П-13 Основи психології

02.11.20 Тема.Відчуття і сприймання

1.Ознайомлення з матеріалом vseosvita.ua/library/vidcutta-ta-sprijmanna-6688.html

2.Опрацювати презентацію,ключові нпоняття законспектувати (визначення і характеристики)

09.11.20 Тема.Уява як психічний процес

1.Ознайомлення з матеріалом



2.Намалюйте на листку "Мої мрії".Натхнення Вам!Мрійте,адже мріям властиво збуватися!

16.11.20

Тема.Творчі здібності.Креативність.

1.Ознайомлення з матеріалом

Креат́ивність(лат. creatio — створення) — новітній термін, яким окреслюються «творчі здібності індивіда, що характеризуються здатністю до створення принципово нових ідей».

Креативність - це здатність дивуватися і пізнавати, вміння знаходити рішення в нестандартних ситуаціях, це націленість на відкриття нового і здатність до глибокого усвідомлення свого досвіду.

В кожної людини є певні здібності,головне їх вчасно розгледіти і працювати в цьому напрямку(це може бути малювання,співи, ліплення,створення квіткових композиційі т.д.)

2.Зараз я Вам пропоную проявити свою креативність і виконати 2 завдання:

  • Нестандартне використання предметів на протязі 3 хв запропонуйте якомога більше нестандартних способів використання звичайних предметів.Ці предмети:газета,цеглина,лінійка,мотузка.

  • Вправа Круги Намалюйте на листку 20 кругів і за 5 хв спробуйте зобразити якомога більше малюнків,використовуючи круги як основу

13.01.21

Тема.Темперамент.

Ознайомтеся з презентацією про характер і темперамент vseosvita.ua/library/prezentacia-temperament-harakter-zdibnosti-26049.html

В кого немає цієї теми, основні типи темпераменту і їх коротку характеристику записати в зошит.

18.03.21 ( 2 уроки)

Тема 1.Основні психічні стани

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/prezentaciya-psihichni-stani-46986.html

2.Записати які психічні стани виділяють

Тема 2.Поняття про стрес,вплив стресу на здоров'я.

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/vpliv-stresovih-chinnikiv-na-organizm-lyudini-133241.html

2.Записати в зошит позитивні негативні наслідки стресу на організм

22.03.21

Тема.Емпатія.Відвертість і довіра

1.Ознайомлення з матеріалом Чи помічали ви, як легко знаходить друзів співчутлива людина? Як приємно знаходитися поруч із тим, хто тебе розуміє.

Емпатіяздатність поставити себе на місце іншого, сприймаючи його почуття ніби своїв тій чи іншій мірі властива всім нам. Як розкрити її в собі?

Емоційна телепатія

Емпатія (від гр. em «в, напрям всередину» та pathos – «сильне та глибоке почуття, близьке до страждання») – здатність відчувати почуття, емоційний стан іншої людини.

Слово «емоція» походить від лат. emoveo – «вражаю», «хвилюю», таким чином, емоція – це енергетична хвиля, що відображає ставлення людини до певних ситуацій. Емпатія – здатність налаштуватися на одну енергетичну хвилю з іншою людиною і завдяки цьому відчути і зрозуміти стан цієї людини – «влізти в її шкуру».

Емпатія дозволяє нам краще розуміти інших людей (звідси і «взаєморозуміння»), сприяє встановленню контакту в спілкуванні. Коли в розмові виявляється емпатія, ми відчуваємо, що співрозмовник зацікавлений нами, виникає відчуття, що він нас розуміє. Емпатія дозволяє довіритися співрозмовнику, відкрити йому куточки своєї душі

2.Виконати деякі вправи з цього тренінгового заняття vseosvita.ua/library/treningove-zanatta-vidvertist-ta-dovira-26112.html

25.03.21

Тема.Поняття про соціальні групи

1.Ознайомлення з матеріалом

Соціа́льна грýпа — сукупність осіб, об'єднаних спільною метою, ідеєю, працею[1]; сукупність індивідів, що взаємодіють певним чином на основі сподівань кожного члена групи, що розділяються, відносно інших. Оскільки кожна людина в процесі своєї життєдіяльності є членом найрізноманітніших соціальних груп, що розрізняються за розмірами, характером взаємодії, ступеня організованості і багатьма іншими ознаками, то виникає необхідність в їх класифікації за певними критеріями:

  • В залежності від характеру взаємодії - первинні і вторинні.

Первинною групою, за визначенням Ч. Кулі, є група, в якій взаємодія між членами носить безпосередній, міжособистісний характер і відрізняється високим рівнем емоційності (сім'я, шкільний клас, група однолітків і т.д.). Вторинні групи вирізняються більшою чисельністю, взаємодією заради досягнення мети та формальним, безособовим характером. У цих групах основна увага приділяється не особистісним, неповторним якостям членів групи, а їх вмінню виконувати певні функції. Прикладами таких груп можуть служити організації (виробничі, політичні, релігійні і т.д.).

  • За способом організації та регулювання взаємодії - формальні і неформальні.

Формальна група володіє юридичним статусом, підпорядковується системі формалізованих правил та має чітку мету. Зазвичай, у таких групах закріплена ієрархічна структура. (До прикладу, організації, підприємства і т.д.). Неформальна група виникає стихійно та не має юридичного статусу. Неформальні групи найчастіше виникають на основі спільних поглядів та інтересів, тож позбавлені строгого регламенту й структурованості, однак мають неофіційних лідерів. Прикладом неформальних груп об'єднання прихильників одного стилю в музиці, суб-культури тощо.

  • За чисельністю представників - малі та великі.

Мала група - це така, в якій безпосередньо контактує нечисленна група людей, об'єднана для здійснення спільної діяльності. Мала група може приймати безліч форм, але вихідними є «діада» (складається з двох людей) та «тріада» (з трьох). Велика група завжди має велику кількість представників та чітку мету свого функціонування.

Квазігрупа — з'являється ненавмисно, відрізняється спонтанністю виникнення і нестійкістю.

2.Випишіть в зошит визначення "соціальна група" і види груп.Напишіть учвсником яких соціальних груп Ви є .

29.03.21

Тема.Міжособистісні стосунки в соціальній групі

1.Ознайомлення з матеріалом vseosvita.ua/library/lekcia-no3-mizosobistisni-stosunki-v-grupi-psihologicna-sumisnist-217216.html

2.Зробити опорний конспект з презентації.

01.04 21 ( 2 уроки)

Тема 1.Поняття про конфлікт

Тема 2.Моделі поведінки в конфлікті

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/prezentaciya-do-lekci-konflikt-99871.html

2.Ключові поняття записати в зошит,спробуйте розібратись яка модель поведінки в конфлікті є набільш правильною.

05.04 21

Тема.Діагностика конфліктності

1.Пройти онлайн-тест "Чи конфліктна я особистість"

08.04.21

Ми з Вами цю тему розглядали з предмету основи здоров'я, тому дещо Ви надіюсь пам'ятаєте. Для кращого засвоєння матеріалу перегляньте презентацію і коли знайдете там нову для себе інформацію запишіть її в зошит.

Тема 1.Поняття про спілкування.

Тема 2.Види і типи спілкування

1.Ознайомлення з матеріалом naurok.com.ua/prezentaciya-spilkuvannya-48836.html

12.04.21.

Тема.Узагальнення знань по темі

1.Виконайте тестові завдання join.naurok.ua/ (код 7015784 )

15.04.21( 2 уроки)

Тема.Ознаки небезпечних компанійСпособи протидії негативному соціальному впливу

1.Ознайомлення з матеріалом Види підліткових компаній.

Ознаки небезпечних компаній

Підліткові компанії можуть бути дуже різними за своїми цілями, складом і особливостями відносин. Це можуть бути відносини залежності, підпорядкування, співпраці, взаємодопомоги. За соціальною спрямованістю групи підлітків можуть бути соціально позитивними, які діють у межах закону, і соціально негативними — такими, дії яких можуть бути асоціальними і протизаконними.

На жаль, компанія може стати небезпечною, якщо ті, хто в неї входить, чинять протиправні дії. Підлітку треба вміти відрізняти безпечні і небезпечні для нього компанії.

Компанія буде для вас небезпечною, якщо в ній:

• вам забороняють розповідати дорослим, що з вами відбувається, оголошують все, що стосується компанії, «таємницею»;

• є люди, яких принижують і ображають;

• вас самого починають принижувати й ображати;

• вас змушують чинити протиправні дії;

• часто вдаються до цькування когось;

• уживають алкоголь, наркотики, курять;

• вам пропонують алкоголь, наркотики і сигарети, кажучи, що це ознака дорослості;

• вам заважають учитися.

Компанія буде для вас безпечною, якщо в ній:

• про все, що відбувається, можна розповісти дорослим;

• і до вас, і до всіх членів групи ставляться шанобливо;

• вам допомагають учитися;

• піклуються про ваше здоров’я;

• займаються корисною для суспільства справою;

• ведуть здоровий спосіб життя.

Добре, коли в будь-якій компанії панує благополучна психологічна атмосфера, коли кожен член колективу почувається в безпеці. Погано і небезпечно, коли в компанії вживають алкоголь, панує грубість, зневага до людини як до особистості, насильство, заборона на висловлення власної думки.

Наприклад, у вашому найближчому оточенні часто вживають алкоголь, і ви так само можете до цього звикнути. Чим це вам загрожує із соціальної точки зору? Насамперед, соціальними є самі причини, через які підліток починає пити. Передумовами першого вживання алкоголю зазвичай стають традиційні приводи: свято, вечірка, день народження. Окрім того, нерідко п’ють тому, що «незручно було перед друзями», «друзі вмовили», «за компанію», «для веселощів» і навіть «просто так, з нудьги». Виходить, що, приймаючи рішення, багато хто не замислюється про його наслідки. Завдяки цьому починає формуватися пияцтво як тип поведінки, який часто призводить до правопорушень.

Обираючи компанію, з якою ви плануєте спілкуватися, обов’язково враховуйте ті наслідки, до яких призведе це спілкування.

Способи протидії негативному соціальному впливу

У суспільстві живуть дуже різні люди. Не всі з-поміж них є моральними, добрими, не всі поважають чуже життя й чуже здоров’я, не всі дотримуються законів. Ви можете зустрітися з такими людьми в різних ситуаціях.

Наприклад, є чимало сект, потрапляючи в які, підлітки припиняють спілкуватися зі своїми рідними й фактично залишають родину. Сектанти, знаючи психологію підлітка, граючи на її вразливих місцях, переконують його, що найкраще — це стати членом секти, де вас усі начебто люблять і розуміють. Насправді ж підліток фактично стає рабом цієї секти, виконує різні доручення її керівника, втрачає свою власну соціальну місію. Такий підліток соціально нездоровий. Потрапити в секту легко, а вийти з неї складно. Отож, зіткнувшись із такою ситуацією, коли вас втягують у якусь групу, мета якої вам невідома, слід бути дуже обережним. Ви неодмінно маєте розповісти про це своїм рідним і не тримати в таємниці нові стосунки.

Є ризик потрапити в зовсім скрутне становище, зустрівшись з тими, хто нелегально торгує людьми. Попри те, що держава бореться із цим явищем, торгівля людьми приносить великі гроші, й подолати її важко. У жодному разі не контактуйте з незнайомцями, якими б люб’язними й щедрими вони вам не здавалися. Не їдьте у незнайоме вам місце, не сідайте в чужу машину, не заходьте до незнайомого будинку з незнайомими людьми. Бажано, щоб батьки завжди знали, де ви знаходитеся, тоді вони зможуть вчасно вам допомогти!

Є ошуканці, які навмисне починають розмову з підлітками для того, щоб потрапити до їхнього помешкання й розжитися там чимось цінним. Як правило, такі люди люб’язні й увічливі, і здається, що їм можна довіряти. Насправді ж вони чудово грають свою роль. З такими людьми не можна ані розмовляти, ані вести їх до свого помешкання.

Ви можете зіткнутися з насильством у компанії, з якою спілкуєтеся, або на вулиці. Насильницькі дії свідчать про соціальне нездоров’я тих людей, які до них вдаються. Треба обов’язково опиратися насильству, захищати себе всіма можливими способами: тікати, кликати на допомогу, битися. У жодному разі не підкорюватися і не мовчати!

Вас самих можуть спробувати залучити до насильства. Наприклад, умовлятимуть разом побити когось. Пам’ятайте, що насильство над вами, і насильство, яке чините ви самі, завдає шкоди вашому психічному, фізичному й соціальному здоров’ю. Зіткнувшись із насильством, не мовчіть, а неодмінно розкажіть про це дорослим.

Опорні точки. Підліткові компанії можуть бути дуже різними за своїми цілями, складом і особливостями стосунків. Вам треба вміти відрізняти безпечні й небезпечні компанії.

Для того щоб захистити себе й своє здоров'я, ви мусите знати, як слід поводитися з людьми, які схильні до насильства.

2.Перечитайте матеріал ознаки небезпечних компаній запишіть в зошит і остерігайтеся їх в житті.

22.04.21

Вправи для релаксації

Для того щоб налаштувати себе на позитив,відпустити всі негативні емоції пропоную обрати для себе вправи для розслабленняnaurok.com.ua/relaksaciyni-vpravi-dlya-ditey-ta-pidlitkiv-33420.html

29.04.21 ( 3 уроки)

Тема 1.Конформізм,нонконформізм,колективізм

1.Ознайомлення з матеріалом vseosvita.ua/library/urok-25-z-kursu-psihologiatema-konformizm-nonkonformizm-ta-kolektivizm-tisk-seredovisa-ta-jogo-pidtrimka-ak-a-reaguu-na-kritiku-81226.html

Тема 2.Психологія лідерства.Формальний і неформальний авторитет

1.Ознайомлення з матеріалом vseosvita.ua/library/urok-26-z-kursu-psihologiatema-liderstvo-formalnij-i-neformalnij-avtoritet-kapitan-ci-matros-81231.html

2.Запишіть якими рисами характеру має бути наділений лідер

Тема 3.Тренінгове заняття "Як привернути до себе увагу"

1.Ознайомтесь з прийомами які подані в матеріалі і виконайте вправи(спробуйте з членами своєї родини)naurok.com.ua/urok-z-psihologi-na-temu-spilkuvannya-v-grupi-yak-privernuti-do-sebe-uvagu-66534.html