Міжнародна творча лабораторія мистецької педагогіки

«Продовжуємо дізнаватися нового і корисного в мистецькій освіті», ‒ під таким гаслом 26 березня 2024 року відбувся черговий стрім на платформі Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки. Цього разу здобувачі освіти, викладачі академії мали можливість взяти участь у Lab-вебінарі «Музика без кордонів. Методика викладання фортепіано для початківців. Практичний кейс», який провела Катерина Ламинога ‒ викладачка фортепіано приватної школи «Мелодіка», м. Дубаї, ОАЕ. Пані Катерина поділилася досвідом роботи викладання фортепіано у приватній музичній школі Обʼєднаних Арабських Еміратів. Викладачка не тільки розповіла про особливості музичної освіти в країні, про систему навчання та методику фортепіанної гри, проходження екзаменаційнихт випробувань для учнів-піаністів, також продемонструвала практичні заняття з початківцями різних рівнів підготовки. Катерина Костянтинівна відповіла на запитання учасників заходу, побажала творчих успіхів студентству, висловила щирі слова подяки усьому викладацькому складу академії, випускницею якої воно є.

05 березня 2024 року відбулася чергова Lab-зустріч, організована к.п.н., доцентом, доцентом кафедри фортепіано – Шумською О.О. 

Гостем Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки стала Лариса Костянтинівна Фучаджи – членкиня Харківської обласної організації Національної Спілки композиторів України, яка понад 40 років свого життя присвятила творчій, педагогічній та виконавській діяльності.

Учасники зустрічі під назвою «Моє життя – творчість», мали змогу познайомитись з творчим доробком композиторки – фортепіанними та вокальними творами для дітей, музикою з балету «Майстер ляльок» та мюзиклу «Кіт, що читає», творами до хореографічних постановок, для скрипки та саксофону. Творчі зустрічі з Ларисою Фучаджи стали вже доброю традицією, і ми сподіваємося на подальшу плідну творчу співпрацю з композиторкою. 

Пост вдячності!

Щиро дякуємо нашій колезі, Ірені Цайтц, людині широкого кругозору, різнобічних професійних інтересів, щирого серця. Пані Ірина ­ органістка, піаністка, педагогиня, хорова диригентка,  більше 20 років проживає і працює у Швейцарії. З нею ми мали можливість познайомитися під час мотиваційної зустрічі у рамках Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, що відбулася у листопаді минулого року. 

Під час спілкування учасників лабораторії, серед яких були викладачі і здобувачі освіти нашої академії, пані Ірена презентувала свій нещодавній творчій проєкт ­ співпрацю з відомою німецькою музиканткою, психотерапевткою, викладачкою Моцартеума у м. Зальцбург, авторкою понад тридцяти мотиваційних книг ­ Ірмтраудою Тарр. Пані Ірена написала передмову до першого українського видання світового бестселера Ірмтрауд ­ « Страх сцени. Як перетворити стрес на творчу енергію».

Наразі, дякуючи пані Ірені Цайтц, яка подарувала нашому навчальному закладу декілька примірників цієї книжки, наші студенти і викладачі  матимуть нагоду познайомитися з тонкощами стану страху сцени, тим, які є його головні причини і як перетворити його на творчу енергію.

Нажаль, сьогодні для багатьох українців-музикантів, сцена, концертні виступи наживо ­ омріяний обрій, але вже зараз ми маємо можливість підготуватися до виходу на сцену, дізнатися як подолати власні пастки й страхи і з гумором та креативом протидіяти стресу перед публікою.

Тримаємо освітній і творчій фронт, наближаємо Перемогу!

29 січня 2024 року до роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки долучилась Олеся Олійникова - хормейстер, органістка з м. Сківе (Данія).

Пані Олеся є випускницею нашого навчального закладу 1984 року.

Під орудою Олесі Михайлінви творчо розвиваються два хорових аматорських колектива, що проводять свою діяльність при музичній школі м. Сківе.

Під час спілкування з пані Олесею учасники мотиваційної зустрічі дізналися про культурні традиції датчан, їх менталітет, музичні смаки й одну ціакву особливість - вони надзвичайно люблять співати. Хористи, під керівництвом Олесі Олійникової записали музичне привітання нашим здобувачам освіти і викладачам, яке має символічну назву "Многая літа", чим виразили нам своє небайдуже ставлення до ситуації в нашій країні і надали щиру підтримку засобами музичного мистецтва.

Також Олеся Михайлівна поділилась особистими прийомами роботи з аматорським хоровим колетивом і познайомила творчістю інших сучасних професійних датських хорів.

Традиційно дякуємо організаторм, співорганізаторам, учасникам проєкту, особливо О.О. Цурановій, О.В. Халєєвій  і самій учасниці, Олесі Олійниковій, за цікаве, щире спілкування і знайомлення з музичним мистецтвом Данії!

30 листопада 2023 року в рамках Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, відбувся мовно-голосовий тренінг з випускницею академії, викладачкою ораторської майстерності Оксаною Гасан.

Оксана розповіла свої яскраві спогади студентських часів, історію свого творчого шляху та провела практичну частину, спрямовану на дикцію, емоції, роботу артикуляційного апарату та його розігрів.

Кожен учасник заходу отримав сертифікат про підвищення кваліфікації.

Дякуємо Оксані, що поділилася з нами своїм цінним досвідом!

22 листопада канд. мистец-ва, доцент. зав. кафедри, Цуранова О.О. взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка «Ювілейна палітра 2023. Пам’ятні дати української музичної культури: до 45-річчя ННІ культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка». Оксана Олексіївна презентувала роботу Лабораторії у доповіді на тему : "Ефективна мотивація до навчання. Досвід роботи міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради" . 

10 листопада відбувся черговий захід від Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, що продовжив серію Мотиваційних зустрічей. Цього разу слухачі, яких виявилось більше ніж 70, мали можливість послухати досвід роботи Ірини Цайтц, викладачки музичної школи міста Баден (Швейцарія).

Пані Ірина - непересічна жінка, яка має три музичні освіти, а саме: концертна виконавиця піаністка, органістка й хоровий диригент.

Пані Ірина розповіла про свій творчій і професійний шлях, про оосбливості музичної освіти в Швейцаріі, викладання  фортепіано, роботу з дітьми зі складними порушеннями розвитку. 

Також гостя Лабораторії презентувала книгу  

німецької авторки та психотерапевта Ірмтрауд Тарр "Страх сцени або як перетворити cтрес на творчу енергію". 

Дякуємо усім, хто долучився до організації та взяв участь у зустрічі!

Запрошуємо доєднатися до зустрічі з Іриною Цайтц, що відбудеться в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки 10.11.2023 

06 листопада відбулася науково-творча конференція кафедри фортепіано до Дня науки, яка пройшла в атмосфері активного обміну досвідом у галузі мистецької освіти. Доповідачі, серед яких були як викладачі, так і здобувачі освіти представили не лише результати своєї наукової діяльності та теоретичних розробок, але й виконали твори українських композиторів. Даний захід дав можливість учасникам глибше зануритись в специфіку своєї галузі, познайомитись з новими музичними творами українських композиторів, авторів Слобожанського краю, послухати доповіді, в яких було висвітлено тематику сучасних викликів у національному вихованні й освіті. 

З метою покращення роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, було проведено опитування серед здобувачів освіти факультету фізичного виховання та мистецтв. У обговоренні взяли участь 45 респондентів, з яких 86 % ‒ є постійними учасниками заходів, які було проведено Лабораторією.

87 % респондентів дуже високо оцінили роботу Лабораторії. Практично стовідсотково здобувачі освіти підтримали формат зустрічей, які було проведено з початку навчального року. Із відповідей студентів ми дізналися, що інформація, яку було отримано під час спілкування з іноземними фахівцями стала корисною й цікавої для них. Учасники Лабораторії дізналися про нові технології викладання музичного мистецтва, про культурні особливості інших країн, нові тренди у музичному світі тощо.

У ході опитування було запропоновано надати свій варіант теми заходу або форму його проведення, які б були більш цікавими. Ми отримали низку пропозицій, серед яких такі теми: «Особливості музично-педагогічної освіти в різних країнах», «Що корисного із закордонної практики вони могли запропонувати для України?», «Нові засоби викладання музичного мистецтва у школах», «Детальні техніки і технології викладання музичного мистецтва», «Саморозвиток викладача як виконавця ‒ приклад для наслідування», «Методи виховання молодих музикантів», «Мотивація здобувачів в опануванні вокальним мистецтвом», «Робота з інклюзивними дітьми, особливо в садочках» та багато інших.

Роблячи висновок, можна стверджувати, що ми приємно здивовані виском рівнем зацікавленості, творчої активності наших здобувачів освіти, їх небайдужим ставленням до нового в мистецькому середовищі. Такий позитивний відгук й бажання брати участь у заходах, які проводяться організаторами Лабораторії, надає нам сил і наснаги до подальшого розвитку. Дякуємо усім хто долучився до обговорення, беремо до уваги побажання й пропозиції, що були висловлені. Рухаємося уперед, разом до Перемоги! 

11 жовтня в рамках Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, під керівництвом викладачів кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя, Бабиніної Ю.Р. та Рощенко О.О., відбулася творча зустріч з науковцем, дослідником музичного мистецтва, викладачем скрипки, доцентом музичної школи Ігорем Борисовим (Німеччина).


Захід було проведено напередодні традиційного Тижня до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку.


Пан Ігор розповів про свій творчий шлях, здобутки, як доєднувався до благодійних концертів в підтримку України, відповів на всі питання, які цікавили учасників заходу. Також продемонстрував свій дар гри на скрипці-альт.


Запрошуємо доєднатися до зустрічі з Ігорем Борисовим, що відбудеться в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки


26.09.2023. в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки відбулась зустріч.

З великим задоволенням більш ніж 60 учасників взяли участь у зустрічі зі спікеркою з Ізраїля, Наталею Четовою.

Пані Наталя випускниця Харківського педагогічного коледжу 1997р.

Сьогодні Наталія Миколївна є засновницею однієї з найбільш затребуваних приватних музичних шкіл у м.Ашдод (Ізраїль).

Пані Наталя поділилась зі здобувачами освіти особистими напрацюваннями, методикою навчанні грі на фортепіано, вокалу, вокального й інструментального ансамблів. Серед найбільш ефективних технологій навчання пані Наталя виокремила метод гри. " У грі діти розкривають себе, навчаються із задоволенням", - наголосила спікерка.

Традиційно, наприкінці зустрічі, запрошена гостя Лабораторії побажала здобувачам наполегливо рухатися уперед, творчо розвиватися, а також миру нашій країні. 

Запрошуємо доєднатися до зустрічі з Наталією Четовою, що відбудеться в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки

Цього річ Міжнародна творча лабораторія мистецької педагогіки розпочала свою роботу з мотивуючої зустріч з Вікторією Дворядкіною - викладачкою музичного мистецтва старшої загальноосвітньої школи (High school) м. Торонто (Канада) на тему " Сучасні технології викладання музичного мистецтва. Досвід фахівців Європи та світу".

Пані Вікторія - випускниця нашого навчального закладу 1990 р. В освітньому закладі Канади працює 24 роки. 

       Успішна у своїй професії спікерка поділилась з майбутніми вчителями музичного мистецтва, викладачами мистецьких дисциплін, викладачами музичних кафедр факультету фізичного виховання та мистецтв своїм професійним досвідом. Пані Вікторія розказала про особливості мистецької освіти канадських старшокласників, а також продемонструвала фото й записи шкільних духового оркестру й джазового хору, які під її керівництвом постійно беруть участь і отримують високі нагороди на різноманітних конкурсах і фестивалях Канади. 

Пані Вікторія  виразила слова підтримки українській молоді, побажала творчого розвитку, успіху в оволодінні професійними знаннями й навичками, а також миру нашій країні. 

      Зустріч підготували  та провели викладачі кафедри фортепіано Ірина Анатоліївна Каппе, керівник Лабораторії - Оксана Олексіївна Цуранова.


Запрошуємо доєднатися до зустрічі з Віторією Дворядкіною, що відбудеться в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки

08.02.2023 

У рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулася чергова зустріч з циклу "Жінка в мистецтві: від українських джерел до світового визнання".

Цього разу здобувачі вищої освіти 

і викладачі-музиканти факультету фізичного виховання та мистецтв мали можливість поспілкуватися з Регіною Черничко - піаністкою, викладачкою фортепіано 

 з Німеччини.

Пані Регіна розповіла про систему виховання музикантів у Німеччині, поділилася своїм педагогічним і виконавським досвідом. 

Пані Регіна блискуче виконала 

Сонату Л. Бетховена № 27 і на прикладі цього твору провела майстер клас 

на тему "Особливості роботи над авторським текстом. Основні етапи підготовки 

до концертного виступу".

Гостя зустрічі відповіла на запитання здобувачів освіти і викладачів. 


31.01.2023 у рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулася перша творча зустріч з циклу "Жінка в мистецтві: від українських джерел до світового визнання" з німецькою піаністкою та композиторкою Мариною Барановою. 

Пані Марина поділилася зі здобувачами освіти та викладачами-музикантами факультету фізичного виховання та мистецтв спогадами про своє дитинство, навчання, професійний путь музиканта-виконавця. 

Учасники заходу мали можливість послухати авторські твори композиторки в її власному виконанні, які вона присвятила Україні.

Пані Марина відповіла на питання щодо її творчості як виконавиці, а також процесу створення композицій. На останок композиторка подарувала нашим здобувачам ноти свого останнього твору "Батьківщина" присвяченого Україні. 

Пані Марина з радістю погодилася взяти участь у роботі 17 Обласного конкурсу "Музична Слобожанщина" в якості члена журі. 

14 жовтня у межах міжнародної співпраці в рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, в режимі онлайн, відбувся майстер-клас для викладачів та здобувачів освіти у м. Бремен в Німеччині.

Тема майстер класу:

"Особливості початкової музичної освіти у Німеччині" 

Ми, команда Лабораторії,  другий рік поспіль долучаємося до свткування днів Еразмусу. 

Ми єднаємося попри кордони й відстані,

Ми співаємо попри вибухи й сирени,

Ми переможемо попри біль і втрати, заради сильної і вільної України!!

25.09.2022 року у місті Вільнюс, Литовська республіка,

в рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки факультету фізичного виховання та мистецтв 

відбувся концерт української музики

 «Хай лунає музика на добро»

  Керівником і організатором заходу стала викладачка кафедри вокально-хорової підготовки вчителя Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, кандидат мистецтвознавства Марина Смородська.

 У концерті взяли участь здобувачки вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради: Портняга Валерія  – факультет фізичного виховання та мистецтв, вихованка старшого викладача, кандидата педагогічних наук кафедри фортепіано Смородського Віталія Ігоровича;  Одарченко Валерія – психолого-педагогічний факультет (спеціальність «Філологія»). 

  Гостям з України і Литви гостинно відчинив двері палац Traku Voke Dvaras – одне з мальовничих місць Вільнюса. Присутні мали можливість насолодитися звуками фортепіанної музики, відчути красу української пісні тощо.

9 лютого  у рамках "Міжнародної творчої лабораторії  мистецької педагогіки" 

відбулася коуч-сесія за участю солістки 

Харківської обласної філармонії 

Ольги Юріної

 на тему "Репетиційний процес у підготовці до концертного виступу"

4 грудня о 17:00 

відбувся майстер-клас викладача кафедри вокальної підготовки вчителя

Клімової Оксани Олександрівни Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної Ради 

на тему: 

"Вокальне дихання"

В рамках спільного проєкту „Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки” та Студії онлайн навчання та саморозвитку ART DAR.

7.10.2021 члени Творчої лабораторії мистецької педагогіки Оксана Цуранова, Олена Халєєва, Ольга Білостоцька разом зі здобувачами вищої освіти факультету фізичного виховання та мистецтв відвідали Комунальний заклад «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь»

Упродовж зустрічі перед здобувачами освіти виступили методист Наталія Груніна, логопед Наталія Мордовенко, а також поділилась своїм багаторічним досвідом музичний керівник Тетяна Суменко. 

Нею було проведено:


Особливо цікавою та зворушливою стала спільна праця здобувачів освіти з особливими дітьми

05.10.2021 о 13:00  у дистанційному форматі відбулася зустріч з Тетяною Суменко , музичним керівником вищої категорії Комунального закладу "Харківський міський центр комплексної реабіліації для осіб з інвалідністю "Промінь"

 на тему "Пропедевтика роботи музичного керівника в умовах реабілітаційного центру" 


Онлайн-конференція 

"Музичні твори для дітей у контексті мистецького середовища"

16 квітня в рамках Творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулася науково-творча конференція кафедри фортепіано "Музичні твори для дітей у контексті мистецького середовища".

Свої доклади підготували як студенти коледжу так і академії. Виступи складалися з двох частин - теоретичного докладу та ілюстрації до нього - концертного виступу.

Онлайн-конференція 

"Педагогічна майстерність в умовах нової соціо-культурної реальності"

У недiлю 21 березня  в рамках Міжнародного музичного фестивалю Music Days in UA у партнерстві з Творчою лабораторією мистецької педагогіки Харківської гуманітарно-педагогічної академії відбулася педагогічна конференцiя

"ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ В УМОВАХ НОВОЇ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ РЕАЛЬНОСТІ"

ПРОГРАМА:

Освітній процес у мистецькій школі. Чия зона відповідальності  і реалізація?

Особливості проведення уроків за методом Сузукі

Особливості вокально-вікової індивідуальності учня, спеціфіка її розвитку

Навчання учнів з порушеннями опорно-рухового апарату на уроках фортепіано: теорія, практика, аналіз

Особоливості австрійського музичного виховання

Специфіка міжнародних освітніх програм та критерії їх оцінювання


17.03.2021 о 11:00 У рамках роботи Творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулася онлайн-лекція oprac. dr hab. Miroslav Grusiewicz, prof. w Katedrze Pedagogiki Kultury UMCS, Lublin 2021 

На тему: "Kształcenie uniwersyteckie w Polsce w zakresie dziedzin społecznych" ("Університетська освіта в Польщі в галузі соціальних галузей")

Захід було організовано д.п.н., професором кафедри музичного мистецтва і хореографії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Г.Ю. Ніколаї у рамках міжнародної співпраці цих закладів.


17.03.2021 о 09:30 У рамках роботи Творчої лабораторії мистецької педагогіки викладачі кафедри О.О. Цуранова та О.О. Шумська прослухали онлайн-лекцію  Ренати Гоздеської, адьюнкта дидактичної кафедри інструментальної педагогіки і теорії музики Інституту музики мистецького відділу Університету Марії Кюрі-Склодовської (UMCS) у Любліні  

На тему: «Музика крізь призму міждисциплінарності в підготовці студентів Інституту музики Університету Марії Кюрі-Склодовської (UMCS) у Любліні» 

Захід було організовано д.п.н., професором кафедри музичного мистецтва і хореографії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Г.Ю. Ніколаї у рамках міжнародної співпраці цих закладів.

Цікаві дослідження міждисциплінарності у галузі мистецтва пані Гоздецька присвятила постаті Фредеріка Шопена. Яскраві презентації ознайомили аспірантів та викладачів факультету з живописом, скульптурами, що були присвячені як самому композитору, так і написані під натхненням від його творів.  Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради

Онлайн-зустріч "Музично-педагогічна освіта у Польщі"

23 лютого кафедра фортепіано запрошує на другу зустріч Творчої лабораторії мистецької педагогіки. Цього разу захід пройде в онлайн-режимі у форматі Zoom-конференції з професоркою ПНПУ ім. Ушинського (Одеса) Г.Ю. Ніколаї. Тема зустрічі - "Музично-педагогічна освіта у Польщі".


Галина Юріївна Ніколаї - доктор педагогічних наук, професорка кафедри музичного мистецтва та хореографії Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського. Тема докторської дисертації: «Розвиток музично-педагогічної освіти в Польщі (ХХ століття)» (2009 р.). Авторка близько 200 публікацій, з них 7 монографій,  кілкька разів стажувалася у польских вишах, вивчаючи  музично-педагогічну  систему освіти в Польщі.


Долучитися до Zoom-конференції можна у вівторок 23 лютого о 12 годині за посиланням - https://us05web.zoom.us/j/89346995757?pwd=WTkweVRYMjJUdXA4ZEUyVjVoRjlyQT09

Ідентифікатор конференції: 893 4699 5757

Код доступа: Nz0Ym6



8 лютого відбулася перша зустріч Творчої лабораторії мистецької педагогіки. Викладач кафедри фортепіано, кандидат мистецтвознавста К.О. Лозенко познайомила здобувачів освіти з можливостями використання трубок Boomwhackers на музичних заняттях з дітьми дошкільного та шкільного віку.


Наступна зустріч  лабораторії  відбудеться у березні і буде присвячена розгляду системи музичної освіти у Польщі.