П-23 Основи здоров'я

29.10.20.

Тема.Неінфекційні захворювання

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-profilaktika-zahvoryuvan-lyudini-neinfekciyni-zahvoryuvannya-136342.html

2.Записати в зошит профілактику неінфекційних хвороб,використовуючи матеріали презентації

05.11.20

Тема.Інфекційні захворювання людини

1.Ознайомлення з матеріалом www.slideshare.net/mazeua/ss-59541107

2.Записати в зошит профілактику інфекційних захворювань

12.11.20

Тема.Безпека оселі

1.Ознайомитись з відео і зробити відповідні висновки youtu.be/hsn5c-JlCqY

19.11.20

Тема.Навички сприятливі для здоров'я

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/navichki-spriyatlivi-dlya-zdorov-ya-51101.html

2.Складіть схему "Хіт-парад звичок"

02.12.20( 2 уроки)

Тема.Показники фізичного розвитку підлітків.Способи покращення фізичної форми

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/prezentaciya-sposobi-pokraschennya-fizichno-formi-pokazniki-fizichnogo-rozvitku-pidlitkiv-125953.html

2.Зробити конспект

Тема.Функції шкіри.Чинники,що впливають на здоров'я шкіри

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/urok-budova-i-funkci-shkiri-chinniki-scho-vplivayut-na-zdorov-ya-shkiri-prezentaciya-30271.html

2.Зробити опорний конспект

18.03.21 ( 2 уроки)

Тема 1. Вплив емоцій на здоров'я.Методи самоконтролю

1.Ознайомлення з матеріалом www.myshared.ru/slide/1090947/

2.Основні поняття з презентації записати в зошит

Тема 2.Поняття самооцінки.Формування адекватної самооцінки

1.Ознайомлення з матеріалом

Самооці́нка, елемент самосвідомості, що характеризується емоційно насиченими оцінками самого себе як особи, власних здібностей, етичних якостей і вчинків; важливий регулятор поведінки. Самооцінка визначає взаємини людини з її оточенням, її критичність, вимогливість до себе, відношення до успіхів іневдач. Тим самим самооцінка впливає на ефективність діяльності людини і розвиток її особи. Самооцінка тісно пов'язана з рівнем намагань, цілей, які людина перед собою ставить. Адекватна самооцінка дозволяє людині правильно співвідносити свої сили із завданнями різної складності і з вимогами тих, що оточують. Неадекватна (завищена або занижена) самооцінка деформує внутрішній світ особи, спотворює її мотиваційна і емоційно-вольова сфери і тим самим перешкоджає гармонійному розвитку.

Самооцінка складається, по-перше, під впливом тих оцінок, які дають людині інші люди. Людина схильна оцінювати себе так, як, на його думку, вона оцінюється оточуючими. Зневага до такого роду «зовнішньої» оцінки рідко буває щирою, людина так чи інакше її враховує. По-друге, самооцінка формується в результаті зіставлення образу реального «Я» (якою людина бачить сама себе) з образом ідеального «Я» (якою людина бажає себе бачити). Високий ступінь збігу між цими утвореннями відповідає гармонійному душевному складу особи. Самооцінка залежить також від того, якою мірою людина відчуває себе таким, що належить до значущої для нього соціальної групи.



Цікаві факти про самооцінку

Самооцінка людини залежить від багатьох факторів, але вчені з’ясували, що саме уявлення людини про важливість своєї особистості і діяльності формує у оточуючих думку про нього, а якщо людина помиляється в своїх здібностях, недооцінюючи або переоцінюючи їх, то вводить в таку ж оману і оточуючих. Самооцінка грає важливу роль в становленні особистості, без неї людині не те що важко, а практично неможливо самовизначитися в житті. Вірна самооцінка означає критичне ставлення до себе, вміння ставити перед собою здійсненні цілі, постійне оцінювання своїх можливостей до пропонованих життєвими обставинами вимогам.

10 Простих порад, щоб підвищити самооцінку

1. Ніколи не порівнювати себе з іншими.

Всі люди відрізняються один від одного і кожному властиві різні якості і здібності. І якщо порівнювати себе з кимось іншим, то завжди можна знайти безліч супротивників, яких буде неможливо перевершити або досягти результатів.

2. Ніколи не лайте себе.

Висловлюючи негатив стосовно самих себе і своїх здібностей, буде неможливо досягти будь-яких результатів. Краще похваліть себе, навіть за малозначний успіх.

3. Дякуйте за комплімент на вашу адресу.

Якщо відповідати на комплімент фразою на кшталт: «Та нічого особливого», то ви психологічно заперечуєте похвалу і вже в підсвідомості концентруєтеся на думці, що не гідні, щоб вас хвалили. А це в свою чергу сильно занижує самооцінку.

4. Підвищуйте свою самооцінку різними твердженнями.

Розмістіть на самому видному місці фрази: «У мене все вийде», «Я варта/вартий найкращого в житті», «Я люблю себе» та інші. Може спочатку це здасться безглуздим, але з часом ви помітите, як ваша самооцінка почне підніматися.

5. Збирати навколо себе позитивно налаштованих людей.

Постарайтеся вибрати у своєму оточенні впевнених у собі і позитивно налаштованих людей, які здатні вас підтримати в будь-яку хвилину. У компанії негативу, де вас і ваші ідеї будуть придушувати, про високу самооцінці і говорити нічого.

6. Напишіть список своїх досягнень.

Почати список можна з найпростішого, і на перший погляд дріб’язкового. Не варто спочатку вишукувати монументальних досягнень у своєму житті. Невеликий успіх – теж успіх. Як підняти самооцінку? А почати можна, наприклад, з того, що навчилися їздити на велосипеді, щоранку приділяєте зарядці і т.д. Цей список треба кожного тижня переглядати і перечитувати – намагатися згадати і відчути ті емоції, які ви відчували.

7. Запишіть всі свої позитивні якості.

І не варто бути занадто самокритичними, навпаки трішки лестощів тільки допоможуть вам повірити в себе. Знайдіть в собі хоча б 15 позитивних якостей. Цей список також необхідно читати досить часто.

8. По можливості займайтеся тим, що вам подобається.

Досить важко підтримувати в собі позитивний настрій і високу самооцінку, коли людина займається не своєю справою і ненавидить свою роботу. Свою самооцінку можна підняти тільки, якщо займатися тим, що приносить задоволення, дозволяє відчувати себе необхідним і навіть цінним.

9. Залишайтеся вірними собі.

Тобто живіть своїм життям, не покладаючись на думку інших людей, ким би ці люди не були: рідними, друзями або колегами по роботі. Тільки приймаючи рішення самостійно, можна залишатися вірними самим собі і підняти рівень самооцінки.

10. Діяти, діяти і ще раз діяти!

І це найважливіша порада. Сидячи на одному місці, ви нічого не зміните і не зможете підняти свою самооцінку. У бездіяльності, страху або з іншої причини, людина починає впадати в апатію або депресію, що само собою приведе до зниження самооцінки. А діючи, навіть при незначних результатах на початку, ви поступово покращуєте своє ставлення до себе і підвищуєте самооцінку.

2.Запишіть способи як підняти самооцінку в зошит.Любіть себе і поважайте,нікому не дозволяйте Вас ображати.

25.03.21

Тема. Поняття про стрес,вплив стресу на здоров'я.

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/vpliv-stresovih-chinnikiv-na-organizm-lyudini-133241.html

2.Записати в зошит позитивні негативні наслідки стресу на організм

01.04.21

Тема.Психоактивні речовини і здоров'я

1.Ознайомлення з матеріалом

Психоактивні речовинице будь-які хімічні речовини (або суміші) природного або штучного походження, що впливають на функціонування центральної нервової системи, призводячи до зміни психічного стану людини, викликаючи залежність. СЛАЙД 3

Прийом «Я вже знаю» Складання «Грона асоціацій» для термінів «алкоголь», «тютюн», «наркотики». (кольоровою крейдою на дошці)

Тютюн, алкоголь і наркотики є саме такими речовинами, вони приносять безліч страждань для родин, є соціальним злом. Вони скорочують життя людини, спричиняють безліч захворювань, призводять до народження неповноцінного потомства.

Люди курили і курять, вживають алкоголь, вважаючи, що небезпеки їх оминуть. В чому небезпека тютюнопаління, вживання алкоголю та токсичних речовин?

2.Написати в зошит негативний вплив алкоголю,тютюну і наркотиків

08.04.21

Тема.Узагальнення знань з теми

1.Виконайте тестові завдання join.naurok.ua/ (код 2438489 )

15.04.21

Тема.Ознаки небезпечних компанійСпособи протидії негативному соціальному впливу

1.Ознайомлення з матеріалом Види підліткових компаній.

Ознаки небезпечних компаній

Підліткові компанії можуть бути дуже різними за своїми цілями, складом і особливостями відносин. Це можуть бути відносини залежності, підпорядкування, співпраці, взаємодопомоги. За соціальною спрямованістю групи підлітків можуть бути соціально позитивними, які діють у межах закону, і соціально негативними — такими, дії яких можуть бути асоціальними і протизаконними.

На жаль, компанія може стати небезпечною, якщо ті, хто в неї входить, чинять протиправні дії. Підлітку треба вміти відрізняти безпечні і небезпечні для нього компанії.

Компанія буде для вас небезпечною, якщо в ній:

• вам забороняють розповідати дорослим, що з вами відбувається, оголошують все, що стосується компанії, «таємницею»;

• є люди, яких принижують і ображають;

• вас самого починають принижувати й ображати;

• вас змушують чинити протиправні дії;

• часто вдаються до цькування когось;

• уживають алкоголь, наркотики, курять;

• вам пропонують алкоголь, наркотики і сигарети, кажучи, що це ознака дорослості;

• вам заважають учитися.

Компанія буде для вас безпечною, якщо в ній:

• про все, що відбувається, можна розповісти дорослим;

• і до вас, і до всіх членів групи ставляться шанобливо;

• вам допомагають учитися;

• піклуються про ваше здоров’я;

• займаються корисною для суспільства справою;

• ведуть здоровий спосіб життя.

Добре, коли в будь-якій компанії панує благополучна психологічна атмосфера, коли кожен член колективу почувається в безпеці. Погано і небезпечно, коли в компанії вживають алкоголь, панує грубість, зневага до людини як до особистості, насильство, заборона на висловлення власної думки.

Наприклад, у вашому найближчому оточенні часто вживають алкоголь, і ви так само можете до цього звикнути. Чим це вам загрожує із соціальної точки зору? Насамперед, соціальними є самі причини, через які підліток починає пити. Передумовами першого вживання алкоголю зазвичай стають традиційні приводи: свято, вечірка, день народження. Окрім того, нерідко п’ють тому, що «незручно було перед друзями», «друзі вмовили», «за компанію», «для веселощів» і навіть «просто так, з нудьги». Виходить, що, приймаючи рішення, багато хто не замислюється про його наслідки. Завдяки цьому починає формуватися пияцтво як тип поведінки, який часто призводить до правопорушень.

Обираючи компанію, з якою ви плануєте спілкуватися, обов’язково враховуйте ті наслідки, до яких призведе це спілкування.

Способи протидії негативному соціальному впливу

У суспільстві живуть дуже різні люди. Не всі з-поміж них є моральними, добрими, не всі поважають чуже життя й чуже здоров’я, не всі дотримуються законів. Ви можете зустрітися з такими людьми в різних ситуаціях.

Наприклад, є чимало сект, потрапляючи в які, підлітки припиняють спілкуватися зі своїми рідними й фактично залишають родину. Сектанти, знаючи психологію підлітка, граючи на її вразливих місцях, переконують його, що найкраще — це стати членом секти, де вас усі начебто люблять і розуміють. Насправді ж підліток фактично стає рабом цієї секти, виконує різні доручення її керівника, втрачає свою власну соціальну місію. Такий підліток соціально нездоровий. Потрапити в секту легко, а вийти з неї складно. Отож, зіткнувшись із такою ситуацією, коли вас втягують у якусь групу, мета якої вам невідома, слід бути дуже обережним. Ви неодмінно маєте розповісти про це своїм рідним і не тримати в таємниці нові стосунки.

Є ризик потрапити в зовсім скрутне становище, зустрівшись з тими, хто нелегально торгує людьми. Попри те, що держава бореться із цим явищем, торгівля людьми приносить великі гроші, й подолати її важко. У жодному разі не контактуйте з незнайомцями, якими б люб’язними й щедрими вони вам не здавалися. Не їдьте у незнайоме вам місце, не сідайте в чужу машину, не заходьте до незнайомого будинку з незнайомими людьми. Бажано, щоб батьки завжди знали, де ви знаходитеся, тоді вони зможуть вчасно вам допомогти!

Є ошуканці, які навмисне починають розмову з підлітками для того, щоб потрапити до їхнього помешкання й розжитися там чимось цінним. Як правило, такі люди люб’язні й увічливі, і здається, що їм можна довіряти. Насправді ж вони чудово грають свою роль. З такими людьми не можна ані розмовляти, ані вести їх до свого помешкання.

Ви можете зіткнутися з насильством у компанії, з якою спілкуєтеся, або на вулиці. Насильницькі дії свідчать про соціальне нездоров’я тих людей, які до них вдаються. Треба обов’язково опиратися насильству, захищати себе всіма можливими способами: тікати, кликати на допомогу, битися. У жодному разі не підкорюватися і не мовчати!

Вас самих можуть спробувати залучити до насильства. Наприклад, умовлятимуть разом побити когось. Пам’ятайте, що насильство над вами, і насильство, яке чините ви самі, завдає шкоди вашому психічному, фізичному й соціальному здоров’ю. Зіткнувшись із насильством, не мовчіть, а неодмінно розкажіть про це дорослим.

Опорні точки. Підліткові компанії можуть бути дуже різними за своїми цілями, складом і особливостями стосунків. Вам треба вміти відрізняти безпечні й небезпечні компанії.

Для того щоб захистити себе й своє здоров'я, ви мусите знати, як слід поводитися з людьми, які схильні до насильства.

2.Перечитайте матеріал ознаки небезпечних компаній запишіть в зошит і остерігайтеся їх в житті.

22.04.21

Тема.Комп'ютерна,ігрова та інтернет-залежність

1.Ознайомлення з матеріалом vseosvita.ua/library/prezentacia-komputerna-ta-internet-zaleznist-ak-aktualni-problemi-sucasnosti-103882.html

2.Переглянути презентацію,в презентації є тест, пройдіть його будь ласка.Надіюсь Ви не багато часу проводите в інтернеті.

29.04.21

Тема.Найближче оточення людини.вплив родини і друзів

1.Опишіть в зошиті,яка у Вас родина і які сімейні традиції маєте.І розкажіть про свого найкращого друга,якими рисами характеру наділений.Для тих хто хоче отримати вищий бал пропоную знайти прислів'я і приказки про сім'ю і друзів.