TA-transport
Alle med akkreditering har tilgang til arrangørs transportsystem kalt “TA system”. Det inkluderer transport mellom flyplass og bosted, mellom bosted og trenings- og konkurransearena, intern transport i Olympic Village, mellom Olympic Villages, samt til og fra seremonier og eventuell dopingprøvetransport. Offentlig transport er gratis for alle med akkreditering.
Self-driving
Det vil ikke være mulig å kjøre rundt uten at bilens registreringsnummer er registrert hos arrangør via OLT, og i tillegg har en såkalt VAPP synlig i bilens frontvindu. Dersom man likevel gjør dette, risikerer man å bli tauet og bøtelagt av italiensk politi. Det vil være sjekkpunkt på vei inn mot alle byer (i fjellene). Det er derfor også viktig at alle som ankommer med egne biler er nøye med "Drive Arrive Prosedyren".
Er du usikker på noe rundt dette, ta kontakt med OLT.
OLT kontaktpunkt transport for OL: Erlend Kirkesæther, Erlend.Kirkesaether@olympiatoppen.no
OLT kontaktpunkt transport for PL: Bjørn Sigurd Sommerfeldt, BjornSigurd.Sommerfeldt@olympiatoppen.no
Parkering
Parkering vil bli en av hovedutfordringene under disse lekene da de er svært begrenset. Selv med godkjente VAPPer er det ikke gitt at det er plass, her gjelder "førstemann til mølla"-prinsippet. Vær derfor alltid ute i ekstra god tid!
NB! Beregn alltid ekstra god tid!
Transport App Milano Cortina
Alle må laste ned arrangørs Transport App Milano Cortina fra Play Store eller Apple Store. Her finner du til enhver tid oppdaterte TA-busstider, tider for lokaltog, metro, buss samt navigasjon og rutebeskrivelse for de som skal kjøre selv osv.
Slik fullfører du registreringen og får tilgang til appen for første gang
Fyll inn manglende informasjon som appen ber om.
Du vil bli bedt om:
Registration Number
(nummeret som står i akkrediteringskortet ditt)
CVV (de 4 siste tegnene i passet ditt)
Trykk på «Complete registration».
Du vil deretter motta en bekreftelses-e-post når registreringen er fullført. Etter dette kan du gå tilbake til appen og logge inn.
Slik logger du inn etter at registreringen er fullført
Åpne appen og trykk på «Stakeholder».
Godkjenn Terms of Service og Privacy Policy, og trykk på «Access».
Skriv inn e-postadressen du brukte ved registrering, og trykk på Continue.
Legg inn koden du mottar på e-post.
Når du har logget inn første gang, trenger du ikke å logge inn på nytt senere.