Bądź mecenasem kultury - przekaż 1,5% podatku
Po raz trzeci uczniowie PSM I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu zagrali w szkole muzycznej w Sieradzu. Podczas poprzednich wizyt zaprezentowała się orkiestra smyczkowa i symfoniczna prowadzona przez Heghine Mkrtchyan. W dniu 15 marca 2017 r. na scenie zaprezentowali swoje umiejętności soliści. Wystąpiły najmłodsze dzieci ze szkoły I stopnia, jak również ich koledzy i koleżanki ze starszych klas. Koncert zakończył występ wiolinistek z klasy Heghine Mkrtchyan – Karoliny Stefaniak i Emilii Olszewskiej, które w czerwcu zakończą swą edukację w klasie dyplomowej szkoły II stopnia. Uczniowie sieradzkiej szkoły mieli okazję usłyszeć instrumenty, na których w naszej szkole nie prowadzi się nauki. Podczas koncertu wystąpili oboista, waltorniści i fagocista, którym zgromadzona publiczność zgotowała ciepłe przyjęcie.
Takie jak ta, wizyty uczniów, przynoszą wymierne korzyści zarówno uczniom, którzy występują, jak również uczniom, którzy słuchają swoich rówieśników z innej szkoły. Młodzi artyści uczą się walczyć ze stresem, poznają swoich kolegów z innej szkoły, wymieniają się doświadczeniami i zawierają znajomości.
Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Heghine Mkrtchyan, która zorganizowała ów koncert, ale również nie zapominamy o akompaniatorach – pani Milenie Antoniewicz i panu Franciszku Musiole oraz o wszystkich nauczycielach, którzy przygotowali młodych artystów do występu.
Liczymy na dalszą współpracę z kaliską szkołą. Uczniowie z Sieradza już przygotowują program na rewizytę.