Професійне кредо :

Кращих результатів досягає не обовязково той у кого найрозумніша голова, а швидше той, хто краще від усіх вміє координувати роботу своїх розумних і талановитих колег.

                                                                                                          Вільям Джонс

Вихователь-методист

Стафійчук Ірина Анатоліївна

Зміст методичної роботи обумовлений основними документами про освіту, навчальними планами та програмами, інструктивно-методичними документами державних органів освіти, специфікою та змістом навчально-виховного процесу.

Метою розвитку освіти на період до 2021 року є: підвищення доступності якісної, конкурентно-спроможної освіти відповідно до вимог інноваційного сталого розвитку суспільства, економіки; забезпечення особистісного розвитку людини з її індивідуальними здібностями, потребами на основі навчання протягом життя.

Чим вищий професійний рівень педагогів, тим успішніше розвиватиметься дошкільна освіта. Це можливо за умови самоосвіти кожного педагога з проблеми навчання та виховання, самовдосконалення, вироблення індивідуального стилю освітньої діяльності.

Тому метою методичної роботи в ДНЗ є підтримка ділового тонусу педагога; допомога в подоланні труднощів, відкриття шляху до пошуку, ініціативи й творчості. Сучасна методична система вимагає не лише формування педагогічної майстерності, що спрямована на вдосконалення знань, умінь і навичок педагога, а й створення умов для реалізації особистісних функцій педагога, для підвищення рівня його професійного росту, готовності до інновацій, створення індивідуально-авторської педагогічної або методичної систем. При цьому важливо зацікавити педагогів, закласти підґрунтя професійної компетентності. Система інноваційної методичної роботи в дошкільному закладі повинна сприяти виробленню у педагогічних працівників позитивного ставлення до інтерактивних технологій навчання, зацікавленості в їх використанні. 

Методична робота в дошкільному навчальному закладі – це частина роботи з педагогічними кадрами щодо підвищення їх професійної майстерності, надання реальної дієвої допомоги у процесі розвитку їхньої майстерності як складової професійних знань, навичок і умінь. Сьогодні методична робота стала життєвою потребою кожного окремого педагога і водночас обовязковою вимогою суспільства. Методичний кабінет – це центр методичної роботи з педагогічними кадрами нашого дошкільного закладу.

Завдання діяльності педагогічного колективу на 2023-2024 навчальний рік

Організація освітньої діяльності в дошкільних навчальних закладах у 2023-2024 навчальному році здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641), Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 № 305), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм № 446),інших нормативно-правових актів. власності(затверджено наказом МОН України від 20.04.2015

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи за 2022-2023 навчальний рік, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, нормативно-правові акти МОН  України та з метою усунення недоліків і забезпечення більш високої якості дошкільної освіти, ефективного педагогічного впливу на розвиток особистості дитини, педагогічний колектив закладу ставить перед собою наступні завдання: 

•        Всю діяльність колективу дошкільного навчального закладу спрямувати на створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізацію принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу.

•        Удосконалити роботу з виховання звукової культури мовлення дітей дошкільного віку у процесі ознайомлення з навколишнім світом.   

•        Продовжити впроваджувати в освітній процес педагогічних технологій, шляхом змістовного наповнення його інноваційними підходами до організації роботи з дошкільниками.

Інноваційні технології –

як першочергове завдання в сьогоденній освіті

 

« Інноваційна діяльність - це гарно організована, 

раціональна і систематична робота »

П.Друкер

    У Законі України «Про освіту» сказано, що розвиток освіти повинен базуватися на використанні нових прогресивних концепцій, впровадженні в навчально-виховний процес дошкільного закладу сучасних педагогічних методик та технологій, науково-методичних досягнень. Кожен вихователь повинен пам’ятати: «Дитина сама замовляє розвиток!»

  Педагогічний колектив дошкільного закладу вивчає й активно впроваджує у свою роботу різноманітні інноваційні технології та методики:

•         мнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформації

•         школа ейдетики (автори Ігор Матюгін, Євген Антощук)

•         технологія розвитку творчої особистості — ТРВЗ (за Генріхом Альтшуллером);

•         ігрова технологія інтелектуально-творчого розвитку дітей дошкільного віку «Казкові лабіринти гри» В’ячеслава Воскобовича;

•         використання інтелектуальних карт та коректурних таблиць за методикою Наталі Гавриш;

•         навчання дітей розповідання за схемами за методикою Катерини Крутій, Олександри Білан

•         впровадження ідей спадщини В. Сухомлинського;

•         логічні блоки Золтона Дьєнеша; 

•         палички Кюізенера на заняттях пізнавального розвитку;

•         використання творчої спадщини Карла Орфа в музичному вихованні

  

  Педагоги дошкільного закладу завжди в пошуку шляхів оновлення і вдосконалення педагогічного процесу. 

Над проблемою « Використання інноваційних педагогічних технологій в освітньому процесі» другий рік поспіль працює творча група.

 Завдання: Продовжувати впроваджувати в освітній процес дошкільного закладу педагогічних технологій шляхом змістовного наповнення його інноваційними підходами до організації роботи з дошкільниками для поліпшення якості освітніх послуг.

02_ВИКОРИСТАННЯ ПРИЙОМІВ МНЕМОТЕХНІКИ 1.pptx
03_Використання елементів ейдетики у роботі з дошкільниками 1.pptx
04_Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості дітей_1.pptx
дитячі дослідження Савенкова.pdf
Дитяче дослідження Савенков.pptx
трвз .pptx
опис картини.pptx
Глен Доман.pptx
Розвиваючі ігри Воскобовича.pdf
Воскобович.pptx
Палички Кюізенера на заняттях пізнавального розвитку 1.pptx
Розвиток творчих здібностей в образотворчій діяльності 1.pptx
Метод асоціативних символів 1.pptx
Впровадження інноваційних технологій у практику роботи дошкільних навчальних 1.pptx