Виховна година до Дня соборності України у 1-В класі (класовод Байбарза Т.М) ,  2-В (класовод Лукашевич С.В) та 2-А класі (класовод Іщенко С.С) 

Цікаво і змістовно пройшла виховна година до Дня Соборності України  у 2-Б класі, класовод Черниш С.П. діти не тільки взяли участь у шкільному конкурсі малюнків, а й ознайомилися з історією держави 

#харчуйся_здорово_здорово_живи Гарбар Марія учениця 4-А класу

ІІІ щорічний Всеукраїнський пізнавальний конкурс

"Я - Людина!"

Про булінг!

Насильство в школі є, на жаль, досить розповсюдженим у наш час. Дуже важливо, щоб учні, їх батьки та вчителі були поінформовані про це негативне явище, як його виявити, як із ним боротися, та головне, як його уникнути.

Сьогодні у БСШ №1 завітав рядовий поліції (випускник нашої школи) Скороход Олег, який провів лекцію по булінгу у 5 та 6 класах. 

Розповів учням поняття про агресивну поведінку підлітків, навчив як контролювати себе у різних критичних ситуаціях, формувати дружні стосунки між учнями, навички толерантного спілкування, виховувати почуття поваги та гідності.

"Новорічні дива!"

Вітаємо Гандзюк Ольгу, ученицю 6-В класу, яка стала лауреатом премії ГРАН-ПРІ у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Новорічні дива».

Переможці!

Переможці! Вітаємо кожного окремо і всіх разом! Коли разом збираються розвиваються, шукають, цілеспрямовані особистості, створюється особливий потенціал, і ця енергія робить світ кращим, добрішим, досконаліше.

Переможниця Всеукраїнського конкурсу "Новорічні дива" (кубок, диплом, сертифікат)-Гандзюк Ольга, учениця 6-Переможці міжнародного конкурсу " Зимова фантазія"-Гандзюк Ольга, Височинська Вероніка та Шевченко Поліна.

Канікули!

6 січня 2022р. до ЦПО "Соняшник" завітали учні 3-Г класу , класовод Бондаренко Р.О. дітлахів навчили виготовляти ялинкову іграшку " ОЛЕНЯ ". Учні настільки захопилися роботою, що не хотіли повертатися додому. Канікули проводять якісно і цікаво.

"Йога-челендж"!

5 січня 2022 року учні 7- А класу разом з класним керівником Лещук С.А. завітали до ЦПО " Соняшник"де професійні тренери розкрили їм секрети йоги " Йога -челендж". Спортивні вправи спрямовані на вміння концентрувати увагу, керувати своїми м'язами дуже сподобалися і запам'яталися учням.

Цікаві канікули!

Цікаво і змістовно проходять канікули серед учнів БСШ №1. За будь якої погоди готові вони мандрувати і наповнювати життя приємними несподіванками. Ось так члени гуртка " Юних екологів", яким керує Забуга Н.І. 28.12.21 вирушили до парку " Олександрія" на екскурсію зоопарком. Діти ретельно підготувалися: взяли з собою корм для тварин, заздалегідь змайстрували годівничку, яка знайшла своє нове місце у парку, де чимало птахів. Що може бути кращим за спілкування з природою та її мешканцями.

Переможці міського конкурсу листівок "Нова радість стала"!

Переможці міського конкурсу листівок "Нова радість стала", Гандзюк Ольга, учениця 6-В класу та Височинська Вероніка, учениця 3-А класу. 

Вітаємо дівчат з перемогою, успіхів, наполегливості та віри в себе!

Вітання!

Майбутнє України!

Учениця 6-Б класу Волощук Анна, вихованиця театрального  гуртка " Мистецтво говорити" взяла участь у Всеукраїнському проекті "Майбутнє України - талановиті діти.", метою якого є надати можливість кожній обдарованій дитині заявити про себе і представити свої власні досягнення. Проект здійснює свою діяльність в різних регіонах України. Приємно зазначити, що Волощук Анна потрапила в ТОП - 100 найталановитіших дітей Київщини!!! Наші вітання!! 

З прийдешнім Новим 2022 роком!

Шановні колеги!!! Прийміть найщиріші вітання з прийдешнім Новим  2022 роком!! З побажаннями здоров"я, добра, миру і достатку до вас з музичним привітанням викладачі школи мистецтв № 5 та учні нашої школи. Гарних веселих свят!!!

" Хай ангел в день святого Миколая нас від біди і зла оберігає"

Ранок 20.12.21 у БСШ №1 розпочався з привітання вокального ансамблю " Зоряниця", які вітали дітлахів з Днем святого Миколая. Сьогодні підбили підсумки волонтерської акції " Хай ангел в день святого Миколая нас від біди і зла оберігає", відбулася передача  продуктів харчування   для воїнів АТО.   Всього учнями та вчителями школи зібрано коштів у сумі: 3930 гр. Висловлюємо подяку всім, хто долучився до акції!  До дітлахів 1-4 класів сьогодні завітав святий Миколай " Миколай, Миколай, в кожен клас завітай!" Діти читали вірші, співали пісні, отримали грамоти та подарунки від Миколая. Не забули ми сьогодні і про дітей з обмеженими можливостями, для них волонтерська акція " Новий рік без самотності", святий Миколай та соціальний педагог Данільченко Т.А. відвідали таких діток: Сорокопуд Тимофій, Іванцов Єгор, Швець Дар'я. Щирі вітання зі святом!!!

День Святого Миколая!

 Святковий ранок в нашій школі розпочався з привітань зразкового ансамблю «Зоряниця». 

День Святого Миколая - велике церковне свято, яке щорічно відзначають всі українці. Найбільше його, звичайно, люблять діти - за приємну традицію, згідно з якою, слухняним малюкам святий приносить подарунки. 

Нехай великий Чудотворець Миколай принесе в твоє життя добро, світло і любов. Нехай він збереже тебе, де б ти не був. Нехай він вбереже тебе від бід і допоможе в будь-якому твоєму праведному справі. Бажаю, щоб твоє життя завжди була наповнене добром, змістом, успіхом і благополуччям. Зі святом!

"Олімпійське лелеченя!"

17.12.21 Відділенням Національного олімпійського комітету України в Київській області організовано фінальні змагання серед дітей 6-9 класів навчальних закладів міста спортивно-масового заходу " Олімпійське лелеченя" команда нашої школи під керівництвом Лещук Світлани Анатоліївни вибороли І місце в змаганнях.

"Україна в барвах слова!"

9 листопада відзначали День української писемності та мови. З нагоди свята Національний музей літератури України проводив конкурс «Україна в барвах слова». Вихованці гуртка "Журналістика" (керівник Плигань Руслана Володимирівна) узяли участь у конкурсі та вибороли почесні дипломи. Через карантинні обмеження саму церемонію нагородження було відкладено, але вихованці нашого журналістського гуртка отримали почесні дипломи поштою. Щиро  вітаємо творчий колектив шкільної газети «Уроків не буде» із першими здобутками! Зичимо нових перемог!

Андріївські вечорниці!

Традиційно на свято Андрія, яке випадає на 13 грудня, влаштовувалися вечорниці, на які збиралися неодружені хлопці та дівчата з усього села. Були ж бо вечорниці буденні, коли збираючись разом, працювали – ткали, вишивали, а були святкові, то на Андрія вечорниці були неодмінно святкові.

Сьогодні вечорниці на Андрія відбулися у  1-Б класі (класовод Ліпчевська К.М). Діти дізналися про обряди та традиції, які пов‘язані зі святом. Варили вареники, хлопці їли калиту, вчились запинати хустки дівчатам, дівчата ворожили на чоботах. Діти з радістю провели час, дізнавшись багато цікавого.

На Андріївських вечорницях класовод та учні ще раз довели, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь та дідусів. Їх потрібно пам‘ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам‘ятаючи наше славне минуле.

"Український сувенір!"

В кінці листопада проходив територіальний етап  Всеукраїнської новорічно-різдвяної  виставки " Новорічна композиція" Надсилаю результати конкурсу. І вітання переможцям за І місце!!!! В номінації " Сюжетна композиція"  перемогла колективна робота " Парад сніговиків" учнів 1-Б класу ( класовод Ліпчевська К.М.) та 4- А класу ( класовод Данілова Л.М.)

"400-річчя Хотинської битви!"

10.12.21  в БНВО " Ліцей-МАН" проходив інтелектуальний турнір серед команд закладів освіти з нагоди відзначення " 400-річчя Хотинської битви" . Зареєстровано до участі всього 9 команд . В змаганнях між командами активно брали участь учні нашої школи у складі 5 чоловік 9-х класів: Несміх О., Карталіш О., Черкас В., Кобилінська Д., Лісова Д. Запитання були складними, але дуже цікавими.Розкривали роль козацтва у цій війні під проводом гетьмана П. Сагайдачного, військову організацію нашого доблесного війська. Готувала команду Акімова Т.М. Саме такі конкурси розвивають логічне мислення і дають оцінку національній свідомості.  Дуже приємно, що Юрій Федорович відзначив кожну команду дипломом і солодощами.

Допомога четверолапим!

Керівник гуртка " Юні туристи -краєзнавці" Забуга Н.І. організувала доставку собачої будки у село Піщана разом з вихованцями гуртка : Великим Єгором, Борисовим Дмитром, Ларіним Іллею, Стадніченко Михайлом, Іванчуком Костянтином та Карповичем Владиславом. Подяка Великому Сергію Володимировичу  за сприяння транспортом та матеріалами. Це не перша допомога наших юних краєзнавців Горбач Ірині Володимирівні, яка опікується безпритульними тваринами. Передано також та ліки.

 "Моя Батьківщина- дорога до Незалежності"


Учні БСШ №1 приймали участь у художньому конкурсі "Моя Батьківщина- дорога до Незалежності" з нагоди Дня Незалежності Польщі, котрий проводила Хмельницька спілка Поляків. Проєкт реалізує "Fundacja Wolność i Demokracja".

1 місце у молодшій категорії отримала Палій Лукія (7В клас), 3 місце у старшій категорії - Дзюба Марія (9А клас) та відзнаку за високу техніку виконання отримала Бассараба Софія (9А клас). Усі учасники отримали дипломи та нагороди. Вітаємо!

10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини.


10 грудня в світі святкують Міжнародний день прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

З нагоди цієї події у медіацентрі  БСШ № 1  пройшов  урок для учнів 4-А класу(класовод Данілова Л.М.) на тему «Права людини».

Учні були ознайомлені з історією розвитку прав людини у світі,  переглянули   мультфільм  «Права дітей у казках» , ознайомилися з правами які мають громадяни України, та правами які мають діти у нашій державі згідно Конвенції ООН про права дитини, яка  з 1991 року є частиною національного законодавства України.

Діти активно відповідали на запитання Людмили Олександрівни , яка була приємно вражена хорошими знаннями учнів про свої права та обов’язки.

Відбулася цікава правова вікторина по мотивах відомих дитячих казок.



Права й обов`язки!

До Міжнародного Дня прав людини та Всеукраїнського тижня права серед учні 9- В класу пройшов брейн-ринг із правознавства " Пригоди Шерлока Холмса та доктора Ватсона". Учні 9-А та 9-Б класів взяли участь у виставі , яка проходила в трьох діях " Права в казках" учитель Акімова Тетяна Миколаївна.

Такі уроки  формують  в учнiв початкове уявлення про сутнiсть прав i обов'язкiв громадян України, розвивають вмiння аналiзувати правовi ситуацii, застосовувати правовi знання для пояснення фактiв навколишньоi дiйсностi, розвивають творчi здiбностi.  Потрiбно виховувати розумiння необхiдностi захищати своi права, виконувати своi обов'язки. Оперуючись Конституцiею, учнi визначали види прав людини, статтi i робили висновки. А це, дає можливiсть застосовувати здобутi знанняна практиці в повсякденному житті.

Права дитини!

Кожна дитина має право на життя з моменту визначення її живонародженою та життєздатною за критеріями Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Виховна година «Конвенція ООН про права дитини» у 1-А класі (класовод Черненко Л.П.). До класу завітала інспектор поліції та розповіла дітям про їх обов‘язки. В ігровій формі інспектор поліції та класовод допомагали дітям засвоїти нові знання)

Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період!

"ХУСТКА- український оберіг"


7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.

Учні 2-Б класу теж відсвяткували це свято. Протягом століть хустина була в Україні найдорожчим подарунком, яка символізує домівку та матір.

День Збройних сил України

30-річчю Збройних сил України присвячується... 06.12.21 в Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов"янських мов  ранок розпочався святковим маршем та демонстрацією фільму- параду Зброєних сил України. Пройшла єдина виховна година " За Україну, за її волю, за честь, за славу , за народ!" серед учнів 1-11 класів. Учні підготували цікавий матеріал, вікторини, конкурси, фільми та спогади учасників бойових дій. Учні 5-8 класів виготовили вітальтні листівки для воїнів, написали листи на передову, 1-4 класи взяли участь у конкурсі малюнків. Серед учнів 7-х класів відбулися змагання по піонерболу, 8-9 класи взяли участь в першості школи по баскетболу та волейболу до Дня Збройних сил України. Учів 6-Б класу провели турнір по шашкам.  У форматі "На Урок" пройшла вікторина до 30-річчя  Збройних сил України участь брала середня група ( 8 класи) " Слов"янське братство". Взяла старт волонтерська акція " Хай ангел в день святого Миколая вас від біди і зла оберігає". Збір продуктів харчування , солодощів, малюнків, листівок, оберегів для наших захисників у зоні АТО/ООС.

Акція " Чотири лапи"

В рамках Тижня доброчинності в школі пройшла акція " Чотири лапи" , допомога безпритульним тваринам. Дітьми школи було зібрано кошти на суму 2740 гр., на які  закуплено корм для тварин. 03.12.21 до школи завітали волонтери Наталія Миколенко та Ольга Дубініна.  Відбулася передача продуктів харчування для чотирилапих, діти настільки перейнялися цією акцією, що готові були взяти з притулку тварин.  Серед  учнів 1-4 класів пройшли виховні години  " Знай і пам"ятай про братів своїх менших"  , на яких дітлахи ділилися враженнями про своїх  домашніх тварин, розповідали про догляд та турботу про них.

Висловлюємо подяку всім,  хто долучився до акції "Чотири лапи"

Міжнародний День людей з інвалідністю

Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з надмірними потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

Міжнародний День людей з інвалідністю було засновано в 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

133957.pptx

До Міжнародного дня людей з інвалідністю в школі пройшли заходи:  виставки дитячих робіт, тематичні виставки в бібліотеках, виховні години 

1 грудня 2021року – Всесвітній день боротьби зі СНІДом


Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими 1988 року. З того часу минуло більше 30 років, але проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції/СНІДу залишається досить актуальною для багатьох країн світу.

Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.



Конкурс читців

П"ятий рік поспіль  в листопаді Товариство Польської культури ім.Зигмунда Красінського організувало обласний конкурс читців поезії. Цього  році учасники представляли польську патріотичну поезію 19 і 20 століття у зв'язку з найважливішим для поляків святом -Днем незалежності, котре святкують 11 листопада.  Почесними гостями свята були польські дипломати  - Дорота Дмуховська , начальник консульського відділу Посольства Польщі у Києві та Яцек Ґоцловський, радник консульського відділу та Полонії.

Голова Товариства Польської культури ім. Зигмунта Красінського пані Олена Хоменко представила презентацію, пов'язану з біографіями авторів віршів.

Учасники представляли вірші польських поетів, котрі стали патронами 2021 року у Польщі- Ц. Норвіда, Т.Ружевича, К. К.Бачинського, З.Красінського, М.Павліковської -Ясножерської, Я. Лехоня.

Конкурс проходив у трьох вікових категоріях: діти 9-13років, молодь 14-17років ,а також дорослі 18+.

Свою майстерність у дикламуванні віршів  представляв 31 учасник.

У категорії "діти" перемогли

1 місце -Іван Песляк (БСШ 1)

2 місце- Анна Чуперка( Товариство поляків Білоцерківщини, учениця БСШ 1)

3 місце - Анна Питель (БСШ 1)

В категорії 14-17 років

1 місце отримав Руслан Сковронський( Товариство польської культури ім.З.Красінського)

2 місце Катерина Бечко (БСШ 1)

3 місце Яна Швець (БСШ 1)

У групі дорослих переможцями стали представники Товариства польської культури ім. З. Красінського: пан О.Хом'як, пані І.Жидецька та пані С.Архіпенко

Переможці отримали нагороди , учасники - дипломи за  участь у конкурсі.

Останнім акордом була фотосесія на згадку та смачний обід для всіх учасників конкурсу.

Про відновлення освітнього процесу офлайн

ДО УВАГИ ВСІХ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!

Із 29.11.2021 року БСШ № 1 відновлює освітній процес за очною формою навчання. Просимо всіх дотримуватися карантинних обмежень, визначених для  «червоної» зони


Всеукраїнська акція "Запали свічку"


Вихованці народної студії «Азалія», керівник Красніцька-Луцик Л.М., малюють до теми: «Україна пам’ятає-світ визнає». 

Студійці долучаються до Всеукраїнської акції «Запали свічку»

Година-реквієм "Допоки пам`ять в серці не згасає"

25.11.21 в Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов"янських мов день розпочався з єдиної виховної години -реквієм " Допоки пам"ять в серці не згасає", яка проходила в рамках декади скорботи та пам"яті жертв Голодомору в Україні. Учні 1-4  класів ознайомилися з історичними фактами великої трагедії , страшного лиха голодомору 1932-1933 років. Класні керівники 5-11 класів провели онлайн-виховну годину " Голодомор в Україні: злочин проти народу", переглянули документальний фільм, запропонований бібліотекарем школи Шабанової Л.О. в форматі віртуального огляду. Об 11.00 годині звуки метронома розірвали шкільну тишу, хвилиною мовчання учні вшанували пам"ять жертв Голодомору. Лекторські групи із учнів 6-Б класу розповіли про" Закон п"яти колосків", про вшанування загиблих в різних регіонах України.  Вразила інсталяція у вестибюлі школи, яка відображала  весь жах подій 1932-33 років. Бібліотекарем школи  Шабановою Л.О. підготовлена тематична виставка книг. Класоводи 1-В класу( Байбарза Т.М.) , 3 -Г класу ( Бондаренко Р.О.), вихователі ГПД 1-2 класів ( Скорина Т.А., Щериця Г,Ф.) провели екскурсію до пам"ятного знаку жертвам Голодомору на Білоцерківщені. Також учні школи долучилися до Всеукраїнської акції " Запали свічку".

24.11 відбувся міський інтерактивно- рефлексійний семінар для психологів міста, який проводила Войтенко Наталія Юріївна, практичний психолог школи

24.11 відбувся міський інтерактивно- рефлексійний семінар для психологів міста, який проводила Войтенко Наталія Юріївна, практичний психолог школи.  Тема:"Прокрастинація: як можна перепрограмувати себе на дію", метою якого було  розширити знання учасників про комплексну природу прокрастинації та визначити основні чинники, які можуть до неї призвести та познайомити учасників з техніками, які дадуть змогу перепрограмувати себе на дію(взятися до справи), впорядкувати своє життя і врешті подолати прокрастинацію

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

19.11.21 проходив міський онлайн конкурс юних поетів "До України серце прихилю", організаторами конкурсу були управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та ЦПО  професійного самовизначення учнівської молоді " Соняшник".

19.11.21 проходив міський онлайн конкурс юних поетів "До України серце прихилю", організаторами конкурсу були управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та ЦПО  професійного самовизначення учнівської молоді " Соняшник".

Мета онлайн конкурс- підтримка  обдарованих  дітей та учнівської молоді в галузі літературної творчості. 

Наш навчальний заклад у  віковій категорії 1-4 класи представляла учениця 4-А класу( класовод Данілова Л.М.) - Ісаєва Вероніка.

З 15.11.21 по 18.11.21 в школі проходив другий етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху

Тиждень розпочався з загальношкільної виховної години "Правила дорожнього руху". "Безпека життя", до якої долучилися учні 1-4класів та 5-11класів (онлайн).

Створено було інформаційний стенд " Безпечна дорога додому"

Серед учнів 4класів медичною сестрою школи, Галиною Петрівною проведено майстер-клас з надання домедичної допомоги постраждалим  в наслідок ДТП.

Учні 11 класів стали свідками просвітницького променаду "Безпека міських вулиць"

Різноманітні малюнки на тему:"Мій кращий друг-безпечний рух' були представлені учнями 2-4 класів. 

На групі продовженого дня вихованці переглянули мультиплікаційні фільми з теми безпеки дорожнього руху та взяли участь у конкурсі загадок в вікторин  знавців дорожнього руху " Азбука доріг. Школа.Світлофор" 

19.11.21 на завершення тижня учні школи долучилися до Національного уроку з безпеки дорожнього руху.

18.11.21 проходив міський етап обласної пошукової акції "Герої серед нас :сучасні захисники України" 

18.11.21 проходив міський етап обласної пошукової акції "Герої серед нас :сучасні захисники України". Організатором виступило управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та ЦПО професійного самовизначення учнівської молоді "Соняшник". Наш навчальний заклад в напрямку "Виховуємо патріотів" представляла класовод 3-Г класу  Бондаренко Р.О., запропонувавши на розсуд комісії сценарій   уроку мужності.

Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності

Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. У листопаді 2015 року Верховна Рада України прийняла «антидискримінаційну» поправку до Трудового кодексу, чим додатково законодавчо закріпила недопущення дискримінації людей на робочому місці за всіма із цих ознак, вкотре підтвердивши демократичність та толерантність українського суспільства.

Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв.

У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.

15.11.21 проходив міський конкурс " Міс та містер Творчість"

Організаторами конкурсі є управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та ЦПО  професійного самовизначення учнівської молоді "Соняшник"

Наш навчальний заклад представляли наступні учні : Песляк  Іван (5-А клас), учасник гуртка " Веселі нотки", керівник Харченко Н.П. та Волощук Анна (6-Б клас), учасниця театрального гуртка " Мистецтво говорити", керівник гуртка Міщенко Т.О.

09.11.21 проходив Міський онлайн конкурс до Дня української писемності та мови " Зачаруй мене розмовою-українською мовою". Наш навчальний заклад представляли : Волощук Анна 6-Б клас, Камінецька Ангеліна 6-Б клас, члени гуртка "Мистецтво говорити" керівник Міщенко Т.О. та Старченко Анастасія учениця 1-А класу, класовод Черненко Л.П.

9 листопада, у День української писемності та мови, відбувся 21-ий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який організувала Національна суспільна телерадіокомпанія України, зокрема «Українське радіо»

9 листопада, у День української писемності та мови, відбувся 21-ий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який організувала Національна суспільна телерадіокомпанія України, зокрема «Українське радіо». Текст диктанту написав і прочитав із Суспільної студії письменник Юрій Андрухович. В написанні диктанту приєднались адміністрація школи, члени педагогічного колективу, учні та батьки

Енергетики і їх вплив на організм підлітка, дорослого 

Напої, що підвищують енергію людини, з кожним роком стають все більш затребуваними. Особливо популярні засоби серед молоді і студентів. Вони дозволяють всю ніч готуватися до іспитів, не втомлюючись, і до ранку танцювати на дискотеках. З чого складаються енергетики, і їх вплив на організм вже кілька років намагаються з’ясувати вчені всього світу.

Компанії, що виробляють напій, запевняють, що істотної шкоди людському організму енергетики не приносять. Той, хто випиває баночку диво-коктейлю на кілька годин, отримує заряд бадьорості і гарного настрою.

У перші хвилини після прийняття напою головний мозок починає працювати в посиленому режимі, відчувається сила в руках і ногах, настрій підвищується, хочеться щось робити, рухатися. Але медики попереджають, що додаткові сили в організмі припасені для екстрених випадків. Тому несподіваний приплив бадьорості може спровокувати серйозні збої в роботі деяких органів.

склад напою:

Для того щоб людина відчула прилив сил, потрібна стимуляція нервової системи активними компонентами, які присутні в енергетичних напоях.

На перший погляд все компоненти досить нешкідливі. Однак медицина офіційно визнає енергетики шкідливими напоями, і їх вплив на організм викликає побоювання.

с         Енергетики і їх вплив на організм :

Зі скількох років можна пити енергетики?

Підбадьорливі напої не містять спирту, тим не менш, їх продаж неповнолітнім у багатьох країнах Європи заборонена. Це пов’язано з згубним дією коктейлю на несформований організм.

В першу чергу, від напою, що бадьорить страждає слабка дитяча психіка.

Відомі випадки, коли невелика доза напою приводила підлітків в «ступор» – повна відсутність рухових функцій і відсутність реакції.

На заборону продажу енергетичних напоїв неповнолітнім в ряді європейських країн вплинули дослідження. Вчені довели, що навіть 1 баночка напою виснажує дитячий організм і може призвести до наслідків:

Таким чином, на питання: «Зі скількох років можна пити енергетики?» відповідь буде однозначною «Ніколи!». Подібні напої, насправді, не дають ні сил, ні енергії. Вони лише стимулюють центральну нервову систему, що рано чи пізно призведе до її поразки. 

Історія винаходу енергетичних напоїв :

Не дивно, що перший енергетик з’явився саме в Японії. Країна Вранішнього Сонця відрізняється шаленим ритмом життя, в якій майже немає місця відпочинку. Сталося це відкриття ще в 60-і роки минулого століття, проте світ далеко не відразу прийшов від нього в захват. В Європу енергетичні напої потрапили тільки в кінці 80-х, а в Америці з’явилися і того пізніше – в 90-і роки ХХ століття.Постійно прискорюється темп існування в більшості цивілізованих країн світу з часом зажадав злегка призабуте винахід японських умов, і приблизно з середини 2000-х енергетичні напої придбали надзвичайну популярність, яку утримують і донині.

Склад і дія на організм людини:

Чому ж всесвітня організація, що стоїть на сторожі здоров’я людства так заспокоїлася цим фактом? У виробників енергетичних напоїв своя правда, яку вони просувають за допомогою креативної агресивної реклами, яка залучає підлітків .Хлопчик чи дівчинка з яскравою привабливою баночкою в руці – вільна і щаслива особистість, яка вміє жити повним життям! Такий шаблон легко знайшов шлях до серця молоді.

Комерційні інтереси фірм, що випускають енергетики, диктують їм необхідність стверджувати, що нічого, крім користі, ці напої не приносять. Насправді, це не зовсім так. Для початку проаналізуємо склад, типовий для будь-якого енергетичного напою:

Отже, здавалося б, до складу енергетичних напоїв входить така кількість корисних компонентів. У чому ж істина? Безумовно, дорослій людині вживання баночки енергетичного напою для підвищення тонусу нічим не зашкодить, якщо робити це лише час від часу.Однак, як уже говорилося, основними прихильниками цього сумнівного ласощів є саме діти, яким такі компоненти, як, наприклад, кофеїн, категорично не рекомендується вживати.

І це далеко не всі аргументи, які свідчать проти енергетиків:


19 листопада о 18:30 запрошуємо школярів та їхніх батьків на авторський вебінар від Комп'ютерної Академії IT STEP - "Безпека в Інтернеті".

Хочете вберегти свою дитину та прищепити їй основи кібер-грамотності? Тоді сміливо реєструйтесь!

На безкоштовному вебінарі ми навчимо дітей, як захиститися від:

✅  шахраїв;

✅  кібербулінгу;

✅  деструктивних сект;

✅  комп'ютерні віруси.

Жодної води, тільки практичні рекомендації від фахівців Академії IT STEP.

У рамках цього майстер-класу ми розглянемо:

▪️Як не стати жертвою шахраїв;

▪️Як зберегти свої особисті дані;

▪️Як не підхопити комп'ютерний вірус;

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією: https://bc.itstep.org/event/internet-security-webinar

Місячник профілактики шкідливих звичок

07.11.21 відбувся V регіональний конкурс читців польської патріотичної поезії "Поезія, що зцілює"

07.11.21 відбувся V регіональний конкурс читців польської патріотичної поезії "Поезія, що зцілює", де брали участь  9 учнів та випускників нашого закладу в двох вікових категоріях з 31 учасника конкурсу. Маємо 5 переможців: у категорії 9-13 років - 1 місце зайняв Іван Песляк з 5-А (уч. Бассараба Н.М.), 2 місце - Анна Чуперка з 8-Б (уч.Клименко Т.М.), 3 місце - Анна Питель з 7-Б (уч.Бондар Т.В.); у категорії з 14 до 18-2 місце виборола Катя Бечко (уч.Клименко Т.М.), 3 місце-Яна Швець (уч.Бассараба Н.М.), тобто з 6 призових місць наші учні посіли 5. У категорії 18+ нікого не виставляли. Усі інші теж виступали дуже гідно, але призових місць усього 6! Від імені адміністрації закладу висловлюю щиру подяку за клопітку та результативну працю по підготовці учасників учителям Бассарабі Н.М. та Бондар Т.В.. На заході були присутні Керівник Консульського відділу Посольства Республіки Польща пані Дорота Дмуховська та радник пан Яцек Гоцловський.

Вітаємо керівника Народної Студії Петриківського розпису «Азалія» Людмилу Красніцьку-Луцик, студійця: Височинську Вероніку - активну учасницю бібліотечних заходів, з перемогою у Всеукраїнському двотуровому конкурсі мистецтв «Козацькому роду нема переводу» в номінації декоративно-прикладного мистецтва. Бажаємо подальших творчих перемог!

2020 року, за рішенням ЮНЕСКО, перший четвер листопада відзначається 

Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школі.

Це важливе нагадування для всього світу про те, що будь-яка форма насильства, пов'язаного зі школою, порушує право на освіту, здоров'я та добробут учнів. 

Звіт ЮНЕСКО у 2019 році засвідчив, що з проявом булінгу зустрічається майже кожна третя дитина, а кожен 10-ий учень стає жертвою кібер-залякування.

Поза всяким сумнівом, діти мають право зростати в здоровому середовищі та повинні  відчувати свою захищеність.

Проблема булінгу потребує уваги, сміливості не замовчувати проблему і вживати заходів до її викорінення. 

 Українське суспільство в змозі протистояти явищам залякування та цькування дітей у школах. Спільними зусиллями педагогічних працівників, батьків і правоохоронців ми мусимо захищати підростаюче покоління від психологічного та фізичного травмування.

У цей день ми педагоги просимо батьків: поговоріть відверто зі своїми дітьми, запитайте, чи комфортно вони себе почувають у класі, чи з усіма однолітками знайдена спільна мова, і залишайтеся для своїх дітей найближчим другом та надійним плечем підтримки. В нашій школі на кожному кроці розміщені телефони довіри, поради для учнів, як діяти коли ти став жертвою чи свідком булінгу, є скринька довіри, та телефон уповноваженої особи школи.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. 

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

фізика 23 травня; хімія 26 травня; українська мова, українська мова і література 31 травня; математика, математика (завдання рівня стандарту) 3 червня; іспанська мова, німецька мова, французька мови 6 червня; англійська мова 7 червня; історія України 10 червня; географія 14 червня; біологія 17 червня;

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.

Зауважимо, що в липні Український центр за дорученням Міністерства освіти і науки України підготував три варіанти графіків проведення у 2022 році основної сесії ЗНО. Департаменти освіти і науки переважної більшості обласних державних адміністрацій обрали оптимальним варіантом проведення проєкт, який наразі було затверджено.

З 26.10.21 по 30.10.21 учні 6-7 класів, які є учасниками гуртка "Екотуризм" та "Юні туристи - краєзнавці", керівник Забуга Н.І., взяли участь в туристичній експедиції "Козацька слава не вмирає".

Відвідали місто Конотоп, з оглядовою екскурсією та села Конотопського району: Соснівка, Шаповалівка, Попівка, Вирівка де проходили битви козаків.

ПАМ’ЯТКА 

для учнів під час дистанційного навчання

І Облаштуй своє домашнє навчальне середовище.

ІІ Самоорганізація навчання .

ІІІ Самоорганізація в виконанні навчального матеріалу.

ІV Співпраця, підтримка, самоаналіз результатів та досягнень.


V Памятай !!!! Чітко дотримуйся складенного режиму дня, хоч би як непросто це було. Докладай зусиль, щоб не відхилятися від нього .Через 21 день життя за розпорядком стане нормою, перейде надалі у звичку. А ще допоможе виробити силу волі.

29 жовтня учні 8-Б класу БСШ №1 відвідали з екскурсією шинний завод «ROSAVA». 

Продукція «Росави» зараз іде  приблизно в шість десятків країн світу. В першу чергу це країни Євросоюзу, а також в Північну Америку та  до країн СНГ. Екскурсію проводили фахівці заводу. Учні побачили територію заводу, цехи виробництва, познайомилися з технологією виробництва шин для легкових автомобілів, дізналися про повний цикл виготовлення продукції, починаючи із розробки та виготовлення спеціальних гумових сумішей і до останнього етапу циклу виробництва шин – вулканізації.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 29 жовтня 2021 р. № 749 з 01.11.21 р. до окремого рішення виконавчого комітету БМР освітній процес  відбуватиметься за дистанційною формою навчання.

Учні 4-В (класовод Назарова  Н.В.) виготовляли осінню листівочку в центрі науково-технічної творчості БМР

Цікаво і змістовно пройшла прогулянка осіннім  парком "Олександрія " учнів 4-Г класу (класовод Сімех В І.)

Учні 8-Б класу на черговому занятті гуртка " Юні захисники Вітчизни", керівник гуртка Герасименко Ірина Володимирівна.

Підготовка до гри "Джура". Розбірка та збірка автомата Калашнікова. Стрільба з пневматичної гвинтівки.

Велесові вечорниці 5-А, класний керівник Харченко Н.П.

Велес - один із найзагадковіших богів давньої України, бог мистецтва, краси, щастя, опікун тварин, покровитель волхвів. Велесові вечорниці проводили в Україні, починавши Кривим танцем. Всі голосно кричали "вечорниці", на початку. Потім кожен учасник повинен розказати про свій костюм та образ. Учні 5-А класу взяли участь в таких велесових вечорницях, долучилися до різноманітних конкурсів. Цей захід проводили учасники театральної студії "Фантазія". Учениця 5-А класу Юр'єва Анастасія, за кращий образ отримала 3 місце.

Майстер клас  гурток бісероплетіння "Намистина"  керівник  Гутник  Валентина Миколаївна

Учні 3Г класу  разом з учителем Бондаренко Раїсою Олексіївною, були у ЗОШ 5  о  10 год 30 хв. Майстер клас  гурток бісероплетіння "Намистина" керівник  Гутник  Валентина Миколаївна

Діти 3-В класу, класовод Фофанова М.М., завітавши до Центру технічної творчості, конструювали з паперу декоративний виріб на основі куба " Осінній кошик"

22.10.21 учні 6-х класів завітали на День відкритих дверей до дитячої бібліотеки, послухали цікаву лекцію про пам'ятки архітектури рідного міста. 

22.10.21 учні 6-х класів завітали на День відкритих дверей до дитячої бібліотеки, послухали цікаву лекцію про пам'ятки архітектури рідного міста. Продовженням була пішохідна екскурсія "Історія однієї вулиці. Торгова площа.  (Розповідь краєзнавця Анатолія Бондаря).

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек завідувачка  бібліотекою Шабанова Л.О. провела урок "Довідникова література".

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек до бібліотечно-інформаційного центру БСШ №1 з поглибленним вивченням слов'янських мов  завітали учні 2-Б класу ( класовод  Черних С.П.). Завідувачка  бібліотекою Шабанова Л.О. провела урок "Довідникова література". На уроці діти мали змогу познайомитися із видами довідкової літератури, з її значенням в житті людини, навчитися здобувати якнайбільше інформації самостійно,  користуватися довідниками , енциклопедіями та словниками . На уроці школярі переглянули книжкову виставку "Довідникова література : енциклопедії, довідники, словники, журнали, газети."

Акція " Посади дерево"

19.10.21 учні - гуртківці  краєзнавчого гуртка " Юні  туристи - краєзнавці" та " Екотуристи" , яким керує Забуга Н.І. взяли участь у акції " Посади дерево". Біля школи висадили ряд кущів спіреї, сьогодні 20.10.21 акцію продовжено- будуть висаджувати липи з учнями 6-х класів.

Торгівля людьми - проблема сьогодення

Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Що таке торгівля людьми

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці,  це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

Причинами розвитку цього явища залишається розповсюдження організованої злочинності та наркоторгівлі й недостатня боротьба з ними, насильство в родині, нестатки, пошук кращих умов життя, слабка поінформованість населення про життя і працевлаштування за кордоном, виготовлення й розповсюдження дитячої порнографії через мережу Інтернет – перераховувати можна довго, але це нічого не змінить, тільки констатацією факту проблему не вирішиш, але вже її усвідомлення та визнання є першим кроком до боротьби з нею. Особливо якщо враховувати сучасні процеси глобалізації, інформатизації тощо.

Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми».

Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації (за оцінками уряду США). Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

Торгівля людьми може відбуватись у різних формах: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, примус до заняття проституцією, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

Якщо, Ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми ЗВЕРНІТЬСЯ ПО ДОПОМОГУ:

Національна “гаряча лінія” з питань протидії торгівлі людьми

0-800-500-225 (дзвінки в межах України безкоштовні)

+38-044-205-37-36; 205-36-94 (для дзвінків з-за кордону)

Гаряча лінія з питань міграції та протидії торгівлі людьми  527 або

0800 505 501 

Виховна година до Дня козацтва

13 жовтня для здобувачів освіти БСШ №1, була проведена виховна година до Дня козацтва. Учні грали у ігри, співали козацькі пісні, їли справжній куліш, гарно відсвяткували цей день.

Усім  козакам та козачатам, їх родинам зичимо щастя, здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля розквіту України.

12 жовтня учні 9-Б класу, переглянули Всеукраїнський урок з профорієнтації "Обери професію своєї мрії"

11 жовтня учні 4-А класу, відвідали дитячу бібліотеку, де відбулася зустріч учнів з директором місцевого центру правової допомоги Сірик Оксаною Сергіївною

"Увага! Діти на дорозі!" 

На завершення Місячника з безпеки дорожнього руху "Увага! Діти на дорозі!"    працівниками патрульної поліції для учні 1-х та 2-х класів БСШ 1 був проведений інформаційно-профілактичний захід "Абетка дорожнього руху". Дякуємо патрульній поліції за співпрацю.

Всеукраїнський тиждень булінгу

У вересні БСШ №1  долучилася до Всеукраїнського тижня  протидії булінгу «Стоп булінг». Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування). Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися  відрізняти булінг від звичайного конфлікту.

З учнями початкових класів проведено годину спілкування «Вчимося жити добрими людьми», а з учнями старших класів – інформаційну годину «Кібербулінг та засоби його подолання». Наша школа долучилася до цієї  всеукраїнської акції, спрямованої на захист прав дитини. Кожен повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом.Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку. 

Добро починається з тебе

Про  добро  можна  багато і красиво розповідати, говорити, мріяти. Але  слова не принесуть ніякої користі,  якщо шляхетні вчинки не втілювати в життя, якщо гарні слова залишаться лише словами. Головна нагорода за доброту людини-радість та вдячність від усіх, хто оточує.

Сьогодні учні  БСШ №1 активно  долучилися до акції «Нехай серце не втрачає доброти». Діти зібрали канцтовари та поділилися ними з учнями з багатотітних сімей. 

Школярі були дуже раді подарункам та подякували всім учням школи, які поділилися своїми олівцями та зошитами. Робіть добро - і воно сторицею повернеться до вас

КРЕСИ – 2021

2 жовтня 2021 року відбувся ХХІХ Міжнародний конкурс читців-декламаторів польської поезії ім. Адама Міцкевича, який проводиться Домом Польським у Києві Федерації Організацій Польських у Києві під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні, у якому вже не вперше взяла участь Білоцерківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням слов'янських мов.

 «Креси»  – один із найпрестижніших конкурсів  декламацій у польському середовищі за кордоном. На  заході були присутні Начальник Консульського відділу Посольства Республіки Польща в Україні пані Дорота Дмуховська, консул Консульського відділу пан Яцек Гоцловський. 

Захід організувала та розпочала директор Дома Польського в Києві пані Мар’я Сівко, яка багато років є душею цього конкурсу. Кожного року діти від 6 до 16 років та дорослі від 16 років презентують найкращі твори польської поезії, частина з них є  мешканцями регіонів компактного проживання поляків й отримує освіту в школах із польською мовою навчання, тому достатньо складно конкурувати  з тими, хто з дитинства спілкується польською як материнською мовою. 

Цього року склад команди закладу оновився, тому  Анна Чуперка та Болеслав Назаренко вперше брали участь у конкурсі та здобули безцінний досвід змагань такого високого рівня, а відзнаки дістали «ветерани» конкурсу – випускниці цього року – студентки Катерина Бечко та Дарія Семенова, які своїм акторським виконанням змусили замовкнути зал та замислитися журі. Найприємнішим моментом конкурсу було вручення  відзнак дружиною Посла Республіки Польща пані Монікою Капа-Ціхоцькою, яка обрала всього трьох декламаторів із усіх читців, які сподобалися їй найбільше – і наша Катерина Бечко потрапила до їх числа, отримавши у підсумку дві відзнаки – від пані Моніки Капа-Ціхоцької, дружини Посла Республіки Польща, та від журі.

Щиро вітаємо призерів Катерину Бечко, Дарію Семенову та новачків, які гідно представляли заклад, а саме: Івана Песляка, Анну Чуперку, Болеслава Назаренка – та бажаємо прийдешніх перемог.

Гідну участь команди закладу відзначили журі та організатор конкурсу директор Дома Польського в Києві пані Мар’я Сівко.

Участь у конкурсах такого рівня збагачує не тільки досвідом, а й залишає неповторний слід від спілкування з найкращими поезіями видатних польських авторів – Адама Міцкевича, Юліуса Словацького, Ігнатія Красінського, Збігнева Хербета, Болеслава Лесьмяна, Чеслава Мілоша, Віслави Шимборської, Тадеуша Ружевича, Владіслава Броневського, Анжея Валігурського.



Як боротися з булінгом: поради для дітей

Шановні колеги!

Прийміть найщиріші  вітання з Днем працівників освіти.

Як гарна погожа осінь обдаровує нас своїми багатствами, так учитель віддає дітям неоціненні скарби людських якостей. Саме вчитель веде вихованців стежками незвіданої країни знань, дає перші уроки добра, чесності та справедливості, прищеплює любов до рідної землі, культури, традицій.

Ви вносите визначальний вклад у розвиток України, формуєте нове покоління громадян, передаючи кожній молодій людині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни. Низький уклін Вам за натхненну і самовіддану працю, яка щоденно примножує добро у світі. Нехай кожен Ваш день буде легким і радісним від щедрої любові до вихованців і колег, повниться світлою вірою у свої сили, знання й високе призначення на землі – бути Учителем!

Бажаю, щоб на цьому благородному шляху Вас завжди супроводжував успіх. Нехай щедрою буде до Вас доля, оминають життєві негаразди, а Ваші серця зігріває людська довіра та любов.

Натхнення Вам, мудрості й терпіння в нелегкій справі навчання та виховання підростаючого покоління.

Із глибокою повагою

Олена Плигань, директор БСШ № 1 

Загальнонаціональний урок пам'яті , приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. 

Сьогодні для здобувачів освіти БСШ 1 був проведений загальнонаціональний урок пам'яті , приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Учні переглянули документальне відео та прослухали лекцію "80 років пам'яті: забуттю не підлягає" 

Науково-практична конференція для учнівської молоді МАН Київщини «Віч-на-віч із Величчю»

Учора, 28 вересня учні-члени первинного осередку МАН БСШ №1 ,,Слов'янське братство" стали  учасниками обласного онлайн-заходу. Саме новостворений на базі ШБІЦ шкільний медіацентр дав можливість випускникам узяти участь у такому захоплюючому заході, а завідувачка центром Шабанова Л.О. створила для цього всі можливості. Учні 11-А класу (учитель О.В.Плигань) та 11-Б класів (учитель Кирильченко В.В.) мали можливість ще раз доторкнутися до нетлінної спадщини велетня духа-Вічного Каменаря.

"Монетки дітям"

БСШ №1 долучилася до Всеукраїнської благодійної акції "Монетки дітям", яка проводиться за підтримки благодійного фонду "Таблеточки", який надає допомогу дітям з онкологічними хворобами. Протягом місяця усі учасники освітнього процесу збирали копійки і сьогодні нами було здано 7224 монетки номіналом 25 коп. на суму 1806 грн.

Сподіваємося, що наш внесок допоможе комусь врятувати життя.

 Інформаційно-профілактичний захід «День з поліцейським та рятівником»

24 вересня в рамках місячника "Увага! Діти на дорозі!" у БСШ №1 відбувся інформаційно-профілактичний захід «День з поліцейським та рятівником», учасниками якого стали учні початкосвих класів.

Працівники патрульної поліції познайомили дітлахів з дорожніми знаками та нагадали провила дорожнього руху. Представники МЧС продемонстрували рятувальну техніку, провели інструктаж з правильногоповодження з піротехнікою та як себе поводити в екстримальних ситуаціях.

Школярі отримали море емоцій та дякують за цікавий та змістовний захід.

Вітаємо команду БСШ №1 з ІІІ місцем в турнірі міста Біла Церква з футбольних ударів "Lady-Bombardier" серед дівчат

Вітаємо команду БСШ №1 з ІІІ місцем в турнірі міста Біла Церква з футбольних ударів "Lady-Bombardier" серед дівчат 2008-2009 р.н.

Бажаємо юним спортсменкам та їх тренеру Лещук Світлані Анатоліївні подальших перемог!!!

Вітаємо Ольгу Гандзюк з перемогою!

Вітаємо Гандзюк Ольгу з І місцем у відкритому конкурсі дитячого малюнку "Біла Церква моя мальовнича " 

Акція "Зростаємо разом"

На Київщині з 1 вересня стартувала акція «Зростаємо разом». Її мета полягає в тому, щоб кожен першокласник регіону висадив своє перше дерево, яке ростиме і розвиватиметься разом з ним.

Учні 1-Г класу, класовод Лідія Чуприна БСШ № 1, сьогодні, на теиторії рідної школи, висадили ялину канадську Коніку, яка буде рости та розвиватися разом з ними.

Міжнародний День МИРУ в БСШ № 1

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру а рамках акції "Голуб миру" у БСШ № 1 пройшли тематичні заходи, виховні години та челендж "Що для мене МИР"

Міністерство юстиції розпочинає інформаційну кампанію щодо протидії булінгу 

Якщо батькам або дитині потрібна правова допомога, її можна отримати у месенджерах Телеграм чи Вайбер, скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням, завантажити мобільний застосунок «Твоє право» або зателефонувати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

У Міністерстві юстиції нагадують, що за булінг учасника освітнього процесу, внаслідок чого була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, наступає адміністративна відповідальність, яка передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

У випадку, коли булінг вчиняли діти до 16 років – до відповідальності притягають батьків булерів.

БУЛІНГ: ПОРАДИ БАТЬКАМ,  УЧИТЕЛЯМ ТА ДІТЯМ

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ ТА ЯКІ ЙОГО ПРИЧИНИ

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо. Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

"Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдькувато чи, навпаки, провокативно", – зауважують психологи.

Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу. 

 

ЯК ВІДРІЗНИТИ БУЛІНГ ТА СВАРКУ МІЖ ДІТЬМИ

Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.

У ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують та ті, хто спостерігають.

Якщо булінг відбувся, він може повторюватися багато разів.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАШУ ДИТИНУ ПІДДАЮТЬ ЦЬКУВАННЮ

Перше, що треба зрозуміти – діти неохоче розповідають про цькування у школі, а тому не слід думати, що у перший же раз, коли ви спитаєте її про це, вона відповість вам чесно. Тому головна порада для батьків – бути більш уважними до проявів булінгу.

Якщо ваша дитина стала замкнутою, вигадує приводи, щоб не йти до школи, перестала вчитись, то поговоріть з нею. Причина такої поведінки може бути не у банальних лінощах. Також до видимих наслідків булінгу відносять розлади сну, втрату апетиту, тривожність, низьку самооцінку. Якщо дитину шантажують у школі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитись від агресора.

Якщо цькуванню піддають вашу дитину, то обережно почніть з нею розмову. Дайте зрозуміти, що вам можна довіряти, що ви не будете звинувачувати її у тому, що вона стала жертвою булінгу.

Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя чи життя друга/подруги.

Також не слід у розмові з дитиною використовувати такі  кліше, як "хлопчик має бути сильним та вміти постояти за себе", "дівчинка не повинна сама захищатись" та інші. Це тільки погіршить ситуацію.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ

Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов'язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.

Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Ми говорили раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.

Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ ЦЬКУВАННЯ

Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: вчителя, старших товаришів, родичів, батьків тощо.

Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов'язково говори з ними про це — вони потребують твоєї підтримки.

У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує, та висміювати проблеми свого друга чи подруги.

Якщо ви дорослий, який потерпав від булінгу колись, то не проходьте повз. Спробуйте захистити дитину, яку ображають. При цьому не слід ображати дітей, які цькують, адже деякі роблять це, тому що самі постраждали від насильства (вдома, у спортивній секції, в іншій школі тощо). У таких випадках вони можуть виміщати свій біль через знущання і приниження слабших за себе.

Деякі діти булять, щоб ловити на собі захоплені погляди оточуючих, а відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. До того ж, нападаючи на когось вони захищаються від цькування. Іноді такі діти дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить і до фізичного насильства.

Спробуйте повідомити про булінг людей зі школи, де це відбувається, або батьків дитини.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ІНШИХ ЦЬКУЄШ ТИ

Зрозумій, булінг – це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінювати на краще. Пам'ятай, що булінг завдає фізичного та емоційного болю іншому, а тому подумай, чи дійсно ти цього прагнеш? Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони можуть завдати шкоди іншій людині.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКА ЦЬКУЄ ІНШИХ

Ми вже казали, що в ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони, а тому, коли ви дізнались про цькування у школі, не слід забувати про тих, хто ображає. Психологи зауважують, що дитині, яка булить інших, увага та допомога потрібна не менше, ніж тій, яка страждає від булінгу.

Відверто поговоріть з нею про те, що відбувається, з'ясуйте як вона ставиться до своїх дій і як реагують інші діти. Ви можете почути, що "всі так роблять", або "він заслуговує на це". Уважно вислухайте і зосередтеся на пошуці фактів, а не на своїх припущеннях.

Не применшуйте серйозність ситуації такими кліше, як "хлопчики завжди будуть хлопчиками" або "глузування, бійки та інші форми агресивної поведінки — просто дитячі жарти і цілком природна частина дитинства".

Ретельно поясніть, які дії ви вважаєте переслідуванням інших. До них відносяться: цькування, образливі прізвиська, загрози фізичного насильства, залякування, висміювання, коментарі з сексуальним підтекстом, бойкот іншої дитини або підбурювання до ігнорування, плітки, публічні приниження, штовхання, плювки, псування особистих речей, принизливі висловлювання або жести.

Спокійно поясніть дитині, що її поведінка може завдати шкоди не тільки жертві, а й усім оточуючим. І щодалі це заходитиме, тим гірше булінг впливатиме на всіх учасників.

Дайте зрозуміти дитині, що агресивна поведінка є дуже серйозною проблемою, і ви не будете терпіти це в майбутньому. Чітко і наполегливо, але без гніву, попросіть дитину зупинити насильство. Скажіть дитині, що їй потрібна допомога, а тому ви тимчасово триматимете зв'язок з учителями, щоб упевнитись — дитина намагається змінити ситуацію.

Загрози і покарання не спрацюють. Можливо, на якийсь час це припинить булінг, та в перспективі це може тільки посилити агресію і невдоволення. Буде зайвим концентрувати увагу на відчуттях дитини, яку булять. Той, хто виявляє агресію, як правило відсторонюється від почуттів іншої людини.

Пам'ятайте, що агресивна поведінка та прояви насильства можуть вказувати на емоційні проблеми вашої дитини та розлади поведінки. 

Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day”

Учні БСШ №1 взяли участь у акції та прибрали територію школи від сміття, тим самим допомогли природі і собі. Адже головна мета прибирання полягає в об‘єднанні заради досягнення спільної мети-порятунку планети від сміття.

#WorldCleanupDay

#побачивприбери

#letsdoitukrain

Найщиріші вітання з перемогою!!!

Розгон Артур - учень 9-В класу БСШ 1 - чемпіон України

Юнак виборов І місце у командному чемпіонаті України з легкої атлетики з дисципліни "Стрибки в довжину"

https://competitions.uaf.org.ua/en/2021.09.17-18_lviv/result?id_entry=284158ad-1704-11ec-9c7c-a0b3cc4c092e&s=79C1B5C4-7AA8-4831-8315-B2FBF8329F8D

Вітаємо Височинську Вероніку - переможницю конкурсу Всеукраїнського багатожанрового дистанційного фестивалю-конкурсу мистецтв «Велика родина-моя Україна»

Вітаємо нашу талановиту переможницю конкурсу Всеукраїнського багатожанрового дистанційного фестивалю-конкурсу мистецтв «Велика родина-моя Україна» Височинську Вероніку, ученицю 3-А класу, яка отримала ГРАН-ПРІ в номінації «Образотворче мистецтво».

Дякуємо керівнику народної студії петриківсього розпису «Азалія» Людмилі Мар’янівні Красніцькій-Луцик.

«ЗРОСТАЄМО РАЗОМ»

У рамках проєкту Президента України Володимира Зеленського “Зелена країна” голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін ініціював із 1 вересня  акцію «Зростаємо разом».

Її мета полягає в тому, щоб кожен першокласник регіону висадив своє перше дерево, яке ростиме і розвиватиметься разом з ним. Учні 1-Б класу, класовод Карина Ліпчевська. #зростаєморазом 

УЧАСТЬ БСШ №1 У КОНКУРСІ #ВакцинованіВідкриті 

Школи, в яких щеплено 80% персоналу, можуть взяти участь у конкурсі «Вакциновані й відкриті». 1 611 шкіл вже зареєструвались у конкурсі!

За результатами розіграшу, який пройде 30 вересня, переможці зможуть отримати подарунки:

3 суперпризи – набори з 10 комп’ютерів, 10 гарнітур та 10 роутерів для кожної школи-переможниці;

15 мініпризів – набори з 10 гарнітур і роутера для кожної школи-переможниці.

Будь-який представник школи може зареєструвати свій заклад для участі в конкурсі за покликанням: bit.ly/3942iYY. Заявки прийматимуть до 29 вересня.

Тож вакцинуйте своїх учителів, завучів, кухарів і бібліотекарів та беріть участь у конкурсі.

Пишіть про нього в соцмережах та отримуйте гарантовані призи за публікації з хештегами #ВакцинованіВідкриті.

За підтримки UNICEF Ukraine, USAID Ukraine - USAID Україна  та Citrus.ua .

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ "СОНЯШНИК СКЛИКАЄ ДРУЗІВ!"

10 вересня вихованці ГПД (вихователь Тетяна Скорина) та учні 2-Г класу (класовод Людмила Гусєва) стали учасниками веселого та пізнавального дійства - свято Дня відкритих дверей ЦПО "Соняшник". Під час заходу дітлахам була представлена рекламна кампанія гуртків та творчих об'єднань, численні майстер-класи, виставки творчих робіт флешмоб ігрова програма та виступи солістів. 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ЦНТТ

Творчі лабораторії Центру науково-технічної творчості гостинно відкрили двері для дітей та учнівської молоді 9 вересня, куди залюбки завітали учні 6-А класу БСШ 1 (класний керівник Тетяна Поліщук). Також наші учні провідали жителів живого куточка Центру еколого-натуралістичної творчості та пригостили пухнастиків "смаколиками".

«КРАСА ВРЯТУЄ СВІТ»

«Краса врятує світ!» казав класик. Із цим твердження багато хто не погоджується, але, людство завжди тягнулося до краси та естетики. Тому  починаючи з 1995 року за ініціативою Міжнародного комітету естетики й косметології СІДЕСКО  9 вересня у світі відзначається Міжнародний день краси. Цього дня у світі шанують все, що приносить естетичне і моральне задоволення. Ось так відзначили День краси наймолодші учні нашої школи - учні 1-Б класу, класовод Карині Ліпчевська.

НАРОДНІ ЧИТАННЯ-ШЛЯХ ДО ДІАЛОГУ КУЛЬТУР 

4 вересня 2021 року учні 8-11 класів і вчителі польської мови Надія Бассараба та Тетяна Бондар стали учасниками Всепольського народного читання з президентською парою, яке проводило Товариство польської мови та культури ім. З. Красинського.

Протягом години члени товариства читали уривки з твору Габріели Запольської  «Мораль пані Дульської». У заході брала участь учениця 9-В класу Даша Кобилінська, родина якої є членами товариства.

Народні читання організовані Президентом Республіки Польша з 2012 року і проводяться в Польші та за кордоном. Мета полягає в популяризації найвідоміших творів польської літератури та вихованні культури читання.

Такі заходи сприяють діалогу культур та інтеграції України в європейську культурну спільноту.

ЦЕНТ.pptx
1 вересня (2).pptx