ФІЛІП Ірина Вікторівна

Вчитися впродовж життя

Учитель історії і суспільствознавства Ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради Кіровоградської області, учитель-методист, відмінник освіти України.

Педагогічний стаж: 33 роки.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1988.

Педагогічна ідея: «Практичне заняття як форма компетентнісного навчання суспільствознавчих предметів».

Використання освітніх технологій

Філіп Ірина Вікторівна – учитель із високим рівнем професіоналізму, добре обізнана з науково-практичними аспектами сучасного уроку. Під час підготовки учнів до ЗНО/НМТ педагог створює умови для реалізації діяльнісного та компетентнісно зорієнтованого навчання, забезпечує формування в учнів предметних умінь і навичок, передусім навичок роботи із джерелами історичної та правової інформації, мотивацію до соціальної активності.

Упроваджує такі інноваційні освітні технології, як проєктна технологія, технологія розвитку критичного мислення, які, в першу чергу, забезпечують активізацію пізнавальної самостійної діяльності учня, реалізацію навчання через дослідження, уможливлюють ефективну реалізацію компетентнісного підходу в освітньому процесі. Окреслені технології вчитель активно запроваджує в умовах дистанційної та змішаної форм навчання через використання широкого кола цифрових інструментів, зокрема: Quizlet, Google-форми, онлайн-тести, відеохостинг YouTube.

Для уроків Ірини Вікторівни характерна активізація пізнавальної діяльності учнів, робота над виробленням навичок осмислення соціального досвіду минулих поколінь, розуміння історії та культури в контексті історичного процесу. Учитель розвиває інтерес до громадянської й історичної освітньої галузі, формує в учнів цілісну систему вмінь та навичок аналізу суспільних проблем та явищ, а також активну громадянську позицію, правову культуру. 

Скарбниця креативного вчителя

З метою ефективної підготовки учнів до ЗНО та НМТ і формування успішної, цілеспрямованої, самостійної, мобільної особистості учитель рекомендує їм опрацьовувати такі навчальні та тестові матеріали (освітні ресурси):

Мартинюк О.О. «Повний курс історії України в тестах»;

ЗНО – онлайн. Завдання за темами з історії України;

тести минулих років УЦОЯО.

Учитель має власні методичні розробки, публікації у фахових виданнях. Зокрема, стаття Філіп І.В.: Компетентнісне навчання (із досвіду роботи). Історія України. № 24. грудень 2017.

Іриною Вікторівною напрацьована система роботи з обдарованими та здібними дітьми, створена власна дидактична скарбничка.

Педагогічна та творча активність

Учитель постійно підвищує фахову та педагогічну майстерність. Ірина Вікторівна є учасником обласної творчої групи вчителів правознавства та громадянської освіти з 2017 року, постійним членом журі ІІ та III етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, у 2015 році була членом журі IV етапу XX Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Філіп І.В. – переможець обласного етапу «Учитель року – 2007» у номінації «Правознавство».

Учні Філіп І.В. мають високий рівень компетентності, щорічно стають призерами ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та правознавства.

200 балів

У 2022 році двоє випускників 11 класу за результатами національного мультипредметного тесту одержали максимальну кількість балів з блоку «Історія України» – Пирогов Павло, Яготін Назарій.

Нагороди, відзнаки

За високий професіоналізм, сумлінну творчу працю Філіп І.В. нагороджено нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», 2005.

За багаторічну сумлінну працю, заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти, вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління Філіп І.В. нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, 2014.