Грудень

Проєкт 

"Пташина їдальня"

    А чи знали ви, що взимку, з настанням холодів, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, пернаті залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть...?

 Саме тому учні 2-Б класу з класним керівником Русланою Конюрською, із залученням батьків, навіть цілих родин реалізували проєкт "Пташина їдальня". Мета якого це допомога птахам у зимовий час, збереження та виживання пернатих, залучення дітей до підгодівлі крилатих друзів, які потребують піклування.


Екскурсія до фортеці Дубенського замку

Добігає кінця І семестр. Попереду - Різдвяні свята. Як завжди, намагаємося зробити запас хорошого настрою, віри у себе та незламності нашим дружнім колективом 6-Б класу. Попри воєнний стан, нам гостинно відчинила браму неприступна фортеця Дубенського замку, де ми пізнавально і корисно провели час - торкнулися до славетного минулого, відвідали фотовиставку присвячену захисникам Азовсталі та зробили майже сотню фото на згадку на різних локаціях. І хай як би не плинув швидко час, дитячі спогади залишаються з нами завжди! 

День чаю

Зима – це чудовий час засніженої казки, Різдва та мерехтливих вогників навколо. Саме взимку найгостріше відчуваються тепло і затишок власного дому, а гарячі напої стають набагато смачнішими! Одним із таких є чай. Вихователі  групи подовженого дня провели виховну годину "День чаю". Було організовано учням церемонію чаювання, де діти могли смакувати запашні чаї, насолоджуватись печивом та цукерками. Чаювання супроводжувалося задушевними розмовами та цікавими бесідами. У теплій, затишній, довірливій атмосфері учні дізнались історію походження чаю, традиції чаювання у різних країнах, цікаві факти про чай та нюанси чайного етикету. Заряд позитивних емоцій від спілкування, отримали присутні у своєму дружньому колі.


Подарунки від Ювенальної поліції

      До дня Святого Миколая працівники ювенальної поліції подарували дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах подарунки, солодощі, про які вони так давно мріяли.

      Адже дитячі мрії повинні здійснюватися.


В очікуванні свята

Сьогодні учні нашого ліцею мали змогу поринути у передноворічну-різдвяну атмосферу. Саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. Цьогоріч у всіх воно єдине - Перемога України, Мир та щасливе майбутнє.


Разом до Перемоги

Учні та педагогічний колектив продовжують працювати за покликом серця.

Спільними зусиллями були зібрані шкарпетки для наших військових. Також  діти написали зворушливі листи, щоб підняти бойовий дух ЗСУ. Вони переконані, що їхні листи з теплими побажаннями стануть для військовослужбовців своєрідними оберегами на передовій, адже в кожен із них вони вклали часточку свого серця.


"Квітковий Рай У кожній школі України"

Дубенський ліцей №3 долучився до благодійного освітнього проекту Flowers4School "Квітковий рай у кожній школі України", який спрямований на озеленення Український шкіл від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України .

Завдяки цьому проєкту діти об'єдналися у спільну справу - садівництво. А навесні вони зможуть побачити, яку красу вони змогли виростити власними руками на подвір'ї рідного ліцею.


Спортивні змагання "Майбутні Захисники України"

Щороку 6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил України – професійне свято військових, мужніх захисників нашої країни. З нагоди відзначення Дня Збройних Сил України з учнями 6-х класів було проведено спортивні змагання "Майбутні захисники України". Метою цього заходу було формування в учнів поваги до військової справи, спорту, прищеплення любові до Батьківщини, виховання патріотизму та відповідальності за інших. Захід пройшов в атмосфері «позитивної конкуренції». Спортивні змагання показали, що наші юнаки зможуть подали будь-які перешкоди, узяти на себе відповідальність за інших і захистити свою Батьківщину. Слава Україні! Героям слава!  

Флешмоб до дня української хустки

Споконвіку українки носили хустку, яка вважалася оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.

Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції - генетичні скарби нашого народу. Традиції - це наше минуле і майбутнє... Бережімо їх та поважаймо!

Жіночий педагогічного колектив Дубенського ліцею №3 долучився до Всеукраїнського флешмобу "Одягни українську хустку" .



Відродження українських традицій

                                     Краса в хустині нашій споконвічна,

                                      Як і душа, що з піснею жила.

                                      Бо в українок і душа лірична,

                                       У ній багато сонця і тепла.

В рамках відзначення Дня української хустки, 7 грудня, дівчата 7 класів, наші красуні, відродили українські традиції. 



День Української Хустки

Вже традиційно 7 грудня, на Катерини, наш ліцей проводить флешмоб, вшановуючи один з головних національних оберегів. - УКРАЇНСЬКУ ХУСТКУ. Маленьких україночок, учениць початкових класів об’єднало тепло національного символу краси та жіночності. 

Хустка — то більше, ніж просто головний убір, це — доля на уквітчатому полотні.


Участь у проєкті "ПОРУЧ"

Сьогодні учні 1 та 2 класів стали учасниками спільного проекту МОН і ЮНІСЕФ - ПОРУЧ. Мета якого забезпечити психосоціальну допомогу дітям, молоді, які постраждали від війни. Спортивну складову проекту реалізують благодійний фонд "Розвиток футболу України у партнерстві з Української асоціацією футболу та за підтримки Дитячого фонду УЄФА.

Всі дітки отримали позитивні емоції та подарунки від проєкту "ПОРУЧ".


Виховний захід до Міжнародного дня Волонтера

         Волонтерство – це хороша можливість стати кращим, роблячи добро іншим. Воно закладене в генетичному коді та в культурі українців. Ця спорідненість та взаємодопомога є по-особливому відчутними у важкі періоди для України.

         Тож з нагоди свята вихователі  ГПД провели виховний захід "Міжнародний День Волонтера". Цей день відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця. Згідно статистичних даних, оприлюднених Організацією Об’єднаних Націй, по всьому світові нараховується близько 140 мільйонів волонтерів, що допомагають на безоплатній основі всім людям, які цього потребують. 

         Волонтерство засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей.В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р., якою також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг». Щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера. 

Головною метою цього дня є визнання зусиль волонтерів та підвищення обізнаності громадськості про внесок волонтерів у розвиток суспільства.



Тематичний захід "Світ ловив мене, та не впіймав"

До відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди вчителем української мови та літератури у 9 класах був проведений тематичний захід "Світ ловив мене,та не впіймав". Діти збагатили свої знання про митця відчули почуття гордості за багату творчу спадщину та славне історичне минуле нашого народу. Переглянули документальну стрічку "Григорій Сковорода - філософ Духу і Серця", прослухали пісню з проекту "Апокриф" на поезію "Всякому місту - звичай і права" Григорія Сковороди. 

Не дамо домашньому насильству шанс!

Домашнє насильство залишається доволі табуйованою темою у нашому суспільстві. Під час війни в Україні постраждалі стикаються із рядом проблемних питань, таких як: стереотипне мислення («У країні війна, а тому моя проблема не є настільки важливою»); відчуття сорому та вини постраждалої особи; неналежне реагування правоохоронних органів через брак ресурсів; відсутність вільних місць у шелтерах через евакуацію населення у місцях активних бойових дій; ситуації домашнього насильства в родинах, які вимушені були виїхати за кордон через війну в Україні. В рамках Міжнародної акції "16 днів проти насильства" була проведена профілактична бесіда у 10 та 11 класах прокуром Дубенської окружної прокуратури Шарун Вікторією на тему "Не дамо домашньому насильству шанс". 

Всесвітній день боротьби зі СНІдом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня  у межах акції “16 днів проти насильства”. У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема. І школа займає тут далеко не останнє місце, адже саме у школі формується, розвивається і набирається знань майбутнє держави. І у нашому ліцеї цього дня пройшли тематичні заходи:  інформаційні хвилини від лідерів учнівського самоврядування "Що треба знати про СНІД" ,акції «Дерево толерантності», прикріпивши червону стрічку на символічне дерево, яке свідчить про те, що учні ознайомлені з цією проблемою, акція "Червона стрічка" . В шкільній бібліотеці  оформлено ілюстративну виставку "ВІЛ/СНІД - загроза життю людини". Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість.