НЕПОМ'ЯЩА Тетяна Михайлівна

Навчаючи – вчуся.

Сенека

Учитель історії Голованівського ліцею ім. Т.Г. Шевченка Голованівської селищної ради, учитель-методист.

Педагогічний стаж: 38 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1992.

Педагогічна ідея: «Практичні заняття як важливий чинник формування історичної компетентності та основних цінностей громадянського суспільства».

Використання освітніх технологій

Тетяна Михайлівна організовує та проводить уроки на творчому співробітництві учня та вчителя, на розвитку у школярів аналітичного підходу до будь-якого історичного матеріалу. Учитель формулює проблему – і відбувається пошук шляху її вирішення. Серед важливих методів, які розвивають критичне мислення здобувачів освіти, педагог використовує на своїх уроках проблемні задачі з історії. Їх розв’язання стимулює учнів мислити і приймати оптимальні рішення. Застосування таких задач можливе на всіх етапах уроку. Також Тетяна Михайлівна використовує на заняттях метод ретроальтернативістики – побудова можливих альтернативних сценаріїв розвитку реальних подій у минулому, та метод передбачення – прогнозування наслідку певної історичної події.

Серед основних прийомів роботи учитель ефективно запроваджує складання таблиць за допомогою інтерактивної вправи у додатку LearningАpps (сильні та слабкі сторони історичного діяча тощо), діаграми Вена (визначення спільного та відмінного певного історичного явища чи події).

Скарбниця креативного вчителя

З метою ефективної підготовки до ЗНО та НМТ і формування успішної, цілеспрямованої, самостійної, мобільної особистості Непом’яща Т.М. рекомендує учням опрацьовувати такі навчальні матеріали:

Кульчицький С.В., Власов В.С., Панарін О.Є. Історія України: довідник для абітурієнтів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів, 2020;

Гобіна С.Л., Сідорчук В.П. Історія України. Тренувальні вправи для ЗНО, 2010;

Мартинюк О.О. Повний курс історії України в тестах, 2020;

Ільїна О.А. Історія України. Пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва. Додаток до програми ЗНО: навчальний посібник, 2013;

Сертифікаційні роботи з історії України 2009-2021 рр;

Тренажер тестів (сайт Львівського ЦОЯО), онлайн-тести (сайт «Оsvita.ua»), матеріали освітнього проєкту «На урок».

Розробки уроків Тетяни Михайлівни з тем «Провідні держави світу в 20-30-х роках XX століття» надруковані в газеті «Історія України» (видавництво «Шкільний світ», 2016); «Західноукраїнська Народна Республіка» – в журналі «Відкритий урок: розробки технології досвіду», 2014.

Педагогічна та творча активність

Непом’яща Т.М. постійно підвищує фахову та педагогічну майстерність. Зокрема, брала участь в обласному конкурсі «Ярмарок педагогічних ідей» і здобула ІІІ місце, 2014.

Тетяна Михайлівна є автором навчально-методичного посібника та статті:

«Застосування методики розвитку критичного мислення учнів на уроках історії». Стаття у науково-методичному журналі «Педагогічний вісник» комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2015;

«Методика критичного мислення в процесі навчання всесвітньої історії в 10 класі: методичний посібник (з досвіду роботи вчителів історії та правознавства Кіровоградщини)», 2014.

Завідувачем науково-методичної лабораторії суспільствознавчих дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Кравченко Ю.В. у 2014 році вивчено досвід роботи Непом’ящої Т.М. з проблеми «Застосування методики критичного мислення учнів на уроках історії».

200 балів

У 2022 році двоє випускників Тетяни Михайлівни одержали максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з блоку «Історія України» – Загородня Дарина, Гордійчук Ірина.

Нагороди, відзнаки

За високу результативність у роботі, значний особистий внесок у справу навчання і виховання молодого покоління, якісну підготовку учнів до зовнішнього незалежного оцінювання Тетяна Михайлівна має низку державних нагород, зокрема: Грамоту відділу освіти молоді та спорту Голованівської районної державної адміністрації; Грамоту Голованівської селищної ради; Почесну грамоту департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.