Семінари, круглі столи, конференції

круглий стіл бібліотекарів

19 грудня 2023 року на платформі Zoom відбулося засідання бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області, на якому розглянули питання пов’язані з роботою та розвитком бібліотек в сучасних умовах, їхньою роллю в освітньому процесі.

Виконуюча обов’язки директора КЗ «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради Вікторія ПИСАНЕЦЬ, під час виступу, приділила увагу законодавчій та нормативно-правовій базі з питань бібліотечної діяльності.

Можливості бібліотеки у відкритому онлайн просторі в умовах воєнного стану продемонструвала Світлана БАЛАК, бібліотекар Федорівського центру професійної освіти.

Про особливості роботи бібліотеки релокованого закладу освіти в умовах сьогодення розповіла бібліотекар ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» Ольга МАРЄЄВА.

Ольга МАРЧЕНКО, бібліотекар  ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту», розкрила актуальні питання профорієнтаційної роботи бібліотеки.

Масову роботу зі здобувачами освіти продемонструвала Наталя ПАШКЕВИЧ, вихователь гуртожитку, бібліотекар ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»: виховний захід «Українські вечорниці на Андрія».

Також під час засідання було приділено увагу питанням:

– використанню нейромереж, щоб зацікавити здобувачів освіти темою, підтримати навчання за допомогою мультимедіа й полегшити формування знань за допомогою дизайну відео;

– планування роботи на 2024 рік.

Дякуємо всім за співпрацю й бажаємо  нових звершень, мирного неба над головою, нових творчих і конструктивних ідей, вагомих здобутків!

методичний семінар-тренінг

23 березня 2023 року на платформі Zoom відбувся методичний семінар-тренінг бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної освіти) Запорізької області на тему: «Інформаційна та культурно-просвітницька діяльність бібліотек».

На початку заходу методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Оксана  Матяшева привітала учасників та зазначила, що бібліотека – є потужним інформаційним та культурним осередком, забезпечує інформаційну підтримку освітнього процесу. Нова концепція системи освіти і національного виховання вимагає від сучасної бібліотеки переорієнтації своєї діяльності, нових форм і методів роботи зі здобувачами освіти.

Завідувач бібліотеки, керівник гуртка  ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Сурая Кулієва-Корчинська продемонструвала підходи і шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості, розкриття та розвитку творчого потенціалу здобувачів освіти.

Анна Лєвєнцова, завідувач бібліотеки, керівник гуртка ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» ознайомила учасників методичного семінару-тренінгу з сучасними формами культурно-просвітницької діяльності: книжковий блог та Клуб молодого лідера. Лідерство забезпечують перш за все когнітивні компетенції – навички мислення, творчі здібності, які уможливлюють ефективну адаптацію до змін.

Також розглянули можливості використання інструментів ресурсу Canva й створення вебквестів на Національній освітній платформі «Всеосвіта» та удосконалили професійну майстерність щодо створення візуального контенту.

Отже, бібліотека як функціональний, інформаційний, культурний і освітній центр має оптимальні умови для соціалізації здобувачів освіти, формування і розвитку їх культури.

Дякуємо всім за співпрацю й бажаємо творчої енергії, натхнення, успіхів в роботі й мирного неба!

круглий стіл бібліотекарів

23 вересня 2022 року на платформі Zoom пройшло засідання круглого столу бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної освіти) Запорізької області на тему: "Простір і ресурси бібліотеки для роботи у різних формах комунікації учасників освітнього процесу".

Сучасні умови трансформації процесу навчання, орієнтованого на дистанційну освіту, та стрімкий розвиток цифрових технологій ставить перед бібліотеками закладів професійної (професійно-технічної) освіти нові виклики. Виконання місії бібліотеки можливо за умови її ефективного і гармонійного насичення інформаційними фондами на різних носіях, обслуговування користувачів бібліотеки з можливістю віддаленого доступу до інформаційних ресурсів. Бібліотека повинна акумулювати знання і забезпечувати доступ до них, сприяти культурному, моральному та інтелектуальному розвитку своїх користувачів.

Під час роботи були розглянуті і обговорені питання, щодо розбудови простору культурного та літературного досвіду, взаємодії учасників освітнього процесу, творчості та інновацій; організації виховного процесу в закладі освіти у 2022/2023 н.р. (лист МОНУ №1/9 105-22 від 10.08.2022).

Бажаємо всім творчої енергії, натхнення, успіхів в роботі й мирного неба! 

Під час роботи були розглянуті і обговорені питання, щодо розбудови простору культурного та літературного досвіду, взаємодії учасників освітнього процесу, творчості та інновацій; організації виховного процесу в закладі освіти у 2022/2023 н.р. (лист МОНУ №1/9 105-22 від 10.08.2022).

Бажаємо всім творчої енергії, натхнення, успіхів в роботі й мирного неба! 

КРАЄЗНАВЧІ НАРИСИ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ

19.11.2021 

Саме таку назву мала 41 обласна краєзнавча конференція учнівської молоді, що присвячена 30-ій річниці незалежності України. Долучилися до участі в ній і дослідники Федорівського центру професійної освіти.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: заступник директора ДОН ЗОДА ЗахарчукВ.М., директор КЗ «Центр туризму» ЗОР Романчук О.П., завідувач відділу історії Національного заповіднику «Хортиця» Мірущенко О.П., заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею Водоп’ян В.В.

Конференція відбулася  в онлайн-режимі  у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Нашу делегацію представила  першокурсниця Світлана Богомаз(група №13,професія «Кухар; кондитер»). Свою роботу «Легендарна тачанка – артефакт військового мистецтва Нестора Махна» доповідачка презентувала у роботі секції «Історія війн та військового мистецтва на території Запорізької області з найдавніших часів до новітнього часу».

Краєзнавчі дослідження проводилися на території м.Гуляйполя, де юна дослідниця віднайшла аж чотири махновські тачанки: від найбільшої до найменшої. У своїй доповіді Світлана Богомаз згадала історію винаходу тачанки, віднайшла інформацію про розрахункову масу бойового навантаження, познайомила з артефактами тачанки у знайдених моделях.

Підсумки конференції підводилися окремо в кожній секції. Переможці визначалися за найбільшою сумою балів, отриманих за тези, доповідь та презентацію. Світлана Богомаз нагороджена дипломом учасника обласної краєзнавчої конференції.

Бібліотекар Світлана Балак, 

Федорівський центр професійної освіти

ОСВІТНІЙ ФЕСТИВАЛЬ EdFast 2021 "МЕДІАГРАМОТНІСТЬ БІБЛІОТЕКАРІВ"

27 жовтня 2021 року стартував освітній фестиваль EdFast 2021, організаторами якого виступила Громадська організація "Освіта без умов". Перший день фестивалю був присвячений темі "Медіаграмотність бібліотекарів". Метою онлайн зустрічі стало формування знань, умінь та навичок, які дозволять бібліотекарям аналізувати, вибирати, використовувати, критично оцінювати медіапродукти різних сфер; використання медіапрактики в роботі з дітьми; створення простору культурно-мистецького осередку.

Бібліотекар ДНЗ "Бердянський центр професійно-технічної освіти" Романець Дар'я взяла безпосередню участь у цьому заході, адже спікери надавали не лише теоретичні знання, а й давали завдання практичного блоку.

Бібліотекар Романець Дар'я

БІБЛІОТЕКА В ЦИФРОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ: ПЕРСПЕКТИВНІ МЕТОДИ І ТЕХНОЛОГІЇ, ЕЛЕКТРОННІ КОЛЕКЦІЇ

18 березня 2021 року на платформі Zoom пройшов обласний онлайн-семінар бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області за темою «Бібліотека в цифровому середовищі закладу освіти: перспективні методи й технології, електронні колекції».

На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Оксана Матяшева, яка зазначила основні завдання роботи бібліотек з розширення спектру бібліотечних послуг та надання доступу до електронних ресурсів. У цифровому середовищі головна функція бібліотеки – забезпечення безоплатного та мобільного доступу до будь-якого виду інтелектуальної продукції, представленої в цифровій формі.

Поділились власним досвідом наступні спікери:

Світлана Балак, бібліотекар Федорівського центру професійної освіти. Тема доповіді «Інноваційна діяльність бібліотеки в контексті цифрової трансформації»;

Дар’я Романець, бібліотекар ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти». Тема доповіді «Промоція сайту бібліотеки: як перетворити банальну інформацію на інтерактивну історію»;

Яна Олійник, завідувач бібліотеки ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти». Тема доповіді «Перспективні напрями бібліотечного сервісу»;

Олена Калинюк, бібліотекар ДНЗ «Василівський професійний ліцей». Тема доповіді «Створення та використання інформаційних продуктів у роботі бібліотеки».

Спікери продемонстрували власні цифрові продукти: комп’ютерні публікації для створення буклетів, брошур, газет; презентації; буктрейлери, блоги; вебквести; інтерактивні вправи та інше.

Спікери продемонстрували власні цифрові продукти: комп’ютерні публікації для створення буклетів, брошур, газет; презентації; буктрейлери, блоги; вебквести; інтерактивні вправи та інше.

Одним з найбільш перспективних напрямків роботи бібліотеки є мережеві інтерактивні технології, які розвиваються на принципах доступності, відкритості та дозволяють здобувачам освіти реалізувати свій творчий і соціальний потенціал.

Отже, використання найсучасніших інформаційних технологій у діяльності бібліотеки дозволить вивести інформаційно-бібліотечне обслуговування на якісно новий рівень.

На завершення заходу Оксана Матяшева підбила підсумки онлайн-семінару, висловила подяку спікерам за професійні та корисні доповіді.