Mobility učiteľov

1.Mobilita Taliansko

V novembri 2018 sa uskutočnilo nadnárodné stretnutie učiteľov v Taliansku, ktorého sa zúčastnili 3 učitelia z každej krajiny. V úvode stretnutia sa dohodol spôsob komunikácie, zodpovednosti za realizované aktivity a harmonogram mobilít projektu.

Najdôležitým bodom nadnárodného stretnutia boli prezentácie jednotlivých kultúrnych ciest. Každý projektový partner poukázal na regionálny, národný i medzinárodný európsky význam zvolenej kultúrnej trasy. Vyzdvihli sa význačné miesta spoločného európskeho kultúrneho dedičstva. Pre slovenského partnera je kľúčovým cieľom projektu poukázať na historický, ekonomický, politický i kultúrny vplyv Habsburgovcov predovšetkým Márie Terézie a jej manžela Františka Lotrinského na región Záhoria. Naši učitelia prestavili niekoľko kľúčových cyklotrás, ktoré plánujeme vizualizovať vo webovej aplikácii v rámci projektových výstupov. Miestami európskeho významu pre Slovensko sme zvolili: Bratislavu ako korunovačné mesto, Holíč a Kopčany a Šastín.

Na stretnutí prebiehali aj workshopy učiteľov, na ktorých jednotliví partneri predstavili školský vzdelávací systém partnerských krajín. Paralelne s workshopmi prebiehali aj diskusie, počas ktorých medzi učiteľmi prebiehali medzinárodné výmeny osvedčených postupov a zdieľanie príkladov z praxe.

2_ERASMUS_ITALY_Habsburg_final

Via Habsburg

Prezentácia zameraná na vplyv Habsburgovcov na Záhorí.

1_ERASMUS_ITALY_edu

Školský vzdelávací systém Slovenska

Na stretnutí prezentovali jednotliví partneri národné vzdelávacie systémy.

1.Logo súťaž

Usporiadať súťaž o najkrajšie logo projektu

2. Webstránka projektu

Za administráciu diseminačnej projektovej stránky zodpovedá taliansky partner.

3.Facebook

Za aktualizáciu a editáciu facebookovej stránky zodpovedá Španielsko.

4.YouTube

Na zdieľanie a disemináciu výstupov a výsledkov sme založili projektovú stránku na platforme YouTube.

5.eTwinning

Za editáciu stránky TwinSpace zodpovedá Slovensko.

6.Webaplikácia

Slovenský partner predstavil softvérové riešenie ArcGIS, ktoré plánuje využiť na tvorbu webovej aplikácie. Projektoví partneri sa dohodli na platforme, na ktorej budú tvoriť webovú aplikciu.

7.Diseminácia

Na nadnárodnom stretnutí predstavil slovenský partner v rámci školení prácu v programe AdobeSpark, Visme i Prezi. Nakoľko sú tieto programy nevyhnutné k zabezpečeniu propagačných a edukačných materiálov. Rumunský partner predstavil online nástroje Thinglink. Francúzsky partner oboznámil učiteľov s virtuálnymi nástrojmi Wordwall a LearningApp.

Fotogaléria

Aktivity po ukončení fyzickej mobility

Informačný seminár

Po mobilite C1 sme cez informačný seminár oboznámili rodičov, učiteľov, žiakov i širšiu verejnosť s výstupmi projektu.

Projektový tím vypracoval kritériá pre výber účastníkov mobilít. Zároveň určil jednotlivým členom tímu úlohy, zodpovednosť a termíny realizácie. Prostredníctvom rodičovských združení sme o projekte informovali rodičov.

o Erasme fin.pdf

Pravidlá správania sa internete

Po nadnárodnom stretnutí nasledovalo kolaboratívne zostavenie pravidiel, ktoré treba dodržiavať pri práci na internete. K oboznámeniu sa s etiketou/netiketou sme využili platformu Wikipédie.

Súťaž o najkrajšie logo

1.miesto

v rámci Slovenska

2.miesto

v rámci Slovenska

3.miesto

v rámci Slovenska

Webstránka projektu

Pripravili sme doménu a spustili sme editáciu webovej stránky projektu.

Facebook

Rodičov, žiakov, učiteľov i širšiu verejnosť sme informovali o facebookovej skupine projektu.

YouTube

Spustili sme editáciu stránky na platforme YouTube. Informovali sme o projektovej stránke na platforme YouTube.

eTwinning

Spustili sme editáciu stránky v prostredí eTwinning.

Webaplikácia

Spustili sme editáciu webovej aplikácie v programe WordPress. Participujúcim žiakom sme priradili práva na editáciu. Uskutočnili sme lokálne vzdelávacie stretnutia.