Eesti ETNO-st

ETHNO Estoniaks

Siinne koduleht annab ülevaate noorte pärimusmuusikalaagri Eesti ETNO sünniloost ja kasvamisest rahvusvaheliseks ETHNO Estoniaks. Nii, nagu on muutunud laagri nimi, on muutunud ka laagri ülesehitus, toimimisviis ja sisu. Oma nime ja oma sisugi otsisime hoolega, proovides ning katsetades seda ja teist.

Eesti ETNO-t ja sellele järgnevat võib pidada meie - Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosiki - elutööks. Kätte on jõudnud aeg, mil meie pojad on ajamas juba oma etnoasja. Ring on saanud täis. Kui 1997. aastal entusiastlikult alustasime, ei osanud mõeldagi, et Eesti ETNO tuli selleks, et jääda. 2021. aastal tähistab laager oma 25ndat sünnipäeva!

Alustasime Noorte Moosekantide Pillimängupäevade nime all 1997. aasta juulikuus, vahetult enne Viljandi Pärimusmuusika Festivali. Olime ju Noorte Moosekantide Seltsi üheks häälekandjaks varem toimunud lastelaagrite kõrval. Teisel ja kolmandal aastal kandsime Noorte Pärimusmuusika Õppelaagri nime ning neljandast laagrist alates tundus sobiv valida endale nimeks Eesti ETNO. Kõigest sellest, laagrist laagrisse, ideedest ideedesse, tuleb juttu siinsel lehel.

Oma mälestused lõpetame hetkel, mil Eesti ETNO sai antud järgmistesse hoolikatesse kätesse - 2009. aastast alates veab Eesti ETNO-t/ETHNO Estoniat Margit Kuhi. Sellest hetkest alates on mälestuste kirjapanek juba Margiti võimuses.