Najbezpieczniejszy sejf danych we Wszechświecie

Naszym celem jest stworzenie najbezpieczniejszego sejfu z danymi. Dane będą przechowywane w DNA, zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie. Dane będziemy kodować w organizmach żywych, jak np. rośliny w Twoim ogrodzie, jak i w syntetycznym DNA, które umieścimy np. na asteroidach. Bezpieczeństwo zapewnimy dzięki rozproszonej strukturze i komunikacji kwantowej. Ważnym aspektem tego projektu jest edukacja społeczeństwa w zakresie biologii syntetycznej i badania.

Z uwagi na to że wyżej opisane technologie, choć są realne, są na początku stadium rozwoju, obecnie oferujemy mniej zaawansowane usługi, w wersji beta.

TWOJE DANE W KAPSULE Z DNA

Prześlij nam jakikolwiek tekst. Zakodujemy go w syntetycznym DNA. Następnie umieścimy w kapsułce ze stali nierdzewnej, w szklanym wkładzie zawierającym argon i hel. Zamkniemy kapsułkę laserowo. Przechowywać ją możesz w temperaturze pokojowej, przez wieki. Możemy umieścić tam np. całe Twoje wyekstrahowane DNA lub np. fragment włosa. Z tym że w tym przypadku trwałość będzie mniejsza. Za kilka lat przepiszemy Twoje całe DNA, na trwalsze, syntetyczne DNA.

TWOJE DANE NA DNA, W KOSMOSIE

Jak wyżej ale kapsułkę z danymi umieszczamy na satelicie krążącym wokół Ziemi. W tej fazie nie zapewniamy jeszcze kontroli temperatury na satelicie czy komunikacji z nią. Aczkolwiek są to opcje możliwe do wdrożenia. Docelowo, chcemy tutaj mieć możliwość umieszczania danych na statkach mogących poruszać się dalej niż tylko orbita Ziemi, zapewniając sobie komunikację z nimi za pomocą szyfrowania kwantowego.

SEKWENCJONOWANIE CAŁEGO GENOMU + ANALIZA (RAPORT GENETYCZNY I WIĘCEJ). Szczegóły tutaj: https://sites.google.com/view/dnataspace/wgs i na dedykowanej stronie https://www.genomik.pl

Nasze usługi bazują na rozwiązaniach firm trzecich. Z  USA i z UE. Stąd proszę o cierpliwość podczas realizacji zamówienia. Staramy się zapewniać wysoką jakość usług, co może odpić się na czasie ich realizacji. Wszystkie opcje są do dyskusji, ceny są do negocjacji.

Polecamy też stronę https://www.genomik.pl/zam%C3%B3w gdzie publikujemy ceny testów genetycznych, promocje na raporty dostępne w laboratoriach oferujących sekwencjonowanie całego genomu - 100% DNA, ciekawostki ze świata genomiki/genetyki, mikrobiomu, opinie na temat badań DNA, itp. Już teraz możecie zsekwencjoniwać swój genom, który przechowamy (jeszcze teraz w formie tradycyjnej na dysku, potem w DNA)