Новини

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

З нагоди Дня психолога, з метою збагачення уявлення про внутрішній світ особистості, поглиблення психологічних знань, підтримку ментального здоров’я з 22 по 26 квітня в ліцеї пройшов Тиждень психології. У плані заходів були проведені цікаві ігри, заняття, конкурси, акції, до яких мали можливість долучитися всі учасники освітнього процесу. Учні закладу були активними учасниками психологічного КВВ, гри «Обніми того хто…», акції «Ми-Вам»-«Ви-Нам», конкурсу фотогазет «Один день з життя мого класу», арт-терапевтичному виконанні малюнків на тему: «Тварини, що палять». Для підтримки позитивного настрою, виконували вправу «Дерево настрою», ділилися добрими побажаннями під час вправи «Комплімент». Молодші ліцеїсти провели цікаво «День щастя».

Тиждень швидко промайнув, але можливості психології невичерпні. З надією в найкраще і подякою до всіх учасників Психологічна служба ліцею.


Семінар-практикум 

«Розумію себе, щоб розуміти дітей»

 

02 квітня 2024 року в Бобровицькому ліцеї відбувся семінар-практикум формування навичок психологічної стійкості для педагогів на тему: «Розумію себе, щоб розуміти дітей».

Повномасштабна війна, яка триває понад два роки, є величезним випробуванням для всього українського народу.

Тому надзвичайно актуальною є тема стресостійкості в освітньому просторі. В умовах війни учні особливо потребують підтримки. Вчителі відіграють важливу роль у профілактиці та зменшенні травматичного стресу в дітей, бо є тими дорослими, яких вони поважають і до яких прислуховуються. Підтримку учням вчитель може продемонструвати перш за все власною стійкістю та спокоєм. При цьому саме для педагогів є важливим бути в стабільному психологічному стані.

«Що таке резильєнтність? Як бути в ресурсі? Я к допомогти собі та дітям?» - були основними питаннями семінару.

Відповідно на них стало відпрацювання разом з психологом ліцею Ременець Г.Б. психотераптичних практик (дихальні вправи, ігротерапія, арт-терапія, різні тілесні вправи, релаксація), під час яких педагоги набули навичок стабілізації психоемоційного стану.

Психолого-педагогічний консиліум

Перехід учнів з початкової школи до основної справедливо вважається кризовим періодом. Початок навчання здобувачів освіти в основній школі часто стає серйозним випробуванням для всіх учасників освітнього процесу та дітей, педагогів, батьків, психолога, адміністрації навчального закладу.

Тож створення умов для успішної адаптації учнів п’ятого класу до предметного навчання стало предметом обговорення на психолого-педагогічному консиліумі, що відбувся у Бобровицькому ліцеї 02 січня 2024 року.

Учасниками обговорювалась проблема наступності в навчанні, показники навчальності дітей, рівень успішності, а також психологічний аспект – формування нової соціальної позиції школярів.

З особливостями дітей молодшого підліткового віку та результатами досліджень на визначення рівня адаптації учнів, педагогів познайомили практичний психолог і соціальний педагог.

Засідання пройшло в конструктивній формі з прийняттям рекомендацій та методичних порад на покращення процесу адаптації п’ятикласників.

День толерантності

16 листопада 2023 року в Міжнародний День толерантності, з метою психологічної просвіти, пропаганди принципів толерантності, формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей,  з учнями 5-8 класів психологом Бобровицького ліцею були проведені інтерактивні заняття «Толерантний світ».

      Під час занять учні переглянули тематичні відео, обговорили поняття «толерантність», «терпимість», «милосердя», працювали над створенням тематичних плакатів.

      Ми всі такі різні, неповторні, але живемо в одному світі. У День толерантності, потерпаючи від ворожої агресії, ми мусимо поряд із патріотичними настроями прищеплювати дітям навички добра, витримки, терпимості задля миру і спокою у власному домі.

Психолого-педагогічний консиліум у закладі освіти

28 грудня 2021 року в Бобровицькому ліцеї відбувся психолого-педагогічний консиліум щодо адаптації 5 класів, метою якого було колективне вивчення труднощів навчання п’ятикласників; виявлення причин труднощів учнів та вчителів; розробка навчально-виховних заходів із усунення цих причин; налагодження співпраці між учителями-предметниками, які викладають у 5-х класах.

Учасниками консиліуму були вчителі та класні керівники 5-х класів, адміністрація, практичний психолог та соціальний педагог.

Були розглянуті питання навчання та виховання п’ятикласників. Кожен учасник поділився враженнями та думками з даного питання. Педагоги прийняли до відома аналіз результатів психологічного та соціального обстеження, виробили стратегію подальшої роботи з метою полегшення процесу адаптації, зниження рівня тривожності учнів, створенню доброзичливої комфортної атмосфери, яка дозволяє вчителю та учню краще зрозуміти один одного. Надані методичні рекомендації.  

Психолого-педагогічний семінар з теми “Освiтнє середовище вiльне вiд булiнгу»

05 січня 2022 року в Бобровицькому ліцеї відбувся психолого-педагогічний семінар з теми “Освiтнє середовище вiльне вiд булiнгу». Під час семінару педагоги пригадали поняття «булінг», «кібербулінг», «толерантність» та ознаки боулінгу; оволодівали навичками міжособистісної взаємодії учасників навчально-виховного процесу із профілактики шкільного насилля та системою психолого-педагогічних дій із протидії шкільному боулінгу;  обговорили, як виявляти булерів та їх жертв, як попереджати та долати таке небезпечне для здоров’я і навіть життя дитини.