Профілактика здорового способу життя

Основні правила безпечного користування Інтернетом

docs.google.com/document/d/1Czzu7FABK2LceuvSwlU0zD-E36dkZn7x/edit?usp=sharing&ouid=104545687053513244814&rtpof=true&sd=true 

02.03.2023 з учнями 1 класу було проведено практичне заняття від психолога "Веселка емоцій". Діти приймали активну участь у обговоренні: пригадали, які бувають емоції. Навчилися розпізнавати позитивні та негативні емоції. Кожен з учнів побачив на малюнку свої страхи, розповів про них та отримав на допомогу вправу та пораду, як навчитися їх долати. Діти визначилися з кольоровими емоціями (кожна емоція має свій колір). Проведене заняття розширює уявлення дітей про емоції, вчить порівнювати, аналізувати власний емоційний стан та емоційний стан інших людей, розвиває емоційну сферу, творчу уяву, уміння фантазувати, розмірковувати, самостійно робити висновки та сприяє гармонізації відносин між дітьми. 

Фото 

Підлітковий вік - складний період життя. Це час підвищеної тривожності, дратівливості, зниженого настрою. Підлітку складно контролювати свої емоції, навіть якщо навколо нього сприятлива обстановка і люблячі близькі, тому що він проходить складний період розставання з дитячими мріями та фантазіями і стикається з реальністю дорослого життя, де йому належить зайняти своє місце в світі повному боротьби і конкуренції.

Підліток - складна, нестійка система функціонування. Важко всім: підлітку, батькам, братам і сестрам, бабусям, дідусям і вчителям. І шлях дорослішання підлітка належить пройти всім разом. Від того, яка атмосфера буде в родині, чи зможуть батьки збудувати довірчі відносини між собою і дитиною, чи зможуть вони завжди бути доступними і відкритими для своєї дитини в моменти щастя і в неприємностей - залежить на скільки легко підліток пройде складний для нього період дорослішання і увійде у доросле життя психологічно здоровою людиною, яка приймає і любить себе, вміє любити, креативною людиною, що прагне до найбільш повного прояву і розвитку своїх особистісних можливостей і талантів.

Селфхарм - найпоширеніший прояв аутоагресії у підлітків. Проявляється нанесенням собі подряпин і порізів. Пошкоджувати підліток може собі будь-які ділянки тіла. Найпоширеніші - кисті, зап'ястя, передпліччя, стегна, живіт, зона ребер. Пошкодження можуть наноситися будь-якими гострими предметами, наприклад, нігтями, канцелярським ножем, голкою, лезом, ножицями, скріпкою. За глибиною ушкодження можуть бути від подряпин до пошкодження вен і сухожиль, не дивлячись на те, що такі самоушкодження наносяться без мети вчинити суїцид.

Біль, яку підліток відчуває, завдаючи собі порізи, на час притупляє емоційний біль, відчуття провини, тривоги і депресії, болісні спогади. Фізіологічно, при нанесенні порізів, в організмі виділяються особливі речовини - ендорфіни, які здатні зменшувати біль і покращувати емоційний стан. Однак це призводить тільки до тимчасового душевного полегшення, і після загасання фізичного болю і припинення дії ендорфінів емоційні страждання повертаються і самоушкодження повторюється знову.

В наш час, набирає обертів такий прояв аутоагресії у підлітків, як селфхарм. 17.02.2023 психологом школи було проведено годину спілкування «Селфхарм: причини та профілактика» з учнями 10 класу. Діти приймали активну участь в обговоренні цього прояву аутоагресії, визначались з причинами виникнення цього явища.

Фото 

Презентація 

16.02.2023 з учнями 4 класу було проведено годину психолога "Подорож до країни емоцій". Діти приймали активну участь у обговоренні: дізналися про емоції, відчуття та почуття. Навчилися розпізнавати позитивні та негативні емоції. Кожен з учнів назвав свої страхи і отримав на допомогу вправу та пораду, як навчитися їх долати.

Подорож до країни емоцій 

Перегляд відео "Гра-мандрівка до країни Здоров'я" для учнів 4 класу

www.youtube.com/watch?v=zgRQJOmQaMs 

"Як зберегти своє здоров'я під час карантину"

drive.google.com/open?id=1h5_iDYCEYIebYSQtNTM_zfxcwmNz0Clp

Рекомендації для учасників освітнього процесу

 «Заходи безпеки проти коронавірусу»

drive.google.com/open?id=1d3BBcts_cioHbFfhiG0ymGPoY5Q8W4dg