Березень

Попереду весняні канікули, водночас - радість, можливість відновити свої сили, відпочити, виспатись, але з іншого боку, це - прикрість, адже ти розлучаєшся зі своїм дружнім колектив на деякий час. Вчитель дизайн і технологій Наталія Ільїна креативно підійшла до цієї ситуації, з учнями 2-Б класу вони створили весняні долоньки, залишивши тепло своїх сердець  ліцею, класу і звісно своїй неповторній вчительці Руслана Конюрська



STREAM-проєкт "Город на підвіконні". Посадити,доглядати ,поливати ,розпушувати землю,потішитись ростом ,поспостерігати за усім цим процесом , власноруч виростити міні-городик з насінини -це цікаВО і захоплююче !Мої школярики полюбляють досліджувати і я щаслива допомагати їм у цьому 

Сьогодні учні 3 класу разом з вчителем музичного мистецтва Ігор Ефімчук провели урок "Магія театру" в Міському Будинку Культури . Їх радо зустріла режисер народного театру Новосад Зоя Олександрівна, яка познайомила дітей з театром як видом мистецтва, його атрибутами. Діти спробували себе в ролі акторів, зігравши п'єсу "Омелько", опанували основи акторської майстерності, отримали не лише естетичну насолоду, але й зуміли побороти    власні страхи, переступити через бар'єр невпевненості. Після такого пізнавального уроку, не виникає жодних сумнівів, що прихильників театру стане однозначно більше




Предмет математики  настільки серйозний,що не потрібно нехтувати можливістю зробити його цікавим .

   З 20.03 по 26.03.2023 серед учнів 7-А , 7-Б , 8-А  , 8-Б та 11 класів проходив конкурс " Найкращий математичний мемчик ! " .  Діти створювали свої жартівливі мемчики  в універсальній  онлайн-дошці   Padlet , даруючи позитивний настрій , адже саме гумор часто рятує від негативних емоцій ,нудьги. 

Дякую всім учасникам за креативність! Усіх переможців  вітаю з призовими місцями !


В Дубенському ліцеї √3 з 20 по 24 березня проходив Тиждень цифрової грамотності.

В рамках тижня учнів було ознайомлено з національною платформою для розвитку цифрової грамотності Дія; створення учнівським самоврядуванням лепбуку "Я і цифрові пристрої";організована виставка інформаційних матеріалів з цифрової грамотності; розповсюдження інформаційного буклета "Безпечний інтернет"; переглянуто освітній серіал про підтримку психічного здоров'я дітей під час війни "Бути поруч".


Сьогодні ми разом з найменшими ліцеїстами подорожували сторінками улюблених казок, в рамках "Тижня дитячої та юнацької книги". 

У понеділок, 20 березня, відзначається незвичайне, але дуже важливе свято – Міжнародний День Землі. У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі - сьогоднішній, відзначається в День весняного рівнодення, другий - 22 квітня.

Перша дата має миротворчу та гуманістичну спрямованість, друга - екологічну.

Мета цього дня - нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи, турботу один про одного, зайвих раз замислитися про те, що нас оточує.

Ліцеїсти 6-7класів сьогодні взяли участь у екоквесті, де більше дізнались про "День Землі", Виконували завдання фотоквесту, Організували акцію "Зроби планету кращою"

Відкривали щось нове у розділі "Цікаві факти"  Відповідали на запитання вікторини

Великі справи складаються із маленьких вчинків, на які здатен кожен із нас! Зробімо нашу планету кращою


Більшість із нас знає Шевченка за образом сивого стариганя у смушевій шапці та з дуже суворим поглядом, а згадка про Великого Кобзаря викликає ряд звичних асоціацій – геніальний поет з нелегкою долею. Але в очах сучасників Тарас Шевченко виглядає дещо інакше: бунтар та модник, вкрай харизматична та молода душею людина, яка мала у житті багато суперечливих моментів, про які не звикли говорити.

Сьогодні учні 9 класів з вчителем української мови та літератури Тамара Йосипівна переосмислювали образ Шевченка у сучасній культурі та історії, свідомо вчитувалися у рядки його віршів, вкотре переконуючись, що всі вони звернені до нас - українців ХХІ століття. Адже трагічні й водночас героїчні події сьогодення знову ставлять перед нами на повен зріст феномен Кобзаря. Впевнені, і сьогодні Тарас Григорович не був би осторонь подій, не був би байдужим спостерігачем:

Свою Україну любіть,

Любіть її...Во врем'я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть




14 березня 2023 року на базі Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради відбулося нагородження переможців II етапу Всеукранських учнівських Олімпіад 2022-2023 навчального року

Ми горді ще раз привітати наших призерів та переможців:

Кутузу Максима, учня 6-Б класу - І місце з математики,

Смертюк Надію, ученицю 10 класу - І місце з інформаційних технологій,

Христюка Дениса, учня 11 класу - І місце з інформаційних технологій,

Костюк Анастасію, ученицю 11 класу - І місце з історії,

Сорочука Вадима, учня 9-Б класу - І місце з правознавства,

Пархомця Владислава, учня 9-А класу - ІІ місце з інформаційних технологій,

Пащука  Арсена, учня 8-Б класу - ІІІ місце з німецької мови,

Раковську Юлію, ученицю 9-Б класу - ІІІ місце з німецької мови,

Короля Дениса, учня 10 класу - ІІІ місце з фізики,

Кузь Вікторію, ученицю 10 класу - ІІІ місце з історії,

Пелех Вікторію, ученицю 8-Б класу - ІІІ місце з української мови та літератури,

Панасюк Соломію, ученицю 9-А класу - ІІІ місце з української мови та літератури,

Панасюк Соломію, ученицю 9-А класу - ІІІ місце з англійської мови,

Мацюк Каріну, ученицю 11 класу - ІІІ місце з трудового навчання,

Пелех Вікторію, ученицю 8-Б класу - ІІІ місце з  трудового навчання,

Христюка Дениса, учня 11 класу - ІІІ місце з інформатики.

Кожен з них отримав грамоту від Дубенської міської ради та нагрудний знак у вигляді офіційного значка мешканця міста Дубно.

Висловлюємо подяку усім наставникам, адже в цьому є ваша неоціненна заслуга

Бажаємо успіхів, нових звершень та перемог


Чому корисно проводити досліди з дітьми?

Діти початкових класів дуже уважно слухають, якщо запропонувати їм експеримент чи дослід — це для них завжди маленьке свято. Цікаві активності ми проводимо у нашому ліцеї, щоб сформувати дослідницькі навички, допомогти закохатись у науку та підживити потяг до пізнання навколишнього світу.

Ось результати нашого довготривалого досліду (1 місяць) за темою "Як вирощувати рослини?".

Тепер симпатичні трав'янчики радують дитячі оченята.

Вчитися цікаво!




     На відзначення 209-ої річниці з Дня народження Тараса Шевченка проведено презентацію літературного проєкту "Наш Шевченко", створеного активом учнів 7-их класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Регрут Т.М. Вагому допомогу у проведенні виховного заходу надала Ільїна Н.О., вчитель історії та образотворчого мистецтва. Її захоплююча розповідь про приналежність нашого Шевченка до когорти інтелігентних і освічених людей того часу розвіяла міф про лише кріпацьке походження поета. Проєкт  відобразив міжпредметні зв'язки української літератури, історії та образотворчого мистецтва.

      Перебуваючи на дистанційному навчанні, семикласники створили відеопроєкт, у якому охоплено віхи життя і творчості Тараса Григоровича від народження до смерті та перепоховання поета в Каневі на Чернечій горі. Учні підібрали цікавий відеоматеріал, увінчавши його виразним читанням низки поетичних творів Кобзаря.

      Святкового настрою та емоційності додали барвисті вишивані сорочки, які одягнули читці в знак пошанування пам'яті поета та своєї причетності  до української культури.

      Долучились до створення проєкту однокласники, які через війну змушені перебувати за кордоном. Полум'яне слово Кобзаря прилинуло до нас з теплої Туреччини та мальовничої Чехії.

      Актуальні слова нашого національного Пророка "Борітеся - поборете!" стали вимогою нашого часу і закликають кожного наближати Перемогу з вірою в світле майбутнє України.

      Літературні проєкти такого типу долучають молодь до науково-практичної діяльності, учать досліджувати і творити.

       Нехай же не згасає вогник творчості в наших вихованців!


Вівторок, 14 березня – чотирнадцятий день весни та 384 день війни в Україні.  Саме сьогодні  в Україні відзначають День українського добровольця.

        З метою вшанування мужності та героїзму захисників, які сьогодні в тяжкі для держави часи боронять незалежність, суверенітет і територіальну  цілісності України  під час страшної  війни з агресором,  було проведено виховну годину "Український доброволець - взірець патріотизму".    

      Подяка  й шана тим, хто за покликом власного серця став на оборону нашої нескореної країни - України.


Відповідно до плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік комунальним закладом " Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради був проведений обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю "В об'єктиві натураліста - 2023" за темою: "Дика природа".

До участі у конкурсі долучилися й учні ліцею Кухарук Софія (7-Б клас),назва проєкту "Яскрава зірка" та Симич Ірина (7-А клас), назва проєкту "Некоронований король".Вони обрали одну з трьох категорій - "Фото". Серед 1300 робіт, представлених на конкурс, наші дівчатка є переможцями!!!

Їхні роботи стали відбитком справжнього натхнення, емоційно спрямовані, оригінальні.Для досягнення цього творчо використали кольори та світло, закони композиції та пропорційності, масштабність елементів кадру.

Незвичний ракурс - це завжди цікаво!

Дякую за спільну роботу, за вашу чесну і продуктивну працю! Бажаю й надалі бути неперевершеними та успішними!!!


В комп'ютерні ігри можна грати. Комп'ютерні ігри можна створювати. Ідеальний варіант - грати у власну створену комп'ютерну гру, з чим успішно справилися учні 3 класу, реалізувавши проект "Лабіринт" у середовищі Scratch. 

« Живуть, Кобзарю, поміж нас і голос твій, і пензель твій , і слово!»

Шевченківські дні у нашому ліцеї тривають.

Ці урочисті дні- це чудова нагода вшанувати Кобзаря , дізнатися більше про його життя та творчість, почути його таку актуальну сьогодні поезію. Тому учні 4-Б класу  9 та 10 березня провели пізнавально та творчо




9 березня 2023 року минає 209 річниця з Дня народження світового класика, Великого Кобзаря, мужнього сина України-Тараса Григоровича Шевченка. Його слово  звучить з вуст наших воїнів-захисників, перших осіб держави, волонтерів, письменників, школярів -

усіх,у кого в серці горить любов до рідної землі, українського слова.

Полум'яне Шевченкове слово  звучало на  уроці української  літератури, як пам'ять про Кобзаря . Восьмикласники Дубенського ліцею #3   читали твори Кобзаря, пригадували  головні віхи життя,  знайомились з Шевченком-художником , брали участь у вікторині, усі разом декламували "Заповіт", підспівували пісні  в сучасній обробці на слова народного поета..Панувала тепла, родинна атмосфера.На завершення  ліцеїсти вшанували пам"ять поета покладанням квітів до підніжжя із пам"ятника  Великій Людині.


Сьогодні для учнів 6 класів  урок з християнської етики був проведений за межами ліцею. Діти здійснили екскурсію до історичної пам'ятки XVI  століття Спасо-Преображенського храму. Нас радо зустрів священик Dmytro Ketsko , який є випускником Дубенського ліцею #3. Він розказав про історію храму, який ще був заснований князем Василем Острозьким у 1643 році, хоча є всі факти і підстави, що храм був заснований набагато раніше. Цікавим є й саме місце, на якому збудований храм. Це підвищення округлої форми, кемпа,  на березі річки Іква. З краю уступу можна спостерігати гарні краєвиди, особливо зараз, навесні.

Щиро дякуємо отцю Дмитру за опіку збереження храму та прилучення молоді. Діти ознайомилися з надбанням української духовної культури, в основі якої покладений християнський світогляд, отримали духовно- естетичне задоволення від атмосфери  спокою та церковного затишку.


Греція, море, підніжжя Олімпу. Olympus -  красива гора, будинок олімпійських богів оповитий хмарами Сьогодні до нас завітали вродливі богині та мойри Стародавньої Греції, які стали помічниками вчителя історії Савич Антоніни Василівни  у проведенні історичної гри між 6 класами "Ерудити в гостях у Кліо". Учасники команд виконували завдання різного ступеня складності, продемонстрували ерудованість, творчі вміння та кмітливість. Наприкінці заходу діти були нагороджені грамотами, медалями та солодощами