Путівник магістра

  • Я магістр

Що потрібно зробити магістру відразу після зарахування на навчання?

Ознайомитися з сайтом «Економічний факультет БНАУ» та офіційним сайтом Білоцерківського національного аграрного університету. Всі основні новини, оголошення, розклад занять, графік сесій, зміни, нормативні документи розміщуються на сайті. Персональні повідомлення не здійснюються.

Ознайомитися з нормативно-правовою базою, яка регламентує освітню і наукову складові підготовки здобувачів вищої освіти другого (освітньо-наукового) рівня.

Оформити студентський квиток.

Магістрам, зарахованимна денну форму навчання за державним замовленням, для отримання стипендії потрібно оформити банківську картку. Для цього необхідно звернутися в одну із філій Приват банку. Якщо Ви були нашим студентом, і стипендіальна банківська картка у Вас на руках і вона не закрита, необхідно підійти в бухгалтерію університету (кабінет 4) для узгодження.

Молодим чоловікам обов’язково підійти у військово-обліковий відділ (центральний корпус університету, кабінет 10а) для оформлення відстрочки від призову на військову службу. При собі необхідно мати паспорт, посвідчення призовника або військовий квиток і виписку з наказу про зарахування до магістратури.

Познайомитися з завідуючим випускової кафедри та куратором, який буде супроводжувати Вас впродовж усього навчання в магістратурі.

  • Мої кроки під час навчання в магістратурі

Що потрібно робити магістру під час навчання в магістратурі?

Регулярно переглядати інформацію, щорозміщується на сайтіфакультету.

Відвідуватизаняття, здаватизаліки та іспитивідповідно до навчального плану.

Планувати свою роботу на наступнийрікнавчання. Розробивши та затвердивши індивідуальний навчальний план на навчання

Вести облік своїх здобутків: періодично оновлювати інформацію щодо публікацій, участі в конференціях, зберігати усі сертифікати, дипломи та інші підстави своїх наукових та академічних здобутків з початку кожного навчального року.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Якщо Ви працюєте, і Ваша робота за часом співпадає з навчанням, то необхіднозавчасноузгодитисвійнавчальнийграфік з науково-педагогічнимипрацівниками, яківедутьзаняття та отримати дозвіл для навчання за індивідуальним графіком.

Якщо Ви навчаєтеся за індивідуальним графіком і відправляєте виконані завдання викладачеві на електронну пошту, обов’язково уточніть чи отримав викладач Ваше завдання. Відцьогоможезалежати Ваша успішність і Ваша стипендія.

Стипендіямагіструвиплачуєтьсялише при відсутностіакадемічноїзаборгованості та виконаннііндивідуального плану роботи.

Якщо Ви плануєтезакордоннупоїздку (науковеабонавчальнестажування, участь у роботісемінарів, конференційтощо), то їїпотрібно в обов’язковому порядку оформити у відділізовнішньоекономічної та інвестиційноїдіяльностіМіжнародногонавчально-науковогоінвестиційного центру університету (центральний корпус університету, тел.: +38 04563 5-25-87; E-mail: mignarod@btsau.edu.ua).

Магістри, якінавчаються за рахуноккоштівфізичнихосіб, маютьпам’ятати, що оплату відповідно до угоди необхідноздійснювати до початку Вашогонавчання. Магістрів, які не заплатили за навчання, ми зобов’язані відрахувати.

З питаннями щодо вирішення конфліктних ситуацій та надання психолого-педагогічної допомоги магістри можуть звертатися до Центру вирішення конфліктних ситуацій та надання психолого-педагогічної допомоги Університету (корпус № 6, Олександрійський бульвар, 96, тел.: 04563 5-35-44, аудиторія 209) або скористатися скринькою довіри.

БАЖАЄМО УСІМ ЦІКАВОЇ, ТВОРЧОЇ І ПЛІДНОЇ РОБОТИ ТА НАВЧАНЯ!

  • Контакти

Всі питання, які стосуються навчання в магістратурі, куру є декан, професор Паска Ігор Миколайович

(третій корпус університету, площа Соборна, 8/1, деканат, кабінет 91).

За всіма іншими питаннями, в тому числі термінів навчання, переведення, надання перерви у навчанні, стипендії, а також з побажаннями та зауваженнями щодо освітнього процесу Ви можете звертатися до заступників декана економічного факультету Заболотнього Вячеслава Сергійовича та Понедільчук Тетяни Василівни.

(третій корпус університету, площаСоборна, 8/1, деканат, кабінет 91).

Якщо Ви плануєте закордонну поїздку (наукове або навчальне стажування, участь у роботі семінарів, конференцій тощо) або цікавитися такими поїздками, то потрібно звернутися у відділ зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру університету до Боньковського Олександра Антоновича, начальника відділу, Вовкотруб Наталії Володимирівни, керівника міжнародного центру.

(центральний корпус, тел.: +38 04563 5-25-87; E-mail: mignarod@btsau.edu.ua).

Молодим чоловікам для оформлення відстрочки від призову на військову службу звертатися увійськово-обліковий відділ до інженера мобілізаційного плану Веркопуло Тетяни Анатоліївни (центральний корпус, кабінет 10а).

З питаннями щодо вирішення конфліктних ситуацій та надання психолого-педагогічної допомоги аспіранти можуть звертатися до Центру вирішення конфліктних ситуацій та надання психолого-педагогічної допомоги Університету (корпус № 6, Олександрійський бульвар, 96, тел.: 04563 5-35-44, аудиторія 209) або скористатися скринькою довіри.

З питаннями допомоги у створенні Researcher ID, ORCID, Research Gate, Google Scholar, наповнення та застосування Publons, підборів видань для публікування статей у міжнародних журналах, що індексуються наукометричними базами Scopus/Web of Science Вам допоможуть працівники наукової бібліотеки університету:

Бачинська Неля Анатоліївна, директор бібліотеки,

КлімоваОленаВікторівна, бібліотекар І категорії

(центральний корпус, наукова бібліотека, E-mail: library.btsau@gmail.com).

  • Конкурс проєктів

Умови проведення конкурсу

1. Опис першого етапу конкурсу. На першому етапі учасники, які беруть участь в конкурсі повинні виконати завдання на вибір: проект, стратегія, концепція. Уточнення завдання і форма подання покладається на членів організаційного комітету.

2. Загальна характеристика завдання.

У процесі виконання роботи рекомендується виконати наступне:

  • скласти перелік документів, які регламентують розвиток сільських територій та дати їм характеристику, виявити суперечності нормативно-правових актів та запропонувати заходи щодо їх вирішення;

  • провести аналіз ресурсного потенціалу сільської території, із акцентом на їх відповідність веденню сільськогосподарського виробництва та життєвого середовища для проживання сільського населення;

  • оцінити економічний, соціальний та екологічні потенціали сільської території;

  • здійснити прогнозне моделювання розвитку досліджуваної проблеми в із урахуванням складових потенціалу сільської території;

  • визначити прогнозні показники розвитку досліджуваної проблеми;

  • розробити дорожню карту заходів для досягнення поставлених цілей, обґрунтувати кожних захід (кількісно та якісно);

  • розглянути фінансові моделі формування фінансових ресурсів щодо реалізації запропонованих у проекті заходів.

3. Критерії оцінювання

Результати роботи першого тура повинні бути оформлені у вигляді презентації та пояснювальної записки. Завдання що ставилися при початковому етапі дослідження такожу подаються увигляді презентації.

Критерії оцінювання першого етапу проєкту:

  • ефективність;

  • інноваційність проєкту (розробка нових і перспективних форм стратегічного розвитку сільських територій);

  • креативність;

  • системність проєкту: єдність раціональної, економічної, соціальної та екологічної складових проєкту.

На другому етапі учасники, які беруть участь у конкурсі, повинні захистити свої проєктні рішення перед конкурсною комісією.

Критерії оцінювання:

  • розуміння актуальності для відібраної сільської території даної проблеми;

  • практична значимість проєктних рішень;

  • новизна і оригінальність авторських пропозицій;

  • ефективність проєкту, яка оцінюється за показниками ефективності реального інвестиційного проєкту;

  • обґрунтованість проєктного рішення, оцінюється за наявністю обґрунтувань та економічної логіки при розробці заходів, що включені в дорожню карту, глибина їх опрацювання);

  • коректність проєктного рішення (економічна коректність взаємозв’язків у проєкті, відсутність помилок та неточностей у практичних розрахунках).

Порядок проведення конкурсу

Порядок проведення конкурсу науково-дослідних проєктів

«Яким я бачу сталий розвиток сільських територій»

Затверджено назасіданні

ради економічного факультету

протокол №9 від «12» травня 2021 р.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Даний Порядок визначає організацію та проведення конкурсу проєктів «Яким я бачу сталий розвиток сільських територій» (далі – Конкурс). Конкурс проводиться з метою консолідації зусиль науково-педагогічного персоналу факультету та роботодавців у підвищенні якості підготовки здобувачів вищої освіти усіх рівнів, розвитку їх творчих здібностей та удосконалення навчальної та поза навчальної роботи, а також розвитку загальнокультурних і загально професійних компетенцій в області розробки бізнес-проєктів.

1.2. Завдання конкурсу:

розвиток у здобувачів здібностей до наукових досліджень;

підготовка здобувачів до самостійної науково-дослідної діяльності;

залучення здобувачів до реальних умов розвитку економічної системи (сільської території) та використання набутих знань;

привертання уваги учасників конкурсу до актуальних проблем сільських територій;

підвищення інтересів здобувачів до функціонування реального сектору економіки;

виявлення рівня фахової підготовки та наукового потенціалу учасників конкурсу;

підвищення взаємного інтересу кафедри НАПЕВНЕ КАФЕДР ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ до спільного проведення дослідницької діяльності, поширення сформованого досвіду щодо стимулювання активності молодих дослідників;

виявлення найбільш талановитих і активних здобувачів;

започаткування традиції проведення щорічного конкурсу на кращу наукову роботу здобувача щодо вирішення актуальних проблем у розвитку корпоративних структур агарної економіки, сільських територій.

1.3. Конкурс проводиться на економічному факультеті Білоцерківського НАУ за ініціативи кафедри фінансів, банківської справи та страхування та підтримки Білоцерківської міської територіальноїгромади, Узинської міської ОТГ Київської області, Тальнівської міської ОТГ Черкаської області.

1.4. З метою керінвицтва, надання інформаційної та консультаційної підтримки учасників формується організаційний комітет із числа науково-педадогічнго персоналу факультету.

1.5. Члена організаційного комітету формують команди із учасників конкурсу, уточняють конкурсне завдання відповідно до специфіки сільської території, визначають керінвиків проєктних груп за їх бажанням та організовують інформаційну та консультативну підтримку учасників.

1.6. Для розгляду поданих конкурсних науково-дослідних робіт створюється конкрусна комісія. До складу конкрусної комісії можуть входи представники наукових та іншихзацікавлених організацій.

1.7. Співучасниками і/або партнерами конкурсу можуть стати організації та приватні особи, які підтримують цілі, завдання конкурсу та беруть участь в організації та його проведенні, а також передбачили власні нагороди переможцям конкурсу.

1.8. До участі в конкурсі допускаються здобувачі всіх курсів навчання, будь-якого рівня освітньої програми. Конкурсні роботи можуть бути як груповими, так й індивідуальними.

1.9. Конкурсне завдання виконується здобувачами по одній із сільських територій партнерів.Також конкурсантиможуть обрати об’єкт дослідження з числа іншихсільських територій, за умови, що вони дозволять сформувати банк необхідної інформації танаддадуть можливість відвідати їх.

1.10. Конкурс проводиться в два етапи:

перший етап (заочний тур) – приймаються конкурсні роботи, які виконуються відповідно до завдань;

другий етап – захист відібраних на першому етапі конкурсних робіт у формі презентації.

1.11. Підготовка та представлення на конкурс завершених робіт може здійснюватися під керівництвом викладачів, які є науковими керівниками. Також на конкурс можуть бути представлені й ініціативні роботи. Це регулюється організаційним комітетом.

1.12. Вирішення методичних питань проведення конкурсу покладається на кафедру фінансів, банківської справи та страхування.

2. ПОРЯДОК ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТА РОЗГЛЯДУ РОБІТ КОНКУРСНОЮ КОМІСІЄЮ

2.1. Дата проведення Конкурсу встановлюється організаційним комітетом.

2.2. Наукові роботи для участі у Конкурсі, подаються в терміни, встановлені порядком.

2.3. Організаційний комітет на основі заявок формує команди учасників, уточнює завдання відповідно до специфіки теми, визначає за необхідності наукового керівника проектних груп та надає інформаційну та консультативну підтримку учасникам.

2.4. Конкурсна комісія проводиться експертизу поданих робіт та підводить підсумки першого і другого туру етапів конкурсу у терміни, встановлені порядком.

2.5. Конкурсна комісія оцінює роботи анонімно.

2.6. Конкурсна комісія при оцінюванні робіт керується критеріями, викладеними у порядку.

2.7. Конкурсна комісія оцінює наукові роботи на основі чого визначають переможці за максимальною кількість набраних балів.

2.8. Конкурсна комісія приймає рішення відкритим голосуванням простою більшістю голосів. При рівній кількості голосів голос голови є вирішальним. Конкурсна комісія є правомочною приймати рішення за наявності на даному засіданні не менше 2/3 складу.

2.9. Апеляції щодо підсумкових результатів конкурсної комісії не розглядаються.

2.10. За підсумками роботи конкурсна комісія складає:

протокол засідання конкурсної комісії, підписаний Головою та всіма членами конкурсної комісії, які брали участь у засіданні.

2.11. Конкурсна комісія має право змінити терміни завершення подання заявок на участь в конкурсі та прийму робіт.

3. Вимоги до студентських наукових робіт, що подаються на конкурс

3.1. До участі в Конкурсі допускаються самостійно виконані завершені науковів роботи здобувачів.

3.2. У конкурсі можуть брати участь студенти та студенстські колективи (не більше 3 чоловік). Один автор може подати лише одну роботу на Конкурс.

3.3. Тема роботи повинна бути повязаною із проблемами розвитку сільських територій.

3.4. Для участі в Конкурсі необхідно в термін, визначений порядком направити текст роботи та супровідні документи на електронну адресу:

otg-development-project@ukr.net

3.5. При відправленні роботи і супровідних документів необхідно переконатися в їх одерджанні конкурсною комісією.

3.6. При поданні роботи на конкурс до неї докладаються наступні документи:

презентація рішення;

пояснювальна записка.

Презентація виконується в MicrosoftPowerPoint (кількість слайдів – не більше 20). Обсяг пояснювальної записки повинен склададти не більше 50 сторінок тексту (шрифт 14, інтервал 1,5).

3.7. У випадку подання робіт із порушенням цього Порядку комісія має право відхилити ці роботи від участі у конкурсі.

3.8. Основними критеріями для оцінки проєктних рішень є:

розуміння актульності для обраної для сільської території проблеми;

практична значимість;

новизна, оригінальні рішення;

ефективність запропонованих рішень;

наявність обгрунтованих висновків і пропозицій;

науково-практична значимість роботи стиль викладення і оформлення.

3.9. Роботи подані на конкурс не повертаються.

4. Нагородження переможців конкурсу

4.1. Результати оформляються наказом по деканату економічного факультету.

4.2. Переможці нагороджуються дипламами. Всі інші учасник конкрусу одержуюють сертифікати учасників.

4.3. Конкурсна комісія має право рекомендувати зарахувати представлені на конкурс роботи у якості різних форм проміжного контролю або індивідуально-дослідного завдання по дисциплінам, які вивчаються здобувачами, у рамках яких при виконанні конкурсного завдання набуваються необхідні навички.

4.4. Партнери конкурсу на свій розсуд можуть нагородужвати учасників конкурсу, зокрема, грошовими преміями.

Методичні вказівки

Методичні вказівки по виконанню конкурсного завдання

«Яким я бачу розвиток сільських територій»

1. Загальна хараткеристика роботи з виконання конкурсного завдання.

Конкрусне завдання зорієнтвоано на закріплення знань, одержаних у освітньому процесі, набуття навичків роботи із законодавчими актами, науковою літературою і первинними данними щодо розвитку сільської території. Окрім цього, у процесі виконання завдання оцінюються креативність та дослідницькі якості здобувачів.

Матеріал для учасників конкурсу може бути представлений через сайт сільської території, через членів оргкомітету, проблема може бути висловлена під час екскурсії.

2. Інформація для конкурсного завдання

Дані для виконання завдання представляються керівниками сільської громади, можуть бути переданими через сайт громади, через членів оргкомітету, усно озвучена представниками під час екскурсії у сільську громаду. Інформацію щодо аналізу зовнішнього середовища можна брати із відкритих джерел мережі Інтернет, а також у статистичних збірниках та аналітичних матеріалах консалтингових агентств.

У якості методичної бази дослідження виступають дедуктивні та індуктивні методи, аналіз і синтез. До прийомів аналізу слід віднести порівняння, виділення «вузьких місць» та важливих ланок, побудова системи взаємопов’язаних аналітичних показників, виявлення та оцінка впливу окремих чинників на результат їх взаємодії. У процесі роботи над кейсом необхідно провести аналіз стратегічних факторів зовнішнього середовища. Результати аналізу повинні бути представленими у кількісних та якісних показниках

3. Особливості підготовки звітних матеріалів

Проєкт виконується у вигляді презентації, містить не більше 20 слайдів, виступ розраховано на 7-10 хвилин та пояснювальної записки.

На першому слайді наводиться напрям дослідження, призвіще імя та по-батькові здобувача (здобувачів), наукового керінвкика, назва проєкту. Структура презентації повинна відповідати звіту за етапами виконання завдання у стислій формі, із викорситанням таблиць, схем, рисунків.

При захисті презентація оцінюється:

за змістом і оформленням;

повнотою і змістом доповіді;

відповідей на запиатння.

Підготовка звіту

При підготовці звітув формі пояснювальної записки необхідно звернути увагу на наступні етапи виконання завдання.

Пояснювальна записка не копіює роботи інших здобувачів, зміст першоджерел та інших матеріалів дослівно, а представляє собою огляд та узагальнення вивчених ресурсів (аналітичний огляд), тобто передбачає індивідуальну роботу.

Пояснювальна записка формується на аркуші паперу стандартного формату А4. Текст розміщується на одній стороні.

Розміри полів: ліве -2 см, праве – 1 см, верхнє – 2 см, нижнє – 2 см.

Використовується полуторний міжрядковий інтервал. Для основного тексту використовується шрифт TimesNewRoman, розміри (кегль) 14 пунктів.

Абзацний відступ становить 1,25 см. Абзаци вирівнюються по ширині. До і після абзацу – нульовий інтервал (абзаци не відділяються один одного додатковими пустими рядками). Усі сторінки мають наскрізну нумерацію, починаючи із титульного аркуша. На титульній сторінці номер не проставляється. Номер сторінки ставиться в нижньому правому полі, по центру. Обсяг пояснювальної сторінки не повинен перевищувати 50 сторінок.

Структура пояснювальної записки

Викладення матеріалу в пояснювальній записці наступне:

1. Титульний аркуш.

2. Реферат (одна сторінка).

3. Зміст із зазначенням сторінки.

3. Список скорочених позначень.

4. Вступ із коротким оглядом досліджуваної проблеми та мотивацією вибору теми науково-дослідного проекту.

5. Основна частина роботи (заголовок основна частина роботи не робиться).

6. Заключення.

7. Список використаної літератури.

8. Додатки.

4. Порядок виконання аналітичної роботи

4.1. Вихідні дані по розвитку сільської території.

4.2. Порядок виконання роботи (може змінюватися).

Робота може бути виконаною у різних форматах (на вибір): стратегія розвитку сільської території або бізнес-проєкт стратегічного розвитку.

1. Стратегія розвитку сільської території

Структура формату «Стратегічний розвиток сільської території (повна назва) може бути такою:

1. Визначити цілі і завдання проєкту стратегії розвитку сільської території.

2. Скласти план аналізу сільської території для виконання поставлених завдань по проекту. Скласти заявку-запит на дані, які необхідні із сільської території. Сформувати інформаційну базу дослідження із доступних джерел. Визначити необхідні дані для вивчення зовнішнього середовища функціонування сільських територій.

3. Провести аналіз внутрішнього та зовнішнього середовища обраної сільської території за доступними моделями.

4. Проаналізувати прийняту стратегію розвитку сільської території, місію і бачення, наміри, оцінити відповідність стратегії поточному стану розвитку об’єкта вивчення, із урахування макроекономічної ситуації в країні, зробити висновки щодо реалізації стратегії. На основі одержаних даних виділити проблемні і «вузькі» місця, провести дослідження основних економічних, соціальних і екологічних, організаційних і кадрових показників розвитку сільської території, обґрунтувати необхідність змін.

5. Скоригувати ціль і задачі проекту розвитку сільської території із урахуванням висновків за результатами проведеного аналізу сільської території та зовнішнього середовища. Використати методи та інструменти стратегічного менеджменту.

6. Визначити етапи реалізації заходів по проекту щодо вирішення виявлених проблем. Визначити та обґрунтувати необхідні зміни та внесення коригувань у поточну стратегію або зміни обраних стратегій на всіх рівнях (внесення коригувань або змін місії, стратегічних цілей, намірів, бачення, стратегії).

Виділити бізнес-процеси сільської території та побудувати ланцюг цінності.

8. Запропонувати та обґрунтувати конкретні заходи у рамках зміни стратегії розвитку сільської території. Визначити характеристики запропонованих заходів щодо вартісної, кадрової оцінки необхідних ресурсів, часовий діапазон, очікувані результати.

9. Оцінити ефективність запропонованих заходів у рамках обраної стратегії, рівень досягнення стратегічних цілей. Визначити заінтересованих суб’єктів, очікуваний вплив їх на розвиток сільської території. Обґрунтувати вибір тих пропозицій, які будуть включені до дорожньої карти. Оцінити стратегічний потенціал із урахуванням запропонованих змін.

10. Розглянути стратегічні ризики, запропонувати заходи щодо їх мінімізації та нейтралізації.

11. Підвести підсумки проєкту стратегії розвитку сільської території.

За кожним із виконаних пунктів проєкту розвитку сільської території здобувачі можуть вкладати власну структуру виконання етапів проєкту. Наявність кожного пункту є рекомендованим, допускається індивідуальний підхід до організації виконання робіт та вибору етапів. Обовязковим є наявність аналізу у будь-якій формі та обгурнтвоаних заходів, які запропоновано зайого результатами.

Рекомендується використовувати порядок робіт по проєкту, представлений у Методичних вказівках. Запропновані методи і підходи поивнні бути обгрунтованими, загальний план роботи представлено на весь термін виконання проєкту та очікувані результати бажано подати по роках їх досягнення.

2. Бізнес-проєкт

Структура бізнес-проєкту:

1. Визначити ціль та задачі проєкту розвитку сільської території.

2. Скласти план аналізу сільської території для виконання визначених завдань по проєкту.Скласти заявку-запит на дані, які необхідні із сільської території. Сформувати інформаційну базу дослідження із доступних джерел. Визначити необхідні дані для вивчення зовнішнього середовища функціонування сільських територій.

3. Провести аналіз за складеним планом і на основі одержаних данних, виділити проблемні і «вузькі» місця, провести дослідження основних економічних, соціальних і екологічних, організаційних і кадрових показників розвитку сільської території, обґрунтувати необхідність змін.

4. Скоригувати ціль і задачі проекту розвитку сільської території із урахуванням висновків за результатами проведеного аналізу сільської території та зовнішнього середовища. Використати методи та інструменти стратегічного менеджменту.

5. Провести поетапний план заходів (можна у формі дорожньої карти, можна у формі бізнес-проєкту) із визначенням ієрархічної структури проєкту, обґрунтуванням ресурсного забезпечення, в т.ч. фінансового, із виділенням контрольних точок і календарного плану проекту.

6. Розрахувати і зробити висновки по обґрунтуванню ефективності проєкту за якісними та кількісними показниками, запропонувати прогнозний варіант основних показників стратегічного розвитку сільської території із урахуванням запропонованих заходів.

7. Розглянути можливі ризики проєкту, запропонувати фінансові та інші моделі управління ризиками.

8. Підвести підсумки проєкту.

За кожним із пунктів виконання проєктів студенти можуть вносити власне бачення етапів виконання проєкту. Наявність кожного пункту є рекомендованим, допускається індивідуальний підхід до організації виконання робіт та вибору етапів. Обовязковим є наявність аналізу у будь-якій формі та обгурнтування заходів, запропонованих на його основі.

Рекомендується викорситовувати порядок робіт по проєкту, запропонованих у Методичних рекомендаціях.

Приблизний формат пояснювальної записки:

1. Опис проєкту: назва; обгрунтування доцільності розробки проєкту; цілі та задачі проєкту; очікуані результати; перспективи розвитку сідльської території; стейходери проєкту та очікування; ризики проєкту.

2. Обмеження та показники проєкту: час виконання проєкту, бюджет; затрати по проєкту; організаційні елементи проєкту; критерії оцінки ефективності проєкту.

3. План управління проєктом: ієрархічна структура інвестиційних робіт за проєктом; матриця відповідальності; контрольні точки проєкту; каледарний план і бюджет проєкту; ресурсне забезпчення; план вартісної оцінки проєкту; підсумкова дорожня карта проєкту.

Телефони: (04563) 5-59-57, (097) 777-26-14,

(098) 251-83-77, (097) 376-41-45

Адреса: 09117 Соборна пл., 8/1, корп. №3

м. Біла Церква, Київська обл., Україна