніх міст і сіл.

Офіційне гасло 8 травня - "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо". А символом Дня пам'яті та примирення від 2014 року є квітка мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення - це своєрідна алюзія. З одного боку мак - ніжна польова квітка. З іншого - вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.

Весна іде і все пробуджує від сну. Кожна пора року приносить свої свята. Весною у наш дім приходить найсвітліше й найулюбленіше свято – Пасха Христова або Великдень. У цей день всі люди святкують Воскресіння Ісуса Христа. Чекають цього свята, готуються до нього: розмальовують та фарбують яйця; господині печуть паски, а потім йдуть до церкви, щоб їх освятити.

Святкування Великодня не має жодних стандартів, тому кожен народ має власні цікаві звичаї та обряди.

Наприклад, у Болгарії люди виготовляють багато різних глиняних горщиків із хорошими побажаннями та скидають їх з верхніх поверхів будинків на знак перемоги над злом. А кожен бажаючий може взяти собі кусник цього горщика додому на щастя. Писанки тут дозволено фарбувати тільки у Чистий четвер, а на святковому столі повинні бути баранина та червоне вино.

У Фінляндії у цей день також святкують прихід весни. Напередодні свята фіни садять в горщики жито або траву. Коли з’являються перші пагінці, вважається, що вони приносять до домівки весняні барви та настрій.

Для шведів великоднім символом є не яйце, а саме курча. Тому тамтешні жителі прикрашають ними свої домівки. Крашанки вони роблять з картону, а всередину кладуть цукерки.

Колись в Італії напередодні Великодня по домівках розносили палаючий факел – вогонь із церкви, однак сьогодні на місце цієї традиції прийшли феєрверки.

Літературний калейдоскоп

ПЕРЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ КЛАСИКИ

…Серце людське свавільне, як море, і не слуха жодних наказів, а шалено лине до того, що йому мило та любо.

М. Старицький

До видання «Вибране» Михайла Старицького ввійшли його кращі твори, в яких яскраво показано життя українського народу. Письменник своєю п’єсою «Маруся Богуславка» показує наскільки є несправедливим наш світ. Маруся була змушена робити жахливий вибір між власними синами та своєю відданістю Батьківщині Повість «Облога Буші» відтворює реальні історичні події героїчної оборони містечка-фортеці під час української національно-визвольної війни XVII століття. Комедія із міщанського побуту «За двома зайцями» - історія про хитрого збанкрутілого цирульника, який упадає за двома дівчатами водночас та зрештою залишається ні з чим.

Учні 3-Б класу (класний керівник  Анна Дуванська) намалювали ілюстрації на тему "Вчимося діяти у надзвичайних ситуаціях"

До дня цивільного захисту населення в бібліотеці оновлено тематичні онлайн-виставки 

"Допомогати! Врятувати! Запобігати!"

"Світе, живи  майбуттям!"

"Надзвичайні та екстремальні ситуації "

26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства -  вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. І через 38 років цей день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини.

Пропонуємо вашій увазі інформаційну виставку «Чорнобиль-трагедія століття».

23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх, хто причетний до книжкової справи.

Всесвітній день книги й авторського права відзначають у 190 країнах світу. Це свято має на меті залучати до книжки і читання. Адже при читанні паперових книг розвивається уява і креативне мислення.

Щодо авторського права – це один із засобів охорони інтелектуальної власності людини. Авторське право захищає не ідеї або факти, а спосіб їх вираження: письмові, музичні, живописні, драматичні, хореографічні твори, фільми та мультимедійні продукти, комп'ютерні програми.

У Всесвітній день книг і авторського права вітаємо всіх причетних до цього свята. А щоб більше дізнатися про користь і переваги читання, рекомендуємо прочитати чудові книги : «27 причин читати книгу» Порхун Ірини, «Як прочитати книгу» Мортімера Адлера, «Навіщо читати» Шарля Данціга. Сподіваємося, що читання завжди буде улюбленим заняттям і дітей, і дорослих.

До Всесвітнього дня книги та авторського права учнями нашого ліцею створено фотоколаж " В Українському домі з’явилась Українська книга "


22 квітня – Міжнародний день Матері-Землі 

18 квітня – Міжнародний день пам'яток і визначних місць та День пам'яток історії та культури в Україні.

Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Девізом Міжнародного дня пам'яток та історичних місць стали слова: "Збережемо нашу історичну батьківщину".

Літературний калейдоскоп

ПЕРЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ КЛАСИКИ

Чоловік без землі нічого не значить.

Ольга Кобилянська

Повість «Земля» Ольги Кобилянської — соціально-психологічний твір, що став знаменним явищем в українській літературі і поставив авторку у ряд найвидатніших художників світу. В основу твору покладено факти, пов’язані з життям мешканців села, де проживала родина Кобилянських. Але за змістом повість виходить за межі родинної хроніки. На прикладі життя однієї сім’ї письменниця показує внутрішній світ героїв твору і коріння злочину шукає не стільки у прагненні володіти власністю, скільки в глибинах людських сердець.

До уваги читачів.

Запрошуємо учнів 5-11 класів взяти участь у створенні фотоколажу ". В Українському домі з’явилась Українська книга". Для цього потрібно надіслати свої фото, як ви читаєте книгу  на Viber  096-316-20-41 до 23.04.2024. Чекаємо ваші неймовірні світлини.

ТОП цікавих фактів про книги 

Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967) 2 квітня – в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

В читальному залі нашої бібліотеки для дітей 1-4 класів до свята дитячої книги оформлено  виставку «Чарівний світ казок». Допитливі читайлики знайдуть тут добірку видань: різноманітні абетки, книжечки з віконцями, з хитромудрими запитаннями, веселими загадками, загадковими героями .

Шановні читачі,

запрошуємо долучитись до Всеукраїнського проєкту збору книжок «Вільні читають українською!»

Проект спрямований на покращення психоемоційного стану людей які знаходяться під ворожими обстрілами, та  підтримку читання української літератури.

Проєкт терміну не має, але пропонуємо вам його провести з 08.04.2024 по 12.04.2024. Книги мають відноситись до популярної літератури, видані не раніше 2014 року.

Літературний калейдоскоп

ПЕРЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ КЛАСИКИ

Весь світ був як казка, повна чудес, таємнича, цікава й страшна…

М . Коцюбинський

До книжки увійшли оповідання, новели та безсмертна повість «Тіні забутих предків» видатного українського письменника-прозаїка, культурного діяча кінця ХІХ - початку ХХ століття М. Коцюбинського. Твори митця характеризуються майстерністю відтворення світовідчуття героїв, тонким психологічним сюжетом, імпресіоністичною композицією, застосуванням прийомів живопису й музики.

Поезія  надихає на творчість. Учні 4 - В класу намалювали ілюстрації до вірша Шевченко "Встала весна" (уривок з поеми "Гайдамаки"). Колективна робота, класний керівник Марчук О.М.


0-02-05-6e213e0b6e93fe86e3c66511a131dc97d5fef006e06a09088a9f099ccce22b86_a440f2fb0325fd9d.mp4

21 березня - Всесвітній день поезії. 

В шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку "Серце віддаю  поезії"

На виставці шанувальники поетичного слова знайдуть збірки відомий українських поетів, познайомляться з творчістю майстрів Запоріжжя.

19 березня відзначатиме своє 94-річчя видатна українка, поетеса та письменниця, Лауреат Шевченківської премії Ліна Василівна Костенко. Її вірші й проза одночасно обпікають і лікують душу.

 «Ми не маємо права на поразку», — нагадує нам поетеса і стверджує «Бо хто за що, а ми за незалежність»

Віримо, що рідна серцю кожного українця поетеса, наш Голос і наша Совість – Ліна Костенко, напише ще не один пронизливий вірш про нашу нескорену та непереможну Україну!

Літературний калейдоскоп

ПЕРЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ КЛАСИКИ

Життя – що стерняста нива: не пройдеш, ноги не вколовши.

(Хіба ревуть воли, як ясла повні?)

Панас Мирний

До книги відомого українського письменника, майстра психологічної прози Панаса Мирного увійшли чотири частини роману з народного життя. «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — за жанром багатоплановий соціально-психологічний твір, в якому змальовано історію життя селянина-бунтаря Чіпки Варениченка.

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм.

Запрошуємо до перегляду  оновленої виставки.

Марафон "Я відкриваю Шевченка"- до 210 роковини від дня народження Т.Шевченка.

Кожне слово написане поетом і досі актуальне.

Поезії Великого Кобзаря читають учні 5-10 класів нашої гімназії.

До 210 роковини від дня народження Т.Шевченка в Запорізькій гімназії #46 розпочався марафон "Я відкриваю Шевченка ".

Учасники демонструють навички виразного читання віршів українського поета. 

Чекаємо ваші роботи.

Упродовж місяця в бібліотеці діє тематична виставка "У світі професій"

Літературний калейдоскоп

ПЕРЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ КЛАСИКИ

«Ні, я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…»

Леся Українка

До книжки творів Лесі Українки - видатної письменниці, перекладачки увійшли найвідоміші вірші зі збірок: «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки».

Також до вашої уваги драма-феєрія «Лісова пісня», поеми «Одержима», «Давня казка», «Кассандра», « Оргія» та «Бояриня».

25 лютого 1871 року народилася Леся Українка. Щороку в цю дату ми згадуємо талановиту поетесу, чий внесок в українську літературу неможливо оцінити. На її творах виросло не одне покоління українців, а її вірші настільки актуальні, ніби написані сьогодні.

З цієї нагоди в бібліотеці діє книжкова виставка  "Щирими словами до людей."

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати близьких людей з цим чудовим святом.

До вашої уваги тематична виставка "Наша мова-мова солов'їна!"

Дякуємо нашим читачам, батькам та класним керівникам, що долучились до онлайн-марафону "Читаємо вголос"!

Найактивнішими були учні 2-А , 2-Б ,4-В, 1-А та 3-Б класів.

Чекаємо на зустріч у бібліотеці!

РЕЗУЛЬТАТИ

Долучайтеся до акції "Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу"

До вашої уваги «Книги-ювіляри» 

Сучасні українські дитячі письменники 

Увага читачі початкових класів! 

З  12 лютого 2024 року розпочинається «Тиждень дитячого читання»

Запрошуємо вас взяти участь у онлайн марафоні «Читаємо в голос».

Для цього необхідно:

1) обрати цікавий уривок із улюбленої книги;

2) потренуватися читати виразно вголос;

3) записати відео виразного читання тривалістю до 1 хвилини;

4) надіслати відео класному керівнику або бібліотекарю за посиланням нижче:

Літературний калейдоскоп

ПЕРЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ КЛАСИКИ

Воля, бач, дорога річ; за неї варто дорого заплатить.

І. Нечуй-Левицький

«Кайдашева сім’я» — реалістична соціально-побутова повість класика української літератури Івана Нечуя-Левицького. У творі описано події, що відбувалися у великій сільській родині Кайдашів. Конфлікти усередині сім’ї зображено з гумором, проте добре ставлення до сварливих Кайдашів не перешкоджає автору безжально критикувати суспільний лад, спосіб організації громади, поведінку духовенства, які призводять до зубожіння людського духу.

27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту!

27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.mp4

Бібліотека гімназії презентує віртуальну виставку під назвою « Соборна  моя  Україна ». Підбірку   доповнюють   цікаві факти про історію виникнення та становлення свята Соборності. Запрошуємо до перегляду. 

Літературний калейдоскоп

ПЕРЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ КЛАСИКИ

Долі не обирають… Її приймають – яка вона вже не є.

В. Стус

До видання включено найкращі зразки лірики, прозу та листи Василя Стуса

(1938—1985) – поета, перекладача, мислителя і дисидента. У цих творах мотиви та

біль за долю України переплітаються мереживом любовної лірики і роздумами про

життя. Вірші сповнені надії та сили волі. Це маніфест борця і водночас сповідь

зболеної душі.

Наразі діє книжкова виставка 

"Великі права маленької людини".

Шановні читачі! 

Запрошуємо на онлайн виставку "Знати іноземні мови - бути успішним у житті!"

До вашої уваги нові сучасні словники, казки, комікси, краєзнавчі журнали. Вивчення мов стане цікавим!

Подарунків багато не буває, тож маємо ідею ще одного . Ловіть перелік українських книг, які не лише розкажуть більше про наші традиції, а й додадуть святкового настрою. 


❄️Дзвінка Матіяш «27 днів до Різдва». Для тих, хто полюбляє інтерактиви, адже книжка містить адвент-календар та оповідання з цікавими фактами.


❄️Ukraїner «Різдво та Маланка». Для тих, хто хоче більше дізнатися про опір українських традицій репресіям і утискам та про боротьбу за нашу ідентичність.

З Різдвом Христовим!

До вашої уваги новорічна виставка казок "Чарівний світ"

Запрошуємо на перегляд нових надходжень художньої літератури!

1 - 5 клас

6 - 11 клас

Українські легенди про Святого Миколая!

З 4 по 8 грудня діє книжкова виставка "Правознавство"

Що треба знати про СНІД!

Що треба знати про СНІД.pptx

До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в бібліотеці діє виставка "Пам'ятаємо минуле заради майбутнього". 

Вчимося діяти у надзвичайних ситуаціях!

день цивільного захисту.pptx

Серед учнів 1-4 класів було проведено фотомарафон «Кидай мишку – сідай за книжку». Найактивнішими були учні 2-А, 3-А, 3-Б та 4-В класів. Дякуємо дітям, батькам та класним керівникам.

Запрошуємо на парад бібліотечних довідників.

Парад бібліотечних довідників нашої гімназії.pptx

З метою збереження фонду підручників та художньої літератури у бібліотеці Запорізької гімназії № 46 працює «Книжкова лікарня», яка надає «першу допомогу» постраждалим книгам.

27 жовтня завідуюча бібліотекою Марчук О.Ю. разом з учнівським самоврядуванням надавали «Швидку медичну допомогу»  зіпсованим книгам. Діти серйозно віднеслись до виконання роботи з захопленням брали участь у ремонті книг. Завдяки їх старанням багато книжок здобули нове життя. 

Запрошуємо всіх, чиї книги потребують лікування до «Книжкової лікарні».

До вашої уваги, презентуємо фотоколаж 

"В "Українському домі" з'явилась Українська книга "

Пропонуємо до вашої уваги "Цікаві факти про Україну"

Цікаві факти про україну..pptx
Більше тільки в Україні. Що у нас най-най-най_ Цікаві факти.mp4

Підводимо підсумки конкурсу малюнків "Кольори нашої перемоги!". 

Найактивніші учні 4 - В класу. Дякуємо за ваші роботи!

Оголошено акцію «Подаруй книгу бібліотеці !» Тема : «Мандрівка Україною»

Увага! Протягом цього місяця для 1-4 класів оголошено конкурс малюнків «Кольори нашої Перемоги.»


Наразі діє виставка "Дитячі книги про Україну, які варто прочитати"

Запрошуємо на онлайн-екскурсію до шкільної бібліотеки!

Увага, оголошено початок Всеукраїнського

місячника шкільних бібліотек!

До дня козацтва в бібліотеці діє оновлена виставка 

"Ми - українці козацького роду "

традиційно на початку навчального року проводиться тиждень безпеки, тому в нашій бібліотеці представлена книжкова виставка літератури "Про безпеку пам'ятай".

Для учнів 7-х класів та інших допитливих читачів. Запрошуємо на  книжкову виставку "Знайомтесь, новинки."

Щорічно 8 вересня світ відзначає Міжнародний день грамотності.

Підвищення якості освіти в умовах війни – гарантія майбутніх перемог. Освітченість, грамотність, мудрість - наша європейська лінія оборони. 

Будьмо спраглими до знань, зростаймо інтелектуально, збагачуймось читанням, спілкуймося українською, захищаймо своє.

Шановні читачі та батьки нашої гімназії, вітаємо Вас з початком навчального року. Бажаємо  гарного настрою, блискучих успіхів, цікавого дозвілля, великих знань і особистих досягнень.

Чекаємо на зустріч у бібліотеці.

Для учнів 5-6 класів працює книжкова виставка " Захопливий світ."

23 травня Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків та воячок — борців за самостійну соборну Українську державу, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також героїв Небесної Сотні.

Шановні діти,батьки та вчителі. Хизуюсь нашим з  Вами шкільним  міні-музеєм книги.

Деяким з них понад 60 років.

Бережи українське - носи вишиванку!

День вишиванки.pptx

Безумовно, День матері - це одне з найзворушливіших свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Виставка-інсталяція до Дня матері

8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом. До вашої уваги книжкова виставка " Пам'ятаємо".

До дня цивільного захисту населення в бібліотеці діють тематичні виставки:

«Допомогти! Врятувати! Запобігти!», «Надзвичайні екстремальні ситуації», «Світе, живи майбуттям!».

Презентация про сміття.pptx

Всесвітній день книги та авторського права.

23 квітня Всесвітній день книги та авторського права.pptx

Вітаємо зі святом Великодня!Дізнайтесь його історію та головні символи.

Дякуємо нашим маленьким читачам, що долучилися до тижня читання! Завжди раді вас бачити в нашій шкільній бібліотеці.

До уваги учнів! З 03 квітня по 07 квітня в гімназії проходить тиждень читання!Запрошуємо до бібліотеки ознайомитись з цікавими книжками та оновленою виставкою казок!

Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Бібліотека вітає наших читачів і запрошує на оновленну виставку дитячої книги. 

"ПОДРУЖІТЬСЯ З КНИГАМИ! ПОЛЮБІТЬ КНИГИ! ПОРИНЬТЕ У СВІТ НЕЗВИЧАЙНИХ ПРИГОД, ЦІКАВИХ ІСТОРІЙ, ЗАХОПЛИВИХ ПОДОРОЖЕЙ!»

1 квітня день птахів.pptx
Презентація всесв.день поєзії.pptx

9 березня, у 1814 році з’явився на світ визначний поет, класик української літератури, мислитель, художник Тарас Григорович Шевченко. 

Пропонуємо дізнатися цікаві факти про поета:

 Вірші Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу і навіть мовою есперанто.

Найменше видання "Кобзаря" має розмір близько половини квадратного міліметра. Створив його український майстер Микола Сядристий.

 Будучи успішним портретистом у Петербурзі, Шевченко добре заробляв і завжди одягався доволі модно. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою на той час.

У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Шевченка. Діаметр цього кратера – 137 кілометрів

По всьому світу українському поетові встановлено 1384 пам’ятники. Більшість із них – 1256 – розташовані на території України, ще 128 – у 35 країнах світу, зокрема, Бразилії, США, Китаї тощо.

Найбільший портрет Шевченка має площу 500 кв. м. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового житлового будинку по проїзду Садовому, 30.

З цієї нагоди, бібліотека підготувала  книжкову виставку " Великий Кобзар в пам'яті народній."

Горді за наших маленький читачів, Софію Александрову, 8 років  та Строганова Андрія, 8 років, які прийняли участь в національному  читацькому  марафоні "Діти України читають". Марафон триває до 10 березня. Долучайтесь!

0-02-05-7a1f6e1dd76d6d30e08a40a3d8407e9d67ebbcd8b9dde4ccf26ccf5c0102db92_ea319c1aa68540cf.mp4
0-02-05-47f959f92b2bc95d6fe5eeb01cdbf29be081b9bbc8517606ac2881ddc3ac1589_286435db65da12c4.mp4

25 лютого виповнюється 152 роки від дня народження української письменниці і поетеси Лесі Українки. 

 З цієї нагоди запрошуємо до перегляду роліка, де ви дізнаєтесь про її дитинство, творчість та досягнення.

Шановні колеги, друзі, читачі бібліотек!

     Запрошуємо взяти участь у Національному читацькому марафоні «Діти України читають», яким ми наближаємо грандіозне свято дитячої книги – Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2023.

Деталі тут.


21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. 

Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість.Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю нашої культури.

Для усіх бажаючих та тих, хто прагне удосконалювати свої знання з рідної мови,  бібліотека презентує тематичну книжкову виставку "Рідна мова-то доля народу ".

Вітаємо, любі учні! Пропонуємо вам дізнатися декілька цікавих фактів про книжки та бібліотеки!  

З 22 січня у бібліотеки відкрилась книжкова виставка, присвячена Дню Соборності України «Ми - єдиний народ ». Основу виставки складають матеріали, які висвітлюють сторінки історії, а також особливості соборницького процесу. Виставка має за мету поглибити знання  про історію створення української державності , познайомити з видатними історичними постатями, які виборювали незалежність та соборність України. Запрошуємо всіх , кому не байдужа історія нашої Батьківщини , ознайомитися з цікавою книжковою виставкою.

13 січня святкується Щедрий вечір, або Маланка, як зазначається в українських старовинних традиціях.

14 січня наступає Старий Новий рік — це свято Василя.

Бібліотека запрошує дізнатися більше про традиції святкування.

Напередодні новорічних та різдвяних свят шкільна бібліотека запрошує читачів на виставку «Чарівний світ казок». Проведи зимові канікули загорнувшись у теплий плед, зігрійся ароматним чаєм та захопись цікавою книжкою.

"Хто попереджений- той захищений" - під таким гаслом, 1 грудня до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою інформування про це захворювання, в шкільній бібліотеці оформлено ілюстративну виставку. 







Для учнів 5-6 класів, в бібліотеці діє виставка "Захопливий світ". Читай, розглядай, досліджуй лише те, що тобі цікаво!




Сьогодні в гімназії  бібліотека – це бібліотечно-інформаційний центр навчального закладу, мета якого забезпечення інформаційних потреб учнів і педагогів за допомогою науково-популярної, навчально-методичної та довідкової літератури.  Бібліотека заснована у 1950 році. Розташована на третьому поверсі.   У своїй діяльності бібліотека керується Конституцією України, чинним законодавством: «Про бібліотеку і бібліотечну справу», «Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу», «Про загальну середню освіту», нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, що визначають основні напрямки роботи бібліотек освітянської галузі. Своїм головним завданням бібліотекар вважає виховання в учнях основ інформаційної культури, формування національної свідомості, розвитку індивідуальних здібностей і талантів, а також надання необхідної інформації абонентам бібліотеки.
Основний фонд літератури розміщено в бібліотеці. Книжки розставлено згідно бібліотечно-бібліографічної класифікації, залежно від вікової категорії читачів. На кожній полиці зазначено авторів в алфавітному порядку, розділу чи теми. Це дає можливість користувачам швидше знаходити потрібну літературу і сприяє збереженню книжок.   У бібліотеці працює читальний зал, ігротека, є відкритий доступ до довідникової, науково-популярної, художньої літератури, періодики.   Не один рік бібліотека працює над створенням власної бази інформаційних даних книжкового фонду бібліотеки  (електронна картотека підручників, електронний каталог основного фонду); інтернет-ресурсів («Навігатор в Інтернет для вчителів-предметників», «Вибрані інтернет-ресурси для учнів»);   із періодичної преси (систематична картотека статей)  Абонемент працює по принципу відкритого доступу до фонду для самостійного вибору користувачами необхідної літератури. Книжковий фонд 1 – 4-х , 5 – 7-х, 9 – 11-х класів відокремлений один від одного.  Систематично, у процесі надходження нової літератури, поповнюються постійно діючі книжкові виставки: «Україна – наша Батьківщина», «Мова ця велична і проста»,  «Книга – джерело знань», « В країні цікавих уроків», «Нехай за нас говорять твори», «Мій рідний край, моя земля», «Ми чуємо, тебе, Кобзарю крізь століття».

Запрошуємо переглянути презентацію нової книги «Історія незалежності України» братів Капранових. Яскрава та цікава! Радимо прочитати!

Протягом минулого тижня серед учнів гімназії було проведено смайл-опитування «Чи важливо розмовляти українською мовою?», яке присвячене місячнику шкільних бібліотек під гаслом "В НАС ЄДИНА МЕТА - УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!". Ось такі думки висловили наші учні.

Яскраві, креативні, цікаві флешбуки наших учнів на тему: "Моя улюблена книга".