НОВИНИ

День пам'яті захисників України

32 річниця Незалежності

Із Днем Державного прапора України



Тисячолітніи_спадок_украі_нськоі_державності_2_230727_092637.pdf

Канікули із користю

Під час літніх канікул у бібліотеці Гімназії слов’янських мов № 1 відбувся урок-гра, що передбачає ознайомлення зі звичаями та традиціями національних меншин, які проживають в Україні.  

Поринувши у чарівний світ культурного розмаїття, учні здійснили подорож сонячною Болгарією, теплою Грецією, привітною Молдовою та дружньою Польщею.    

До речі, серед учасників заходу були переможці онлайн олімпіади «На урок» з української мови та літератури, учні 5-В класу (учитель Плигань Р.В.), їх радо привітали та нагородили дипломами.


Нагородження Джур

1 червня відбулося нагородження 1 етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Джури гімназії словʼянських мов №1 посіли почесне 2 місце  серед роїв середньої вікової групи. Наші грамоти за різні етапи та конкурси - на світлинах. Дякую рою "Слов'янське братство" за дисциплінованість, жагу до Перемоги, наполегливість, згуртованість. Ви перші змогли досягти таких результатів у стінах нашої гімназії. Пишаємося вами! Бажаємо нових перемог нашим наступникам. Дякуємо педагогам, які допомагали наблизити перемогу. 

Міжнародний день захисту дітей!

Діти! Ви – майбутнє нашої держави, яка формується у теперішньому. Тож у перший день літа хочемо привітати вас не лише з канікулами, а й із Днем захисту дітей! Завзято опановуйте знання, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, щоб досягти висот у майбутньому.

1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей.

На жаль, День захисту дітей 2023 в Україні проходить в умовах повномасштабної війни. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій. Війна торкнулася життя кожного маленького українця. Тому в це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що ми завжди поруч.

Свято останнього дзвоника

Шановні учні, батьки, учителі!

     Попри виклики, які постали перед нашою країною й обумовили непростий навчальний рік, сьогодні Свято - Свято останнього дзвоника! Хочу згадати слова української письменниці Ліни Костенко: «І все на світі треба пережити, і кожен фініш — це, по суті, старт». Ми живемо не в простий час, який потрібно пережити, а останній дзвоник – це фініш, але, по суті, старт  початоку нового кроку вперед.І я хочу побажати вам зробити його сміливо, твердо й успішно! Пам’ятайте завжди: Україна – це не зруйновані будинки та інфраструктура, Україна – це ви, бо саме за молоддю - наше майбутнє! Це вже другий навчальний рік, який ми пройшли в умовах повномасштабного вторгнення. Але ворогу не зламати наш патріотичний дух, нашу віру в світле майбутнє, не похитнути жагу до знань.

     Останній дзвоник завжди викликає змішані почуття – радість і смуток одночасно. Але це символ нових можливостей. Дякую освітянам, які мужньо тримали освітній фронт, віддано працювали під звуки повітряних тривог, в укриттях, оберігали наших дітей.

   Учням  бажаю провести чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень під мирним небом. Випускникам зичу впевнено крокувати в доросле життя, де від вибору вашої професії, життєвої позиції буде залежати як ваше майбутнє, так і майбутнє всієї нашої країни.

    Щастя всім, добра, міцного здоров’я та успіхів! Миру та Перемоги!

З повагою

директор гімназії  Олена ПЛИГАНЬ

День здоров`я

З метою формування навичок щодо ведення здорового способу життя у школі 29 травня пройшов День здоров`я для учнів.

День здоров`я в школі – це завжди веселий активний захід, який подобається всім школярам. Вони можуть не тільки брати участь в різних активних заходах, а й подихати свіжим повітрям, побігати і добре провести свій час. День здоров'я провели для того, щоб привернути увагу громадськості до питань охорони здоров’я, залучення підростаючого покоління до здорового способу життя. В цей день учні взяли участь у загальношкільному проекті «День здоров’я». Захід розпочався ранковою зарядкою. Пізніше учні поділилися на команди і почали проходити квест на станціях, грали у рухливі ігри . Також вчителі фізкультури провели між учнями змагання з міні-футболу та волейболу. 

По закінченню змагань учні отримали грамоти . День був насичений, цікавий та змістовний, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися додому.

Благодійний концерт "Перемога одна на всіх!"

25 травня 2023 року у стінах нашої гімназії відбувся благодійний концерт "Перемога одна на всіх!". Були запрошені батьки та всі бажаючі. На початку заходу можна було придбати патріотичні вироби, зроблені руками дітей. Гості мали чудову нагоду насолодитися майстерним виконанням української пісні, бандури, фортепіано, баяну, духових інструментів, танцю. При чому були не лише українські твори, а й, приміром, молдавський танець (у виконанні духового оркестру), єврейський танець (хореографічний колектив).

За що вдячні учням нашого закладу, Школі мистецтв #5, #6 та їх викладачам, керівникам.

Було зібрано 2 745 грн+20 євро для допомоги ЗСУ. Ці кошти, разом із коштами зі шкільного БФ "На ЗСУ", будуть використані для допомоги військовим за запитом. Звіт буде також на сайті гімназії.

Щиро вдячні всім, хто наближає Перемогу!

Усе буде Україна!


Закриття фестивалю "Дні слов`янської писемності та культури"

Уп'ятнадцяте Гімназія слов' янських мов №1 проводить  Фестиваль,, Дні слов'янської писемності та культури". Традицією стало розпочинати Фестиваль парадом вишиванок і флешмобом українських пісень. День України, День Польщі, День Болгарії проходили цьогоріч під неписаним гаслом,, Хто сьогодні наші справжні брати?". Конкурси поезій українською, болгарською, польською мовами, конкурси плакатів та презентацій, присвячених великій допомозі Україні, яка незламно бореться за незалежність, від Польщі та Болгарії традиційно продовжили фестивальну програму. Закінчився Фестиваль гала-концертом,, Слов'янська мозаїка", де виконувалися твори українською, польською та болгарською мовами. Як завжди, почесними гостями та добрими друзями закладу були капела бандуристок,, Україночка" під керівництвом Раїси Томащук та викладач по класу бандури Василь Олексієнко. Усіх присутніх традиційно привітала з Днем слов'янської писемності директор Олена Плигань. Грамоти та дипломи за підсумками Фестивалю вручила директор гімназії Олена Володимирівна Плигань напередодні закінчення навчального року.

День Героїв України

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.


День Героїв України - історія свята

День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Вихідні та свята в червні 2023: скільки відпочиватимемо на Трійцю

Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним. У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим. Дата присвячена всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, а тепер ще воїнам АТО та російсько-української війни.


Як відзначають День Героїв України

День Героїв зазвичай відзначають протягом тижня після свята. Для зручності масові заходи переносять на найближчу до дати суботу та неділю.


У 2023 році, в умовах воєнного стану, кожне місто саме вирішуватиме, як саме відзначати Свято Героїв. У багатьох містах в цей день проходять пам'ятні заходи на честь загиблих у війні, а також покладають квіти біля пам'ятників героям України.

Свято-відкриття Фестивалю «Дні словʼянської писемності та культури»

Сьогодні традиційне шкільне свято-відкриття Фестивалю «Дні словʼянської писемності та культури»

Стало доброю традицією у переддень одного з найбільших свят словʼянського світу- Дня словʼянської писемності культури у нашій школі проводити Фестиваль, який у цьому році відбувається впʼятнадцяте. 

Не випадково цьогорічне відкриття Фестивалю співпало з популярним святом українців-Днем вишиванки, яке відзначається кожного третього четверга травня.

День Вишиванки

Свято щорічно відзначають у третій четвер травня в Україні.

Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.

День Матері

Мама — найголовніша людина в житті кожного. Наші матері дарують нам життя, а потім стають першим зразком для наслідування. Найтепліші спогади дитинства неможливі без мам — вони завжди рятують нас від хвороб та оберігають від неприємностей. До мами ми звертаємось тоді, коли потребуємо справді мудрої й доброї поради, в щирості якої не доводиться сумніватися. Зрештою, в найтяжчі часи, коли здається, що весь світ став ворожим, тільки материнська любов залишається безумовною й незмінною. Для вшанування всіх мам в світі існує добре й зворушливе свято — Міжнародний день матері, який відзначають щорічно в другу неділю травня. Це свято співпадає з Днем матері в Україні.

Відео підготували учні 2-В класу (класовод Байбарза Т.М)

Борітеся-поборете

Наша боротьба триває, як і кілька десятків років тому. Ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю. Слава героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашій свободі.

Вокальний гурток «Smile” присвячує пісню всим, хто бореться за наше мирне небо (керівник Поліщук Т.В)

День пам`яті та примирення

Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.

Виховна година до Дня пам‘яті та примирення в Гімназії слов`янських мов.

Наша гордість

2 травня 2023 року стало особливим днем в історії Гімназії слов'янських мов №1. До закладу завітали поважні гості-ректор КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»Євгенія Миколаївна  Бачинська та  методистка Відділу іноземних мов Розалія Вільгельмівна Кірнасовська,щоб привітати призерів ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з мов національних меншин. Уперше здобувачі освіти нашого закладу Марія Рисак та Вікторія Ткач вибороли перемогу в етнічних болгар з Одеської, Запорізької, Миколаївської областей у надзвичайно складних умовах:олімпіада проходила в сховищі підвального приміщення інституту під«прицілом» камер з усіх сторін. Пані ректор відзначила високий рівень підготрвки учениць та їхню особисту мужність. Особливу подяку гості висловили вчителю болгарської мови Маріанні Іллівні Семеновій.

Тепловізійний приціл для наших захисників

Війна триває вже п’ятнадцятий місяць це накладає неабиякий відбиток на життя українців. Люди втомилися, підтримувати благодійні ініціативи стає дедалі важче, але ми пишаємося всіма, хто продовжує це робити. 

Ми вдячні кожному, хто робить внески: дітям, батькам, вчителям, завдяки вам вдалося придбати дороговартісний тепловізійний приціл Rattler TS 19-256 для наших захисників 92 ОМБр імені Івана Сірка.

Ми не зупиняємося! 

ДОЛУЧАЙМОСЯ, БО Ж ВІЙНА НЕ ЧЕКАЄ!

Відкриті уроки футболу

Сьогодні учні 5-х класів, Білоцерківської гімназії слов‘янських мов №1 були учасниками соціального проєкту Української асоціації футболу «Відкриті уроки футболу». 

Великий футбольний майданчик розбили на 12 квадратів. У кожному квадраті був тренер, який показував початкові вправи з футболу. Також був квадрат: поліцейського. На кожний квадрат виділили  10 хвилин. Діти після закінчення свого квадрату по колу переходили на інший. Мета програми - піднімати розвиток футболу з низів. 

Діти залишились щасливими, з подаругками та грамотами.

Міжнародний день протидії булінгу

У світі 4 травня відзначається Міжнародний день протидії булінгу. 


За даними ЮНІСЕФ, майже 70% дітей по всьому світу потерпають від цькування з боку однолітків. А Україна посідає одне з чільних місць серед європейських країн з найвищим рівнем булінгу.


Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України № 8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.


Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлюється відповідальність за булінг.

НУШ у дії

Проблема реалізації Концепції НУШ у 5 класах базової школи надзвичайно актуальна. Тому, 27 квітня 2023 року, у Білоцерківський гімназії слов’янських мов - початковій школі №1 відбулося методичне консультування для вчителів фізичної культури «Особливості викладання фізичної культури в 5 класах НУШ «. У зв'язку з тим, що радикальні зміни в освіті вплинули на всі навчальні дисципліни, відбулися й істотні зрушення в царині фізичного виховання. Хоч навчання в поточному навчальному році відбувалося в змішаному форматі та рухова активність дітей була знижена, учитель-методист Світлана Анатоліївна Лещук продемонструвала колегам свої методичні знахідки в організації освітнього процесу в умовах НУШ в 5 класах. Учителю вдалося змінити організаційний момент з традиційного вітання на привітання за руку, «дай п'ять» чи «нушевські обіймашки». Зразу стало зрозуміло, що діти уроку чекали та психологічний комфорт для всіх учнів створено. Педагогіка партнерства домінувала під час вироблення правил техніки безпеки та запису головних з н

"Квітучі Таланти"

Вітаємо Гордійчук Олександру, ученицю 4-Б класу (класовод Коваленко О.А) за І місце у творчому конкурсі «Квітучі Таланти», (керівник Поліщук Т.В).

Тиждень психології в школі

«Кожна особистість – це  неймовірний всесвіт: захопливий, глибокий, таємничий»

23 квітня людство святкувало Всеукраїнський День психолога. З нагоди цього свята у гімназії організували тиждень психології.

Метою було підвищити рівень знань учасників освітнього процесу про психологію, сприяти всебічному розвитку школярів, створити позитивний настрій підтримати розвиток творчих здібностей формувати толерантні стосунки.

День пам`яті Чорнобильської АЕС

37 років тому, сталася одна з найбільших в історії людства техногенних катастроф - Чорнобильська. Вибух на четвертому реакторі АЕС став трагедією для усього людства, наслідки якої ми відчуваємо досьогодні.

Виховна година у 4-В (класовод Фофанова М.М) до річниці Чорнобильської катастрофи

День без рюкзака

У гімназії проходив День без рюкзака. Креативнісь та фантазія учнів не мала меж. Аби знайти заміну звичним портфелям, гімназисти добре постаралися! Чого тільки не придумали: миска, чемодан, сітка, клітчата сумка, кошики, валізи, футляри, відра, коробки.... Молодці!!! Продовжуємо у тому ж дусі.

Моя планета не хоче сміття

«Це не моє сміття, але це моя Планета! Залишіть нащадкам, щось прекрасніше, ніж гори сміття!»

Проблема захисту природи з кожним роком стає все актуальнішою. Щодня люди забруднюють планету, не думаючи про те, які наслідки йдуть слідом за цим.

Проблема забруднення навколишнього середовища є глобальною. Вчені давно б'ють на сполох і попереджають про екологічну катастрофу.

Учні Білоцерківської гімназії №1 підготували малюнки на екотему «Моя планета не хоче сміття!»

26.04.1986

Саме цього дня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.

Дякуємо персоналу Чорнобильської АЕС за мужність та професіоналізм. За те, що захищаєте людство від можливого повторення трагедії навіть під час російської окупації. 

Вшануймо Героїв, які брали участь у ліквідації наслідків цієї страшної аварії та побажаємо здоров’я, миру, довгих років життя. Нехай жах чорнобильської катастрофи ніколи не повториться!

Учні Білоцерківської гімназії слов‘янських мов підготували малюнки, до Дня Чорнобильноської катастрофи.

Міжнародний день Землі

22 квітня- Міжнародний день Землі.

Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми.

Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждають від російських окупантів.

Ми обов’язково збережемо наш дім, виженемо з нього ворога та почнемо відновлювати багату українську природу.

Виховна година до Міжнародного дня Землі у Білоцерківській гімназії слов`янських мов №1.

Профорієнтація учнів 9-х класів у коледжі ім. Поповича

Вибір професії для кожної молодої людини - це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. Без перебільшення можна сказати, що для випускників загальноосвітньої національної школи - це завжди проблема номер один. Тому учні 9-х класів Білоцерківської гімназії сьогодні відвідали коледж ім.Поповича, у якому був день відкритих дверей. Під час заходу учні ознайомилися із поняттями" професія" та "спеціальність", класифікацією професій.

Сьогодні до 3—Г класу завітала мама учня Маліванчука Володимира, яка працює на Укрзалізниці.Вона провела виховну бесіду «Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України», роздала дітям брошурки.

Дерево перемоги

Завдання школи - навчити оберігати навколишнє середовище. Як приємно, коли є можливість,  сховатися від спекотливих сонячних променів під тінню розлогого дуба або високої сосни. А ще солодше від того, що це відпочинок під деревом, яке посаджене власними руками. Отож учні Білоцерківської гімназії №1 із задоволенням вирішили посадити дерева.

Діти посадили 2 кущі аронії, 4 кущі магонії, 4 кущі спіреї, 4 берези, 1 тую, 3 липи та 4 дерева катальпи. 

Зелені культури ростимуть і через роки радуватимуть своєю величчю й красою, а в кожного учасника назавжди закарбується в пам'яті день, коли було зроблено особистий внесок в озеленення рідного краю!

167680.pptx

Здоров`я людини- це велика цінність

Зустріч з Героєм

12.04 учні 9-х класів Білоцерківської гімназії слов‘янських мов мали честь поспілкуватися з Героєм України, який був у російському полоні. 

Чоловік сам з Луганська та розповідав учням, як саме розпочиналась війна, як він прийняв рішення йти захищати Україну, як отримав поранення, як потрапив в полон та як проходив реабілітацію. 

Після розказаного, діти могли поставити запитання, які їх цікавили. Також чоловік мав нагоду подякувати всих книгами про війну. 

Вчителі та учні висловили щиру вдячність Герою та побажали йому й усім військовим міцного здоров‘я, мирного неба та найякшвидшого повернення у свої домівки.

Всеукраїнська учнівська олімпіада з болгарської мови

Сьогодні, 8 квітня 2023 року, учні нашого  закладу Рисак Марія та Ткач Вікторія стали учасниками ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з болгарської мови в онлайн-режимі. Керівником команди було призначено вчителя болгарської мови Маріанну Семенову. Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів створив усе необхідне для безпеки учнів в умовах воєнного стану, комфортними умовами учнів опікувалася особисто ректор Євгенія Бачинська,проректор Наталія Бендерець, співробітники закладу Валерій Федорчук, Галина Рибитва та Розалія Кірнасовська. Побажаємо нашим учасникам перемог в таких складних умовах!!!

Придбання тепловізійного прицілу ЗСУ

Дозвілля учнів на канікулах

Виховна година для учнів всіх класів перед весняними канікулами

Онлайн профорієнтація Ягеллонського університету у Кракові

Довиждане Баба Марта

За давньою традицією болгарського свята «Баба Марта» наприкінці березня «мартенічкі», які носилися на протязі місяця вішали на дерево та загадували бажання, яке обов'язково здійснювалося.

Сьогодні, учні Білоцерківської слов'янської гімназії №1 разом зі своїм учителем болгарської мови Маріанною Іллівною прив'язали свої «мартенічкі» на гілки дерева та загадали одне єдине бажання, МИРУ і ПЕРЕМОГИ!!!

Благодійний ярмарок 

Щира подяка всім, хто долучився: учням, батькам, трудовому колективу!

Разом до Перемоги!

Грамоти за почесні місця у територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу "Годівничка"

Профорієнтація учнів 9-х класів Ягеллонського університету в м.Краків

"Заговори, щоб я тебе побачив"

Народження переможців шкільного конкурсу читців поезій українською, польською, болгарською мовами "Заговори, щоб я тебе побачив". Щиро радіємо за кожного учня, хто відчув й осягнув глибину слова. Вдячні дітям за старанне виконання та їх наставникам за роботу.

Переможемо ворога і туберкульоз

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу. До цього дня на Хмельниччині оголошено місячник боротьби з туберкульозом. Його девіз цьогоріч – “Переможемо ворога і туберкульоз!”.

Туберкульоз – звичайна хвороба, і люди, які живуть із таким діагнозом, не складають небезпеки для оточення та в побуті, якщо дотримуються вимог інфекційного контролю. Ці правила знає кожний пацієнт, тому з перших днів лікування вони можуть перебувати вдома. Після двох тижнів протитуберкульозної терапії, хворий не виділяє збудника хвороби.

Виховна година у 3-Б класі (класовод Черниш С.П)

Дослідники рідного краю

23 березня для учнів 9-их класів відбулася історична година "Дослідники рідного краю», під час якої вихованці поспілкувалися з істориком, краєзнавцем, працівником відділу інформаційно-краєзнавчої роботи Білоцерківської міської централізованої бібліотечної системи імені П. Красножона, автором багатьох краєзнавчих публікацій  Анатолієм Бондарем. Учнів зацікавили розповіді краєзнавця про славетну історію та сучасність Білої Церкви, археологічні та історичні знахідки, розвиток краєзнавства в Білій Церкві. Захід був актуальним та корисним для учасників

Служба 101 інформує

Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав`янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі, необхідно пам`ятати , що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю!

Не спалюйте залишки сухої рослинності та сміття на власний подвір`ях!

Вірші Ліни Костенко

За підтримку дисидентського руху твори поетеси не друкували аж 16 років. Попри це вона продовжувала писати, хоч і «в шухляду». Вона відмовилася від деяких нагород, бо «не носить політичної біжутерії». Не терпить мовчання, фальші, завжди говорить лише правду, безкомпромісна та віддана своїм ідеям.

Вірш Ліни Костенко читає учениця 9-Б класу, Рисак Марія, підготувала Плигань О.В. та Заржіцький Адам, учень 5-В класу, підготувала Плигань Р.В.

Ліні Костенко 93!

Українська поетеса, письменниця та громадська діячка Ліна Костенко, 19 березня, святкувала свій День народження. Одній із найвідоміших українок сучасності виповнилося 93 роки.

Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами.


День відкритих дверей

18 березня 2023 року у нашому закладі був День відкритих дверей для батьків учнів майбутніх першокласників. Гості школи мали можливість оглянути роботу шкільних гуртків оригамі та петриківського розпису, послухати бандуристів від школи мистецтв#5, які співпрацюють із нашою гімназією. 

Про специфіку закладу освіти батькам розповіла директор гімназії Олена Володимирівна Плигань. Із рекомендаціями до присутніх звернулася психолог закладу Наталія Юріївна Войтенко. Познайомилися з батьками майбутні класоводи 1-их класів Майя Миколаївна Фофанова, Світлана Василівна Ординська, Ольга Анатоліївна Коваленко. Після спілкування батьки з адміністрацією закладу оглянули гімназію, а саме: новітній інформаційно-бібліотечний центр, кабінети польської та болгарської мов, праці, малий спортивний зал, класні кімнати початкової школи, столову, сховище.

У цей час діти мали можливість провести дозвілля з нашими педагогами: виконували різні завдання, розфарбовували, складали лего, танцювали та співали. 

Захід пройшов в теплій атмосфері.

Запрошуємо батьків майбутніх першокласників до нашого затишного освітнього закладу! Чекаємо на вас! Зробімо дітей щасливими разом!

Вітаємо керівника та вихованцю гуртка "Азалія"

День українського добровольця

💛💙 З нагоди Дня українського добровольця, який з 2017 року відзначається в Україні 14 березня, в бібліотеці-філії №1 для дітей відбулася зустріч користувачів бібліотеки – восьмикласників Білоцерківської гімназії слов’янських мов – початкової школи №1 (класний керівник – Людмила Гирявець) з активним учасником Революції гідності, демобілізованим бійцем Дмитром Бойком. У 2014-му році він фактично з Майдану пішов добровольцем в складі 72-ї ОМБР боронити Україну. 💛💙 Пройшовши пекло перших місяців російсько-української війни, потрапив у полон. Отримавши травми, нині перебуває в запасі, займається волонтерством.  Школярі з цікавістю слухали про те, що спонукало пана Дмитра піти на фронт, про те, як пліч-о-пліч добровольці з кадровими військовими звільняли українські території, а після почалися запеклі бої з чималими втратами … 

💛💙Боєць наголосив на важливості розуміння й підтримки військових, які ціною власного життя виборюють перемогу для України, та зауважив, що війна – це страшне явище, і тільки спільними зусиллями її можна зупинити.

Діти привітали Дмитра Бойка з Днем добровольця та подякували за силу, мужність та можливість почути про реалії сучасної російсько-української війни.

📚📖 Друзі, в бібліотеці є книги про сучасну російсько-українську війну, авторами яких є бійці добровольчих батальйонів «Дніпро-1» Роман Зіненко, «Донбас» Ігор Михайлишин, «Золоті ворота» Петро Билина, «Полтава» Віталій Запека. Тож, запитуйте, читайте, пам'ятайте!

 #деньдобровольця #українськийдоброволець

Інформуємо Вас, про те, що Департамент кіберполіції спільно з партнерами розробив електронну платформу "МРІЯ", яка створена для об`єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основною метою проєкту є протидія пропаганді російської федерації та фейковим проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

День Державного Гімну України

Держаавний Гімн Україїни – один із головних державних символів України.  Державним гімном є пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»: слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційна музична редакція була ухвалена  15 січня 1992 року Верховною Радою, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року. 

Шевченківські дні

Шевченківські дні — чудова нагода вшанувати Кобзаря, дізнатися більше про його життя та творчість, почути його, таку актуальну сьогодні поезію.

Учениця 2-Г класу Сорока Соломія (класовод Щериця Г.Ф)

День відкритих дверей

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Діти – наше майбутнє, тому про нього ми маємо подбати вже сьогодні. Які б виклики не кидало сьогодення, ми всі віримо в Перемогу. І разом із вами та вашими дітьми плануємо роботу на прийдешній навчальний рік, бо хочемо зробити перебування та навчання в закладі максимально комфортним для наших дітей.

Запрошуємо вас і ваших дітей на День відкритих дверей, який відбудеться 18 березня 2023 року об 11.00 в приміщенні Гімназії слов'янських мов за адресою: вул. Праведників світу (Логінова), 28. Ви познайомитеся з адміністрацією закладу, майбутніми класоводами 1-х класів, психологом гімназії, матимете змогу побачити заклад зсередини, поставите запитання, які у вас виникають.

Ми запрошуємо вас до співпраці задля створення найліпших умов для наших дітей. Зробимо наших дітей щасливими РАЗОМ !!!

 

УСЕ БУДЕ Україна!

Зі святом весни, краси та ніжності!

Із землі ще не зійшов сніг, а в душу проситься весна. Вона замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами, нагадуючи своїм диханням про Міжнародний жіночий день 8 Березня. Це по-справжньому світле та весняне жіноче свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є у нашому житті – кохання, сердечність та вірність.

Дорогі жінки та дівчата! Прийміть найщиріші вітання!

Нехай ця весна принесе Вам радість життя, відчуття оновлення, гарний настрій та багато приємних сюрпризів!

Будьте коханими, щасливими і прекрасними! 

Шевченківський тиждень у бібліотеці

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Завідувач бібліотеки Шабанова Л.О провела урок до Шевченківських днів для 1-Г класу (класово Нікандрова Т.В).

Вітаємо учня

Тренінг

3 березня команда Klitschko Foundation провела тренінг з надання першої домедичної допомоги. Тренінг проводив член амереканської організації Stop the Bleed. На тренінгу навчилися розпізнавати види критичних кровотеч та надавати допомогу потерпілій людині.

"Баба Марта"

1 березня Болгарія відзначає свято Весни «Баба Марта», яке є одним з найулюбленіших болгарських звичаїв із тисячолітньою традицією. У цей день болгари дарують своїм близьким і друзям спеціальний амулет, з червоних і білих ниток, званий «мартеніца». Червоний колір - це сила, кров, сонце і тепло. Білий колір - символ доброго початку і світла. 

Сьогодні, понад 160 дітей Білоцерківської гімназії слов’янських мов №1 виготовляли оздоби власноруч для своїх рідних, також отримали подарунки – «мартенічки» від Посольства Республіки Болгарія в Україні.

Щиро дякуємо Тимчасово Повіреному у справах Посольства Республіки Болгарія в Україні, пану Теодору Савову. Завдяки таким маленьким речам і відбувається інтеграція болгарської та української культури.

Конкурс у Польщі

Марафон пам`яті Небесної Сотні

З наближенням 24 лютого, річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, і дорослі, і діти можуть відчувати повторне переживання травматичного досвіду. Ці відчуття ще називають “синдром річниці” або ж “ефект річниці”. Звісно, не всі його відчуватимуть, але будуть ті, хто знову на всіх рівнях програватиме в пам’яті події, що відбувалися рік тому.

😔 Деякі діти особливо чутливо сприймають тему війни, а тому вчителям варто знати, як спілкуватися з учнями на уроках у цей день, аби не травмувати їх, але згадати про важливе. Та перед тим, як порушувати цю тему, самі дорослі мають бути стійкими та збалансованими.

У статті “Нової української школи” сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз радить:

🔸 з чого розпочати спілкування на уроках 24 лютого;

🔸 які слова підібрати про річницю повномасштабного вторгнення;

🔸 які техніки заспокоєння та зменшення стресу використовувати;

🔸 чим завершити розмову з учнями, щоб надихнути їх.

Гордість

21.02.2023 відбувся фінальний етап обласного етапу конкурсу,, Учитель року - 2023",де вчитель початкових класів гімназії Сімех Вікторія Іванівна виборола лауреатство разом із 4 колегами з Київсткої області.

«Судно онлайн інструменти інтерактивного навчання на уроці біології»- методичний доробок Лоєвої Мирослави Вікторівни

Сьогодні учитель біології Мирослава Вікторівна Лоєва презентувала свій методичний доробок під час міського методично - презентаційного марафону вчителів предметів природничо-математичного циклу. Тема її досвіду-«Судно онлайн інструменти інтерактивного навчання на уроці біології».

Застосування інтерактивних методів на уроках суттєво покращує розуміння  учнями навчального матеріалу, дозволяє їм проявити свої творчі здібності та комунікативні здібності роботи в колективі. Онлайн - ресурси можуть зробити процес навчання більш цікавим, таким, що відповідає реаліям сьогодення, надаючи потрібну інформацію в потрібний час.

 «Нас єднає рідне слово – ніжне, чисте, барвінкове»

 З нагоди  Міжнародного дня рідної мови за сприяння Управління культури і туризму Білоцерківської міської ради в бібліотеці-філії №1 для дітей відбулася літературно-музична мозаїка «Нас єднає рідне слово – ніжне, чисте, барвінкове». На свято завітали шанувальники рідного слова та української пісні – юні читачі бібліотеки з батьками, вихованці освітнього центру «Диволенд». Тож, на знак вдячності у виконанні читачів бібліотеки Анастасії Педченко, Сабіни Агєєвої, Анни Питель, учениць Гімназія слов’янських мов-початкова школа №1, лунали вірші українських письменників як українською мовою, так і мовами дружніх народів. Щиро раді й вдячні усім учасникам святкової зустрічі! Тримаймося й щебечімо українською! ❤

#деньрідноїмови

Турнір з шахів

Шахи створили інтелектуали для інтелектуалів — і відтоді нічого не змінилося: в них, як і раніше, грають розвинені, серйозні, освічені люди.

 Узяли участь у першості із шахів серед учнів загальноосвітніх закладів освіти.. (Вчитель Лещук С.А)

День рідної мови

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.

Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури.

В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Попри всі складнощі український народ зміг зберегти квітучу мову, якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу.

Урок до Дня рідної мови, для 5-Б класу, провели завідувач бібліотеки Шабанова Л. О. та директор школи Плигань О.В.

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – українців, які загинули 9 років тому в центрі Києва, виборюючи право жити у вільній європейській державі. Юнаки, чоловіки, жінки. Свобода та Гідність – наші фундаментальні цінності, які ми, українці, захищали, відстоювали і будемо захищати і відстоювати завжди! До остаточної Перемоги над ворогом.

Виховна година до Дня Герої Небесної Сотні у 1-В класі (класовод Назарова Н.В)

 «Викладання та навчання у важкі часи» 

Більш ніж 500 учителів, які спеціально приїхали до Польщі з різних регіонів України, готові навчатися та підтримувати один одного заради професійного розвитку у складний час. Наші вчителі англійської мови  Басараба Надія Миколаївна та Проценко Жанна Олегівна також відвідали ці курси  «Викладання та навчання у важкі часи» , які відбулися у Кракові.

Вітаємо переможців

Дипломом І ступеня нагороджується Гандзюк Ольга, учениця 7-В класу та дипломом ІІІ ступеня, учениця 4-А класу, Височинська Вероніка (керівник Красніцька-Луцик Л. М)  у міському конкурсі дитячого малюнку «Звіти зоре, світи, ясна!» 

Вітаємо з заслуженою перемогою!

Що робити у разі землетрусу?

Дії під час землетрусу. 

~ Зберігайте спокій, уникайте паніки.  

~Дійте негайно, як тільки відчуєте коливання грунту або споруди, головна небезпека, яка вам загрожує - це предмети і уламки, що падають. 

~Швидко залишіть будинок та відійдіть від нього на відкрите місце, якщо ви знаходитесь на першому - другому поверсі.

~  Негайно залишіть кутові кімнати, якщо ви знаходитесь вище другого поверху.  Негайно перейдіть у більш безпечне місце, якщо ви знаходитесь у приміщенні. 

~Станьте в отворі внутрішніх дверей або у кутку кімнати, подалі від вікон і важких предметів.  

~Не кидайтесь до сходів або до ліфта, якщо ви знаходитесь у висотній споруді вище п'ятого поверху. Вихід зі споруди найбільш буде заповнений людьми, а ліфти вийдуть з ладу.  

~Вибігайте з будинку швидко, але обережно. Остерігайтесь уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки.  Віддаліться від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач.  Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем, відчиніть двері та залишайтесь у автомобілі до припинення коливань.  Перевірте чи немає поблизу постраждалих, сповістіть про них рятувальників та, по можливості, надайте допомогу. Дії після землетрусу.  ~Зберігайте спокій, заспокойте дітей та тих, хто отримав психічну травму в 

Профорієнтація

7 лютого-День безпечного Інтернету

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)📱💻🖥️

Сьогодні ми не можемо уявити життя без Інтернету!

З ним можна навчатися, листуватися,📧✉️ подорожувати ⛴️🛩🚍та відкривати для себе нове і цікаве❗️💡

Але варто пам'ятати, ☝️що до Інтернету мають доступ не лише порядні 😉 та доброчесні люди, і для того, щоб уникнути неприємностей 🤨та вберегтись від інтернет-шахраїв👤 нам потрібно знати правила безпечної поведінки в Інтернеті!

На допомогу дітям та батькам пропоную ряд онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет:

Благодійний ярмарок

Благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України організували учні гімназії слов‘янських мов №1..

Ідея та організація ярмарку належить до курень гри "Сокіл"Джура"- "Олексадру Яцену" (керівник Герасименко І.В), до якого входять представники із різних класів, а значить: це ідея дуже багатьох учнів школи.

Дякуємо за активність та підтримку усім , хто із задоволенням та натхненням постійно долучаються до благодійного ярмарку. Робимо все, що можемо разом, для нашої перемоги.

День пам`яті жертв Голокосту

Голокост - період в історії, протягом якого нацисти вбили мільйони євреїв та інших людей через те, ким вони були. Убивства організувала німецька нацистська партія на чолі з Адольфом Гітлером.

Головною ціллю були саме євреї, серед них було найбільше число жертв. Майже 7 із кожних 10 євреїв у Європі вбили через їхню ідентичність.

Нацисти також вбивали інші групи людей, зокрема ромів та людей з інвалідністю. Багато з них померли через умови, в яких їх утримували.

Сьогодні, 27 січня,у 9- Б класі (кл. керівник Шаталова В. О). Учитель історії Акімова Т.М. та завідувачка бібліотекарним центром Шабанова Л. М. провели урок до Міжнародного дня пам‘яті жертв Голокосту.

День Соборності України для початківців

Щиро вітають кожного українця із Днем Соборності учні 1-В класу(класовод Назарова Н.В). Це свято має велике значення для усієї країни, адже у цей день об’єдналися наші землі і з того часу вони є неподільними і незалежними. Усім міцної дружби порозуміння і взаємоповаги!

Виховна до Дня Соборності України

22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 

Головна традиція в День Соборності - це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність.

Виховна година до Дня Собороності України у 1-Б класі (класовод Сімех В.І) та 2-В класі (класовод Байбарза Т. М)

Формувальне оцінювання: досвід, проблеми, та їх вирішення.

Традицією закладу стало проведення педагогічних рад у нестандартній формі, зокрема у формі ділової гри. Та й чому не «погратися» вчителям, коли п`ятикласники-нушенята 4 роки навчалися в грі?

Розмова про формувальне оцінювання, яка з теорії перейшла в практичне русло, розпочалася з «мозгового штурму» й «асоціативних кущів», а проходила в 4 групах, де обговорювалися плюси й мінуси формувального оцінювання з точки зору вчителів, учнів і батьків.

 У якості спікерів презентували напрацювання своїх груп Шаталова В.О, Лоєва М.В, Лещук С.А, та Нікандрова Т.В.

 

Найцікавіша дискусія відбулася тоді, коли до діалогу під`єдналися мами, бабусі та дідусі нушенят, які одночасно є вчителями гімназії. Спілкування було живим та продуктивним, проблеми формувального оцінювання торкнулося кожного, що відчувалося і на етапі рефлексії, і у прийнятих рішеннях. Педагогічна рада дійсно стала тим заходом, де педагоги обмінялися думками, досвідом і по-справжньому радилися.


Індивідуальні консультації для батьків

Вчителем 1-В класу Назаровою Н.В. були проведені індивідуальні консультації для батьків. Між батьками та вчителем був побудований конструктивний діалог де обговорювалися індивідуальні досягнення дитини та прогрес із різних дисциплін. Такі зустрічі - це найкраща можливість встановити партнерські стосунки, співпрацю вчителя з батьками, щоб діти були щасливішими, а якість освіти була вищою.

Наближаємо перемогу разом!



Зараз, як ніколи, важливо гуртуватися та підтримувати один одного. Тому що підтримка – це також зброя.

Учителі Білоцерківської гімназії слов‘янських мов № 1 активно працюють над тим, аби допомогти нашим захисникам та наблизити перемогу. 

Дякуємо кожному, хто долучаться: дітям, батькам, учителям. 

Єднаймося-перемога за нами!


Канікули

На зимніх канікулах, учні Білоцерківської гімназії слов‘янських мов №1 відвідують цікаві заходи. Ось наприклад, учні 6-А класу (кл.керівник Харченко Н.П) відвідали центр позашкільної освіти «Соняшник» на майстер-класі акторської майстерності.

Учні були задоволені новим, цікавим для себе заняттям))

Цікаве дозвілля учнів

Учні 5-В класу (кл. керівник Бондар Т.М) відвідали майстер-клас «Зайчик на пальчик».

Дозвілля учнів на канікулах

Учні 3-А(класовод Іщенко С. С)  та 3-В (класовод Лукашевич С.В) класів відвідали новорічну виставу «Сміливі друзі спішать на допомогу» театральної студії «Пролог» у ЦПО «Соняшник».

Дорогі друзі. Щиросердно вітаю всіх із прийдешнім Новим роком🎄🐇🌟Сьогодення приносить багато випробувань,  але незламність і єдність – наша найпотужніша сила проти будь-яких негараздів. Сталі традиції на свята, родинний затишок і віра в наших серцях споконвіку були та залишаються в кожній родині, у рідній Україні. Нехай цьогоріч не виблискують святкові вогні навколо, немає того настрою для святкування, але ми точно знаємо, що все сильніше палає вогонь надії, який веде нашу країну до омріяноі Перемоги. Зичу всім родинного затишку, міцного здоров’я, твердої віри в надсили й надможливості наших ЗСУ, найшвидшої Перемоги та процвітання нашій державі, миру! Вірю, що кожна мрія обов’язково здійсниться у вільній та квітучій Україні! З Новим переможним 2023 роком💙💛

 Із повагою Олена Плигань, директор гімназії


Непереможний дух українських дітей

Просто так листівки неможливо прочитати, діти пишуть слова, які беруть за душу. Щирі, не лукаві слова подяки воїнам, захисникам, охоронцям, завдяки яким ми сьогодні тут в мирі, які захищають нашу Вітчизну від посягань ворогів.

Наші маленькі патріоти, пишуть листи воїнам перебуваючи в укритті, діти заряжені тільки на перемогу і заряджають своїм духом наших військових.

Дякуємо нашим військовим! З вами нам ніякий руський воєнний корабль не страшний.

Перемога у конкурсі "Спорт для всіх"

Найщиріші вітання Височинській Веронікі та Вірич Вікторії , ученицям 4-А класу (класовод Ординська С.В) у конкурсі «Спорт для всіх». 

Вітаємо з перемогою в конкурсі і від душі бажаємо бадьорого настрою і справжньої гордості за те, що все вийшло і перемога у ваших руках. Бажаємо також браво, хвацько і красиво перемагати у будь-якому життєвому бою, також старанно і гідно йти до вершин своїх успіхів, до своїх мрій. Удачі, підтримки рідних і друзів, оптимізму і внутрішньої впевненості.

Вітаємо переможців 

Вітаємо з перемогою учениць гімназії слов‘янських у мов, у виставці- конкурсі «Паперова країна», Сороку Соломію з І місцем, ученицю 2-Г класу (класовод Щериця Г.Ф); Ружило Мілану з ІІ місцем, учению 1-Г класу (класовод Нікандрова Т.В) та Вірич Вікторію з ІІІ місцем, ученицю 4-А класу (класовод Ординська С.В).

Бажаємо ніколи не стояти на місці, завжди також чудово проявляти себе і сміливо досягати в цьому житті все, що так для вас важливо.

День Святого Миколая – свято з особливим шармом

День Святого Миколая – свято з особливим шармом.

День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.

У цей гарний день щиро вітаємо усіх спілчан із Днем Святого Миколая! Нехай Чудотворець принесе у ваші домівки мир, добро, радість, розуміння і солодкі подарунки!

День Святого Миколая

День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.

В нашу гімназію Святий Миколай сьогодні теж завітав, але не сам, а з чортом. Миколай прийшов з подарункам , а от чорт з різочками, хотів подарувати не чемним діткам, але у нас лише самі чемні, тому всі діти отримали подаруночки)

Навчання трудового колективу питань ЦЗ

Вечорниці у найменших

В народі свято Андрія називають «Калита». Це свято вважається парубоцьким, бо в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити збитки, а дівчата цієї ночі ворожать на свою долю.

Парубки могли робити всілякі збитки, і все, що б вони не зробили, їм все прощалося. І чого тільки хлопці не вигадували! І снували нитками вулицю, якою дівчата поверталися додому, і знімали ворота, залишаючи неподалік, шибки у вікнах розмальовували чи затуляли. І ніхто їм за це нічого не казав.

 Дівчата в ніч на Андрія ворожили найрізноманітнішими способами. Вибігали, наприклад, на подвір'я, ставали біля плоту та рахували кілки, промовляючи «Молодець, старець…», а останній кілок обов'язково оглядали. Якщо кілок тонкий і рівний, то тій дівчині і хлопець випаде молодий і стрункий. А якщо кілок з товстою корою – суджений буде багатим тощо.

Для найменших у гімназії теж було свято Андрія, школярі проходили квести, хлопці кусали калиту, дівчата в‘язали хустки, всі щасливі.

Андріївські вечорниці у гімназії

Традиційно на свято Андрія, яке випадає на 13 грудня, влаштовувалися вечорниці, на які збиралися неодружені хлопці та дівчата з усього села. Були ж бо вечорниці буденні, коли збираючись разом, працювали – ткали, вишивали, а були святкові, то на Андрія вечорниці були неодмінно святкові.

 З проведенням андріївських вечорниць пов’язано багато обрядів, одне з них – кусання калити. Тож збираючись разом, дівчата приносили борошно, родзинки, мак, замішували тісто та пекли особливий калач у формі сонця – калиту. 

Ото ж і у нашій гімназії сьогодні було свято Андрія. Дівчата ворожили, пекли калиту, пампушки, ліпили вареники, забавлялися, а парубки до дівчат загравали, у ігри грали, кусали калиту, їли вареники, які ліпили дівчата.

Зі святом!

16 днів проти насильства

В рамках акції 16 днів проти насильства ряд заходів.  Психологічною службою закладу освіти було проведено  урок “Ми проти насильства. Ми за любов та добро” з метою виховування толерантністі у ставленні до оточуючих та один до одного. 

Виховна година до Дня Збройних Сил України

Вітаємо всіх доблесних і хоробрих чоловіків і жінок, які потужною стіною захищають свою рідну Україну від окупанта! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність. Нехай Господь береже кожного українського воїна. Україна пишається своїм військом. Слава Збройним Силам України! Слава Україні! 

Привітання з Днем Збройних Сил України

Українська армія - сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою перемогу!


Наша гордість

Щиро дякуємо Ирина Летавина та Chmielnicki miejski Związek Polaków Ukrainy(Хмельницькa  спілка Поляків), що даєте можливість нашимм дітям проявляти та розвивати свої художні здібності, пізнавати польську культуру. Та велика дяка  Вам за подарунки дітям)

Кожен із нас - волонтер. Із Міжнародним днем волонтера

Українці за характером емпатичні, уміють і хочуть допомагати. Війна до нас прийщла ще у  2014-му, і за вісім років ми не лише загартували свій дух, але й розвинули волонтерську культуру в Україні. Із початку вторгнення рф на нашу територію в лютому 2022 року українці активізувалися ще більше. Благодійністю опікується чи не кожен, незважаючи на  вік, сферу діяльності та досвід організації команд і процесів.  

Перемога

У рамках Всеукраїнської національно-патріотичної гри Сокіл "Джура" в етапі стрільби взяли учні Гімназії слов'янськи мов №1 та їх керівник Герасименко Ірина Володимирівнаі. Посіли І місце, з чим їх і вітаємо в черговий раз доказ, що терпіння і труд, все перетруть.

Що потрібно знати, щоб не стати жертвою насильства.

Як уже повідомлялося, з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.


Всеукраїнський конкурс мистецтв "Спадок Григорія Сковороди"

Вітаємо з перемогою на першому Всеукраїнському конкурсі мистецтв "Спадок Григорія Сковороди" вихованку народної студії "Азалія" - Гандзюк Ольгу, яка отримала 3 місце, м.Вінниця

 День боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії. 

Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою. 

Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.

Незважаючи на успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою. 

Виховна година до дня боротьби зі СНІДом та ВІЛом (Данільченко Т.А)

16 днів проти насильства

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

Виховна година до 16 днів проти насильства (Данільченко Т.А)

Наближаємо перемогу

Діти України – неймовірні. Крізь, страх, крізь біль вони зібрали всі сили в кулак, згуртувалися та долучились до допомоги нашим військовим. У нас зростає непереможна нація! Адже саме ось такі невеликі щирі краплинки дитячої доброти зливаються, і утворюють ціле море позитиву, яке надихає наших Захисників на подальшу боротьбу заради наближення дня Перемоги!

Учні гімназії слов‘янських мов-початкової школи №1 готують малюнки та бокси зі смаколиками для Героїв, захисників які боронять нашу землю!

Перемога за нами!

Виховна година до Дня пам'яті жертв голодомору

День пам’яті жертв голодоморів в Україні відзначають у четверту суботу листопада.

Голодомор – трагедія для українського народу, яка має викликати співчуття, хліб – велика цінність.

Нашим спільним обов'язком є гідно вшановувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням

Здобутки куреня

Вітаємо курінь імені Олександра Яцуна (виховник куреня Герасименко І.В) у Всеукраїнській акції для куренів «Здобутки куреня на підтримку Захисників і Захисниць України».

Вітаємо з нагородою! Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтесь нове, розвивайтеся. Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожен день!

Педагогічна рада «Формування громадянських компетентностей учнів через національно-патріотичне виховання»

Символічно, що 21 листопада у нашому закладі освіти відбулася педагогічна рада за темою «Формування громадянських компетентностей учнів через національно-патріотичне виховання». Під час роботи розглянули питання щодо форм виховної роботи з громадянської компетенції; розвитку громадянських компетентностей учнів через роботу учнівського парламенту; роботу з дітьми зі статусом внутрішньо переміщеної особи; психо-емоційної підтримки учасників освітнього процесу.

На початку заходу учасникам було запропоновано на стікерах написати: «Я гідна/ий…». Більшість відповідей було таких: бути українкою, навчати, виховувати учнів, робити все можливе для наближення перемоги, жити в незалежній країні. Відповіді були наскрізь пронизані громадянськими компетенціями.

Під час педагогічної ради учасники працювали з ментальними картами. Залишили реакції на віртуальній дошці Padlet, відповівши письмово чи зображенням на питання «Я мрію, щоб у моїй країні…». Узяли участь в гугл-опитуванні «Функції учнівського самоврядування» та подискутували з ряду питань. Розглянули вишитий символ, де закодовано фразу «Я – вільний», та відповіли самі на питання «Я – вільний, бо…», що гармонічно поєдналося з пам’ятною датою цього дня.

Сподіваємося, що лише наполеглива та відповідальна співпраця учнів-батьків-педагогів-адміністрації принесе позитивні результати, адже формувати та розвивати громадянські компетенції завжди було важливим завданням як школи, так і суспільства. Пам’ятаймо, якого випускника ми маємо навчити та виховати по закінченню закладу освіти!

День Свободи та Гідності

Століттями українська нація доводила, що ніхто не позбавить нас цих якостей. Цю істину підтвердили й доленосні для незалежної України революції та війна з російським загарбником. Агресор може спробувати лишити нас світла чи тепла, спробувати захопити наш дім, нашу землю, але йому не забрати в українців ані Гідність, ані Свободу

День толерантності

16 листопада 1996 року ЮНЕСКО ухвалило «Декларацію принципів терпимості». Цей документ встановлює, що всі люди, незалежно від віросповідання, етнічної приналежності чи кольору шкіри є рівними. Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру», адже терпимість – це гармонія у різноманітті. 


Різноманіття – це не недолік. Це навпаки - безцінна перевага, адже саме різноманіття культур, поглядів, переконань, захоплень і мрій є тим поштовхом, який виступає рушійною силою всіх перетворень та змін на краще в світі. Отож, ця  відмінність людей є надзвичайно корисною для світу. 


Однак, в наш час зустрічаються люди, які не просто не сприймають цих відмінностей, а й намагаються принизити й познущатись з несхожих на себе. І такі прояви агресивної поведінки набувають все більш загрозливого характеру.




Гаслом цього дня є безсмертні слова Бернарда Шоу:


«Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди».

Нагорода

Нагороджується  диплопом Лауреата І премії Шевченко Олександра у благодійному Всеукраїнському фестиваль-конкурсі «Країна майбутнього» за декоративно- ужиткове мистецтво (патріотичні сувеніри). 

Також нагороджується вчитель Ліснічук-Білокрицька Вікторія Станіславівна за підготовку учениці у фестиваль-конкурсі.

Вітаємо вас з перемогою! Нехай попереду чекають ще тисячі таких нагород і успішних змагань! Будьте щасливими і позитивними, ми пишаємося вами!

До Дня незалежності Польщі

До Дня незалежності Польщі учні гімназії підготували вірші та малюнки. 

Україна та українці вдячні Польщі та її народу за ту потужну підтримку, яку вони надали і нашій країні, і громадянам із перших хвилин російської агресії та продовжують надавати зараз.

День незалежності Польщі

11 листопада відзначається День незалежності Польщі. Відновлення польської державності відбулося у 1918 році, коли Юзеф Пілсудський перейняв владу від Регентської Ради. Свято збігається із днем завершенням Першої світової війни.

Радіодиктант

Щороку тисячі сідають одночасно у різних куточках України й світу, щоб написати радіодиктант національної єдності.

Сьогодні, 9 листопада, об 11:00 за київським часом відбувся 22-й Радіодиктант національної єдності, який, за словами організаторів, став актом єднання. 

До Радіодиктанту долучились учні гімназії, від наймолодого до найстаршого, вчителі, заступники та сама директор школи.

Перемога у міжнародному конкурсі мистецтв!

Нагороджуються дипломом першої та другої премії за декоративно-прикладне мистецтво учні Білоцерківської гімназії слов‘янський мов-початкової школи №1 у Міжнародному конкурсі мистецтв «ART ПОРТАЛ». Також нагороджується керівник гуртка Красніцька- Луцик Людмила Мар‘янівна за високий професіоналізм, майстерність у підготовці учасників до конкурсу.

Українська мова-багата, душевна і дуже красива!

Українська мова - одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і наш скарб. Українську мову неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі. УНІАН розповів історію сьогоднішнього свята і зібрав цікаві факти про українську мову. 

Студія петриківського розпису "Азалія" запрошує на гурток!

Студія петриківського розпису «Азалія», керівник якого Красніцька-Луцик Людмила Мар’янівна запрошує всіх бажаючих на заняття.

Малювання проходить щопонеділка на базі гімназії слов‘янських мов-початкової школи №1. 

Людмила Мар‘янівна відкриває таланти у дітей, які постійно беруть участь у міжнародних конкурсах та завдяки наполегливості та старанню займають перші місця та Гран-Прі.

Мова — наша зброя: урок до Дня української писемності та мови

9 листопада відзначаємо День української писемності та мови. Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова — також наша зброя.  

Разом до перемоги!


Білоцерківська гімназія слов‘янських мов-початкова школа №1 проводить блігодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України. 

Щира подяка за активність, ініціативність та підтримку всім учителям, батькам та учням, які долучилися до важливої справи і підготували вироби ручної роботи у кольорах національної символіки . Адже благодійність – це свято, де є бажання поділитися добром, можливість зробити хорошу справу, а в даному випадку  - підтримати воїнів, що знаходяться на лінії фронту, дати ім можливість відчути наше тепло і висловити вдячність.

Долучайтеся до добрих справ! Якщо впс щось зацікавило, то можна придбати у закладі освіти за адресою Логінова 28 та підтримати ЗСУ.

   Бажаємо всім миру і благополуччя!

"Смілива гривня"

Національний банк України ініціював проведення благодійної акції "Смілива гривня". Протягом  трьох місяців по всій Україні тривав збір монет. 

Білоцерківська гімназія слов‘янських мов-початкова школа №1 також долучилася до акції. Завдяки нашим учням було зібрано 2072 грн, сума зібраних коштів була перерахована на потреби Збройних Сил України. 

Діти-патріоти!

Вірш Ліни Костенко "Мій перший вірш..." у виконанні учениці 9-Б класу Сабіни Агєєвої.

Свічки для воїнів!

Щира подяка всім, хто долучився до збору матеріалів та, власне, виготовлення окопних свічок! Невдовзі вони зігріватимуть наших воїнів. Разом до перемоги! Не здаваймося! Україна понад усе! 💙💛

"Ліси для нащадків"

Вихованці шкільного гуртка "Еко-стиль: поводження з відходами" та їх керівник Ніна Іванівна Забуга взяли участь в міській акції "Ліси для нащадків". Висадили на території школи саджанці гібіскуса та спіреї.

Перемога у вікторині!

Вітаємо Педченко Аріну за ІІ місце в обласній вікторині, присвяченій Дню захисників та захисниць України. А також  Герасименко Ірину Володимирівну(виховника куреня) та Акімову Тетяну Миколаївну (вчителя історії) за підготовку учениці у вікторині💙💛

Не зупиняймося на досягнутому... І бажаємо Вам нових здобутків і, звичайно ж, перемог!

Через масові ракетні обстріли, згідно з рекомендаціями МОН, заклади освіти були переведені на дистанційне навчання до кінця минулого тижня, наразі частина закладів і далі працює дистанційно, а частина відновила роботу очно. Але всі маємо бути готовими до того, що такі атаки можуть повторюватися будь-коли та за різної форми роботи закладів освіти, тому учасники освітнього процесу повинні вміти діяти чітко та злагоджено будь-якої миті. 

Водночас нам відомі випадки, коли під час масових ракетних обстрілів 10 жовтня до закладів освіти під час повітряної тривоги приїжджали батьки та залишали вихователям, вчителям, які встигли доїхати до закладу освіти до оголошення тривоги або вимушено приїхали до закладу під час тривоги, дітей або навпаки забирали їх із закладів. Ми розуміємо батьків, адже всі хвилюємося за своїх рідних та близьких і хочемо, аби під час небезпеки вони були поруч із нами. Але в такій ситуації батьки, на жаль, наражають на небезпеку і дитину, й себе. 

Також нам пишуть, що в деяких закладах освіти керівництво під час повітряної тривоги примусово викликає працівників на роботу безпосередньо до закладу освіти, навіть якщо заклад працює дистанційно, зокрема й у заклади, в яких відсутнє укриття, що загрожує життю працівників. 

А деінде до укриттів закладів освіти вриваються невідомі особи, хоча, за правилами, якщо заклад освіти розпочав очне навчання, мешканці прилеглих будівель мають користуватися іншими укриттями, бо укриття розраховано лише на здобувачів освіти та працівників закладу освіти. 

Тому хочемо вчергове нагадати учасникам освітнього процесу про правила безпеки під час повітряної тривоги. Ми узагальнили рекомендації ДСНС, органів управління освіти, досвід Ізраїлю, а також надали власні пропозиції щодо підготовки та дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги в різних ситуаціях:

 

  ЯК КЕРІВНИКУ ОРГАНІЗУВАТИ РОБОТУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

 Нагадуємо керівникам закладів освіти алгоритм від ДСНС щодо підготовки учасників освітнього процесу на випадок повітряної тривоги під час занять у закладі освіти:

На нашу думку, керівник обов’язково має видати письмовий наказ або розпорядження щодо роботи закладів освіти та працівників під час повітряної тривоги. Видавати та ознайомлювати з документом необхідно завчасно.

У наказі слід прописати два варіанти розвитку дій: 

Адже, на жаль, отримуємо повідомлення від педагогічних працівників про те, що деякі безвідповідальні керівники закладів освіти, які зневажають своїх колег, примушують педагогів під час повітряної тривоги прибути до закладу освіти та працювати очно, зокрема й тоді, якщо здійснюється дистанційне навчання здобувачів. Зокрема примушують прибувати до тих закладів освіти, де відсутнє укриття. 

З наказом повинні бути ознайомлені всі учасники освітнього процесу, адже деякі батьки навіть під час тривоги, ризикуючи життям дитини та своїм власним, везуть або приводять дитину до закладу. У такій ситуації є ризик, що батьки прийдуть до школи чи садочка,  а там немає педагогічних працівників, усі перебувають в укритті, адже педагоги також не мають переміщуватися під час тривоги, ризикуючи власним життям, тобто немає кому передати дитину. Тому необхідно розробити чіткий алгоритм, як діяти батькам та педагогам, якщо тривога розпочинається до початку занять. 

Ми вже неодноразово наголошували, що в кожному закладі освіти на основі алгоритмів ДСНС та МОН щодо дій у разі повітряної тривоги має бути розроблений індивідуальний алгоритм. Адже в кожному закладі освіти своя безпекова ситуація, яка залежить від територіального розташування закладів освіти, кількості здобувачів та працівників, розташування укриття, віку здобувачів, які навчаються у закладі тощо.

ЮНІСЕФ також рекомендує:

 

Як діяти педагогічним працівникам під час повітряної тривоги

Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти

Нагадуємо педагогічним працівникам алгоритм від ДСНС щодо дій вчителя у разі повітряної тривоги під час занять у закладі освіти:

Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину. Докладніше про це читайте у підрозділі нижче.

Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня 

Якщо працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти і в закладі освіти є укриття, то працівник переміщується до укриття закладу освіти. Але варто враховувати розташування закладу освіти, у деяких регіонах до укриття необхідно переміститися за 2-3 хвилини. 

Якщо у закладі освіти немає укриття, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування.

Протизаконно та злочинно вимагати від працівників прибути до закладу освіти під час повітряної тривоги. 

 

Дії батьків до та під час повітряної тривоги 

Щоб підготуватися до можливої повітряної тривоги

ЮНІСЕФ рекомендує батькам:

У нашій окремій публікації щодо евакуаційних рюкзаків ми вже зазначали, що в рюкзак дитини варто покласти записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, адреса проживання, контакти батьків, сімейне фото (за можливості й, бажано, з підписами, хто на ньому зображений). Також варто зазначити в цій записці резус-фактор та групу крові дитини.

Якщо під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти

Як ми вже зазначали, нам відомі випадки, коли під час масових ракетних обстрілів 10 жовтня до закладів освіти під час повітряної тривоги приїжджали батьки та забирали дітей із закладів. Нагадуємо, що батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а педагог, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків. До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті. Адже так батьки наражають на небезпеку і себе, й дитину.

Пунктами 15-16  Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту (Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579) визначено, що вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації. 

Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо: 

Ми розуміємо батьків, адже всі хвилюємося за своїх рідних та близьких, особливо за дітей, і хочемо, аби під час небезпеки вони були поруч із нами.  Але правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті закладу освіти або закріпленому за закладом освіти укритті. Нагадайте дитині, що під час повітряної тривоги треба слухати вчителя і не слід покидати заклад освіти, щоб бігти додому або на вулицю. 

Звертаємо увагу, що, наприклад, в Ізраїлі, згідно з циркуляром* генерального директора щодо забезпечення безпеки закладів освіти, під час стрілянини чи захоплення закладу освіти, навіть не у разі повітряної тривоги, а під час занять загалом усі ворота для входу на територію закладу зачинені відповідно до вказівок охоронця та за погодженням з офіцером безпеки ізраїльської поліції. Без дозволу закладу освіти після закриття воріт до закладу вхід іншим особам забороняється, зокрема навіть батькам, братам, сестрам учнів. 

А під час повітряної тривоги в Ізраїлі діти повинні перебувати в бомбосховищі до кінця повітряної тривоги й навіть ще 10 хвилин після її завершення. 

З досвіду роботи ізраїльських шкіл в умовах війни відомо, що під час бомбардування, незалежно від того, завершилися заняття чи ні, всі діти залишаються в укритті. Лише після завершення тривоги, налаштування комунікацій та запуску роботи громадського транспорту діти можуть повертатися додому. Класні керівники в такій ситуації обов’язково мають поцікавитися, чи дісталася дитина додому.

Якщо повітряна тривога трапилася дорогою до/із закладу освіти

Департамент освіти і науки Києва розробив рекомендації на випадок, якщо повітряна тривога застає здобувача дорогою до чи з закладу освіти. Наводимо батькам ці рекомендації трохи трансформовані:

 

Що робити учасникам освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу: поради ДСНС

Якщо не було часу добігти до укриття, ДСНС радить:

Курінь ім. Олександра Яцуна, рій «Слов‘янське братство» взяв участь в патріотичному онлайн-марафоні «Нащадки нескорених) приуроченому до Дня захисників та захисниць України, Дня Українського козацтва та Покрови, 80-річчя створення УПА.

Посвята в козачата учнів початкових класів.

Свято Покрови, День козацтва та День захисника та захисниці!

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

#патріотичнийтрафік Іщук Кіріл 7 А

Вітання з Днем захисників і захисниць від учня 7-А класу Кіріла Іщука.

Музичні вітання з Днем козацтва та Покрови від шкільного гуртка "Smile".

Керівник Поліщук Т.В.

"Обережно міни"

Виховна година у 8-В класі «Обережно міни».

На уроці розповіли дітям про вибухонебезпечні предмети й речови­ни, про їхню загрозу життю та здоров'ю. Навчили на імітаційних та рольових іграх правил поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами. Виховували почуття відповідальності за своє життя та життя інших людей.

!!!

!!!

Переможці!

Вітаємо за І місце Височинську Вероніку ученицю 4-А класу та Гандзюк Ольгу, ученицю 7-В класу, за ||| місце Сороку Соломію, ученицю 2-Г класу у Всеукраїнському виставці-конкрсу «Український сувенір».

Вітаємо з перемогою! Бажаємо і далі бути з життя переможцем, досягати нових все нових висот і не зупинятися. Ставайте з кожною перемогою все сильніше! Ви — молодці, ми пишаємося вами!

Знання під час війни. Психологічна безпека


Благодійний ярмарок!

Учні гімназії №1 слов‘янських мов, організували благодійний ярмарок. Товари для нього власноруч виготовили дітлахи на заняттях у гуртках декоративно-прикладного мистецтва та вдома разом з батьками. 

Кошти, що були зібрані на ярмарку, будуть використані на користь Збройних Сил України. 

Кожна дитина, яка долучилася до благодійного заходу – чи виготовляла вироби, чи готувала смаколики, чи торгувала, чи брала участь у концерті – відчула свою причетність до наближення Перемоги.

Виховна година!

У Гімназії пройшла виховна година до Всесвітнього Дня захисту тварин.

Всесвітній День захисту тварин!

Рятуючи людину, рятуєш Україну!

Учні 8-В класу (класний керівник Ліщук А. М) відвідали захід у Краєзнавчому музеї «Рятуючи життя, рятуєм Україну!». Діти переглядали фільм, який було відзнято волонтерами.

Виховна година для учнів 1-9-их класів на тему "Ядерна безпека"


День учителя!

Дорогі колеги! Щиро вітаю всіх із Днем працівника освіти, Днем учителя! Наша професія найпотрібніша, бо саме ми запалюємо іскорку знань, відкриваємо дорогу у велике життя, учимо мудрості, сіємо добро в серцях. Справжній учитель – це покликання душі, це невтомна праця та самопожертва в ім’я світлого майбутнього нашої України.  Саме завдяки нашій самовідданій  праці виростають справжні патріоти. Тож нехай  наші серця завжди будуть сповнені радістю та світлом, нехай у стінах нашого закладу завжди лунає гучний сміх учнів. Мирного всім неба, найшвидшої нашої перемоги 💙💛🇺🇦
                                                  Директор гімназії Олена Плигань
Вітаємо наших улюблених учителів! Чудових людей, які присвятили свою роботу, все своє життя, подарували нам не тільки знання, а й свою любов. Ваша робота – це не просто праця – це справжнісіньке покликання, до якого потрібно підходити тільки з відкритим серцем і всією добротою душі. Дякуємо вам за ваше душевне тепло, за мудрість, за чесність і велике терпіння. Бажаємо вам щастя і здоров'я, незгасного запалу і пристрасті у вашій роботі, щоб ви виховали ще не одне гідне, розумне та освічене покоління. З Днем учителя від учнів Гімназії № 1!

День працівників освіти

Цьогоріч традиційне міське свято до Дня працівника освіти відповідало умовам воєнного часу та було скромним. Крім традиційних вітань відбулося нагородження. Наш заклад було також відзначено грамотами, зокрема учитель болгарської мови Семенова Маріанна Іллівна, яка підготувала найбільшу кількість переможців ВУО з болгарської мови міського та обласного етапів та команда працівників закладу, яка протягом весни та літа самовіддано працювала для тих, хто боронить наш спокій і наближає Перемогу.

Українська мова в умовах війни 

У 1986 році я закінчила російську школу, але ще тоді чітко для себе вирішила: буду вчителем української мови та літератури. Завжди захоплювалася людьми, які вільно розмовляють українською, які не соромляться, що вони українці. Ще до 2014 року, коли кожен українець міг вільно їздити відпочивати в Крим, перебуваючи на півдні, свідомо не переходила в розмові з кримчанами на російську мову, спілкувалася виключно українською, пропагувала українську культуру. Багато кому ще тоді це не подобалося. Як казали, мова була не на часі. І от сьогодні, коли агресор убиває не лише наших людей, нищить не лише наші міста й села, але й нівечить культуру, мистецтво, слово,  в Україні почали гостріше обговорювати мовне питання, адже мова має значення, а  наша рідна українська мова – це не тільки ознака національної ідентичності та громадянської позиції, а й інструмент боротьби з ворогом. Боронити свою країну від агресора можна не лише зброєю, а й словом.

Із початком повномасштабної війни в Білоцерківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням слов'янських мов прибули діти з Маріуполя, Бахмута, Чернігова, Ірпеня, Тореза, інших міст Донецької та Луганської областей. Це діти, яким довелося на собі відчути жахіття війни: ховатися в темних підвалах тижнями, а  потім під обстрілами тікати подалі від жахіть війни. Уже на другий день після приїзду до нас вони повернулися до звичайних буднів, але вже в новій школі та новому колективі, долучилися до дистанційного навчання. Як же вони старалися вчитися! І це попри те, що в них не було ніяких умов, а деякі з них практично не розуміли української мови, не розмовляли нею! Спочатку діти дуже хвилювалися, були насторожені, але з часом відчули нашу підтримку. Під час уроків таким діткам обов’язково надавалася можливість висловитися: розповісти про свій настрій, емоції та мрії. А наше завдання як учителя полягало в тому, щоб вислухати, заспокоїти та підтримати!

Для таких діток і тих, хто хоче розмовляти українською, щоб розуміти один одного, ми створили онлайн клуб для спілкування. Після уроків зустрічалися онлайн за круглим столом. Усі присутні разом із вчителями, соціальним педагогом та психологом обговорювали позитивні новини та маленькі перемоги, училися розмовляти українською. Так, їм було надзвичайно складно, але вони були переконані, що «краще повільно і з помилками розмовляти власною мовою, ніж досконало мовою іншого народу» (Магатма Ганді). Тому в них з'явилося  велике бажання: вивчити рідну мову, повернутися додому, до мирного життя, а також нездоланна віра в нашу перемогу!

Сьогодні українську мову вчить усе більше іноземців. Відповідно до спеціалізації закладу в школі працює вчитель із Болгарії, яка викладає болгарську мову учням 5-11 класів. Протягом трьох років пані Маріанна опанувала українську мову, прекрасно розуміє співрозмовника й сама може розмовляти українською.

Українська мова в усьому світі тепер асоціюється з опором, сміливістю, єдністю та свободою. Це ще одна наша зброя проти рашистських загарбників. Це питання нашої ідентичності та національної безпеки. Маємо це визнати і прийняти. Сергій Жадан влучно написав: «…Історія нині не просто переписується – вона переписується українською мовою».

 

Олена Плигань,

директор Гімназії слов'янських мов № 1

 


Діти  не лишаються осторонь нашої спільної біди і ви не лишайтесь.


25 вересня в ефірі марафону "Єдині новини" (ICTV, Перший, Інтер, Рада, 1+1), на телеканалі М1 та на платформах медіапартнерів відбулась трансляція телемарафону "Для дітей заради майбутнього".


У телемарафоні взяли участь і білоцерківські діти, які допомогли зі збором коштів для дітей що постраждали від війни за принципом "Діти дітям".


З сучасним українським співаком Артемом Пивоваровим виступав наш "Вокальний ансамбль "Співограй", з культовим гуртом "Без обмежень" співала наша зірочка Олена Усенко, а з відомим співаком Ivan Navi - наша Катерина Манузіна.


Діти  не лишаються осторонь нашої спільної біди і ви не лишайтесь.

Всеукраїнська мобілізація монет!

Продовжуємо Всеукраїнську мобілізацію монет!

Нагадуємо, 1 серпня стартувала благодійна акція зі збору монет «Смілива гривня». Це благодійна ініціатива, мета якої – об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії. Акція триватиме до 31 жовтня 2022 року.

 

Які монети можна здавати?

У межах акції "Смілива гривня" можна здавати монети, які перебувають в обігу. Це розмінні монети 10 та 50 копійок та монети номіналом 1, 2, 5, та 10 гривень.

Банкноти в межах акції також приймають.



Все працює завдяки нам!

Міністерство освіти і науки запускає іміджеву комунікаційну кампанію «Все працює завдяки нам», яка спрямована змінити ставлення підлітків та дорослих до професійної освіти. Кампанія містить 8 історій молодих випускників профтехів, які розповідають про свій шлях до професії, її цінність та значення.

«Промокампанія «Все працює завдяки нам» пояснює, що за великою кількістю буденних речей, які ми сприймаємо як даність, стоять особистості, їхня старанна праця та роки відточення майстерності. Саме завдяки роботі цих людей ми смакуємо свіжу булочку зранку та маємо полагоджену автівку. Саме руками випускників профтехів будуть відбудовані мости на півдні та сході України, вироблені деталі для заводів на Донбасі та проведено інтернет в новенькі відбудовані квартири. Країна дуже потребує фахівців робітничих професій, адже це той тил, який допомагає боротися зі злом та перемагати його», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Переглянути та скачати їх можна за посиланням: https://bit.ly/3KF9jkM


Подяка батькам від директора школи!

Шановні батьки учнів Білоцерківської гімназії слов'янських мов - початкової школи № 1. Адміністрація закладу щиро дякує кожному за ту допомогу, яку ви надаєте з перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України для наших ЗСУ, для людей із деокупованих територій, що розумієте проблеми та потреби сьогодення. Знаємо, що всім зараз сутужно: ціни ростуть, з/п низькі. Але ми повинні щодня дякувати всім нашим захисникам,  захисницям та Богу, що живемо у відносній безпеці, спимо у своїх ліжках, ходимо під мирним небом. ДЯКУЄМО безмежно Вам за надану допомогу. Тільки разом - ми сила, тільки разом ми наблизимо нашу ПЕРЕМОГУ!

Ситий хвостик!

Учні Гіманзії №1 долучилися до акції «Ситий хвостик». Разом з керівником еколого-натуралістичного гуртка «Юні охоронці» Ніною Іванівною, учні відвідали центр еколого-натуралістичної творчості у місті. Діти принесли тваринам смаколили, поласували тварин та самі були у захваті від чотирилапих.

Всеосвіта осінь-2022!

Учні 5-В класу взяли участь у олімпіаді «Всеосвіта осінь-2022» з української мови. Почесне ІІІ місце посіла Анастасія Бондаренко, а ще 8 чоловік стали дипломантами конкурсу, до призових місць їм не вистачило декількох балів. Діти проявили здатність глибоко мислити, аналізувати питання, зосереджуватися на головному. Вітаємо їх із першими визначними досягненнями. Навіть у воєнні часи наші учні прагнуть до знань та перемоги!

До олімпіади підготувала вчитель Плигань Руслана Володимирівна

День Миру!

21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру.  

Вважається, що це свято є   днем глобального припинення вогню і відмовлення від насильства. Усім державам і народам запропоновано дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Для учнів 2-В класу( класовод Данільченко Т. А) було проведено виховну годину. 

Діти бажають миру у всьому світі-миру в сім‘ях, миру в серцях та миру в нашій рідній Україні!

Пожежна безпека!

Сьогдні в гімназію завітав представник ДСНС і провів бесіду з учнями 1-В класу (коасоврд Назарова Н.В) на тему «Пожежна безпека».

Метою бесіди було поглибити знання учнів про причини виникнення пожежі, вчити цінувати людське життя та берегти своє здоров’я, ознайомити з працею пожежників, з їх діями при пожежі; розвивати пам'ять, увагу, творчу уяву учнів, мовлення, збагачу вати словниковий запас; виховувати навички обережного поводження з вогнем; привчати учнів обережно і цивілізовано відноситися до вогню, нагадати про при чини виникнення пожеж та правила безпечної поведінки в разі виникнен ня пожежі; покращити знання учнів із деякими попереджувальними знаками та знаками заборони.

Для батьків!

"Мінна безпека"

У гімназії, класоводи 2- А та 2-Б (Байбарза Т.М, Черненко Л. П) класів провели виховну годину на тему «Мінна безпека». 

На уроці розібрали  ключову інформацію з мінної безпеки, яку дитина має знати, щоби вберегти своє життя: ознаки вибухонебезпечних предметів, місця перебування, яких варто уникати, попереджувальні знаки й правила безпечної поведінки.

Акція "Смілива гривня!

Національний банк України ініціював проведення благодійної акції "Смілива гривня". Протягом наступних трьох місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних Сил України.  Учні  гімназії активно беруть участь у акції. 

Гордість школи!

1 вересня!

Ось і настав цей день. 1 вересня - День знань і старту нового навчального року. Хочеться побажати, щоб цей день не був причиною печалі, а запам'ятався довгоочікуваними добрими зустрічами, новими цікавими знайомствами. Й нехай у школах на перервах звучить дзвінкий сміх, а не сигнали повітряної тривоги на уроках. Високих оцінок, безпечного навчання, легких контрольних, цікавих уроків та домашки, вірних друзів, з якими все, що вже було сказано, легко здійсниться! 

Привітання директора школи з Днем знань!

Підсумки та перспективи.

Традиційним початком нового навчального року в педагогічних колективах стає серпнева педрада, де підводяться підсумки минулого року та ставляться пріоритетні завдання на рік прийдешній. Сьогодення внесло свої корективи, тому значну увагу в досвіді директора школи Олени Володимирівни Плигань було приділено роботі, педагогічного колективу в період російської агресії, відзначаю згуртовану волонтерську роботу педагогів, учнів і батьків, допомогу ЗСУ та постраждалим від окупантів. Також на часі було розглянуто питання нових модельних програм (Турська Н.М), адаптаційного періоду п`ятикласників системи їхнього оцінювання та оцінювання окремих предметів (Клименко Т.М), забезпечення здобувачів освіти підручниками (Шабанова Л.О). Маємо надію, що обговорені питання стануть вдалим стартом нового навчального року, який приведе нас до Перемоги. Все буде Україна!


з Днем Незалежності України!

Дорогі українці! У день святкування 31-річчя відновлення незалежності нашої країни, коли наш народ бореться з іноземними загарбниками за життя своєї держави, на війні відстоюючи нашу волю, честь, гідність і незалежність, бажаємо один одному перемоги та довгоочікуваного миру. За нашу історію під рідним прапором! Нехай дихається легко і вільно!

з Днем Державного прапора України!

Учні БСШ №1 вітають з Днем Державного прапора України і від душі бажають чистого мирного блакитного неба над головами українців, щедрих і злачних полів на теренах країни. Нехай прапор України гордо розвивається на вітрі і неодмінно дарує натхнення і світлу надію кожному з жителів держави.