Пасічник Денис

Пасічник Денис Іванович, магістрант факультету історичної освіти НПУ ім. М. П. Драгоманова. «Національно-патріотичне виховання, як складова системи забезпечення національної безпеки України в умовах війни з російським агресором»;

У час боротьби українського народу з агресором, що окупував східну територію України та Крим, Росія проводить політику шовінізму та насадження імперської ідеології, плюндруючи та фальсифікуючи нашу історію, переписану тими ж таки російськими окупантами, істориками-запроданцями, що були «вигодувані з руки Петра І», досить актуальним постає питання формування нового свідомого покоління, генерації Українця XXI століття та виховання молоді у національно-патріотичному векторі, за умови розвитку національної освіти, в якій система виховання та навчання ґрунтується на у руслі ідей української героїчної історії, багатої культури, звичаях народу, знанні державної мови, літератури, поваги до народних символів та християнської релігії, а основою є мудрість та досвід наших попередників, що сформували цілу низку тих чеснот і якостей, що притаманні справжньому українцю.

Термін «патріотизм» (від гр. patriotеs – батьківщина) – позначав любов до своєї батьківщини, відданість своєму народу, гордість за свій народ, прагнення захистити його надбання, продовжити примноження його загальнолюдських і національних моральних та духовних цінностей.

Доречно буде пригадати слова В. Липинського – історика, дипломата. Він акцентував увагу на тому що: «бути патріотом – це значить бажати всіма силами своєї душі створення, людського і політичного співжиття людей, що житимуть на українській землі, а не мріяти про втопленні у Дніпрі більшості своїх же земляків. Бути патріотом – це значить шукати задоволення не в тім «щоб бути українцем», а в тім, щоб було чесно носити ім’я українця. Бути патріотом – це значить вимагати гарних та добрих учинків від себе, як від українця, а не ненавидіти інших, тому що вони «не українці». Врешті бути патріотом, це значить, будучи українцем, виховувати в собі громадські, політичні, державотворчі прикмети!». Своє бачення патріотичного виховання було і у В. Сухомлинського. Це було для нього: «своєрідною сферою духовного життя, яка проникає в усе що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується». Тому за мету потрібно ставити саме питання формування дійсно того образу козака-українця, який ми знаходимо у творах української літератури Т. Шевченка, І. Франка, П. Куліша, Л. Українки та інших видатних поборників ідей за державну незалежність.

Першооснови патріотичного виховання були закладені, висвітлені ще в народній педагогіці – в легендах, міфах, літописах, повчаннях, прислів’ях. Широкий загал літописців, державних діячів, письменників, акцентували на цьому увагу, починаючи з автора Велесової книги, Нестора Літописця, Ярослава Мудрого, митрополита Іларіона, Володимира Мономаха, Григорія Сковороди.


0971233182

d.pasichnyk@ukr.net