НІКІТІНА Інна Олександрівна
Учителя не випадково називають високим іменем народним. Його мудрість творить ту складну річ, яку прийнято називати наступністю поколінь.
В.О. Сухомлинський
Учитель історії, громадянської освіти комунального закладу «Ліцей «Вікторія-П» Кропивницької міської ради, учитель-методист.
Педагогічний стаж: 31 рік.
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.
Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1991.
Педагогічна ідея: «Практичні аспекти використання онлайн-ресурсів на уроках суспільствознавчих дисциплін».
Скарбниця креативного вчителя
Підготовка учнів до НМТ триває протягом усього освітнього процесу. Перше, з чого Інна Олександрівна розпочинає, – це ознайомлення з програмою ЗНО. На початку навчального року педагог оцінює рівень знань здобувачів освіти за допомогою тестів минулих років або пробного ЗНО, потім розподіляє навантаження. Власна професійна діяльність педагога з цього питання переконливо засвідчує, що протягом навчального року слід постійно готувати учнів до особливої форми контролю, якою є тестування. Як продуктивний прийом Нікітіна І.О. відпрацьовує у здобувачів освіти навички виконання тестових завдань різної форми й ступеня складності, використовуючи такі цифрові інструменти для дистанційного чи змішаного навчання: Classtime, LearningApps, форми Google. Також Інна Олександрівна використовує картки для запам’ятовування дат, завдання на мапах, аналіз історичних джерел тощо. Основні складові підготовки до ЗНО з історії України, на думку вчителя, – системність, регулярність, відповідальність.
З метою ефективної підготовки учнів до ЗНО/НМТ учитель рекомендує їм опрацьовувати додаткові матеріали підручників з історії України та ефективно застосовувати інтернет-ресурси:
Кульчицький С., Мицик Ю., Власов В. «Історія України: довідник для абітурієнтів та школярів»;
сайт «Спеціалізована школа №3 з поглибленим вивченням IT»;
сайт «ЗНО-онлайн»;
сайт «LearningApps»;
спецпроєкт EdEra та освіторії «Історія України в історіях».
Учителі історії повинні збалансовано поєднувати цифрові завдання, роботу з підручником та робочим зошитом.
Інна Олександрівна постійно підвищує фахову та педагогічну майстерність. Зокрема, має низку статей в обласних фахових виданнях:
Нікітіна Інна. Рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти із застосуванням технологій дистанційного навчання для вчителів історії. URL: https://drive.google.com/file/d/1S54ZoggJcVcOB2Zpt7RyrEspI8n4nrhI/view?usp=sharing.
Нікітіна Інна. Критичне мислення як засіб формування та розвитку творчих здібностей на уроках історії. Педагогічний вісник. № 1-2 (55-56), 2021. С. 147-152. URL: https://drive.google.com/file/d/1GRcfIEQyB3V3m9o61WphHmFUJaBFpt55/view.
Інна Олександрівна створила та постійно наповнює сайт цікавими матеріалами для учнів, батьків та вчителів.
Педагогічна та творча активність
Досвід роботи Нікітіної І.О. з проблеми «Практичні аспекти використання онлайн-ресурсів на уроках суспільствознавчих дисциплін» вивчено адміністрацією закладу освіти, 2000-2021; комунальною установою «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради», 2021-2022.
Педагог є активним учасником обласних методичних заходів КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського». Зокрема, брала участь у методичному серфінгу для учителів історії, правознавства та громадянської освіти на тему «Компетентнісний потенціал громадянської та історичної освітньої галузі в НУШ» і презентувала власний досвід роботи за освітньою системою «Ліга крилатих» (15.03.2023).
200 балів
У 2022 році двоє випускників Нікітіної І.О. одержали максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з блоку «Історія України» – Савенко Анастасія, Гуртовий Назарій.
Нагороди, відзнаки
За високу результативність у роботі Нікітіна І.О. нагороджена Грамотою управління освіти Кіровоградської міської ради, 2009.