ПІДДУБНА Тетяна Іванівна

Нести розумне, добре, вічне

Учитель історії гуманітарного ліцею Олександрійської міської ради Кіровоградської області.

Педагогічний стаж: 36 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1986.

Педагогічна ідея: «Проблемне навчання як засіб формування пізнавальної діяльності на уроках історії».

Використання освітніх технологій

Тетяна Іванівна на уроках історії України збалансовано поєднує інтерактивні технології навчання, якi забезпечують тісну взаємодiю вчителя та учня. Наприклад, під час вивчення теми «Окупаційний режим та рух Опору на території України» застосовує такі методи навчання: «мікрофон», «ланцюжок». Педагог надає можливість кожному здобувачеві освіти взяти участь у складанні блок-схеми, де відображаються причини руху Опору, його форми та течії.

На різних етапах проведення уроків історії Тетяна Іванівна використовує метод «мозкового штурму». Він допомагає вирішити творче завдання, запропоноване вчителем. Урок будується як аналіз напрацьованих гіпотез в історичному контексті.

Розв’язання проблемних питань, як правило, педагог здійснює за загальною схемою: створення проблеми, досягнення кінцевого результату (теми: «Суцільна колективізація», «Децентралізація управління економікою» тощо).

Під час дистанційного навчання в закладі освіти учитель вміло поєднує синхронний та асинхронний режими. На уроках історії Тетяна Іванівна ефективно використовує комп’ютерні й телекомунiкацiйні технологiї, зокрема, вебсервіс Google Classroom, додаток-месенджер Viber, сервіс для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom.

Піддубна Т.І. збалансовано поєднує фронтальні технології, технології навчання в дискусії, розв’язання проблемних питань. Усе це стимулює учнів до активної творчої співпраці учителя та учня, формує вміння арґументовано відстоювати свою позицію, аналізувати, робити самостійні логічні висновки, оптимально поєднує вибір репродуктивних і проблемно-пошукових, словесних та практичних методів навчання.

Скарбниця креативного вчителя

З метою ефективної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання та національного мультипредметного тесту на уроках історії школярі виконують тестові завдання в режимі ЗНО. Також Тетяна Іванівна використовує різноманітні фахові журнали, посібники, довідники:

Вєнцева Н.О., Федчиняк А.О. Історія України. Тренувальні тести. 7-11 класи;

науково-методичний журнал «Історія та правознавство»;

Щедріна І.Е. Історія України в схемах та таблицях. 10-11 клас;

Буштрук О.В. Історія України: 50 тижнів до ЗНО. Посібник для ґрунтовної підготовки учнів 10-х класів до ЗНО;

Історія України в таблицях і схемах;

Практичний довідник. Історія України. За програмою основної і старшої школи + Профільний рівень.

Педагогічна та творча активність

Досвід Піддубної Т.І. з теми «Проблемне навчання як засіб формування пізнавальної діяльності на уроках історії» вивчено адміністрацією закладу освіти, міським методичним кабінетом у 2019 році. 

200 балів

У 2022 році випускник 11 класу Карандашов Артем одержав максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з блоку «Історія України».

Нагороди, відзнаки

Піддубну Т.І. за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток і виховання підростаючого покоління нагороджено Грамотою управління освіти Олександрійської міської ради, 2015.