ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦIЯ СТУДЕНТIВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції  України у міжнародний науково-інноваційний простір в умовах воєнного часу

Вітання-запрошення від студентів Хортицької національної академії українською, польською, англійською мовами

Гімн Хортицької національної академії 

Шевцов Андрій Гаррієвич 

член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, голова Наглядової ради Хортицької національної академії (Київ, Україна)


Вітання від студентів-учасників конференції

Vincenzo Susca

Département de sociologie Université Paul-Valéry Montpellier ІІІ (Route de Mende, Montpellier, République Française)

Шановні колеги, дорогі студенти, я дуже вдячний за надану мені честь розпочати цей колоквіум вступним словом.

 Рік тому я так хотів, щоб ви якомога швидше відновили справедливість та здобули мир і незалежність! Але ситуація виявилася більш тяжкою, ніж очікувалося. Втім я знаю, що ваша країна, ваш народ, ваші союзники – ми всі тут разом, і коли ця війна закінчиться, обов’язково настане час справедливості, миру і знань. 

Дуже цінним є те, що ви продовжуєте свою діяльність, незважаючи на втрати, заподіяні варварськими бомбардуваннями, смерть і війну, адже ми, дослідники, покликані до творчості мислення, пізнання та рефлексії. Сьогодні, як ніколи, мислити – це неодмінна розкіш, оскільки не багато людей можуть це робити, особливо в таких умовах, як у вас. Спроба мислити в різних ситуаціях вже починає змінювати порядок речей. У той час як ваші солдати захищають вас, перед вами також стоїть важливе завдання – подумати про своє сьогодення, минуле та майбутнє. Тобто побудувати уявне (“imaginaire”) та підтвердити його створення, що дає вам можливість протистояти такому жорстокому і серйозному ворогу як за якісним, так і за кількісним показниками. 

Місце мистецтва, знання та освіти є фундаментальним. Мистецтво дозволяє нам відкрити нову мову, виявити те, чого, на думку Мартіна Гайдеґґера, ми не бачимо, чого ще немає. Маршал Маклюен, у свою чергу, пояснював, яким чином мистецтво здатне відкривати нові мови і, зокрема, знаходити новий баланс, який існує між нашими відчуттями, тобто новий спосіб бути разом. 

«Знати» може означати, зокрема, «знати», чого ми не знаємо, а також «знати», що неможливо все знати. 

Безперечно, такі люди як ви, схильні до вивчення, роздумів і творчості, мають довге життя, велике серце й потужний творчий потенціал не лише в мистецькому смислі, але й, за словами Остерлінга, у сенсі мистецтва жити у світі. 

Бажаю вам плідної праці, і продовжуйте ваш шлях до справедливості, миру і відродження. Університет Поля Валері в Монпельє – з вами. Дякую за прийом! Слава і мир Україні!

Petra Röderová

PhDr., Assistant professor, Department of Special and Inclusive Pedagogy, University of Masaryk (Brno, Czech Republic)

Вітальні слова

Дозвольте щиро привітати вас із Чеської республіки.

Я дуже ціную ваші зусилля та рішучість, аби організувати міжнародну конференцію навіть під час війни! 

У зв’язку із цим, я не можу не думати про те, що наша робота означає для мене та для нас, науковців. Академічна діяльність передбачає не лише професійну педагогічну роботу зі студентами, але й реалізацію права на особистісне зростання та внесок у наукову, дослідницьку й публікаційну діяльність. Таким чином, це багаторівневі зусилля, спрямовані на здійснення компетентної та якісної роботи зі студентами, це зусилля в науковій сфері, а також самовдосконалення в професійному та людському зростанні та розвитку. 

Все вищесказане є великим викликом для науковців у час миру та достатку. Проте, складно навіть уявити, наскільки великим випробуванням для вас усе це є саме зараз, під час жорстокої війни, хвилювань, дефіциту й усіляких небезпек.

Я хотіла б висловити своє захоплення вашою роботою та вашою самовідданістю. Водночас хочу побажати вам навіть у такий важкий час побачити плоди ваших зусиль. 

Бажаю Вам, вельмишановні українські колеги, сил, наснаги, а також світлої надії!

Dr. Dariusz Wożniak

Prof. Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University (Nowy Sącz, Polska)



Луканова Георгіна

доктор наук, доцент, кафедра економіки та організації туризму Економічного університету (Варна, Республіка Болгарія)





Paolo Brescia

Presidente Associazione «UCM-Italy» (Foggia, Italy)



Aurelia Bețivu

associate professor, PhD, the head of the Department of educational sciences, Alecu Russo Balti State University (Balti, The Republic of Moldova)



Brecko Ján

Akadémia odborného vzdelávania Merkúr, n.o. (Kaluža, Slovenska republika)



Goderdzi Shanidze 

Doctor of Business and Management, Associate Professor of Kutaisi University and Akaki Tsereteli State University (Kutaisi, Georgia)



Тріпак Марян Миколайович 

Заслужений працівник освіти України, кандидат економічних наук, доцент, ректор Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» (Кам’янець-Подільський, Україна)

Іванченко Ольга Євгенівна 

кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри садово-паркового мистецтва та ландшафтного дизайну Дніпровського державного аграрно-економічного університету (Дніпро, Україна)



Черноп’ятов Станіслав  

кандидат юридичних наук, директор навчально-наукового інституту вищого навчального приватного закладу «Дніпровський гуманітарний університет» (Дніпро, Україна)



Гордієнко Наталія Миколаївна

доктор соціологічних наук, професор, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Хортицької національної академії (Запоріжжя, Україна)






Савранова Віолетта 

Голова Студентського уряду Хортицької національної академії (Запоріжжя, Україна)





Професорсько-викладацький склад Хортицької національної академії

Відеовиступ «У кожного свій фронт: нові компетентності та досягнення в умовах воєнного стану»





Актив здобувачів освіти Хортицької національної академії

Відеовиступ «У кожного свій фронт: нові компетентності та досягнення в умовах воєнного стану»





Маврін Віталій Володимирович 

кандидат педагогічних наук, завідувач науково-методичного відділу Хортицької національної академії (Запоріжжя, Україна)



Риженко Олексій Миколайович 

кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та туризму Хортицької національної академії (Запоріжжя, Україна)



Лупінович Світлана Миколаївна

кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та методик навчання Хортицької національної академії (Запоріжжя, Україна)




Заключна пісня «Квітують маки на землі»