Батькам

ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЯК ДОПОМОГТИ ДІТЯМ 6-11 РОКІВ В УМОВАХ ВІЙНИ

1.       Запевніть дитину, що вона в безпеці.

2.       Робіть усе в звичному режимі, якщо це можливо.

3.       Обмежте доступ до телевізора, газет і радіо (щоб дитина менше чула різної інформації).

4.       Приділяйте час на розмови з дитиною.

5.       Відповідайте на запитання коротко, але чесно.

6.       Хай діти будуть чимось зайняті.

7.       Заохочуйте дітей допомагати.

8.       Знайдіть надію, наводячи конкретні приклади.

ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЯК ДОПОМОГТИ ДІТЯМ 12-17 РОКІВ В УМОВАХ ВІЙНИ

1.     Зробіть так, щоб ваш підліток знову відчув себе в безпеці.

2.     Допоможіть підлітку відчути себе корисним.

3.     Відкрийте двері для обговорення (на будь-які теми).

4.     Заохочуйте до спілкування з групами однолітків, іншими дорослими (родичами, вчителями).

5.     Обмежте доступ до телевізора, газет і радіо (щоб дитина менше чула різної інформації).

6.     Допоможіть вдатися до корисних та потрібних дій.


Успішність дитини залежить від того, на скільки емоційно комфортно вона буде почуватися в нових умовах навчання та

виховання. І саме тата і мами можуть посприяти тому, щоб їхній дитині  було добре в школі раннього творчого розвитку «Світлячок», тому:

 

1.У спілкуванні з дитиною висловлюйте радість з приводу того, що вона уже стала «дорослою» настільки, що може відвідувати не лише дитячий садок, а навіть школу, нехай і для дошкільнят.

 

2.  Будьте уважними до потреб дитини, її поведінки. Пам’ятайте, перші дні, тижні перебування в новому колективі є складними і напруженими для дитини, не вимагайте від неї швидких результатів у діяльності і спілкуванні.  Спробуйте подивитися  на ситуацію  очима вашої дитини, згадайте що переживали ви на першому етапі входження у новий колектив (навіть будучи вже дорослими).

 

3.  Режим – основа життєдіяльності дитини. Перегляньте його, пам’ятаючи про години для сну, рухливої діяльності, перебування на свіжому повітрі, раціональне харчування тощо. Переконайтеся, що дитині не важко відвідувати і дитячий садок і нашу школу.

 

4.  Будьте готові до того, що дитина на початковому етапі перебування в школі не буде активно демонструвати свої інтелектуальні чи творчі здібності (вміє читати – а мовчить, коли їй пропонують назвати букви;  гарно танцює, а відмовляється тощо). Такі прояви поведінки швидко минуть за умови, коли батьки не будуть докоряти дитині, а з розумінням поставляться до таких проявів і висловлять їй слова підтримки.

 

5.  Більше спілкуйтеся з дитиною, підтримуйте її, розповідайте про свій перший досвід навчання, про друзів, яких ви зустріли в новому дитячому колективі, згадайте смішні випадки з власного дитинства.

 

6.  Залучайте дитину до тих видів діяльності, якими займається вона на заняттях у

«Світлячку», підтримуйте її  інтереси, здібності і уподобання.

 

7.  Не порівнюйте дитину з більш успішними на ваш погляд дітьми, слідкуйте краще за тими позитивними змінами у поведінці і навчанні, які відбуваються з вашою дитиною. Говоріть їй про успіхи, хваліть дитину, підкреслюйте її досягнення під час розмови в сімейному колі. Цим самим ви додасте впевненості дитині, підвищите її самооцінку.

 

8.  Не сваріть і не принижуйте дитину в присутності сторонніх людей. Поважайте почуття і власну думку. На зауваження педагогів чи батьків інших дітей  відповідайте: „Спасибі, ми вдома обов’язково про це поговоримо”.

 

9.  Вчіть дитину ділитися своїми проблемами. Багато розмовляйте з дитиною. Уважно вислуховуйте все, що вона вам хоче сказати, але не «допитуйте», не тисніть на неї, якщо вона не хоче говорити. Відповідайте на питання дитини. Пам’ятайте: розвиток мови - основа успішного навчання, розвиваючи мовлення дитини, ви розвиваєте її мислення.

 

10.           Частіше хваліть, захоплюйтесь своєю дитиною. На скарги дитини про те, що в неї щось не виходить, відповідайте „Вийде обов’язково, але треба ще спробувати”. Формуйте високий рівень домагань. Самі вірте, що ваша дитина може все, лише треба їй допомогти. Заохочуйте словом, посмішкою, ніжністю, купуйте нові іграшки, солодощі.

 

11.           Будьте толерантні  у спілкуванні з педагогами та дітьми. Будьте впевнені, що  педагоги прагнуть зробити усе, щоб вашій дитині було цікаво і комфортно у школі «Світлячок».   Активно співпрацюйте з педагогічним колективом, підтримуйте і розвивайте традиції школи, будьте  ініціаторами цікавих форм дозвілля, беріть активну участь у масових заходах, пропонуйте нові форми роботи з дітьми.

 

Підтримка дитини, віра в її здібності і обдарування, співпраця і взаєморозуміння з педагогічним колективом – основа успішної адаптації вашої дитини до нових умов навчання і виховання,

запорука того, що ваша дитина кожного разу буде йти до нас з радістю і бажанням дізнаватися багато нового та цікавого.

ВПЛИВ МАЛЮВАННЯ НА ДИТИНУ

Останнім часом помітила тенденцію батьків розділяти приорітети у вивченні шкільних предметів. Мовляв: головні - це математика і мова, а решта - другорядні... от навіщо те малювання...і т.д.

Можу з впевненістю стверджувати про важливість, в тій чи іншій мірі, вивчення УСІХ предметів в школі для повноцінного розвитку дитини.

Але чому малювання так необхідне для розвитку дитини

1. Малювання розвиває дрібну моторику, а це – стимуляція ділянок мозку, відповідальних за мислення, мовлення, зорову та рухову пам'ять, координацію.  Під час малювання задіяні обидві півкулі головного мозку, активно виникають міжпівкульні зв'язки.

2. У дитини розвивається уява та креативний підхід у діяльності. Адже у малюванні немає обмежень, і тому є простір для реалізації найсміливіших фантазій.

3. У процесі роботи дитина отримує реальний результат – малюнок.  Це вчить її цілепокладанню і формує орієнтацію на результативну діяльність.

4. Через малюнок дитина самовиражається, проектує на папір свій психологічний стан.

5. Малювання вважається заспокійливим заняттям.  Особливо корисно малювати дітям, схильним до капризів, депресій та неврозів.

6. Через малювання діти вчаться творчо осмислювати навколишній світ і розуміти, що кожна людина має власне сприйняття реальності, по-своєму бачить предмети та явища.

7. Розглядаючи картини, підбираючи палітру, доводячи роботу до досконалості, дитина вчиться розрізняти нюанси, бачити загальне та приватне, порівнювати та узагальнювати.

І пам’ятайте! Малювання має приносити дитині задоволення, і не обов’язково сягати майстерності художника.

Малювати можна не тільки звичними фарбами чи олівцями, а й різноманітними засобами: крупами, кавою, нитками, бавовною, крейдою тощо.

Підтримаємо дітей разом


Батькам про здоров’я дитини

Стан здоров'я дитини залежить від чотирьох факторів: 

Ø спадковості (20 %)

Ø рівня медичного обслуговування (10 %)

Ø умов середовища за проживанням (20 %)

Ø способу життя (50 %)

             Як бачите, шановні батьки, здоров'я дитини багато в чому залежить від Вас.  Від того, що ви робили, щоб дитина народилася здоровою, що робите, щоб зміцнити її здоров’я і, як навчаєте її здоровому способу життя.

Що ви можете зробити зараз, щоб ваша дитина зростала здоровою:

Частіше спілкуйтеся з дитиною, проводьте разом більше часу, присвятіть кілька годин на тиждень спільним заняттям фізкультурою. Пам’ятайте: ті діти, які мають гарні стосунки з батьками хворіють менше. 

 

Намагайтеся, щоб у сім'ї було більше радості, посмішок: сміх, радість посилюють імунну систему, позитивно впливають на нервову систему, покращують загальне самопочуття, що сприяє зростанню продуктивності шкільного навчання на 50%.

 

Зверніть особливу увагу на гігієну зору. Не давайте дітям дивитись телевізор більше 1-2-х годин на день. Потурбуйтеся, щоб на робочому місці (столі) дитини було достатнє освітлення. Дитина не повинна читати лежачи. Після 45-ти хвилин підготовки домашніх завдань слід робити перерву.

 

Вирощуйте кімнатні квіти. Рослини очищують повітря, насичують його киснем. 

 

Звертайте увагу на харчування дитини. На сніданок давайте дитині горіхи, родзинки, курагу - це для посилення мозкової діяльності, а також сир - для зміцнення кісток. Хай вона бере із собою до школи бутерброд. Переконайте дитину у шкідливості чіпсів, ароматизованих сухариків і солодких газованих напоїв. Неправильне харчування призводить до хвороб: діабету, ожиріння, карієсу, гіпертонії, атеросклерозу, серцевих нападів.

 

Частіше  бувайте з дітьми на свіжому повітрі.

Зверніть особливу увагу на особисту гігієну. Допоможіть дитині скласти та дотримуватись режиму праці й відпочинку. Вранці дитина не повинна різко вставати з ліжка: за ніч між хребцями накопичується рідина, а тому необхідно кілька разів потягнутися, щоб дати можливість хребту «прокинутись». Біля ліжка покладіть масажний килимок із гумовими шпильками, щоб дитина кілька хвилин походила по ньому, подразнюючи активні точки на стопах.

 

Ці прості правила та ваш особистий позитивний приклад для наслідування, стануть кроками на шляху до здорового способу життя.