Цифрова компетентність

Цифрограм для вчителів


Рекомендуємо спочатку познайомитись методологією опитування за посиланням : https://osvita.diia.gov.ua/uploads/0/1364-1_compressed.pdf .

Перед проходженням тесту необхідно буде авторизуватися на платформі. Це потрібно, щоб ви змогли зберегти ваші результати та отримати сертифікат :

https://osvita.diia.gov.ua/digigram .

Мінцифра звертається з проханням поширювати інформацію з приводу нового Цифрограму для вчителів по всіх ваших ресурсах, відгуки, сертифікати з проходження тесту в соціальних мережах.


20 травня 2021 Мінцифра запустила Цифрограм для вчителів. Тестування з цифрової грамотності розроблено експертами Академії цифрового розвитку та експертами МОН України на основі рамки професійних компетенцій (Наказ МОН України від 15.01.2019 №38).


Цифрограм для вчителів має максимальний бал в 63 бали, 21 професійну цифрову компетенцію і 5 сфер:

  • Учитель у цифровому суспільстві

  • Професійний розвиток

  • Використання та аналіз цифрових ресурсів.

  • Навчання та оцінювання учнів

  • Розвиток цифрової компетентності учнів.



Що таке цифрова компетентність

Картографування цифрової компетентності. Цифрова компетентність складається з декількох доменів: 1) Інструментальні навички використання цифрових інструментів та засобів масової інформації. 2) Знання, теорії та принципи, пов’язані з технологією. 3) Ставлення до стратегічного використання, відкритість, критичне розуміння, креативність, підзвітність та незалежність.

Цифрові навички накладаються на різні сфери життя.

Сфери, на які впливають цифрові компетентності: конфіденційність, працевлаштування, кар'єра, відповідальність, етика та право, крадіжки особистих даних, знущання, критичне розуміння, інновації, соціальна нерівність, економіка, освіта, професійні мережі, видимість, громадянство, здоров'я, інтеграція, соціалізація.

Як стверджується, цифрова компетентність або її відсутність впливають на широкий спектр сфер. Завдяки такій складності професійних концепцій у багатьох аспектах життя, має сенс класифікувати та спростити цифрову компетентність у кількох основних сферах.

Ліворуч наведено модель, де цифрова компетентність поділена на чотири основні сфери. Звичайно, на практиці існує перекриття між такими сферами та широким спектром видів діяльності, які не можна виділити в одну область. Коли ми зменшуємо складність кількох загальних областей, точність також знижується. Натомість ми отримуємо кращий огляд та легше розуміння галузі, що є метою при відображенні цифрових компетентностей.


ІНФОРМАЦІЯ

Інформація: Можливість ідентифікувати, знаходити, отримувати, зберігати, систематизувати та аналізувати цифрову інформацію та оцінювати доречність та мету

Зазвичай сильні професії в галузі інформації - це бібліотекарі, шкільні вчителі та дослідники.

Для того, щоб конкретизувати основну сферу Інформації, вона поділена на наступні чотири компетенції. Для кожної цифрової компетентності були додані приклади, які мають на меті додатково пояснити компетентність.

Зберігання. Пошук. Критична оцінка. Самообслуговування.


СПІЛКУВАННЯ

Спілкування: Здатність спілкуватися, співпрацювати, взаємодіяти та брати участь у віртуальних командах та мережах, а також використовувати відповідні медіа, тон та поведінку

Зазвичай сильними професіями в галузі спілкування є журналісти, кадровий персонал, маркетинг.

Для того, щоб конкретизувати основну сферу спілкування, вона поділена на наступні чотири компетенції. Для кожної цифрової компетентності були додані приклади, які мають на меті додатково пояснити компетентність.

Активна участь.Співпраця. Соціальна обізнаність. Вибір засобів масової інформації.


ВИРОБНИЦТВО

Зазвичай сильними професіями в галузі компетенції виробництва є дизайнери, програмісти, ІТ-спеціалісти.

Для того, щоб конкретизувати основну сферу виробництва, вона розділена на наступні чотири компетенції. Для кожної цифрової компетентності були додані приклади, які мають на меті додатково пояснити компетентність.




Виробництво та спільне використання. Цифрове дослідження. Автоматизація. конфігурація.

приклад,

зображення, текст, відео чи зву

БЕЗПЕКА

Зазвичай сильні професії в галузі безпеки - це поліція, адвокати та ергономіка.

Для того, щоб конкретизувати основну сферу безпеки, вона розділена на наступні чотири компетенції. Для кожної цифрової компетентності були додані приклади, які мають на меті додатково пояснити компетентність.







Закон. Управління особистістю. Захист даних. Здоров'я

Колесо цифрової компетентності

Тепер ви можете створити своє власне колесо цифрових компетентностей. Ви робите це, виділяючи приблизно 15 хвилин для відповіді на низку питань.

Слід оцінити себе за 7-зірковою шкалою залежно від того, наскільки вам підходить опис. Справа не в тому, щоб поставити собі високий бал у всіх сферах, а в тому, щоб визначити свої сильні та слабкі сторони.

Почніть тут...