РЯБЧЕНКО Тетяна Петрівна

Математика цікава тоді, коли живить нашу винахідливість,
здатність міркувати 

Учитель математики Богданівського ліцею імені І.Г. Ткаченка Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, старший учитель.

Педагогічний стаж: 23 роки.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 1997.

Педагогічна ідея: «Диференціація навчання та використання інформаційних технологій на уроках математики та інформатики».

Використання освітніх технологій

Учитель Рябченко Т.П. на уроках математики цілеспрямовано застосовує індивідуальні та групові форми роботи з обов’язковим застосуванням диференційованих завдань у вигляді «прикладів» та «контрприкладів». Під час пояснення нового матеріалу педагог презентує систему «прикладів» та «контрприкладів», тобто кожне поняття розподіляється на логічні конструкції, які учні досліджують, аналізують і запам’ятовують.

Тетяна Петрівна використовує три можливі форми організації диференційованого навчання:

- приховану (окремим школярам учитель пропонує різні індивідуальні завдання та підтримку у вигляді диференційованих вправ, електронних посібників);

-  напіввідкриту (групи чи пари комплектуються з урахуванням навчальних можливостей учнів);

- відкриту (у класі є 2-3 групи, яким пропонуються різні варіанти класних і домашніх завдань, при цьому залишається можливість переходити з однієї групи до іншої).

Скарбниця креативного вчителя

На уроках закріплення та застосування знань, умінь і навичок Тетяна Петрівна використовує групові форми роботи. Кожній групі пропонує на картках 8-12 завдань початкового, середнього, достатнього і високого рівнів. Учні серед запропонованих задач вибирають ті, які вони можуть розв’язати протягом відведеного часу – 20-25 хвилин. Здобувачі освіти, які швидше виконали завдання, допомагають своїм товаришам по групі.

З метою ефективної підготовки до НМТ Рябченко Т.П. рекомендує учням розв’язувати завдання ЗНО минулих років на сайтах «ЗНО. Освіта.UA» та УЦОЯО; «Математичка». Під час дистанційного навчання вчитель використовує онлайн-платформу Classroom, а також онлайнові тренажери, інтерактивні вправи упродовж уроку (на різних етапах) у класі індивідуально (з комп’ютером, планшетом, смартфоном) чи в парах (малих групах); виконання домашнього завдання (індивідуально); на занятті з використанням інтерактивної дошки; під час проведення дистанційного уроку в асинхронному режимі (Сlasstime, GeoGebra).

200 балів

У 2022 році випускник 11 класу Дубина Владислав здобув максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з блоку «Математика».

Нагороди, відзнаки

За високий професіоналізм, сумлінну працю Рябченко Т.П. нагороджена Грамотою відділу освіти Знам’янської районної державної адміністрації, 2010.