TEAM
Organizing Committee
PROGRAM Committee
(Alphabetically listed)
Alan Abrahams
Alessandro Acquisti
Panagiotis Adamopoulos
Ashish Agarwal
Mohammed Alyakoob
Uttara Ananthakrishnan
Manmohan Aseri
Hilal Atasoy
Mehmet Ayvaci
Arslan Aziz
Hillol Bala
Sofia Bapna
Sagit Bar-Gill
Konstantin Bauman
Sudip Bhattacharjee
Siddharth Bhattacharya
Xuan Bi
Martin Bichler
Jesse Bockstedt
Laura Brandimarte
Joseph Buckman
Young Bong Chang
Jianqing Chen
Hailiang Chen
Wei Chen
Cristobal Cheyre
Jessica Clark
Jeffrey Clement
Avinash Collis
Brett Danaher
Duy Dao
Paramveer Dhillon
Yifan Dou
Wenjing Duan
Shaokun Fan
Weiguo Fan
Yulin Fang
Carlos Fernandez
Pedro Ferreira
Apostolos Filippas
Kartik Krishna Ganju
Rajiv Garg
Hossein Ghasemkhani
Abhijeet Ghoshal
Khim Yong Goh
Fengmei Gong
Jing Gong
Ram Gopal
Brad Greenwood
Bin Gu
Grace Gu
Zhuojun Gu
Priyanga Gunarathne
Chenhui Guo
Zhiling Guo
Hanna Halaburda
Sang Pil Han
Brian Rongqing Han
Matthew Hashim
Shu He
Chad Ho
Yi-Jen Ian Ho
Yili Hong
Peng Huang
Ke-Wei Huang
Kai-Lung Hui
Elina Hwang
Zia Hydari
Ramkumar Janakiraman
Seongmin Jeon
Zhaohui Jiang
Fujie Jin
Jenny Jin
Eun Ju Jung
Karthik Kannan
Warut Khern-Am-Nuai
Keehyung Kim
Seung Hyun Kim
Antino Kim
Byungwan Koh
Marios Kokkodis
Anuj Kumar
Subodha Kumar
Atanu Lahiri
Nishtha Langer
Eric C. Larson
Brian Lee
Stephanie Lee
Kyunghee Lee
Dokyun Lee
Young Jin Lee
Vincent Lefrere
Zhanfei Lei
Yan Leng
Alvin Leung
Ting Li
Beibei Li
Weifeng Li
Jingjing Li
Zhuoxin Allen Li
Xitong Li
Xin Li
Yu-Kai Lin
Mingfeng Lin
Dengpan Liu
De Liu
Bowen Lou
Shengjun Mao
Veronica Marotta
Raveesh Mayya
Amit Mehra
Syam Menon
Milan Miric
Sunil Mithas
Rajiv Mukherjee
Tingting Nian
Cheng Nie
Eric Overby
Min-Seok Pang
Gautam Pant
Chris Parker
Chih-Hung Peng
Tuan Phan
Jingchuan Pu
Liangfei Qiu
Jui Ramaprasad
Ram Ramesh
Lauren Rhue
Sarah Rice
Daniel Rock
Rajib Saha
Terence Saldanha
Sagar Samtani
Pallab Sanyal
Ananya Sen
Onur Seref
Zhe Shan
Wenqi Shen
Lanfei Shi
Hyunji So
Sriram Somanchi
Yoonseock Son
Yicheng Song
Haoyan Sun
Zhen Sun
Ali Tafti
Prasanna Tambe
Shaojie Tang
Giri Tayi
Debra Vander Meer
Dylan Walker
Hongchang Wang
Gang Wang
Jing Wang
Chong Wang
Lei Wang
Zaiyan Wei
Xiahua Wei
Wen Wen
Lizhen Xu
Ling Xue
Mochen Yang
Lusi Yang
Niam Yaraghi
Xuan Ye
Shun Ye
Lisa Yeo
Junming Yin
Dezhi Yin
Helen Zeng
Shunyuan Zhang
Yingjie Zhang
Luna Zhang
Kunpeng Zhang
Bin Zhang
Zhongju Zhang
Guoying Zhang
Jennifer Zhang
Zhe Zhang
Kang Zhao
Xia Zhao
Dmitry Zhdanov
Jinyang Zheng
Mi Zhou
Kai Zhu
(If there are any errors on this page regarding program committee members, please let us know. Thank you.)