Підсумки третього тижня навчальної практики «Аграрні технології» здобувачів ОПП «Менеджмент»

Третій тиждень навчальної практики для студентів 1 курсу ОПП «Менеджмент» розпочався з відвідування 06.05.2024 р. ТДВ «Терезине» – багатогалузевого господарства, що має молочний комплекс із найсучаснішим обладнанням відомих світових виробників. Здобувачі ознайомились з технологією вирощування племінного молочно-м’ясного молодняку української чорно-рябої великої рогатої худоби, яку впроваджено у «Терезине». Загальна кількість поголів’я ВРХ в господарстві – понад 2500 голів. На території господарства є власний елеватор, комбікормовий та олієекстракційний мінізавод, теплиці, ресторан, крамниця з продукцією власного виробництва, цех з виробництва напівфабрикатів. Побудовано заправку для власної техніки, установку для одержання біогазу, зводиться житло для працівників, відкрито молокобар. Це перше господарство в Україні, де запроваджено німецькі технології у виробництві комбікормів. Підприємство має всю лінійку модельного ряду сільськогосподарської техніки фірми CLAAS та довічну знижку 25 % на всі запчастини. Дякуємо за запрошення відвідати господарство директору І. М. Кудлаю та пану Євгену – головному зоотехніку та за сумісництвом нашому провіднику-екскурсоводу!

07.05.2024 р. студенти відвідали комунікативний захід, присвячений Дню Європи в Україні, за участі представниць міжнародного проєкту «Посли європейської молоді в Україні». Були обговорені питання щодо вступу України  до ЄС, низки реформ щодо відповідності європейським стандартам та нормам (в т. ч. в аграрному секторі), можливостей розширити ринки збуту, доступу до нових досліджень, технологій та інвестицій. Обговорили перспективи подальшого навчання, працевлаштування, участі студентів в міжнародних проєктах. Дякуємо молодим амбасадоркам Катерині та Іванні за організацію заходу.

08.05.2024 р. під час екскурсії Ботанічним садом БНАУ доценти В. П. Масальський та Л. А. Шубенко розповіли студентам про історію створення ботанічного саду, його функціональне призначення (навчально-наукова діяльність), відмінності між університетськими та національними ботанічними садами. Студенти ознайомилися з різними видами рослин та технологією їх вирощування, способами створення рослинних композицій, формами ландшафтного дизайну та топіарним мистецтвом. Дякуємо НПП агробіотехнологічного факультету за співпрацю!

09.05.2024 р. студенти під керівництвом доцентів Л. П. Хахули та Б. В. Хахули відвідали Білоцерківський відділ польових досліджень Київської спеціалізованої філії Українського інституту експертизи сортів рослин. Основними завданнями УІЕСР є проведення державної науково-технічної експертизи сортів рослин з метою визначення придатності їх для поширення в Україні та набуття прав на сорти рослин, як об’єктів інтелектуальної власності; участь у формуванні та проведенні науково-технічної, технологічної та інноваційної політики в галузях агропромислового комплексу, охорони прав на сорти рослин та сортової сертифікації насіння і садивного матеріалу; лабораторні дослідження з визначення технологічних та біохімічних показників якості сортів рослин тощо. Білоцерківський відділ польових досліджень проводить польові та лабораторні дослідження з кваліфікаційної експертизи сортів рослин відповідно до вимог Законів України «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про наукову та науково-технічну експертизу». Дякуємо канд. с.-г. наук, завідувачу Білоцерківського відділу польових досліджень О. В. Музиці за гостинність та співпрацю!

Телефони: (04563) 5-59-57, (097) 777-26-14, 

(098) 251-83-77, (097) 376-41-45

Адреса: 09117 Соборна пл., 8/1, корп. №3

м. Біла Церква, Київська обл., Україна