Зимова вчительська сесія

Лист ЦПРПП від 17.12.2021 №242 Про міську зимову вчительську сесію

Запрошуємо на зимову вчительську сесію!

Спробуємо разом упорядкувати процеси професійного зростання вчителя в закладі загальної середньої освіти так, щоб результати навчання реально змінювали практику і реально змінювали якість освітнього процесу.

Почнемо з самооцінки професійної компетентності, яка вимірюється за критеріями Професійного стандарту вчителя. Будемо намагатися це робити свідомо: свідомо оцінювати власні трудові функції; свідомо визначати потреби подальшого професійного розвитку; свідомо планувати пропозиції до річного плану.

Із заступниками директора будемо аналізувати результати виконаної вчителями діагностики. Будемо покроково "прокладати траєкторії" розвитку вчителя до результативної практики на уроці.

Із керівниками ЗЗСО спробуємо процеси і заходи щодо підвищення професійної компетентності довести до технологічної завершеності.

Індивідуальна освітня траєкторія – це персональний шлях реалізації особистісного потенціалу в освіті. Просування за індивідуальною траєкторією можливе за умов:

 • визначення змісту з урахуванням власних потреб;

 • постановки власних цілей у вивченні конкретної теми;

 • вибору оптимальної форми, темпу навчання, що найбільш відповідають індивідуальним особливостям суб’єкта навчання;

 • рефлексивного усвідомлення отриманих результатів; оцінювання та коригування своєї діяльності. (За А.Хуторським)


Про уміння призупинити швидкість у нескінченних перегонах «досягаторства», відволіктися і перерватися, щоб довше залишатися в ресурсі та бути ефективнішим.22 грудня 2021. Практикум для педагогів ЕГ№1 " Самооцінка професійної компетентності за критеріями Професійного стандарту вчителя "

22 .12.2021 до освоєння інструментів щодо вимірювання власної професійної компетентності та визначення власних освітніх потреб долучилися 20 педагогів ЕГ №1. Разом з педагогами завдання практикуму виконувала директорка гімназії №1 Стьопіна Ірина.

Об'єктивність оцінювання власних професійних компетентностей - запорука правильно визначеного шляху подальшого професійного розвитку.

 • Самооцінка – уміння оцінити свої можливості

 • Самооблік – уміння брати до уваги наявність своїх якостей.

 • Самовизначенння – уміння обрати своє місце в житті.

 • Самоорганізація – уміння знайти джерело пізнання й адекватної своїм можливостям форми самоосвіти, організувати робоче місце та діяльність.

 • Самореалізація – реалізація своїх можливостей.

 • Самокритичність –уміння критично оцінювати переваги та недоліки власної роботи.

 • Самоконтроль – здатність сумлінно контролювати свою діяльність.

 • Самовиховання та саморозвиток як результат самоосвіти

23 грудня 2021. Практикум для педагогів ЕГ№2 " Самооцінка професійної компетентності за критеріями Професійного стандарту вчителя "

23.12.2021 в рамках роботи зимової вчительської сесії “Траєкторія професійного розвитку вчителя в контексті завдань школи”, в ЕГ №2 відбувся практикум для вчителів за темою “Самооцінка професійної компетентності за критеріями Професійного стандарту вчителя”.

До освоєння інструментів щодо вимірювання власної професійної компетентності та визначення власних освітніх потреб долучилися 18 педагогів. Заняття проводилось в GMeet віртуальної “GS вчительської ЕГ№2”, що дало можливість Воробйову Л.М., директору та Невтирі О.М., ЗДзНВР, відвідати заняття аби розуміти рух професійного розвитку педагогічного колективу.

Радію тому, що ідея одночасної роботи і з професійним стандартом вчителя, і з самооцінкою професійної компетентності компетентності вчителя, і з формуванням пропозицій щодо підвищення кваліфікації вже має позитивні наслідки. Дякую Невтирі О.М., з якою ми обговорюємо і покращуємо інструменти для вчителя.

Слова подяки педагогам ЕГ№1 та ЕГ№2, які зважилися на таку об'ємну роботу.

По завершенню ...

Сумувати часу не було! Активно і жваво працювала ці дві години. Корисно аналізувати свою діяльність! Мало часу на обробку інформації (Олена Литвин).

Дякую, Олені Литвин, Лілії Рябініній, Вікторії Матвєєвій, Васильковській Оксані, Наталі Шалапан, Наталі Андрусішеній, Яні Цвілій та іншим педагогам ЕГ№2 за відверті коментарі у чаті! Це допоможе продуктивніше навчати слухачів інших шкіл.

Сьогодні на черзі - ЕПШ№6.

Всіх з прийдешніми святами!


24 грудня 2021. Практикум для педагогів ЕПШ№6 ." Самооцінка професійної компетентності за критеріями Професійного стандарту вчителя "

24.12.2021 відбувся практикум для педагогів ЕПШ№6

До освоєння інструментів щодо вимірювання власної професійної компетентності та визначення власних освітніх потреб долучилися 9 педагогів на чолі з директоркою школи Марієвою І.Г.

Вчителі коментували…

Марина Каленська. Читаючи критерії, побачила відсотки, зрозуміла: самооцінка є важливим регулятором професійної поведінки. Побачила плями, які потрібно "зафарбувати". Дуже кропітка робота. Очі розбігаються від обсягу таблиць. На скільки глибокий підхід до питання.


28 грудня 2021 та 10 січня 2021. Практикум для педагогів ЕГ№4" Самооцінка професійної компетентності за критеріями Професійного стандарту вчителя "

Адміністрація Енергодарської гімназії №4 прийняла рішення : під час зимових канікул долучитися усім педагогічним колективом до міської зимової вчительської сесії. Навчалися всі, починаючи з директорки Воробйової О. Д.

 • Щоб управляти процесом, його треба знати з середини, - зауважила Воробйова Олена.

Працюючи з колективом педагогів в онлайні, можна було зробити висновок , що ІКТ-навички вчителів сформовані на досить хорошому рівні. Ми не відволікалися на пояснення того, як працювати у чаті, як працювати з браузером, із закладками, з G-таблицею, застосовуючи її різноманітні функції. Слід відзначити і рівень культури відвідування онлайн-заходу: приєднувалися до конференції завчасно, з вимкненим мікрофоном, за потреби вмикали камери; на пропозицію відреагувати на інформацію у чаті - долучалася значна кількість учасників заходу. Очевидно, що вчителі мають досвід дистанційної роботи.

11 січня 2022 . Семінар-практикум для ЗДзНВР "Траєкторія професійного розвитку педагога в контексті завдань школи"

Під час семінару-практикуму заступники директора закладів освіти спільно шукали шляхи розбудови внутрішньої системи забезпечення щорічного підвищення професійної компетентності вчителя. Що і як треба змінити у своїй роботі, щоб вона позбулася ознак хаосу через свою неупорядкованість? Як зробити так, щоб Постанова № 800 (Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників) та Професійний стандарт вчителя дійсно запрацювали в закладах освіти в інтересах вчителя?

Сьогодні досягти якісного функціонування підсистеми “кадрове забезпечення” як складової ВСЗЯО закладу освіти можна за умови колаборації. Напевне це дозволить в питаннях самоосвіти вчителя уникнути ситуації, коли вчитель “ здав і забув”.Колаборації та щирість

Що це? Це про роботу команди, коли результати досягають не силами окремих професіоналів, а через синергію взаємодії спеціалістів різних напрямів (вчитель, всі члени адміністрації, спеціалісти, керівник).

Щирість у спілкуванні — це метанавичка, яка лягає в основу решти. Уміти розповідати та пояснювати складні речі простими словами, уміти виявлятися та щиро демонструвати себе «таким як ти є», але не заходити в зону хайпу й конфлікту. Як розвивати?

1. Учитися приймати свої слабкі й сильні сторони.

2. Виходити із зони комфорту рольової моделі — хто сказав, що «можна», а що «не можна»? Учитися доносити своє бачення та запитувати думку інших людей.

3. Приймати «іншу думку» без конфлікту.

12 січня 2022 . Семінар-практикум для керівників ЗЗСО "Управління процесами підвищення професійної компетентності педагогічних працівників в ЗЗСО. Алгоритм діяльності"

Чи визначено у робочому графіку вчителя час, коли він підвищує свій професійний рівень? Як часто, скільки, коли і де він може відвідувати методичні заходи аби така робота не шкодила освітньому процесу?

Як розподілено відповідальність і повноваження для забезпечення функціонування підсистем ВСЗЯО? Підсистема "педагогічна діяльність"? Складові підсистеми? Процеси?

В якій мірі діючий функціонал адміністрації закладу освіти синхронізований з новими нормативними документами та вимогами часу? Наскільки він повний, зрозумілий, об’єктивний і як використовується в управлінні персоналом?


ПІДСУМКИ МІСЬКОЇ ЗИМОВОЇ ВЧИТЕЛЬСЬКОЇ СЕСІЇ

Ласкова Н.О., консультант ЦПРПП